Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 03:15:36

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 68
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 77
Ukupno: 77
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Razlika u godinama!!!  (Pročitano 44727 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Februar 20, 2007, 14:10:23 »

Najčešće je slučaj da su partneri sličnih godina, ali se dešava i da je jedno ili drugo primetno starije. Tada se postavlja pitanje, na koje su mnogi pokušali da daju odgovor, koliko velika razlika u godinama između partnera je prihvatljiva a da veza potraje duže od malo zabavljanja.

Što se samo malo zabavljanja tiče, tu skoro nikakva ograničenja ne postoje (da ne bude zabune, ovde ipak govorimo o vezi između dve punoletne osobe). Budu ljudi radoznali, ono starije bude polaskano interesovanjem mlađe i atraktivne osobe, ono mlađe bude polaskano interesovanjem starije i iskusnije osobe, veoma mlada osoba još uvek s malo ili nimalo sopstvenog novca bude i oduševljena novcem onog starijeg (ne nužno u negativnom smislu)... To potraje neko (kraće) vreme, ubrzo uvide da su razlike među njima ipak prevelike i rastanu se. Ništa neobično. Međutim, može li veza između dvoje ljudi s izvesnom razlikom u godinama da potraje i koliko velika sme da bude ta razlika?

Mnogi procenjuju da ta razlika ne bi smela da bude više od 16 godina. Nekima je i to mnogo, ali preko toga definitivno postaje problematično. Sigurno, neko vreme može to jako lepo da funkcioniše - recimo, ona je starija i iskusnija pa i te kako ume, on je mlad pa može... Međutim, nakon izvesnog perioda učenja, on se ipak uželi nekoga ko mu je sličniji po godinama, interesovanjima i vitalnosti. Čak i fenomenalno očuvana pedesetogodišnjakinja ipak neće imati telo žene od 25. Ili, obrnuta kombinacija - on je stariji i ume, ona je mlada i neiskusna i može. Ako je on znatno stariji, tu se uvek postavlja pitanje dokle će on moći, i šta kad više ne bude mogao - šta će s mladom devojkom koja ima izvesne potrebe kojima on fizički nije u stanju da udovolji?

Ne kažemo, nekada se zaista desi da funkcioniše veza između dvoje ljudi među kojima je velika razlika u godinama; i da ta veza ne samo što funkcioniše već funkcioniše jako dobro i jako dugo. Može se desiti da se osobe s velikom razlikom u godinama prepoznaju kao srodne duše, da se i fizički privuku i da se nađu na emotivnom i duhovnom planu - ali to je zaista retko. Najčešće takve veze ipak kratko traju, ljudi se malo zabave i rastanu se.

Zato, ako je razlika u godinama između vas i voljene osobe veća od 16 godina, nadajte se, pokušajte - ali budite svesni da veza najverovatnije neće uspeti.
Sačuvana
*Brainiac*
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 83


Rodjen sam u Srbiji, od toga ću i da umrem!


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2007, 23:20:42 »

ukratko, razlika u godinama sve manje smeta sto je covek stariji.
razlika od 6 godina je u principu nebitna kada su u pitanju 30 i 26 mada jako bitna kada je situacija 21 i 15.
sto smo stariji sve maje su nam bitne godine.......
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2007, 09:39:40 »

Hmm, recimo da oboje imate po 70 godina, ko će u prodavnicu po hleb?
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2007, 11:25:05 »

Hmm, recimo da oboje imate po 70 godina, ko će u prodavnicu po hleb?

Hm... i jedan i drugi, lepo se uhvate za rukice i idu... nek ljudi vide sta je ljubav kad toliko dugo drzi veza, ili brak Grin
Sačuvana

Mushmula
Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2007, 11:41:27 »

Ako docekamo 70-tu Smiley zavisi.Ako mi se prosire vene ,ako hoce da jede morace on  Cheesy
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2007, 11:51:20 »

Ma ko zna... dali cete jos zubice imati za tvrdu koricu... a samo za sredinu ne vredi... Smiley
Kupite sebi jednu kravicu i pijte mleko i jedite pahuljice sa mlekom Grin
Sačuvana

Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2007, 14:27:47 »

Ma ko zna... dali cete jos zubice imati za tvrdu koricu... a samo za sredinu ne vredi... Smiley
Kupite sebi jednu kravicu i pijte mleko i jedite pahuljice sa mlekom Grin

Super ideja,pahuljice da ne zakržljaju moždane vijuge Shocked Roll Eyes Cheesy
Sačuvana
Mushmula
Gost
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2007, 19:33:55 »

Ajoj jadna ta budala koja ce da mi bude muz. Grin
Moracu da kupujem Chokolino da mi deda ne skrlja zube,ionako vestake Grin a i ja verovatno hehe  Grin
Sačuvana
Maree
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2007, 22:13:30 »

A joooj, kod mene se trenutno desava da me gnjave dvije godine mladi od mene, sta cu s njima???!!!
Bas su slatki, ne kaze se uzalud mlade je slade!!!
Sačuvana
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2007, 23:14:31 »

Pa nauci ih ti kao starija i iskusnija onome sto ne znaju i bice super sa njima!:-)))))
Sačuvana
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Jun 03, 2007, 03:14:21 »

Zavisi koliko godina ima ona a koliko on:
ako ona ima 15, a on 20 to i nije bas ok jer ona nije zrela, nije prosla kroz pubertet, nije ni srednju zavrsila, pa kako ce oni da izlaze, ona ide na zurke koje prave 15ogodisnjaci, a on kao treba da ide sa njom, on bi morao i da komunicira sa njenim drustvom, smori bi se decko!
ali ako ona ima 20, a on 25 to moze jer su oboje prosli kroz pubertet i drustvo bi moglo da im se uklopi
Uglavnom sto smo stariji to su razlike zanemarljivije...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2007, 03:27:42 »

Ma sa godinama sve se granice pomeraju...sad, neke na gore neke na dole...
Meni u principu godine nisu uopste bitne...
Bitno je da se ljudi vole  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Koja je najveca razlika u godinama bila u nekoj vasoj vezi?
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
silverster
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


Look at me, I'm like an angel...


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jun 04, 2007, 01:52:36 »

Meni je granica bila godinu mladji i najvise 10 godina stariji, ali ih se nisam bas uvek pridrzavala.
Mladji su zanimljivi, ali klinci k'o lkinci, sa njima se ne moze u ozbiljnu vezu (naravno ako smo ispod 20-te).
A stariji...paaa, iskustvo je cudo jedno koliko moze da znaci Cheesy
Nego, ja sam recimo imala priliku da upoznam tipa koji je 11 godina stariji od mene.
I iako sam znala da je dosta stariji, nije pomoglo jer je tip nevidjeni frajer, a tome se ne moze odoleti..
I da, slazem se da razlika u godinama uopste nije bitna, vazno je da se deca lole  angel
Sačuvana

Od zivota ne ocekuj vise nego sto moze da ti pruzi,
to je jedini nacin da ne budes nesrecan Smiley
Olgica72
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2007, 12:18:34 »

Po meni nije bitna razlika. Moj suprug je mladji od mene 6 godina i EXTRA se slažemo. Najbitnije je da se nadju srodne duše
Sačuvana
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2007, 12:34:29 »

Hm... Sve su to gluposti kako dvoje ne mogu da funkcionishu i kako to nece potrajati ako je razlika prevelika. Evo mog primera, ne kazem da je to ok i ne ohrabrujem nikog da krene u tako neshto, al ipak sve moze savrsheno da funkcionishe, bez obzira na godine. Moj dechko je 17 godina stariji od mene. Vezu smo zapocheli kad je meni bilo 18, a njemu 35. Eto, ja uskoro punim 24... Josh uvek smo zajedno. Kad se dvoje nadju kao izuzetno srodne dushe, nema tu niti jedne stvari koja moze biti prepreka.Godine su najmanje bitne.
Opet, ne zelim da ne neko pogreshno shvati. Ne kazem da su to idealne veze. Hocu da naglasim da veza sa starijim mushkarcem ima jako puno prednosti i smatram da je iskustvo ono najvrednije shto dobijam iz ove veze. S druge strane... Mislim da mladja osoba u ovakvim vezama pati... Uprkos velikoj ljubavi,  ne zelim da kasnije uvenem zbog njegovih godina. Ja njega volim i uvek je bio i ostace moja najveca ljubav, al ipak sebe volim vishe. Ne znam... Totalno sam zbunjena. U zadnje vreme razmishljam da raskinem, a s druge strane, ne znam kako bi moj zivot izgledao bez njega u njemu... Ma... Ne znam da li iko moze da me razume i poentu onoga shto hocu da kazem... Koliko god godine nisu bitne, doci ce dan kad ce one postati i te kako velika prepreka...    
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM