Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 10:15:17

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 81
Ukupno: 81
Prijatelji
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Abortus - da ili ne?  (Pročitano 53106 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #45 poslato: Septembar 05, 2007, 14:32:09 »

kad li je bokte 1. put onda zatrudnela...
hmm.....
pfff
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #46 poslato: Septembar 05, 2007, 20:42:22 »

Kad je onda ona Bogte pa prvi put dobila... ccc...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
daxi
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 724


U raju je do jaja, ali u paklu je ekipa!


Pogledaj profil
« Odgovor #47 poslato: Septembar 05, 2007, 21:10:27 »

e pa ta devojka je onda stvarno glupaca... neka joj.
Sačuvana
marsovche
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1028



Pogledaj profil
« Odgovor #48 poslato: Septembar 06, 2007, 02:46:20 »

...da...upravo zbog takvih i slicnih slucajeva...
Sačuvana
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #49 poslato: Septembar 06, 2007, 13:12:40 »

pf. jos joj se pica nije ne razvila kako treba... Smiley
Sačuvana
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #50 poslato: Septembar 06, 2007, 15:39:01 »

Ne znam kolika budala treba da budeš pa da ubiješ rođeno dete.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #51 poslato: Septembar 06, 2007, 15:48:14 »

da ga ti trebas roditi sa 12,13 i ti bi.Smiley
Sačuvana
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #52 poslato: Septembar 08, 2007, 08:53:05 »

Draga Mushmulice, ja sa 12 godina nisam znao šta je sex, a kamoli da razmišljam o posledicama istog. Jbga valjda je tada bilo takvo vreme.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Beki70
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 192



Pogledaj profil
« Odgovor #53 poslato: Septembar 12, 2007, 01:19:38 »

Ja sam protivnik abortusa! A to sto neko u tim godinama vec zivi takvim zivotom je njegova stvar, Sto kaze Angel in love, mi smo u tim godinama uzivali u carolijama detinjstva, a ne u carolijama seksa. Za to ima vremena, a detinjstvo je samo jedno.Ne znam sta li je ceka u zivotu, kada je tako rano pocela da ga zivi???
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2007, 10:31:07 Beki70 » Sačuvana

Samo je jedan kutak svemira koji sigurno mozete popraviti, a to ste vi sami.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #54 poslato: Septembar 12, 2007, 07:51:26 »

Ko i svako normalan nisam za to. Ne dešava se bez razloga začeće. Priroda ima neki plan, pogode se mnogi faktori, i onda bi taj plan trebalo prekinuti? Ne.. iako nekad stoji sa druge strane strah, nemaština i ko zna šta sve ne. Isto tako nisam za apsolutnu zabranu, jer to bi značilo da ne možemo sami o sebi da odlučujemo, a pogotovo žene.. to je možda i gora opcija..
Abortus bi morao da bude sveden na najmanju moguću meru, radom na edukaciji stanovništva, podizanjem svesti nacije, popravljanjem životnih i drugih uslova, jačanjem sigurnosti u budući život, zajednički, u braku i državi uopšte, egzistencijalna pitanja - krov nad glavom, socijalna pomoć i puno toga. Ne treba da se sva težina svali na žene. A one treba da znaju kakve sve hormonske poremećaje izaziva prekid trudnoće, vrlo brzo nakon pobačaja, a i do kraja života permanentno.. poremećaji u psihi.. izvinjavam se damama, ali to jeste loše za njih, bar medicinski gledano, a posebno što se sprečavaju za mogućnost da kao osobe-žene napreduju, evoluiraju, razvijaju se u fizičkom i duhovnom smislu. Zar ne znate koliko ljubavi bude u vama kada rodite dete? Ne postoji ni jedan sličan odnos u prirodi, ni jedna veća međuzavisnost, predanost i upućenost dve osobe, nijedna Veća Ljubav. Čista Ljubav. Duhovna Vrhunska Hrana. To je ono čime se ispuni Vaše biće i više nikada ne budete iste, malo siromašnije i uskraćene za takvo iskustvo. I Vi sve to da odbacite? Nemojte, ako nije neki veeeliki razlog. Jer kad odbacite Vrhovno Dobro, zna se.. ostaje Vam ono drugo.. Da ne pomisllite da mislim da je sve crno-belo.. nije. Mnogo je komplikovanije, znam.. al' ipak razmislite o čemu pričam.. I na kraju, za ostalo dame , Vi same znate najbolje..v angel
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #55 poslato: Septembar 20, 2007, 11:22:18 »

Protivnik sam abortusa osim u slučajevima kada je to dovedeno u direktnu vezu sa životom majke ili kada je (pu daleko bilo) beba mongoloidna, degenerična ili.. Ako se u ranoj trudnoći otkrije rizik po život majke onda u redu.. ali ja lično nebih ni tad, imam drugaricu i druga kojima su majke umrle na porođaju, moja drugarica je umrla na porođaju prošle godine, njena ćerkica je Bogu hvala dobro a  trudnoća joj nije bila rizična, jednostavno tokom porođaja je dobila hipertenziju i ... 
Kada se u prvim nedeljama trudnoće otkrije da je fetus abnormalan, onda mi je poštenije prekinuti trudnoću nego omogućiti nekom da cijeli život ma kakav i ma koliki bio to biće provede izolovano u ko zna kakvim ustanovama..
Nemam pojma, u suštini ni ja nisam sigurna što mislim ali sam protiv..

Ova sa 12,13 godina, samo neka je zdravo! Ja sam i sa 15 godina igrala lastike, klece, žmurke, planova, trule kobile,ćorave bake, servi, ledenog čiče.. Kuku kakva su ova djeca današnja!!!
Sačuvana

TIFANI
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29



Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: Novembar 04, 2007, 13:14:19 »

Abortus je UBISTVO!!!!!!ako vec neko hoce da ima odnose onda treba da bude odgovoran!!!ljudi nije samo stvar j***ti...vidite do cega dolazi kada se ne pazi,pa posle nekom drugom oduzimate zivot...VASOM KRIVICOM!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

cmoooooooookkkkkkkkkkkkksssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!*****************
buggy
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Pogledaj profil
« Odgovor #57 poslato: Novembar 04, 2007, 15:12:24 »

Vrlo teško i moralno pitanje.Ako se radi o osobi iznad,recimo 20 godina,pa još k tome pretpostavimo da dotična osoba ima sexualnog iskustva tj.osvještena je od strane okoline i upučena u sve mogučnosti zaštite prilikom sexualnog odnosa onda je stvarno glupo da joj se dogodi takva stvar,bez obzira na glupe izgovore poput:bila sam pijana,upravo sam u neplodnim danima, itd.I opet sve ovisi o nizu spleta okolnosti tj.dali ta žena želi biti majkom,dali ima financijske mogučnosti,itd.Mi nemožemo o tome suditi,več o tome može odlučivati samo osoba koja se je našla u toj nezavidnoj situaciji.Normalno da sam mišljenja da nijedan abortus nije dobar,kako za nerođeni život,tako i za potencijalnu majku.Ali recimo da govorimo o mlađoj osobi bez svega onog nabrojenog kod iskusne žene i gledajuči to sa one crne strane tj.da ta mlada žena nema podršku svog partnera niti okoline tj.svojih roditelja,nadalje da nema sama mogučnosti financijski podnjeti teret roditeljstva,onda je sigurni bolje obaviti pobačaj.Zašto bolje?Zato da se to jadno dijete ne vuče po kojekakvim domovima,da ga prilikom odrastanja ne maltretiraju i iskorištavaju njegovi potencijalni posvijitelji.Zapravo zato da mu ne omogučimo težak život i muku odrastanja neželjenog djeteta i posljedice koje če nositi cijeli život.Budimo realni,razmišljajmo glavom a ne srcem u ovom slučaju.
Sačuvana
Milence85
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35



Pogledaj profil
« Odgovor #58 poslato: Januar 26, 2008, 17:46:53 »

Protivnik sam abortusa, kao sto kaze Tifani: TO JE UBISTVO nerodjenog deteta. Ako se desi da zena zatrudni, treba ga roditi makar ga cuvala sama, jedino ako je u pitanju zivot zene tj. majke.
Sačuvana

ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #59 poslato: Januar 26, 2008, 18:28:34 »

Kondom, iskljuchivo i uvek!!!!! Najbolja zashtita ubedljivo!

A shto se tiche abortusa, to su nezamislive stvari. Postoje brojni sluchajevi u kojima je bolje abortirati nego roditi. Ne treba zabranjivati abortus, ali treba zabraniti lekarima da se igraju Dr Mengele-a, jer to je po mom mishljenju neshto stvarno odvratno, a deshava se...

A, chula sam da postoji tzv. pilula za abortus. NIJE pilula za dan posle, nego pilula koja izaziva kontrakcije materice i samim tim i pobachaj. Uzima se u dva dela (dve pilule), i kad se jedna uzme, onda se mora uzeti i druga. Na taj nachin, zhena mozhe da pobaci kod kuche u poznatom okruzhenju, i da izbegne deo stresova koje abortus donosi. Samo shto nisu 100% sigurni da nije shtetna po zdravlje, i u Srbiji nije josh uvek dostupna. Mislim da ta pilula nije loshe reshenje.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2008, 22:14:57 ivaccc » Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM