Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 15:54:44

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 77
Ukupno: 77
Prijatelji
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Slatkishi-bolest zavisnosti  (Pročitano 9591 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #30 poslato: Jul 16, 2008, 15:31:04 »

Nećemo da kažemo kome, samo ćemo da je značajno pogledamo Streber WoW he he...
Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
osecam se prozvanom Roll Eyes Grin
Sačuvana



...life is what you make of it...
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: Jul 25, 2008, 21:10:57 »

Pa, pošto se u mojoj porodici s generacije na generaciju prenosi dijabetes, najvjerovatnije ću ga i ja 'naslijediti'...I već bih, da se na vrijeme nijesam opametila, naravno, uz pomoć mojih roditelja. Svakodnevno sam jela razne slatkiše, oni su mi bukvalno bili sve što sam željela Sad grozno. Džabe su roditelji pričali sa mnom... Pa kad sam zadrta Grin
Mada, imali su dobru taktiku što se toga tiče i to mi je stvarno pomoglo, no neću sad o tome...Wink
Tu volja ima jako bitnu, da ne kažem presudnu, ulogu. I volja, i način razmišljanja, i pažnja okoline, ma sve.
Još uvijek nijesam postigla ono što sam željela (da se potpuno oslobodim zavisnosti od slatkiša), ali sam uspjela da ostvarim jedan dio. Otkad meditiram, sve je postalo drugačije angel Bukvalno sve... Sad mi se desi da odjednom osjetim ogromnu želju za nečim slatkim (predispozicija za dijabetis), i uvjek udovoljim sebi. Nagradim se redom crne čokolade Grin ali to je stvarno rijetko, i baš mi je drago zbog toga. Meditacijom sam uspjela da korigujem još neke svoje slabosti Wink angel
Uvijek li skrenem s teme... Roll Eyes Ne zamjerite mi...
« Poslednja izmena: Jul 26, 2008, 10:35:57 Ahimsa » Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #32 poslato: Jul 26, 2008, 08:34:57 »

Hvala na iskrenom svedočenju Magic.. Wink angel Bravo za tebe Roll Eyes
Pa, narode, ovo je jedan od lepih dokaza kako ljudi mogu svoje negativne genetske predispozicije da koriguju i "drže pod kontrolom". Radom na sebi, na svojoj "snazi"-fizičkoj, duhovnoj, mentalnoj, moguće je unaprediti svoje biće. Izvući maksimum iz njega, a taj maksimum velika većina ljudi i ne sanja - koliki je.. Ogroman je. Neograničen, bezgraničan.

Da se vratim na temu - dijabetes tipa 2 je u makrobiotici veoma lako izlečiti. Dakle, ako se dobije nakon 33 godine, nije problem rešiti ga. Međutim ako se dobije pre toga, to znači da je genetski determinisan i samo je moguće držati ga pod kontrolom da ne uništava kvalitet života, praktično da se smanje manifestacije bolesti i sama bolest, naravno.
Radi se o metaboličkom poremećaju, koji se tako i posmatra pri lečenju, pa uravnotežavanje metaboličkih procesa u velikoj meri pomaže i leči. Drugi način je otklanjanje stresa u fiziologiji, koji sam po sebi dovodi i do viška šećera u krvi jer stres u suštini je nagoveštaj neke velike fizičke aktivnosti, a s obzirom da je tako nešto gotovo nepotrebno u današnjoj svakodnevnici, sam šećer kao "gorivo" ovih mentalnih i fizičkih aktivnosti ostaje u krvotoku i organizmu uopšte, neupotrebljen i "truje" ga. Što je veći stres veća je i količina šećera koji "stvara".
Zbog toga meditacija koja dovodi do smanjenja stresa, uveliko pomaže ovim procesima.
Sačuvana

ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: Decembar 14, 2008, 01:52:49 »

evo, iskreno priznajem veliki sam zavisnik.
ni sama nisam zavisnost od slatkisa shvatala kao pravu bolest zavisti dok nisam isla na neka predavanja o bolestima zavisnosti i shvatila da je veliki deo projekta usmeren ka gore pomenutom.
moj svaki dan pocinje cokoladom, ali moram da napomenem:NE JEDNIM REDOM COKOLADE, vec je otvorim i zatvorim. svesna sam donekle koliko je to nezdravo(kazem donekle jer da sam svesna u potpunosti odavno bih prestala sa takvim nacinom ishrane), a da ne pricam ostatak dana.(imam negde zapisano koliki mi je rekord unesene cokolade za jedan dan i mislim da iznosi oko 2,7kg,ali nisam sigurna, provericu).Jako je bitno da napomenem da se to ni malo ne odrazava na moj fizicki izgled, tj kilazu.
i tako sto vise vremena prolazi ja se sve vise ucvrscujem moju odluku da posetim naku ustanovu, pa srecno mi bilo...Cheesy
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM