Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 01, 2024, 14:50:42

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 96
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 87
Ukupno: 87
Prijatelji
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Nepoznat autor...  (Pročitano 100722 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #270 poslato: Januar 10, 2010, 00:29:41 »

 Smiley LEJLA I MEDŽNUN


Bio jednom jedan kralj. Čuo je za priču o dvoje ludo zaljubljenih - Lejli i Medžnunu. Saznao je da je Medžnun napustio svoj dotadašnji život u gradu i počeo da živi u pustinji i na poljima.
Kralj pozva svoje vezire i vojnike te im naredi da mu dovedu Medžnuna u palatu. Vojnici odoše na polja, pronađoše Medžnuna i dovedoše ga pred kralja.

“Zašto si napustio društveni život, ostavio svoj dom a nastanio pećine i pustinje? Kako to da nisi osjetio slast druženja?”, upita kralj.

“Ostavio sam svoju rodbinu i prijatelje jer su me krivili zbog ljubavi prema Lejli. Ah, kako bih volio da dođe dan kada će oni vidjeti njenu ljepotu i svi se u nju zaljubiti, i požaliti zbog svih ukora koje mi zbog nje uputiše!”, odgovori Medžnun.

Nastavio je pričati i pričati o Lejlinoj ljepoti do te mjere da je i kralj poželio vidjeti Lejlu. Naredio je vojnicima da mu ju dovedu.Vojnici odoše do Lejlinoga plemena, pronađoše je i dovedoše pred kralja. Na kraljevo iznenađenje, Lejla bijaše mršava, crnomanjasta i nimalo lijepa.

“Pa ona i nije nešto posebno, sasvim je obična. Moje sluškinje ljepše su od nje. Nema sjaja, niti ljepote”, pomisli kralj.
Medžnun, osjetivši kraljeve misli, reč

“Kralju, trebate vidjeti Lejlin sjaj i ljepotu mojim očima. Morate imati Medžnunovo oko kako bi Vam se tajna njene ljepote otkrila.”


Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #271 poslato: Januar 10, 2010, 00:37:02 »

 Smiley ŽIVOT POTROŠEN UZALUD

Bio jednom splavar koji je prevozio ljude splavom preko rijeke. Jednom tako naiđe i učitelj, neki čangrizav čovjek.
 Kad su prelazili preko široke rijeke i tek što su se otisnuli od obale, a učen čovjek ga upita:

“Bijaše li tako, da je bilo, da si doživio nevrijeme za vrijeme vožnje splavom?”
“Ne razumijem ti ja tako zamršena pitanja, reče splavar.
“Zar nisi nikada učio jezika u školi?”
“Nisam“, odgovori splavar.
“Tada si pola svoga života potrošio uzalud.”

Na to je splavar ćutio.
Ali ne prođe dugo i naiđe strašno nevrijeme. Udariše gromovi i kiša kao iz kabla, a splav mali poput orahove ljuske.
Na to se splavar nagnu saputniku pa ga upita:
“Jesi li ikad učio plivati?”
“Ne”, reče učen čovjek.
“E učitelju tada si potrošio čitav svoj život uzalud, jer mi upravo tonemo.”


Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #272 poslato: Januar 10, 2010, 12:24:25 »

 Smiley VESLAJ UZVODNO

Vjerujem, da je život poput rijeke i da većina ljudi uskače u tu rijeku, nikad zaista ne odlučivši gdje žele završiti. I tako, za vrlo kratko vrijeme oni bivaju uhvaćeni u struji; struji događaja, struji strahova, struji izazova.

Kada stignu do mjesta gdje se rijeka račva, oni ne odlučuju svijesno kuda žele poći ili koji im smjer odgovara. Oni jednostavno idu, kamo ih voda nosi…
Postoji dio gomile ljudi koju usmjeravaju događaji umjesto njihovih vlastitih vrijednosti.

Zbog toga osjećaju da nemaju kontrolu. Ostaju u tom nesvjesnom stanju sve dok ih jednog dana ne probudi zvuk razbiješnjele vode. Tada otkrivaju, da se nalaze dva metra od slapova Nijagare u čamcu bez vesla. U tom trenutku kažu: “E, do đavola.”

A tada je već - kasno. Nalaze se pred padom. Ponekad je to emocionalni pad. Ponekad je pad tjelesni. Ponekad je riječ o finansijskom padu. Velika je vjerovatnoća da je ono što vas trenutno opterećuje u životu moglo biti izbjegnuto boljom odlukom - uzvodno!


Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #273 poslato: Januar 10, 2010, 12:27:48 »

 Smiley  ŽENA SA CVIJETOM



====================================

Da sam na tvome mjestu ne bih o toj biljci toliko brinula.

Isuviše pažljivo njegovanje moglo bi joj škoditi.

Pusti zemlju da odmara od tolikog kopanja.

I sačekaj da se osuši prije nego je zaliješ vodom.

List je sklon traženju svog sopstvenog puta;
Daj mu šansu da sam pronađe svoje svjetlo.

Previše je rasta zakržljalo stalnim podsticanjem,
nestrpljivom nježnošću.


Stvari koje volimo, moramo da ostavimo na miru.
====================================


Naomi Long Madžet


Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #274 poslato: Januar 10, 2010, 17:11:29 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.
Smiley LEJLA I MEDŽNUN


Bio jednom jedan kralj. Čuo je za priču o dvoje ludo zaljubljenih - Lejli i Medžnunu. Saznao je da je Medžnun napustio svoj dotadašnji život u gradu i počeo da živi u pustinji i na poljima.
Kralj pozva svoje vezire i vojnike te im naredi da mu dovedu Medžnuna u palatu. Vojnici odoše na polja, pronađoše Medžnuna i dovedoše ga pred kralja.

“Zašto si napustio društveni život, ostavio svoj dom a nastanio pećine i pustinje? Kako to da nisi osjetio slast druženja?”, upita kralj.

“Ostavio sam svoju rodbinu i prijatelje jer su me krivili zbog ljubavi prema Lejli. Ah, kako bih volio da dođe dan kada će oni vidjeti njenu ljepotu i svi se u nju zaljubiti, i požaliti zbog svih ukora koje mi zbog nje uputiše!”, odgovori Medžnun.

Nastavio je pričati i pričati o Lejlinoj ljepoti do te mjere da je i kralj poželio vidjeti Lejlu. Naredio je vojnicima da mu ju dovedu.Vojnici odoše do Lejlinoga plemena, pronađoše je i dovedoše pred kralja. Na kraljevo iznenađenje, Lejla bijaše mršava, crnomanjasta i nimalo lijepa.

“Pa ona i nije nešto posebno, sasvim je obična. Moje sluškinje ljepše su od nje. Nema sjaja, niti ljepote”, pomisli kralj.
Medžnun, osjetivši kraljeve misli, reč

“Kralju, trebate vidjeti Lejlin sjaj i ljepotu mojim očima. Morate imati Medžnunovo oko kako bi Vam se tajna njene ljepote otkrila.”

Ovo mi je privuklo paznju Smiley. Lejla i Medznun je zapravo istinita prica slicna Romeu i Juliji. Medznun zapravo na arapskom znaci ludak, jer je izgubio razum i pobegao u pustinju, kada je Lejlin otac odbio da se ona uda za njega. Inace je bio pesnik i napisao gomilu pesama za Lejlu u pustinji kada je poludeo.
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Layla_and_Majnun

I pass by these walls, the walls of Layla
And I kiss this wall and that wall
It’s not Love of the houses that has taken my heart
But of the One who dwells in those houses
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #275 poslato: Januar 10, 2010, 18:08:18 »

Hope...Row upstream...I agree.  Last sentence is profound.  We are all thrown into the river of life and none of us asked to be born, let alone born today in our specific homelands.  But, the more we know of the river and of how nature works, the better chance we have of avoiding the dangerous currents and making it to the other side in one piece.  Lejla story interesting, too.
Sačuvana
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #276 poslato: Januar 10, 2010, 19:34:12 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.

Bitnije je to što uglavnom svaka žena zna šta neće  Smiley
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #277 poslato: Januar 10, 2010, 19:53:39 »

Ja ne pijem.
Ja uživam u osobi kojoj nazdravljam. U sobi mrak. A nikad jačeg svijetla nisam vidjela. Izgubljena sam u svijetlu jer pijem a ne znam kome nazdravljam.
Volio si me. Jesam. Pazio si me. Jesam. Voljela sam te. Jesi. Pazila sam te. Jesi. Voljeti i ljubiti su jedine riječi koje nemaju prošlo vrijeme. One uvijek znače danas, one uvijek znače sada. Koga voliš sada?
Zmiju? Sjećat ću te se kao ona svojih kožica usput bačenih, nikome potrebnih. Gledam. Pamtim. Kako zmija kožu mijenja. Sebe mijenja....i nema je više....Krv smrdi, a krvi nema. Gledam kako zmija zmiji nazdravlja.
Uči nazdravljati. Bolje je proklijati nego nevino poroditi. Uči! Očnjacima svoje meso dati. Nevino sačuvati,a onda uništiti. Ljubavi. Nema herojske smrti. Ljubavi. Streljački vod.
Gledaj. Uči. Kako pasti a na nogama ostati.
Ja sam duh koji te posjećuje. Bojim dugu za tebe. Bojim dugu bojom šljive. Drhti mrak, strah ga. Mora ga biti strah kad toliko toga krije...Zore nema, mrak sjedi pored mene. Drhti. Mora da drhti kad sjedi pored mene. Strah me, i strah sam. Strah se suknjom pokriva. Ne plači, preboljećeš.

Laž je kad istinu daš a očekuju laž. Zagrebi mrak. Neka boli. Ostavi ožiljak na tom crnilu. Ostavi svoj ožiljak. Jedini, djeca su mi ostala u tebi, u mraku tvoje unutrašnjosti. Ona je metak. Brani se. Ona daje sve što ima. On misli da prima. Ona plače. On se smije suzama. Isplakat će. On će ostati natopljen. Otići će. Nek se cijedi, polako, kap po kap. A metak ga nije ni dodirnuo...

Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #278 poslato: Januar 11, 2010, 01:16:32 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.

Bitnije je to što uglavnom svaka žena zna šta neće  Smiley
Prosvetli me. Tvoj sam ucenik Wink.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #279 poslato: Januar 11, 2010, 01:48:58 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.

Bitnije je to što uglavnom svaka žena zna šta neće  Smiley
Prosvetli me. Tvoj sam ucenik Wink.
polako....jedno po jedno......još smo na prvoj lekciji.... Wink
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #280 poslato: Januar 11, 2010, 15:44:22 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.

Bitnije je to što uglavnom svaka žena zna šta neće  Smiley
Prosvetli me. Tvoj sam ucenik Wink.
polako....jedno po jedno......još smo na prvoj lekciji.... Wink

Smiley jutros tek opazih ovo, ali nisam imala vremena za odgovorit. Pa znaš šta, malo si me iznenadija svojom konstatacijom.  Zar ti ne znaš da smo svi različiti; počevši od spola, boje kože pa nadalje... I rijetki su oni koji se u svemu slažu pa i u svojim željama. Ne znam da li znaš da i ja imam 4 cure doma i svaka ima drugčije želje i još uvijek ne znaju šta zapravo hoće, ali sam ih naučila što nikada ne bi smjele poželit Wink baš kao što i alisa veli Smiley
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #281 poslato: Januar 11, 2010, 16:24:02 »

 Smiley GORI OD KLOVNA

Bio jednom mladi redovnik u Kini, koji je bio vrlo
ozbiljan učenik Dharme.
Jednom, naiđe na nešto što nije razumio, pa ode i upita svog učitelja za pojašnjenje. Kad je učitelj čuo pitanje, počeo se grohotom smijati. Potom je ustao i otišao, još uvijek se smijući.

Mladi redovnik se vrlo uznemirio zbog reakcije svog učitelja. Sljedeća tri dana nije mogao jesti, spavati, ni misliti kako treba. Poslije tri dana, ponovno ode do učitelja i kaže mu kako je uznemiren zbog njegove reakcije.

Kad je učitelj to čuo, kaže, “Redovniče, znaš li koji je tvoj problem? Tvoj problem je što si GORI OD KLOVNA!”
Čuvši te riječi, redovnik je bio šokiran, “Ali presvijetli gospodine, kako možete reći tako nešto?! Kako ja mogu biti gori od klovna?”
Učitelj mu pojasni, “Klovn uživa kada se drugi smiju. Ti? Ti si uznemiren, jer se druga osoba smije. Kaži mi, zar nisi gori od klovna?”
Kad je redovnik to čuo, počeo se smijati. Bio je prosvijetljen.





Biti u stanju da se smijemo sebi samima i prihvatati čak i smijeh drugih i ne uzimati ga kao uvredu je zaista sami vrh prosvjetljenja.
 
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #282 poslato: Januar 11, 2010, 16:38:05 »

@ Hope od ovoliko tvojih textova o zenama ja sam skapirao sam jedno. Zene u stvari nemaju pojma sta hoce Cheesy Cheesy Cheesy.

Bitnije je to što uglavnom svaka žena zna šta neće  Smiley
Prosvetli me. Tvoj sam ucenik Wink.
polako....jedno po jedno......još smo na prvoj lekciji.... Wink

Smiley jutros tek opazih ovo, ali nisam imala vremena za odgovorit. Pa znaš šta, malo si me iznenadija svojom konstatacijom.  Zar ti ne znaš da smo svi različiti; počevši od spola, boje kože pa nadalje... I rijetki su oni koji se u svemu slažu pa i u svojim željama. Ne znam da li znaš da i ja imam 4 cure doma i svaka ima drugčije želje i još uvijek ne znaju šta zapravo hoće, ali sam ih naučila što nikada ne bi smjele poželit Wink baš kao što i alisa veli Smiley
A ne, ne Hope, nije to bila konstatacija. Samo se nasalio zbog razlicitih pouka prica (primeti tri kezava smajlija na kraju Smiley). Naravno da smo svi razliciti i to ne zavisi od pola ili bilo cega Smiley. Sem toga evo Alisa me poducava Roll Eyes.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #283 poslato: Januar 11, 2010, 16:55:29 »

 Smiley aj dobro, CwD  Wink
eo jedna univerzalna;

ZLATNI LJUDI


Ima ljudi na kojima srebro nikada ne tamni.
Ima ljudi na kojima zlato toplije sjaji.
Ima ljudi koji znaju odgovore na sva vaša pitanja,
kako god teška ona bila.

Njih možete pitati zašto je nebo plavo i zašto drveće
uvis raste želeći dosegnuti sunce, kamo putuju rijeke,
ko je nas obojio i odakle cvijeću ime… njih možete
pitati gdje to sunce spava i gdje se kriju drevni
gradovi, zašto ne možete razdvojiti mlijeko i čaj da
opet budu kao prije nego što ste ih pomiješali, ne želeći
piti ni jedno ni drugo već nešto treće… njih možete pitati
zašto rastemo, zašto učimo, zašto se ponekad osjećamo
tako svadljivima ili tužnima…
Zašto sanjamo?
Ko je stvorio oblake i zvijezde, slova i brojeve, planine i mora?
Zašto ljudi stvaraju pa ruše?

Pa opet grade ispočetka?

Ne vjerujete?

A osjećate li se vi katkada, dok ste u blizini nekih ljudi ugodno,
pametno, duhovito, plemenito, puni vrlina? Izazivaju li, možda, neki
drugi ljudi u vama čudne osjećaje nelagode, htjeli biste se udaljiti,
pobjeći od njih, ili se samo svađati s njima jer vas ljute, a vi i ne
znate zašto?

Da, to je istina.

Ima ljudi koji izazivaju i potiču ono najbolje u nama i drugim ljudima,
samo…ti se ljudi ne mogu otkriti na prvi pogled. Oni ne vole nositi
zlato ni srebro (a po njihovu bismo ih sjaju možda prepoznali),
jednostavno, ni po čemu se ne ističu od ostalih ljudi.. a ipak, čine
nam život ljepšim, svjetlijim, ispunjenijim, svrhovitijim, plemenitijim.
Katkad ih možemo prepoznati po smijehu onih oko njih, ljudi ili djece,
po vedrim licima kojima su okruženi, po sretnim pričama ili pjesmama,
ili po muzici kojoj uče djecu. U njihovoj blizini nema mržnje, ljutnje ili
ružnih riječi. Okruženi su dobrotom, a takvih ljudi ima u svakom gradu.
Oni nas uče kako živjeti, kako se radovati, kako voljeti.

Zovu ih Zlatni Ljudi. Svako sretne nekog zlatnog čovjeka, a toga čak
i ne mora biti svjestan. No, trag toga susreta ostaje. Prepoznaćete ga
u očima koje sjaje i u osmijehu koji ostaje na licu, u lijepom, smirenom
i ispunjenom osjećaju sreće u grudima.

Potražite Zlatne ljude… tu su… oko nas…


Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #284 poslato: Januar 11, 2010, 19:48:34 »

Vec dugo lajkujem jednu malu..Ima dugacke statuse,kratku pamet,caroban profil i zgodnu sliku.Primetio sam da ni ona nije ravnodusna.Vrlo cesto mi kaze kako voli moj dugacki.. spisak prijatelja, ili kako mi je dobar najnoviji link...
I izasli smo par puta..Na Chat..Znate,to vam je ono mesto,desno od profil slike,prekoputa aplikacija..Moram priznati da sam bio odusevljen..Istina,pricamo razlicitim jezicima,ali ljubav ne poznaje barijere..Poceo sam da ucim..U pocetku su mi tesko isli nepravilni glagoli BTW,WTF,OMG...ali zato briljiram sa LOL,BWE i XEXE..Vremenom je i ona mene pocela da lajkuje...Jednom smo cak izasli i na MSN..Tamo je mirno i tiho,i mogli smo pricati bez bojazni da nam neko gleda profile!
Lepo nam je..Izlazimo svako vece,druzimo se,razmenjujemo slike i linkove..
Iskren da budem,razmisljam o svadbi...Zakupicu ceo Chat,svi cete biti pozvani! Svirace nam najbolji muzicari sa Youtube-a,a na meniju ce biti samo specijaliteti i pikanterije:najsveziji proizvodi sa Farmvilla i Fishvilla!!Notifikaciju svog istorijskog "DA" ostavicu na statusu,neka svi vide da sam nasao srecu u zivotu! I ona je obecala isto!
Kupicemo divan stan u Yovillu,a ja cu dobiti dobar posao u Mafia Wars-u,pa cemo imati od cega da zivimo!
Nasi prijatelji dolazice nam u goste redovno,a za njih cemo otvoriti posebnu grupu,da imaju gde da se smeste.
Mrzecemo sve koji nas hejtuju,a lajkovati sve koji nas vole..Zajedno!
Obecavam da cu joj biti veran,da necu lajkovati slicice drugih,i da necu sa drugima izlaziti na Chat...
Decu cemo praviti u Photoshop-u,i ziveti srecno sve dok traje Facebook...ili dok nam ne ukinu profile!!
Sačuvana

Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM