Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 01, 2024, 23:55:22

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 96
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 160
Ukupno: 160
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Oblačio se kao pokojna majka da bi uzimao pomoć  (Pročitano 849 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Jun 18, 2009, 12:47:21 »

Jedan 49-godišnji Njujorčanin je optužen za niz krivičnih dela jer je, presvlačeći se u odeću svoje pokojne majke i predstavljajući se kao ona, od državnih službi uzeo desetine hiljada dolara.

Tomas Prusik Parkin je optužen zbog prevare kojom se domogao državne pomoći na koju je pravo imala njegova majka čiju je smrt skrivao još od 2003. godine, navodi BBC.
Vlasti kažu da je on, preobučen i s perikom, čak i obnovio majčinu vozačku dozvolu početkom ove godine.
Njegova majka Irene Prusik umrla je 2003. godine, u 73. godini života:
"Držao sam majku u naručju kada je umirala i udahnuo sam njen poslednji dah, tako sam ja zapravo moja majka", rekao je Tomas kada ga je uhapsila policija, dodaje BBC.   

Koristeći štap za šetanje, mnogo šminke i lažne isprave, šetajući sa mladićem kojeg je predstavljao kao svog nećaka, Tomas je redovno podizao čekove državne pomoći. Prema rečima policije, Tomas je preobučen išao u banke, a čak se pojavljivao i u sudu.
Kada je Irene umrla, on je dao lažne podake o njenom socijalnom osiguranju pogrebnicima, tako da se informacija o njenoj smrti nije ni pojavila kod nadležnih službi.
Tomas se tereti da je mesečno podizao 700 dolara na ime pokojne majke, a kao posebna stavka u optužbi navodi se činjenica da je na ime proglašenog bankrotstva svoje majke podigao čak 39.000 dolara koje je dobio kao pomoć od zajednice. 
Pored Tomasa, uhapšen je i Milton Rimolo (47) koji se pretvarao da je nećak Irene Prusik i koji je 28. aprila ove godine išao sa Tomasom u fotografsku radnju kada se ovaj slikao za vozačku dozvolu koja je važila na majčino ime.
Bruklinska policija kaže da je uspela da uhvati Tomasa i razotkrije njegove postupke nakon "dojave", dodaje BBC.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM