Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 07:41:21

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 90
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 116
Ukupno: 116
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Lord Of Dance: "Možda zaigramo i srpsko kolo  (Pročitano 4645 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Oktobar 20, 2012, 15:28:25 »

Najveća irska plesna senzacija “Lord of the Dance”, na čijem se čelu nalazi čuveni koreograf Majkl Fletli, nastupiće večeras u Kombank areni.

 
U razgovoru za “Blic” Fletli najavljuje još jedan sjajan šou i otkriva kako mu je nastup na Evroviziji 1996. pomogao da postane poznat i promoviše irski nacionalni ples.


Ovo neće biti vaša prva poseta Srbiji. Kakvi su vaši dosadašnji utisci iz Beograda?
- Nekoliko puta sam posetio Beograd, koji je veoma zanimljiv grad. Imao sam priliku da obiđem Kalemegdansku tvrđavu i baš sam uživao u pogledu koji se s nje pruža, te sam siguran da ću se vratiti još koji put. Plesači iz grupe su takođe bili par puta, uživali su i svi imaju neka svoja omiljena mesta u gradu koja im se naročito dopadaju.





Tokom godina ste učinili mnogo za promociju irskog nacionalnog plesa i kulture, ali verovatno nije uvek bilo lako?
- Često naiđete na teškoće kada svetu želite da predstavite nešto novo. Nekada je potreban samo jedan momenat kako bi vas svi videli, a za nas je to bila Evrovizija 1996, kada sam napokon imao priliku da plešem pred celim svetom i svi su se odmah zainteresovali za taj stil. Od tada je sve bilo lakše jer se ljudima irski ples baš dopada.


Da li ste razmišljali da u nastup ubacite i elemente nekog drugog nacionalnog plesa, kao što je na primer srpsko kolo?
- Imam neke elemente flamenka koje sam davno ubacio i uvek eksperimentišem sa raznim plesovima, tako da, što da ne, i to bi se moglo desiti jednog dana.
Osigurali ste svoje noge, da li zbog toga vodite posebno računa o njima?
- Vežbam svaki dan i idem u duge šetnje sa suprugom i sinom. Kada naročito puno radim na nekom projektu, redovno upražnjavam masaže.


Koliko vaši plesači vežbaju u proseku?
- Uzimamo najbolje plesače koji igraju od svoje treće, četvrte, pete godine a irski ples su naučili u svojim porodicama kao deo tradicije. Svi treniraju u proseku 22 sata nedeljno uz igranje u predstavama.


Šta nam možete reći o predstavi koju ćete izvesti u Beogradu?
- Na ovoj turneji su najbolji plesači irskog plesa na svetu i predstavićemo se sa najboljom produkcijom. Šou se zasniva na istoj priči, ali smo promenili scenografske elemente, kao i kostime, tako da sve izgleda spektakularno.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2012, 17:32:56 »

Smiley kako bi to bilo moćno
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2012, 10:29:32 »

Extra. Smiley
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM