Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 07:02:25

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 61
Ukupno: 61
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Da ne poveruješ! Pt 2  (Pročitano 3062 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Septembar 01, 2007, 09:07:23 »

NOVI BANOVCI - Masakrirana tela Vasilija Trbojevića (26) i njegovog sestrića Luke Opačića (5), koji su nestali u ponedeljak po podne, pronađeni su u Dunavu kod Novih Banovaca. Kako nezvanično saznajemo, policija je uhapsila Damjana J. (26), zvanog Žak, iz Banovaca kod koga su Vasilije i Luka otišli da gledaju film na videu, pod osnovanom sumnjom da je on izvršilac užasnog zločina.
Šokirani pecaroš ugledao je u četvrtak uveče stravičan prizor u travi kraj reke. Trup deteta bez nogu i jedne ruke bio je potpuno nag, a zbog unakaženosti tela identifikacija je te večeri bila nemoguća. Uviđaj je rađen nekoliko sati pod reflektorima, a policijske ekipe su blokirale sve prilaze Dunavu u Novim Banovcima. Obezglavljeno telo muškarca, koje je pronađeno ujutru, nalazilo se u plićaku, upletenu u travu. Slučajni prolaznik koji je krenuo u šetnju, primetio je leš okrenut na stomak, bez odeće, i, kako saznajemo, nadut. Policijske patrole juče su ceo dan do kasnih večernjih sati pretraživale teren. Tela su zbog identifikacije i obdukcije poslata na Institut za sudsku medicinu u Novom Sadu.
Detalji o masakru, nezapamćenog u Sremu, saznaće se tek kada se završi uviđaj, koji obavljaju istražni sudija Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici Nebojša Starčević, inspektori sremskomitrovačke Policijske uprave i ekipa specijalaca iz Beograda. Pošto je tokom pretresa kuće u kojoj živi Damjan J. pronađena sektaška literatura Policijska uprava iz Sremske Mitrovice pozvala je u pomoć ekipu specijalaca iz Beograda, koji se u MUP-u bave sektama i njihovim delovanjem.
Vasilijev otac i Lukin deda Dragan Trbović, kog je „Blic“ juče posetio, bio je prilično uznemiren.
- Ne verujem da su to moji Luka i Vasa. Niko iz policije nas nije do sada obavestio o tome. Samo sam načuo da se radi o nekim mladićima iz Zemuna i Belegiša...Valjda bi nas već neko pozvao. Makar da kažu da sumnjaju da su oni - kaže Dragan za „Blic“.
Dragan Trbović je nestanak najbližih prijavio policiji u utorak ujutru. Trbović je otišao do Damajan J. kako bi proverio gde su, ali mu je on rekao da nisu ni dolazili kod njega. U panici da su mu sin i unuk oteti krenuo je u potragu.
- Čekali smo ih da se vrate i pošto se uveliko spustila noć, a njih nije bilo, postalo nam je sumnjivo, pa smo krenuli da ih tražimo. Pretražili smo sve, bili smo i kod njegovog druga gde se zadržao, obišli obalu Dunava uzduž i popreko, ali ih nismo našli. Kao da su u zemlju propali - priča Dragan.
- Znamo da je Damjan priveden juče ujutru, padalo nam je na pamet da je čudno što nisu ni bili kod njega, ali nismo hteli da upiremo prstom u njega i govorimo da je kriv - kaže Dragan.
Kako saznajemo, od Vasilijevih prijatelja u Novim Banovcima on i Damjan J. su jedno vreme bili prestali da se druže, iz nepoznatih razloga, ali su se pre dve godine opet sprijateljili. Vasilijeva majka Vesna, učiteljica je u mesnoj osnovnoj školi, a otac Dragan penzioner. Njihova ćerka Tijana udata Opačić, Lukina majka, živi sa njima i Vasilijem u porodičnoj kući.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2007, 20:32:29 »

Scary... Bas je jezivo...i odvratno...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2007, 22:02:42 »

chitao sam o tome...
juche je bila spika o otimanju radi prodaje organa, al dans chitam to iznad...
ludilo je ushlo u nas i nashe dushe...
Sačuvana

Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2007, 18:42:55 »

Danijel Jakupek (27), zvani Žak, priznao je policiji da je izvršio stravično ubistvo petogodišnjeg Luke Opačića i njegovog ujaka Vasilija Trbovića (26) iz Novih Banovaca. Kako saznajemo, on je juče do detalja opisao kako je u svojoj kući u Beogradskoj ulici 44 najpre u kadi nožem usmrtio malog Luku i potom testerom za gvožđe iskasapio njegovo telo. Na isti način presudio je i njegovom ujaku Vasiliju nešto dalje u šumi. Delove njihovih tela i oružje ubacio je u bure, koje je potom pustio niz Dunav.

Jočić: Intenzivnija borba protiv sekti
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić juče je najavio da će policija intenzivirati borbu protiv sekti čiji obredi imaju smrtni ishod ili koje vrše pritisak na svoje članove da izvrše samoubistvo.
- U MUP-u postoji odeljenje koje prati problematiku sekti, ali, obzirom na posledice delovanja sekti u poslednjih nekoliko godina, evidentiranje i način njihovog ponašanja biće prioritet i biće podignuto na strategijsku ravan - rekao je Jočić agenciji Beta.
On je istakao da „sekte bujaju i da do sada nije posvećivana pažnja pripadništvu sektama kao patološkom načinu ponašanja“, kao i da su poslednjih godina izražena ubistva i samoubistva sa motivima koji „sigurno proizlaze iz učenja određenih sekti i njihovog načina ponašanja“.
On je podsetio na samoubistvo Gorana Alfirovića u junu u Batajnici, pripadnika satanističke sekte, koji je „čekao noć da bi izvršio samoubistvo“.
 
Vasilije i Luka su nestali u ponedeljak uveče kada se i odigrao ovaj monstruozni zločin, za koji je motiv i dalje nepoznat.
- Priznao je apsolutno sve i detaljno opisao kako ih je preklao. Objasnio je i kako je nakon ubistva nožem detetu odsecao noge, desnu ruku do ramena i levu do iznad zgloba u kupatilu, a potom i glavu. Opisao je kako je šta uradio i gde, ali na svako pitanje zašto, ceo dan odgovarao je samo ne znam. Ono što je za sada sigurno je da je ubistvo danima planirao i osmislio do tančina, potpuno svesno - kaže naš izvor u policiji.
Nakon priznanja, juče u ranim jutarnjim satima policija je dovela Danijela Jakupeka u njegovu kuću u Beogradsku 44 kako bi se zločin rekonstruisao. Na licu mesta nalazili su se inspektori OUP-a Stara Pazova, sremskomitrovačke Policijske uprave i specijalci iz Beograda. Ulica i svi prilazi Dunavu bili su blokirani do kasno u noć u potrazi za materijalnim dokazima gnusnog zločina.
Nakon višečasovne pretrage dunavskog priobalja, Rečna policija i ronioci su oko 13 sati uspeli da pronađu kesu sa krvavom garderobom, a tek desetak minuta kasnije i delove telova nesrećnog mališana Luke. Glave žrtava, međutim, za sada nisu nađene, a ni bonsek i nož kojima je počenjeno dvostruko ubistvo.
Da podsetimo, u četvrtak uveče obezglavljeni trup petogodišnjeg dečaka, bez nogu, jedne ruke i s drugom rukom bez šake, pronašli su lokalni ribari u travi kraj Dunava, dok je obezglavljeno telo njegovog ujaka Vasilija pronađeno u petak ujutru 500 metara nizvodno. Oba tela bila su naga.
Policija je tokom cele noći između petka i subote crpla septičke jame na mestu zločina u potrazi za delovima tela sa čim se nastavilo i juče.
- U podrumu smo pronašli sve moguće vrste satanističke literature, a sam način ubistva skoro da se poklapa sa obrednim ritualima koji se spominju u pojedinim knjigama koje su bukvalno priručnik o načinima ritualnog odsecanja delova tela pri satanističkim obredima. Ipak, za sada nemamo informaciju da je ubica član neke konkretne sekte... - kaže jedan od inspektora koji je učestvovao u rekonstrukciji zločina.
Užas u selu
Policija je u garažnom delu pronašla i jednu ritualnu prostoriju sa satanističkim oltarom i komadom nameštaja crveno-crne boje, koja je boja satanizma.
Trauma za ceo život
Dečak Srđan Šimunović, koji je u četvrtak uveče pronašao telo mališana Luke Opačića, kaže da će mu u sećanju za ceo život ostati užasni prizor. - Došao sam do čamca da pokupim mrežu kao i svake večeri i slučajno bacio pogled udesno. Učinilo mi se da sam nešto video, pa sam prišao bliže... Prvo sam mislio da je lutka. Uzeo sam štap, malo pipnuo i onda sam shvatio da je štap upao, da se radi o mesu... Muve su bile svuda okolo. Kao u horor filmovima, video sam telo bez glave, ruke i nogu... - kaže Srđan za „Blic“. On je zatim otrčao kući do brata, koji je alarmirao policiju.
 
Osim satanističkih knjiga, u kući su pronađene i knjige o Drakuli.
- Stanje leševa, njegova ličnost i knjige o ritualnim ubistvima ukazuju na sektaško ubistvo. Da li je mladić bio pripadnik neke sekte ili je sam sledio neko okultno učenje, nije ni bitno. Literatura je o svim mogućim vrstama satanizma, od vampirizma, preko veštičarenja do kanibalizma - kaže za „Blic nedelje“ Zoran Luković, glavni policijski inspektor PU Beograd.
On napominje da je nije reč o ubistvu zarad ubistva, već zarad samog rituala. Istražni sudija Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici Nebojša Starčević takođe je juče bio na uviđaju i on je za ponedeljak najavio konferenciju za novinare.
Motivi krvavog pira koji je šokirao meštane Novih Banovaca za sada nisu poznati, a sami Banovčani kažu da je Danijel bio „čudak, ali da niko nije ni sanjao da je u stanju da iskasapi dete“.
- Užas, bojim se sada i da pustim dete na ulicu. Bio je prijatelj sa ubijenim Vasilijem i majke su im se družile... Kada mu je umro otac, Danijel je u Banovce došao sa majkom iz Nemačke, a njegov brat Robert je ostao tamo. Živeli su od penzije, ali je Danijel uvek bio hirovito dete, majka mu je povremeno išla i da radi da bi mu udovoljila ako nema para za nešto što on hoće da kupi. On, koliko znamo, nikada ništa nije radio - pričaju komšije.
Školski drugovi
Prema njihovim rečima, Danijel se poslednjih godina nije družio gotovo ni sa kim, iz svoje kuće na kojoj su prozori gotovo blindirani izlazio je samo do kladionice.
- Prema nama je uvek bio ljubazan, ali koliko da kaže dobar dan i prođe, ništa više. Znam da je već neko vreme imao problema s drogom, a imali ste utisak kad ga pogledate kao da iz njega izbija nešto čudno - kažu komšije.
Celo mesto Novi Banovci juče je nekako čudno utihnulo. Meštani su se uglavnom okupljali na ulici i u neverici šumorili o nezapamćenom zločinu. Na autobuse policije koji su pristizali gotovo da su prestali i da se obaziru.
Najtužnije je bilo u kući porodice Trbović u Svetosavskoj 51, koja je zatvorila svoja vrata za posetioce. Izbezumljena Tijana Opačić, majka petogodišnjeg Luke i sestra Vasilija Trbovića, neprestano je plakala i šetala se oko kuće, dok je Vasilijev otac i Lukin deda Dragan samo nemo zurio u pod, uzdišući. Lukina baka Vesna odbijala je satima da poveruje da ju je Danijel ostavio bez najmilijih. Ona je, kako saznajemo u policiji, i prilikom Danijelovog privođenja verovala da „maltretiraju nedužno dete“.
- Svi smo odbijali da poverujemo da su to i njihova tela, a kamoli da je on taj koji nas je zavio u crno... Vesna se i družila s njegovom majkom... Vasa i Danijel su išli zajedno i u osnovnu školu... Kasnije ih je udaljila vojska, ali su posle zatišja počeli opet povremeno da se viđaju - kaže za „Blic“ Lazar Trbović, Vasilijev stric.
„Prekopavajući po sećanju“ ne bi li se setio bilo kog detalja zbog kog se Vasilije mogao zameriti Danijelu, Lazar zaključuje jedino da je Danijel poslednjih mesec dana naglo počeo da svraća svaki dan kod njih i insistira da Vasilije dolazi kod njega.
Luka i Vasilije su u ponedeljak oko 18 sati otišli da prošetaju i da kod Danijela pogledaju neki film. Od te noći im se gubi svaki trag. Porodica je nestanak prijavila policiji, a u četvrtak ujutru je raspisana potraga. Po Novim Banovcima i juče su se mogli videti plakati da se za njima traga.
Policija i dalje nije zvanično obavestila porodice o smrti Vasilija i Luke.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2007, 13:13:36 »

Za sam zločin nemam komentar osim da je užas blago reći za ovo što se desilo.
Sve ostalo što bih rekla bilo bi već rečeno, već viđeno.
Nekako mi se čini da je ovih zlodjela sve više.
Ali dnevna štampa bi trebala da obrati pažnju na svojabavještenja, definitivno!
Pobjeda je 02.09.2007 godine objavila da je uhapšen ubijeni Vasilije Trbović.
Kakva greška!!!
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2007, 13:18:42 lejenica » Sačuvana

♠jeckitj♠
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2011, 20:57:52 »

ja samz abezeknuta... nemam nikakav komentar... ne znam shta bih rekla sem da mi nije jasno kako dechko koji je uspeo neshto tako gnusno da uradi moze da zivi sa samim sobom... ako je sekta... onda... ja se krstim sa tri prsta i verujem u Boga!!!
Sačuvana

Drugi!... Al’ ne, ja nikom ne bih
Na svetu dala srce svoje!
Oduvek tako pisano je…
Nebo je mene dalo tebi;
Moj zivot sav je jemstvo bio
Da cu te sresti izmedj’ ljudi;
Znam, bog je tebe uputio,
Moj zastitnik do groba budi…
Cheesy:D:D:D
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM