Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 13:48:06

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 84
Ukupno: 84
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Nase pisanije...  (Pročitano 32882 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Jun 02, 2008, 18:14:37 »

evo moj sutrasnji pismeni nekako ovako, sutra prepisujem ovo prepisujem od tacke do tacke
brate nije nesto al nikad nisam znao da napisem valjani sastav a sad me ufatila inspiracija

Sekspir je najveci dramski pisac u svetskoj knjizevnosti koji obeležava zrelo doba renesansne književnosti u Engleskoj.
Iako kazu da ova tragedija u mnogo cemu odstupa od strogih pravila klasicne tragedije, ova spada u najlepsa dramska dela svetske knjizevnosti.
Romeo pre poznanstva sa Julijom obuzet je izmisljenom strascu prema Rozalini koja se u drami samo spominje, nijednom nepokazuje na sceni. On fantazira o njoj, to ga navodi da nocu usamljen seta, danju spava, da ispeva neobicne rimovane stihove itd
Njegove misli, mastanja, fantazije se preusredjuju, na Juliju vec posle njihovog prvog susreta, Mada ga za Juliju vezu od samg pocetka jaca osecanja.
Julija se Razlikuje od Romea. Ona se u njega zaljubljuje takodje na prvi pogled ali za nju je to prvo iskustvo takvog osecanja. Ona je zaljubljena, ali pribranija i ne toliki sanjalac kao sto je prikazan Romeo u ovoj drami. Ono sto vezuje ova dva lika je beskrajna ljubav jedan prema drugom
U Romeu i Juliji Sekspir vidi lepotu i zar mladalacke ljubavi kao mocni sjaj sunceve svetlosti. Primetio sam da je „svetlos“ dominantna pesnicka slika u najraz;icitijim oblicima i manifestacijama. Oni misle jedno od drugom kao o svetlosti, Romeo je za Juliju „dan u noci“, Julija je za Romea „sunce koje izlazi na istoku“, na vrhu ljubavne ekstaze oni vide jedno drugo kao zvezde na nebu ciji sjaj zatamnjuje svetlos nebeskih tela.Osnovu vidjenih stvari kao i pesnickih slika cini kontrast izmedju svetlosti i mrak izlaska i zalaska sunca sto nam stvara sliku i osecaj zaslepjujuce munje koja je najednom svanulo i isto tako nnajednom nestala, ovo predstavlja nacin na koji je Sekspir video svoju pricu u njenoj brzoj i tragicnoj lepot.
Od svih Sekspirovih drama kojw sam procitao a to su „Romeo i Julij’, „hamlet“ i „Otelo“ meni se najvise svidja upravo ova jer jedino u njoj mogu da se pronadjem i preoznam ovozemaljska osecanja koja svako od nas iskusi.
Iako moram priznati da ja nisam sanjar kao Romeo i da se ja nebi toliko zrtvovao ali boze moj jedan je Romeo!
« Poslednja izmena: Jun 02, 2008, 18:30:03 felixiveca » Sačuvana

whoever does not try does not learn
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Jun 02, 2008, 19:45:14 »

Pao je sneg na moje dlanove
Gde još uvek čuvam te.
Bliži se januar i sneg je pokrio
Puteve koji nikud ne vode.

Gde si se sakrila, iza ogledala,
U neki drugi svet, to znam.
Da li si sanjala jato ždralova
Ili te još uvek muči Košava.

Proći će godine i miris Jasmina
Postaće miris tamjana.
Sve da se vrate godine zablude
Sa drugim opet bi otišla.

A ti mi u snove dolaziš
I pružaš ruke da me osvojiš ...
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2008, 10:17:52 »

Nije moja, ali mi se veoma dopada....

Iglom sam te bockala
Čekala
Iznutra
I u tebi rasla kao biljka

Kad si postao nepodnošljiv
Sam sebi
Rasporila sam te
I posula po njivi

I kad kiše padaju
Njiva postaje vrt
Moj hlad

Zemlja joj je mekana
Stabla i krošnje sočni
Isparenja bude dušu
I hrane je nektarom
Tvojim

Vazduh ima ukus i
Opipljivost
Miris tvoj
Sve veliko ovozemaljskog našeg
Je pomalo deo najsitnijeg
Onozemaljskog tvog
I, ja
Držim u ruci
Plod

To može biti
Krv
Žuč
Mišić tvoj
Tvoja kosa
Meso
Nokti

Nepresušan potok tebe
Samo za mene

Volela sam te...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Jun 07, 2008, 12:24:15 »

Vau, sad sam kao ljuta... Ma kurac... Ustvari sam samo patjenik kao i vetjina populacije u Srbiji... Malopre sam reshila da razmislim o smislu zhivota na ovoj planeti... Skontala sam da je previshe ljudi koji zasluzhuju da crknu... Ne kazhem da sam ja van njih... Ali definitivno previshe... Ovaj svet je dostigao svoj vrhunac... Sada mozhe samo da se sroza... Tako da kontam da je bolje da ga sabotiramo u tom pokushaju...
     Elem, nebitno... Sela sam na klupu i zapalila cigaru... Cigara kao i svaka druga... Misli su mi se rojile po glavi.... Postoje osobe zbog kojih vredi zhiveti... Kao shto je kosati crveni neodgovorni antihrist sa Bulevara ili mali chupavi andjeo sa Limana... Ili plavokosa atipichna lavica sa Klise.... Ili dobrichina sa Sajlova... Josh uvek koliko-toliko normalni ljudi s kojima mozhesh da ostvarish komunikaciju, iako ne uvek na nivou koji se njima dopada... Ali je bar komunikacija...
     Ja se prilagodjavam ljudima... Ili mozhda ne ? Mozhda ja non stop trazhim od njih da se oni meni prilagodjavaju???
     Lazhesh da si sretjan, lazhesh da imash razloge, lazhesh da si nesretjan, a ustvari se samo pogubish u vremenu i prostoru... Ustvari vishe vremenu nego prostoru...
   Vreme je nepobitan faktor... Vreme teche... Vreme nam je nepobediv neprijatelj.... Starimo i skontamo da nismo nishta uradili od svog skrnavog zhivota... Ali josh uvek imamo vremena.... Ne da ga gubimo zbog idiota koji su svoje vreme protratjili na to da postanu prosek, nego zbog ljudi do kojih treba da nam bude stalo... A ljudi lako odlaze.... Ne znaju da cene to shto ih neko voli... Neka idu... Nisu vredni.... Naitji tje neko drugi...  Naitji tje prijatelji za ceo zhivot... Pa sve i da odu... Oni tje na neki nachin da ostanu...
   Mushko-zhenska ljubav je plod mashte... Sex je neshto drugo.... Sexa uvek ima, sex je nepobitan faktor u bilo chijem zhiviotu... Sex mozhesh imati s bilo kim... Prijatelj s bilo kim biti ne mozhesh...
  Otprilike sam to skontala... Pogledala na put... Praaaaaazan...  Bacila jebenu cigaru... I otishla...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2008, 00:24:31 »

Jebeni ljudi... Jebena zemlja... Jebena situacija... Istorija se ponavlja u zacharanim krugovima... Mi ne znamo da chitamo misli, ne znamo da bacamo tarot, ne polazi nam bash preterano za rukom da meditiramo kao Buda, ali imamo tu jebenu istoriju kao dokaz koliko ne koristimo sopstvenu inteligenciju kao sredstvo da poboljshamo sve shto se mozhe poboljshati... Mogu ja srati kako mi je super, kako volim Srbe, kako volim svoju zemlju, mogu se zaklinjati na vechnu odanost svojoj otadzhbini, mogu da chuvam tradiciju (koja, inache, bledi, samo neki od nas ne mogu to da priznaju), mogu josh uvek ovde da nadjem nekog koga tju voleti i s kim tju biti do jaja, ali imam sve manje razloga za tako neshto...
   Zhivim u zemlji u kojoj nema pravila, u kojoj su lukavstvo i namazanost svim bojama kljuchevi uspeha, gde je moral misaona imenica, gde je prosek sasvim zadovoljavajutj, gde primitivizam kolo vodi, gde nisi siguran ko tje kad da ti zatvori vrata, gde morash da jebeno zavisish od drugih, a znash da si sposoban za vishe i bolje, i primoran si da odesh da bi napravio neshto od sebe... Patriote su budale, definitivno...
   Ljudi koji odskachu, ljudi koji su odlichni, ljudi koji imaju ambicije i sredstva kojima tje to ostvariti, ljudi koji znaju znanje ginu u atentatima kroz chitavu istoriju?! I mi to ponovimo?! Napravimo opet tu kardinalnu greshku?! I dozvolimo sebi da ostanemo zatucani, primitivni, da se valjamo u svojoj bedi i nemashtini samo da bismo nekome dokazali neshto za shta ni mi nismo sigurni tachno shta predstavlja, ali, bozhe moj, vetjina je zatucana, neobrazovana i primitivna, pa zashto bash ja da se razlikujem? Ipak je to SRPSKI INAT, osobina koja se toliko neguje... Potpuno pogreshno...
   Imali smo mnogo na pochetku, i nikad to nismo cenili... Nasha shansa je propala... Sami smo je unishtili... Od ljudi koji su pametni, ambiciozni i sposobni nachinili smo robove nemashtine i ogranichenosti... Zashto mladi bezhe napolje? Zato shto ovde nemaju SREDSTVA  kojima tje ostvariti svoje ambicije...
   Koliko god da sam vezana za svoj kraj i koliko god da me boli sve ovo, logika i zdrav razum mi sve vishe pomazhu da shvatim da ovde nemam shta da trazhim... Jer zhelim da budem od onih koji ODSKACHU... Ja sam borac... I ne volim da posmatram neshto shto je moglo biti barem normalno, ako ne i odlichno, kako propada... Vetjina nas je dovela na ivicu bezdana... Vetjina nije uvek u pravu...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Sasha 01
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 478



Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2008, 02:15:13 »

Ivaccc da li ti sama smisljas ove tekstove ili ih skidas od negde ?
Sačuvana



"with eyes full of prejudice, you will never see the world for what it is.."

http://www.travian.rs/?uc=rs1_3297
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #21 poslato: Jun 13, 2008, 02:26:02 »

Ivaccc da li ti sama smisljas ove tekstove ili ih skidas od negde ?
Owo je nashe pisanije... pishe ih sama... znam...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Jun 13, 2008, 14:36:43 »

Sama pishem... Why?
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Sasha 01
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 478



Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Jun 13, 2008, 17:26:30 »

Za sve sto si napisala u prethodna 2 posta si u pravu pogotovo drugi, jeste sve otislo u ku.ac sve vrednosti i poceo je da vlada lazni moral kao svi se smejemo i sve je lepo i svi imamo gomilu "prijatelja" koje bi najradije izbegavali u sirokom luku samo da mozemo.
A stanje ili sranje u drzavi zar treba komentarisati ?
Cak je i Novi Sad koji je nekad bio normalan otisao u ku.ac.

Po slikama koje si okacila ovde rekao bih da imas 18-19 god. a ova zadnja dva posta su jako ozbiljna cak malo i mracna i nije mi delovalo da moze da ih napise neko tvojih godina.

Tako nesto bi pre ocekivao od nekog ko ima 30 god. i celu mladost je proziveo pod sankcijama, ratovima, nekakvim krizama i prelaznim vladama i sad mu je pun ku.ac svega i najradije bi zapalio sto dalje odavde pa makar cistio ulice na Aljasci jer deluje da je bolje bilo gde samo ne ovde,a opet je to nemoguce.

Dobro si ti to napisala svaka ti cast, imas skroz OK razmisljanje za razliku od 99% tvojih vrsnjaka, samo sto u tvojim godinama i ovoj nasoj sredini mozes samo da ispadnes Don Kihot i da se uzalud boris protiv nekih vetrenjaca.

Eto zato sam te pitao.
A i davno sam za tebe rekao:
Zanimljiva je Ivaccc mada ne mogu da je provalim skroz. Huh?
Sada mi je sve dosta jasnije.
Sačuvana



"with eyes full of prejudice, you will never see the world for what it is.."

http://www.travian.rs/?uc=rs1_3297
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Jun 13, 2008, 20:38:36 »

Ako je neko borac,nije uopste bitno u kom smislu a bezi od, da kazem neke odgovornosti(citaj borbe) onda sta dalje reci,nego da nije PRAVI borac,jer oni nikada nebeze a kamoli da napuste svoju Zemlju,pa sta onda ostaje u NJOJ,i ko treba da se bori za nju da bar nekad nekom bude lepo u njoj.
Svako ima pravo na svoje misljenje,a to da je sve otislo(ja ovako nepisem) vec je napisano,jednostavno nije TACNO i ovo sasvim odgovorno Tvrdim i stojim iza svake napisane reci.
Jer uvek postoje promene,a one tek dolaze i normalno svidjalo se to nama ili ne to je neminivno,i neizbezno.
Licno imam dosta rodbine po celom svetu,ali bas puno i nikada nisam ni pomisljao da napustim svoju ZEMLJU-SRBIJU niti bi je ikada napustio,i to iz jednog razloga a vec sam ga jednom napisao,pa da ponovim ja nisam Demokrata,niti mi pada na pamet da budem ali sam zaista
Veliki Patriota sto je mnogo vece od bilo koje demokratije(nazovimo to tako)mada je sve ovo daleko od toga.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Jun 13, 2008, 20:47:13 »

Necemo ovako lepu temu da pretvaramo u politicka raspravljanja...
Svako ima pravo na svoje misljenje i stav... postujmo to...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2008, 23:57:41 »

Milica je u pravu... Imala bih i shiri odgovor na tvoj post, Strateg, ali me iskreno jako mrzi da ga iznosim, jer bih onda morala da napishem josh zilijardu postova za ljude koji su ti slichni... Samo tju retji da, po mom mishljenju, koje ne mora biti tachno, ali, dokazhi suprotno ako mozhesh, protivrechish samom sebi i imash mali vishak predrasuda...

Ja imam 18 godina... I tako razmishljam..... Niko nema pravo da mene proziva za neshto iza chega stojim.... Pogotovo da kazhe da nisam borac... Malo ti mene znash da bi mogao tako neshto da kazhesh... Pravi borci ne odustaju, to je tachno, ali pravi borci se ne bore za neshto za shta se ne vredi boriti... Sve te promene o kojima prichash su mlatjenje prazne slame... Ja sam rekla - mi smo svoju priliku imali... Protratjili smo je... U zhivotu se retko dobija drugi pokushaj... Neminovno je da sa morem primitivaca, zakonima koji se ne poshtuju, shkolama koje nemaju djaka, i prirodnim prirashtajem koji je veoma nizak ja jedna ne mogu nishta da promenim... Pogotovo shto bi trebalo chitav svoj zhivot da zhrtvujem samo da bi neko tamo posle mene zhiveo u zemlji o kojoj ja samo sanjam... Neka hvala... Sebichno? Mozhda... Ali, zhivot je jedan...

Nisam imala nameru da pokretjem politichke rasprave, nego samo da izrazim svoju nemotj i svoj ochaj kroz pisanje... Ko razume, shvatitje... Ne volim presipanje iz shupljeg u prazno.... Previshe sam hladna, isuvishe logichno i razmishljam da bih bila dovoljno mashtovita i kreativna da stvorim neshto shto je umetnichki potpuno oblikovano... Ali, rechita sam, i mozhe mi se da pishem o chemu god, a da to podredim sebi i svojim relativno kratkim i prilichno jednostavnim, ali, verujem, efektnim  rechenicama...

Jesam skeptik... Pa, pomalo i cinik.... Ali, to sam ja... A mislim da za to ova tema i sluzhi... Ne za to da bismo se hvalili, nego da bismo bolje razumeli jedni druge... Jednom sam rekla da ako neko zheli da me upozna, treba da prochita makar neshto od onoga shto sam ja napisala.... Stojim iza toga...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2008, 00:11:37 ivaccc » Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Sasha 01
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 478



Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2008, 01:44:08 »

Ja te podrzavam.
Ko moze i treba da ode odavde jer ce sve ovo vrlo brzo otici u pi..u  mater.nu.
Jednom je neko rekao ..."za ideale ginu budale"...
Sačuvana



"with eyes full of prejudice, you will never see the world for what it is.."

http://www.travian.rs/?uc=rs1_3297
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2008, 03:31:34 »

Da bih razbila malo svoju sliku o vecitom optimisti...
Evo kako ja izgldam kada zapadnem u zutu minutu...  Undecided mada umem i gora da budem...

..Sedim sama na bulevaru tuge...
Oko mene prolaze ljudi... poznata i nepoznata lica... a ja sam i dalje sama... zauvek sama... saplicu se o moje bezdusno telo... zaobliaze bez i da me pogledaju... a i bolje je da me ne gledaju... njihovi pogledi bole vise od stotinu reci... bole vise od tebe...
Pitas se zasto me ne gledaju... imaju oni svoju tugu... ne treba im jos i moja...
A moja je tuga bolest preteska... neizleciva... ona najgore vrste... kad covek ne zeli sebi pomoci... pa ima li i sta gore...
Uzalud pokusavam da se sklonim u stranu... njih je previse oko mene a ja nemam snage da se guram kroz masu... ponovo padam... ovoga puta resena da vise nikada ne ustanem...
Ne krivim te... ne krivim ni nju - sudbinu... krvim sebe samu... a koga bih drugo... kriva sam sto nemam snage... kriva sam sto ne znam kako dalje... kriva sam sto sam jos uvek sama... k.r.i.v.a sam... i priznajem to... kao da ce mi to nesto olaksati... a samo stvara jos vecu gorcinu...
Pricas mi da moram naci snage... nastaviti dalje... bojim se da je sve uzalud... nikada nisam znala kako da se izborim sa tobom, ni kada si bio tu ni sada kada te nema zauvek... da... zauvek... a ja te volim zauvek... ironija...
Jos uvek se secam kako si mi pricao da kada se budemo rastali moram da nastavim dalje... da i ako padnem moram da ustanem... i Bog mi je svedok da jesam pokusala...
A onda sam jednostavno postala i suvise pateticna i prepustila sam se... ono za sta sam mislila da nisam sposobna... da, dragi moj... prepustila sam se, i sada kada sam izgubljena ne umem da se vratim... vise ni ne zelim... nemam cemu...
Necu da kazem da si ti bio moj zivot, ne zelim da lazem... ali nakon svega moj zivot bez tebe nije imao smisla...
More nije sumelo tako umilno... lipa je mirisala nekako bezdusno... a ljudi... oni su bili najgori, kao i uvek..
Cesto sam pokusavala da iz nasih dana crpem snagu da nastavim dalje... nazalost tih dana je bilo vrlo malo...
Sada nemam vise snage... nemam ni ideje gde da je trazim... samo tonem... i propadam.. rekoh ti vec da sam postala pateticna... to me je i unistilo...
Opet kazem... sama sam kriva... za sve...
Dopustila sam ti da udjes u moj zivot, srce, um... dusu... dopustila sam i ako sam znala da je na samom pocetku bio kraj.. da te nikada necu imati... da ces zauvek nestati... ali kao i obicno, bila sam mala, tvrdoglava beba koja uvek tera po svome... i protiv sebe uglavnom... ali bila sam tvoja beba... bilo je dovoljno...
I to prokleto more... i tvoj glas koji mi govori da ces uvek biti uz mene... i dan danas se pitam sta bi bilo da si ostao...
I kako se blizio taj prokleti dan kada smo se rastali zauvek ja sam te sve vise volela...
Ponekad sebi licim na one Arape u avionima sto svesno ulecu u smrt... ista sam takva ja... svesno i sasvim voljno sam usla u tvoje srce a znala da nikada iz njega izaci necu...ali da nikada nece biti kraj mene... glupa sam...znam...
I ma koliko pokusavala da sebe ubedim da si bio samo san ne mogu...
I nakon toliko vremena sve je i suvise stvarno... i sve i suvise boli... zato i ne mogu dalje...
Ostajem tu gde jesam... ispod nogu drugih na bulevaru tuge... tesi me samo cinjenica da ce me oni jednom pregaziti... jedna budala manje... eto lepe vesti... konacno...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2008, 08:50:29 »

Svidja mi se kako je napisano, stil, itd, ali, ja sam uglavnom izgubila njuh za takve stvari... Ne mogu vishe... Bila sam ista takva.... Kozha mi je vremenom zadebljala, dobila sam rogove i kandzhe... Sad kad gledam taj tekst samo se sa cinichnim osmehom setjam kako sam nekada bila jadna... Ali, to je shkola kroz koju sam morala da prodjem...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM