Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 04, 2024, 20:48:59

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 724
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 494
Ukupno: 494
Prijatelji
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: TITO  (Pročitano 84378 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Sale_
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10



Pogledaj profil
« Odgovor #120 poslato: Novembar 14, 2007, 11:35:59 »

Naravno svi imaju pravo na svoje misljenje. Neznam sta je teze, ako bi bila rodjena 60-tih godina ili ovako kako i jesam rodjena 91 godine. Da sam rodjena kao naprimjer moja mama najvjerovatnije bi mislila sve dobro o Jugi.  Sada samo znam iz price sta su moji roditelji, babe i dede meni pricali. Ja nikada nisam upoznala nekoga koji vjeruje da je sada bolje nego tada. Vi sto ste zivjeli u Jugi i stvarno voljeli tu drzavu naravno da vam puno vise nedostaje nego meni koja se nesjeca nista o tome. Ja sam citala puno knjiga i gledala puno slika iz te tadasnje Jugoslavije i pravo da vam kazem PUNO bi radije tada zivjela nego sada. Ovako neznam gdje pripadam.

Bila sam samo sest mjeseci kad je rat poceo. Puno smo morali da se selimo i na kraju smo stigli u Svedsku. Mnogi misle da je skandinavija pravi san. Za mnoge i jeste ali za mene nije. Ja ovjde nikada necu pripadati. Ja mastam o toj Jugoslaviji u kojoj su moji roditelji odrstli. Tada su imali priajtelje i hrvate i muslimane i srbe. Najteze mi je sto sam ja skroz "mjesana". Babe su hrvatice, dede srbi a svi mi rodjeni u Sarajevu. I sta ja sada trebam da kazem kada me svedjan pita odakle sam?  Huh?  Jesam li hrvatica, srpkinja ili bosanka? Ili sam mozda sada svedjanka... Sve mi je ovo vrlo tesko ali makar imam o cemu da mastam i stvarno vjerujem mojim roditeljima i orstalim kad kazu da je Juga bila super.
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #121 poslato: Novembar 14, 2007, 23:12:54 »

Veoma iskreno.. posebno za nekoga kome je ovo prvi post. Uživao sam čitajući ga, ne zbog muke ili tuge koja se provlači kroz tekst, već zbog pozitivnog stava. A on će te uvek odvesti na pravi put. Ako te i neko ne prihvati takvu kakva si, mi sigurno hoćemo. Ovde je jedino važno kakva si osoba. U našoj 'državici' ćeš biti istaknuti, poštovani i voljeni član zajednice...(pogledaj temu Vlada by Mici&Scorpi), i to može biti tvoja nova 'domovina', dok opet ne bude kao u našoj dragoj Jugi. Kolo
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #122 poslato: Novembar 15, 2007, 12:09:49 »

Sale_  nadam se da nećeš ostati samo na ovom jednom postu koji evo drugi put čitam i opet po ko zna koji put mi se po glavi mota pitanje, za koga i zbog koga smo se i raspali i ubijali međusobno.
Mržnja koju su pokušali da nam nametnu iz svih vrsta medija je prošla, narod se zaista budi..
Svi su nostalgični i svi tj. većina bi rado opet živjeli u SFRJ ili kako god da se ona zvala.
Ja sam bila mlađa nego ti sad kad je rat počeo, i zatekao me na rukometnoj utakmici u Bosni, igrali smo u čast pobratimljenja mog grada i jednog gradića u Bosni, Milića.. Ličilo je na dugo prijateljstvo.. Ja nemam pojma gdje su djevojke sa kojima sam igrala. Da li su  žive?!
Ja nemam pojma gdje je veliki broj tadašnje djece koji je dolazio kod nas u CG na neku razmjenu kad su bila razna takmičenja!
Ja nemam pojma  gdje smo svi mi ovako izgubljeni sa krizom identiteta!

Nemam pojma, ali nadam se da su makar dobro i da su srećni gdje god bili.

Nadam se da ćeš se družiti sa nama, da ćeš dolaziti u ovu našu državicu koju mi volimo.


Sačuvana

Homer Simpson
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 384



Pogledaj profil
« Odgovor #123 poslato: Novembar 15, 2007, 18:48:58 »

Moj otac je bio vojno lice u nekada jakoj JNA, sticajem oklonosti je otisao u penziju 86god zadnji put smo bili u gradu gde sam rodjen, imao drugove, simpatije,i prva drzanja za ruke davne 92god. Od tada smo izgubili svaki kontakt sa drugovima, poznanicima sa kojima smo se igrali "partizana i nemaca". Pitao sam se milion puta jesu li otisli u rat, jesu li uzeli njihova drzavljanstva, dali cu ih ikad cuti?
I sada u eri kompjutera i moderne tehnologije smo hvala bogu u kontaktu a naravno kroz pricu nikad ne pominjemo rat i ko je prvi poceo.
Ima jedna izreka, za svadju je potrebno dvoje!
Za njih smo mi prvi poceli za nas oni i svako je pobedio na svoj nacin a najvise izgubili po meni.Ljudski zivoti su nenadoknadivi i mrznja koja se rodila izmedju bratskih naroda je velika!
Zato bilo i nikad se neponovilo a sta politicari govore to mi smrtnici nikad nit ne saznamo, a nedao bog ginuti za budale i njihove ideale, i neceg cistog i velikog.
Sačuvana

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Moderator nije privilegija vec obaveza!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #124 poslato: Novembar 16, 2007, 10:48:48 »

Homereee..
Hoćeš da plačem?
Sačuvana

Homer Simpson
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 384



Pogledaj profil
« Odgovor #125 poslato: Novembar 16, 2007, 19:43:28 »

Kako god ti je po volji lejenice!
Places od tuge, ili places jer sam jadan post napisao?
Sačuvana

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Moderator nije privilegija vec obaveza!
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #126 poslato: Novembar 17, 2007, 04:10:28 »

Ne, plače jer si je dirnuo...
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #127 poslato: Novembar 17, 2007, 08:58:50 »

od tuge...
Sačuvana

Sale_
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10



Pogledaj profil
« Odgovor #128 poslato: Novembar 18, 2007, 11:25:43 »

Naravno ako vi hocete da ja nastavim da pisem necu prestati  Tongue  Samo ja nemogu svaki dan da pisem jer imam PUNO da ucim i plus radim pa rjetko kad mogu da sjedim ovako, odmaram i pisem. Lejenica o Zen vi ste srca dva. Hvala vam puno! Bas je super osjecaj kad znas da mozes negdje da pises sta mislis i da osjecas da ljudi vole da citaju sta pises. Ja bas volim da citam sve sto vi pisete. Naravno nevolim sve negativno sto morate da pisete al mi se svidja sto ste uvijek iskreni. Puno poljubaca iz Svedske!  Kiss Kiss Kiss Kiss Hihi
Sačuvana
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #129 poslato: Novembar 18, 2007, 20:26:04 »

hehe...
Pozdrav i tebi Sale!!"
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #130 poslato: Novembar 18, 2007, 23:35:49 »

Naravno ako vi hocete da ja nastavim da pisem necu prestati  Tongue  Samo ja nemogu svaki dan da pisem jer imam PUNO da ucim i plus radim pa rjetko kad mogu da sjedim ovako, odmaram i pisem. Lejenica o Zen vi ste srca dva. Hvala vam puno! Bas je super osjecaj kad znas da mozes negdje da pises sta mislis i da osjecas da ljudi vole da citaju sta pises. Ja bas volim da citam sve sto vi pisete. Naravno nevolim sve negativno sto morate da pisete al mi se svidja sto ste uvijek iskreni. Puno poljubaca iz Svedske!  Kiss Kiss Kiss Kiss Hihi

Naravno da hoćemo da nastaviš da pišeš...  Ima ovde još onih koji imaju puno da uče i plus rade  Wink, ali nađemo malo vremena da napišemo 2-3 reda...  Nadam se da ovo neće biti jedina tema na kojoj ćeš se javljati...

Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #131 poslato: Novembar 19, 2007, 04:49:56 »

Sale_, možda smo Leja i ja srca, ali mi smo isto to videli u tebi, posle tvog prvog posta. I zbog toga, nastavi da se družiš sa nama na ovaj način, kad možeš i koliko možeš, nije neki problem... Nekad smo tu, nekad nismo, imamo svoje poslove i obaveze, odsustva, putovanja - nije važno, ali je važno da smo onako, po malo, stalno u nekoj vrsti kontakta, na ovaj ili onaj način. Vežu nas slične potrebe, ideje, vizije, emocije.. I kao što ti lepo kažeš:
Bas je super osjecaj kad znas da mozes negdje da pises sta mislis i da osjecas da ljudi vole da citaju sta pises.
... i nama je lepo kad ti pročitaš nešto iskreno, što smo mi napisali, kao što nam je lepo i to što ti pišeš. Tako.. Pa onda... "vidimo" se ovde, opet.. Wink Cheesy Kolo
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #132 poslato: Novembar 19, 2007, 09:10:24 »

Ja ću se samo pridružiti ovome što su Zen i Škorpi rekli i dodati da me raduje što ćeš biti tu..
Jupiiiiiii &   Kiss  Kiss  Kiss  Kiss za tebe Sale_
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #133 poslato: Novembar 19, 2007, 15:54:27 »

Ima ovde još onih koji imaju puno da uče i plus rade  Wink, ali nađemo malo vremena da napišemo 2-3 reda...

2 - 3 reda Skorpi... da, da... Grin Grin Grin
Hi, ewe i ja se pridruzujem ovome sto su svi ovden rekli... Smiley Smiley Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #134 poslato: Novembar 23, 2007, 20:13:17 »

Tito partija, omladina akcija...

Sale_     nema te...
Sačuvana

Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM