Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 01:36:11

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 82
Ukupno: 82
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Slatkishi-bolest zavisnosti  (Pročitano 9585 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Milica86
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Najveca je sreca usreciti nekog!


Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Jul 15, 2008, 21:36:10 »

O ukusima se ne raspravlja.Kako ti molim te,mozes da objasnis zbog cega ti se neki ukus dopada a zbog cega ne? Ajde objasni potakno zasto ti je wellness sa cokoladom nikakav?
Sačuvana

Mikica Smiley
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2008, 21:57:05 »

Ljudi, vidim da ste krajnje neinformisani, da ne kažem nestručni.
Zato ću morati da Vam saopštim par stvari.
Beli šećer je supstanca koja u tom obliku ne postoji nigde u prirodi. I zbog toga, ljudski organizam nije osposobljen u potpunosti da ovu hranu koristi u tom obliku. Dobija se rafinacijom, tj. odvajanjem minerala koji su neophodni za varenje i metabolisanje te supstance, u ljudskom organizmu. Razlog zbog koga se to radi je isključivo profit u kombinaciji za snobizmom. Beo šećer je uvek bio simbol bogastva i arogancije. Kao takav, on je predmet oštrih monopolskih uredbi i zakona, jer je profit od njega ogroman, baš kao i od ostalih sličnih otrova: duvana, alkohola, lekova i narkotika (sam heroin je po strukturi-šećer!).
I kao i sve ostale gore navedene supstance, stvara zavisnost, jer se konzumira u nenormalnim količinama, zbog toga što ljudi neznaju koje su to količine i koliko ga ima i u čemu ga sve ima.

Šećer u procesu varenja, obavezno zahteva kalcijum, otprilike isti onaj koji je izdvojen u procesu rafiniranja, jer on zajedno sa ostalim mineralima daje boju melasi (šećerne trske ili šećerne repe). Pošto je unošenje kalcijuma u organizam minimalno, a on je uglavnom životinjskog porekla, pa samim tim i nedovoljno "kooperativan" u telu, šećer "vadi" zalihe kalcijuma iz čvrstih tkiva kao što su pre svega kosti, jer čvrstina kostiju dobrim delom i potiče od kalcijuma.
Zbog toga uzimanje šećera dovodi do slabljenja koštanog sistema i tkiva, do osteoporoze, do čestih lomova i povreda, posebno kod sportista, jer kosti postaju krte i lomljive. Ako ne dođe do toga, odnosno pre toga, javljaju se bolovi u kičmi, lumbalnom delu i do početka reumatičnih procesa i bolova koji potiču od reume.

Pošto neznate, a retko gde ćete pročitati, jer se te informacije kriju od javnosti, jer bi se čitav sistem vrednosti i zarada industrije, okrenuo naglavačke, ja ću Vam reći..
Jetra koja obrađuje beli šećer i koja da "pusta" dalje u opticaj u organizam, može GODIŠNJE da obradi svega 50 GRAMA BELOG ŠEĆERA! WoW
Mnogo malo, jel da? Pa nije, sasvim je dovoljno, ali smo mi izgubili osećaj za pravu meru. Kad imamo ovo u vidu, onda može da se govori o umerenosti u konzumiranju belog šećera.
Ostatak koji ne obradi jetra, odlazi ne obrađen u krv i postaje izvor za prehranu bakterija, virusa, i za trovanje organizma..

Nekada su ljudi dobijali šećer u poznijim godinama. Sad dobijaju šećer sa 30,20, 18, 12 godina...
Moj bliski prijatelj je izgubio nogu - amputirana mu je zbog gangrene nastale zbog povišenog šećera koji je imao.. Jel treba da Vam pričam koliko je on toga jeo? Ne moram. Puno. Tu su i stresovi i ostalo, ali ne bi otišlo toliko daleko da ostane bez noge..

Juče je mome prijatelju umrla ćerka. Devojčici od 12 godina amputirana noga, a posle nekoliko meseci ona je umrla.. A majka joj je doktor. To puno govori o tome šta oni znaju i čime su naučeni. Svi govore: Pa to nije ništa strašno, pa ja to volim, pa pusti decu neka jedu, pa ako mu to zabraniš - šta će da ima u životu.. i slične gluposti.
LJUDI, OD ŠEĆERA SE UMIRE!

Što se tiče tvog komentara o ukusu, u redu je da imaš svoj ukus. To ti niko ne brani niti te kritijuje. Kritikujem to što si napisala: Ne dopada mi se ništa što je Wellness Huh? Šta wellness? Sport, keks, filozofija moderne relaksacije? Šta za tebe znači to ime?

Ja mogu da ti objasnim vrlo dobro zašto mi se nešto ne sviđa ili sviđa. Bavim se makrobiotikom i znam svojstva hrane i njihovo delovanje na organizam, moj i drugih ljudi. Znam koje supstance se slažu jedna sa drugom a koje ne, i zašto. Znam i da će nešto nekom odgovarati na osnovu njegove konstitucije, a da nekom drugom isto to neće odgovarati.
Kod tog keksa koji se meni ne sviđa, radi se o tome da ima previše jang svojstava, dakle: suv je, gorak, ima previše črvstih supstanci - suvih tj. osušenih žitarica koje su još suvije nego što su u osnovnom obliku, a kamo li da su vlažne kakve trebaju biti kad se skuvaju. Šećer jeste jin, ali ga ima veoma malo i u samom keksu i u gorkoj crnoj čokoladi koja se stavlja u njega. Od tog nagomilanog Janga, usta se osuše i nema dovoljno pljuvačke koja bi taj proizvod natopila tj. svarila delimično već u ustima.
Kao što vidiš, Milice, ja VEOMA dobro znam zašto mi se nešto sviđa ili ne sviđa. Veoma sam SVESTAN sebe i svoje okoline, i posebno onoga čime se hranim, pa ti to isto toplo preporučujem.
Na kraju krajeva ispod mog nicka i ti piše da sam ja Moderator na ovoj temi, i jasno ti je da to nisam slušajno, kao i to da neću dozvoliti reklamiranje, otrova u temi Zdravlje, ni šećeru ni alkoholu ni duvanu ni sličnim stvarima. A svako ima izbor, hvala bogu da to koristi ili ne i u kojoj količini. Ali ja mu neću dozvoliti da to isto reklamira. Jel ti sad jasno?
Sačuvana

Milica86
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Najveca je sreca usreciti nekog!


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Jul 15, 2008, 22:11:47 »

Prijavila sam se juce i nisam puno obracla paznju na to sta pise ispod cijeg nika,tako da cete mi ovaj propust oprostiti.Puno hvala na datim informacijama,jer volim da naucim ponesto.A mislila sam na keks wellness,sto je sasvim jasno iz teme kojom se ovde bavimo.
Sačuvana

Mikica Smiley
soadrock
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36



Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Jul 15, 2008, 22:16:25 »

AAAAAAA? Nisam znala da je šećer tolikačko sra*e.....
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #19 poslato: Jul 15, 2008, 22:27:39 »

Ok Milice, meni je drago da si tu na forumu i molim te da nastaviš da kvalitetno doprinosiš ovom našem forumu koji je među najposećenijima u zemlji, i da se na kraju krajeva družiš i upoznaješ sa nama.. Nisam ja neka baba-roga, videćeš.. Malo si ovde.. Pogeldaj raspitaj se, pročitaj prethodne postove nekih ljudi i lakše će ti biti.

Ma da soadrock, tako je. Nisam hteo sve da napišem, jer je i ovako post bio predug. Ali iskoristiću tu priliku ovih dana.
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: Jul 15, 2008, 22:30:39 »

Xexe, sve sto je belo je sr**e Wink
Owo za secer znam jako, jako dugo, jer mi se baka hranila makrobioticki. To joj je produzilo zivot za neke 4 godine jer je bolovala od kancera. Beli secer, belo brasno, ma sve sto je belo - bukvalno hrani rak i pomaze mu da raste i da se siri...
A da ne budem preterano morbidna, od slatkisa najvise volim voceeee ( i to: jabuke, kiwi, pomarandze, ananas, visnjeeeeeeeeeee, tresnje, jagode, lubenicuuuuuu mmm, malineeee..... )
Zatim plazmu... manijak sam za plazmom... Ondak Wellness sa suvim grozdjem WoW ma svi wellness-i Wink crrrnu cokoladu... uuu... Skoprijinu pitu sa heljdinim korama Grin , sutlijasss sa sojinim mlekom... mada nisam manijak za slatkisima... ponekad po nedelju dana ne pojedem nista slatko... eventualno vocke... Wink
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Jul 15, 2008, 23:51:47 »

aaaa šta je sa smeđim šećerom, integralnim brašnom i sl...jeli to "dopušteno"??
mislim, jel škodi i jel' se smije jesti??

Zen??, Micky???
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #22 poslato: Jul 16, 2008, 03:37:37 »

Žuti šećer postoji u nekoliko kvaliteta. Najgori je onaj koji je samo i bukvalno ofarbani beli! Prepoznaćete po tome da izgleda onako kristalno kao i beli samo sa nekom smeđom nijansom. Zatim ide pravi smeđi, on je onako neravnomerno "prljavo" smeđ, i najbolji je braon, tj. crni šećer ili ono što zovu "brown sugar", koji je bukvalno boje čokolade. Kod nas je njegova robna marka - "Demerara" i ima ga u "Zdravoj hrani" ili boljim marketima i megamarketima... U njemu ima gotovo 100 puta WoW više minerala nego u belom. Ima ukus na najlepše ispečene kolače i sam za sebe je punog ukusa. Mislim da ga većina od Vas nije videla.. Njega možete jesti otprilike 70-80% od one kolličine koliko sad konzumirate beli. Njegova štetnost je oko 10 puta manja od štetnosti belog. Dakle, umereno - može.
Sledeći oblik zaslađivača i najpreporučiviji je ječmeni slad ili ječmeni med kako ga još zovu - njegovo robno ime je Maltex. Napravljen je 100% od žitarica tj. ječma i nije škodljiv u umerenim količinama, jer se sastoji od polisaharida, odnosno grozdova mono i disaharida, koji se u organizmu postepeno metabolišu, tj. razgrađuju, što jetri i organizmu uopšte daje "predah" i pravilno doziranje, što je veoma potrebno, pogotovo kod jakih fizičkih i mentalnih napora. Preporučuje se sportistima, maratoncima, studentima posebno u kombinaciji sa lecitinom (robno ime LeciMalt), kao i onima koji imaju problema sa plućima, astmom, anemijom, zimogrožljivošću i puno toga još... Ne sadrži aditive, konzervanse niti ikakve druge vrste hemije.
Može koristiti u količinama kao što se inače običan med koristi, pa čak i nešto više. Dakle može, ali umereno, jer i to je šećer na kraju krajeva.
Ostali se šećeri NE PREPORUČUJU. Posebno oni veštački zaslađivači, ciklamati i slična g..na. Oni deluju razarajuće na jetru i posebno pankreas, koga navodno štite jer zamenjuju beli.. Još jedna zabluda.
Ako Vam se jede nešto slatko, onda jedite sezonsko voće koje raste kod nas, suvo voće-urme, smokve, šljive, zatim neke kombinacije sa integralnim žitaricama, dakle žito (bez šlaga), integralne ljuspice u kombinaciji sa sokom, ili biljnim mlekom, (jer kravlje mleko, ako uopšte morate da pijete, ne bi trebalo kombinovati sa drugim namirnicama - ono je za sebe potpuno zaokruženo kao namirnica i nema ničega što bi mu se moglo dodati, osim eventualno začina koji se zove kurkuma, koji je gorak, žut, antibakterijski i veoma "jang" - treba ga piti sâmo u među obrocima ili kao zamenu za neki od manje obimnih obroka..), različite "bonžite", integralni keksi, kompoti sa braon šećerom ili maltexom, pite od voća i suvog voća, zatim koštunjavo voće a pre svega badem, a lešnik i orah u maaallim količinama (po mogućstvu malo zapečeni..).
Voće je preporučljivo u količinama od 5% dnevnog unosa hrane, pre svega zbog velikog sadržaja vode i manjka minerala i čvrstih materija, ali je jako dobro kao izvor vitamina, iako oni nisu ni približno tako bitni kako ih se prikazuje u modernoj društvenoj, industrijskoj paradigmi.
I naravno leti je poželjnije, nego zimi - baš onako kako i raste...
Južno voće ne raste kod nas, jer je priroda zamislila da postoji tamo gde je potrebno da se telesna temperatura dramatično spusti zbog ekstremnih tropskih toplota. A kod nas to nije slučaj, ako izuzmemo poslednjih par godina - što je na neki način i ideja Prirode, da uravnoteži Jangom-toplotom, naš preveliki unos Jin namirnica, a posebno extremnih Jin namirnica kakve su i južno voće.
Ne dao Vam Bog da jedete banane i slično zimi, jer će one dodatno spustiti temperaturu tela, a onda Vam prehlade ne mogu pobeći.. Još ako je malo dete ili tinejdžeri u pitanju - tu je rezultat zagarantovan.. Sick

Integralno brašno, ali pre svega integralne žitarice su osnova ishrane i to ovim redosledom: pirinač, pšenica, proso, ječam, ovas, raž, heljda i kukuruz.

Idealan odnos hrane je (a to sam već pisao u odeljku makrobiotike):
50% integralnih žitarica, 25% povrća, 10% mahunarki, 5% ribe i morskih plodova (ako to koristite u ishrani), 5% voća i 5% morskih algi (kao izvor minerala, jer oni nedostaju u većini gore navedenih namirnica).
To je otprilike idealan odnos i gotovo je identično našim i postovima sličnih naroda, kultura, religija.. To je jedan univerzalni princip.

Nastavićemo priču, ima toga puno za objašnjavanje...
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #23 poslato: Jul 16, 2008, 04:21:22 »

Maltex je zakon !!! A na LeciMalt sam navucena samo ga nigde ne mogu naci kod mene... Sad
Ja maltex koristim vec... 8 godina... i eeextra jeee! Smiley Smiley Smiley
Mada slaba mi je vajda oko nagovaranja mojih da umesto secera koriste i oni maltex... Roll Eyes a znaju koliko je zdrav i dobar... I eto malopre mi bato napravio limunadu i turnuo secer  Sick jeeedva sam je popila - samo iz razloga sto nisam imala vise limuna...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #24 poslato: Jul 16, 2008, 04:32:03 »

Eto.. A svi znamo koliko je Mickili pozitivna, energična, vesela, kreativna i sposobna. Pa posle mi recite da hrana nema veze?
A ja joj ništa nisam rekao.. Sama je došla do toga. Svako ko se malo potrudi oko sebe, doći će do istih zaključaka, to je neminovnost.
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Jul 16, 2008, 04:46:08 »

E to da... ko zeli da zna - saznace... sam covek moze sve da uvidi... ja sam dosla do nekih neverovatnih zakljucaka (tada su mi bili neverovatni ali sada su mi sasvim logicni Wink )
Ali nekome ne vredi ni pricati Roll Eyes
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #26 poslato: Jul 16, 2008, 04:52:27 »

Nećemo da kažemo kome, samo ćemo da je značajno pogledamo Streber WoW he he...
Sačuvana

alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Jul 16, 2008, 11:50:15 »

E to da... ko zeli da zna - saznace... sam covek moze sve da uvidi... ja sam dosla do nekih neverovatnih zakljucaka (tada su mi bili neverovatni ali sada su mi sasvim logicni Wink )
Ali nekome ne vredi ni pricati Roll Eyes


eee pa ljudi zato se i raspitujem o tome  laugh Cheesy
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #28 poslato: Jul 16, 2008, 12:27:53 »

Pa ok je Alice, nismo ni mislili na tebe kada smo kritikovali "neke" .. :Roll Eyes Wink Reći ćemo ti sve što te zanima. A ti posle proveriš i vidiš -tako je! Kolo
Sačuvana

alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Jul 16, 2008, 12:30:52 »

oooooooo ne!! Nisam ni mislila da ste mislili na mene....
nego ja to onako....
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM