Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 00:40:27

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 135
Ukupno: 135
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Denziteti  (Pročitano 20414 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2009, 22:32:34 »

Njavce, posmatraj to ovako: Svakog dana lezes da spavas i nisi svesna sebe, sve dok se ne probudis. I to jeste neka vrsta smrti za nas, za nas svesni deo. E u tom novom stanju lecices da spavas, zatvorices oci ali neces spavati sasvim, onda ces otvoriti oci i videces nesto sasvim drugo od onoga na sta si navikla. Neces se odmah navici, ali posto to stanje nije uopste lose, vec naprotiv bolje od ovoga sada, bice ti relativno lako da se naviknes... angel
Ovo je samo objasnjenje analogijom, prilagodjeno onom sto sada mozemo razumeti, ali bice sigurno drugacije, kad ga budemo dozivljavali...
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Jun 25, 2009, 20:00:43 »

 Smiley kako nam to Zen sve lijepo objasni  Kiss
eee, sad sam se sjetila Sofijinog svijeta - jel tko čitao od vas; tu se isprepliće san i java...
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
mistiqe
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 466



Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Jul 10, 2009, 15:04:00 »

puh...koja tema!Moram priznati jako zanimljiva ali i "teska"!E sad bez potkrepljivanja naucnim tekstovima,samo obicno razmisljanje!Jer i ovdje dokazujemo,bas u ovoj temi,da smo takvi kakvi jesmo....ne realni,ne sigurni,oslanjamo se samo na ono sto cujemo-vidimo i opet tu ne stavljamo svoju svjest u prvi plan!Gledajuci na naucne tekstove i izvlaceci pouke iz njih,opet se vracam,dokazujemo da bas malo koristimo svoju svjest i razum!Zar nismo sposobni sami izvuci pouku tj.zakljucak iz svega?Mislim da jesmo uz malo volje!
Slozicu se sa Njavce,da je ovo ipak mnogima "smak svijeta"...sto u biti i jeste...jer vise nece biti ovog u cemu danas zivimo vec neki sasvim novi realitet!S tog gledista to u stvari i jeste onda smak svijeta!Ono jadno iz nas progovara kad se tome nasmijemo a u stvari opet nismo svjesni da ce se to ma kako nemoguce,glupo,ne realno,smjesno izgledalo dogoditi!Nije bitno zna li se kad i kako,i ne moguce je znati kako ali dogodice se!Ono o cemu ja razmisljam je:
Ako je nekad milionima godina unazad,stoljecima,postojao taj neki cisti svijet,gdje je covjek bio iskren,pun ljubavi,bez teskih misli....pa se s vremenom uz mnoge procese,i kroz dugo godina iskvario....zar ne mislite i kad se ponovo svijet preokrene,kad covjek ponovno postane svjestan vaznijih stvari i nauci zivjeti tako...da ce opet krenuti ti procesi gdje ce ljudska zavist udarit svijest?Mislim ako se jednom desilo...desit ce se opet nije bitno kad,kako ali ce se desit!
Ono sto mogu reci je da covjek cijeli zivot uci ali je isto tako jadno da na kraju tog zivota opet ne shvati da ga je dzaba potrosio i nista nije naucio!
Sačuvana

Wink  S a M o  N e B o  J e  G r A n I c A   Wink
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Jul 16, 2009, 15:51:43 »

Zrelo razmišljanje. Veoma. Puno toga si dotakla na šta bih želeo da dam svoj komentar, ali potrebno je dosta vremena i priče... ali uradiću to. Verujem da će Vam svima biti zanimljivo.
Mistique, dobrodošla na forum i na ovu temu, drago mi je da si tu.. angel
Sačuvana

mistiqe
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 466



Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Jul 21, 2009, 19:46:55 »

Hvala Zen  Smiley bas me zanima komentar.A htjela sam samo jos nadodati...da je svijet sad isuvise mali...svijet je sad sicusan...kako mislim?Pa evo jedan od dokaza je bas i net jer vise nije nemoguce cuti se s nekim pa ga i vidjeti ko je pitaj Boga gdje...vise nema ogranicenja i sve je ustvari sad jedna cjelina koja se sve vise smanjuje!A ljudi,ljudi su obicne marionete zaludjene materijalnim!
I da u vezi one 2012te dakle htjela sam samo rec da su maje imale taj jedan kalendar koji je isao po periodima...a jedan period je obiljezen tim dogadjajem za koji se smatra da ce se desiti bas 2012te sto ne mora da se tako shvata jer njihov kalendar bas i zavrsava tad...dakle brojali su vrijeme samo do 2012te...bar mislim da je tako bilo-ako grijesim ispravite me! Grin
Sačuvana

Wink  S a M o  N e B o  J e  G r A n I c A   Wink
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: Jul 22, 2009, 13:41:44 »

Pa, hajde da prokomentarišem kratko Grin ovaj tvoj poslednji post..

U prirodi su prepoznatljiva dva procesa, odnosno pravca kretanja energije i svega pojavnog - to su Jin-širenje i Jang-skupljanje. Normalno kosmos je sada u procesu Jin-a, i to od Velikog Praska. Čitava vasiona se širi koncentrično, od središta u kome je prvobitna energija bila akumulirana i iz koga i dalje isijava suštinska organizujuća i strukturišuća energija.
Zanimljivo je na primer, da se čitavi globalni ciklusi na zemlji, ciklusi u kojima se menjaju Zlatno doba, Crno doba i ostala razdoblja u ljudskoj civilizaciji na zemlji dešavaju zbog količine energije koja dolazi iz Centra galaksije. Sada do Zemlje stiže najmanje energije i to je svega 25% od 100% koliko se emituje, što je nedovoljno za kvalitetan život na zemlji, odnosno za vladavinu Kosmičkog Principa na Zemlji.
Ipak, kako u svemu postoji celovitost, tako i unutar ovog Crnog, postoji Belo, baš kao i u JIN-JANG znaku, pa će tako u Središtu i Srcu Kali (crne) Yuge (vremenskog razdoblja), nastati Sat (zlatna) Yuga (Yuge su naime globalni vremenski ciklusi, po kojima se menja čitav život na zemlji, pa tako najkraća Yuga traje negde oko 432 000 godina a svaka sledeća je duplo duža 864 000, 1 296 000 itd..). 
Taj proces je otpočeo, i ima da se dovrši. Trajaće sasvim dovoljno da se sve ljudske duše, koje su ikada rodjene, dovedu do svog vrhunskog oblika i stanja i pređu u višu ravan. Biće potrebno negde oko 10 000 godina, mada i to nije sasvim sigurno, pošto je i vreme relativno..
Ako zemlju i Crno, materiju dakle, vezujemo za Kali Yugu, onda ćemo za Sat Yugu da vezujemo Svetlo, Belo i suptilnu energiju, fluidnu, pokretnu, produhovljenu, Božansku.
Dokazi, spisi i objašnjenja postoje u Vedama već mnogo vekova-u pisanom obliku, a milionima godina pre toga u obliku predanja. Jer i Znanje, mora da se prilagođava Yugi koja je dominantna, pa će tako Znanje u Kali Yugi, moralo da bude zapisano, da se ne izgubi, (što je i učinjeno pre oko 5000 godina), a isto tako u Sat Yugi je moglo da bude isključivo neverbalno, misaono, telepatski prenosivo...
Na početku ove Sat Yuge koja se rađa unutar Kali Yuge, počeli smo da komuniciramo ovako preko neta i to si savršeno lepo primetila, Mistiqe angel . Jer, smatra se da su internet poduprle Devate (suptilna energetska, božanska, viša bića), da bi poboljšale komunikaciju i ubrzale povezivanje, i ujedinjenje ljudske rase i svakog pojedinca pojedinačno. To je naravno samo jedan od oblika pomoći. Internet je po energiji Jin, što bi značilo da može da vodi u širenje svesti, i on zaista tako i deluje, ali to istovremeno može negativno da utiče na čvrstinu i strukturu fizičkog tela, što i sami znamo jer nas ponekada internet - umori, odnosno oslabi naše fizičko telo. Zato nam u nekom drugom smislu da puno energije - mentalne, psihičke, emocionalne (uslovno rečeno...). U svakom slučaju neću se zadržavati na ovome puno, samo da Vam objasnim otprilike kako to ide...

... I upravo se to dešava što si primetila: da se sve širi i istovremeno zbija - razlog tome je predstanje za prelazak u Viši nivo egzistencije, jer i u fizici je poznato da čestice pod unutrašnjim promenama u masi i strukturi, koje uslede pod uticajem spoljnih energija, prelaze u Viša stanja, ili se dele stvarajući identične čestice, (kao to što čine barioni-čestice koje se pod uticajem spoljne energije ne menjaju, već se samo podele na dve identične čestice - dakle, uvećavaju se).
Otprilike tako je i duša čoveka bila zbijana pod uticajem materijalne energije, i pritiska koji svako od nas na svoj način doživljava kao stres, težinu, muku, nesreću i ostalo, ( a to traje već vekovima i hiljadama godina) i sada je došao trenutak da ta duša više ne može da spušta na niže nivoe i propada, već će se sada proširiti i duplirati, i praktično otkriti u onom suštinskom obliku koji je njeno osnovno svojstvo, nastalo davno pre ovog materijalno-duhovnog oblika.

Da povežem sa onim na početku - Kosmos je u Jin - širenju, i to ljudi osećaju. Stresovi i nedaće, su takođe Jin, i ta energija će u svom extremnom obliku morati da pređe u suprotno stanje Janga - ili ti suštine. Materija koja je u svojoj samoj suštini na ivici pojavnog sveta, koji se širi, je spolja JANG zbog svoje čvrstine, ali u suštini je u stvari JIN, jer manifestuje najpovršniji oblik Suštinske Božanske Energije, što bi značilo da će sada materija, odnosno onaj njen oblik koji je vezan za nas ljude-samim rođenjem, morati da se profinjuje i postaje više suštinski, suptilniji, ili kako se u religijama kaže - Bogu sličan.
Isto tako, JIN energija, koja se do sada doživljavala poprilično u svojem extremnom, neugodnom obliku-stresova, nedaća i ostalog, a čiji je osnovni suštinski oblik - svet energija, duhova i suptilnih bića i Vrhunskog Znanja, počeće da dobija svoje materijalnije Oblike, odnosno počeće da se VIDI, očituje manifestuje i u materijalnoj ravni u kojoj nije tako često mogao da se vidi.

Kada budete čitali ove tekstove o Denzitetima, o transformacijama, imajte u vidu ovo objašnjenje - biće Vam daleko jasnije. Biće Vam jasnija i neminovnost i pravac i otprilike redosled transformacija.

Na kraju, Mistiqe, Majanski kalendar, je samo jasno pokazao cikluse i očigledno je veoma tačan u tom smislu.
Ono što ja znam, to je da će se u Sat Yugi promeniti puno toga, i to iz korena. Toliko da će i pojmovi na kojima je bazirana ova civilizacija biti transformisani, i to suštinski pojmovi, kao što su recimo vreme, oblik, težina, hrana, planete i još mnogo što šta, ili kako bi moja drugarica rekla: "Do neprepoznatljivosti"... Neprepoznatljivosti iz ugla ovog trenutnog gledanja, ali svakako prepoznatljivo iz tog novog, drugog ugla.

Toliko za sad..  angel
Sačuvana

Spayky
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4227



Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Jul 22, 2009, 14:40:05 »

super tema
Sačuvana

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari...
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Jul 25, 2009, 14:35:41 »

 Smiley dobro, Zen - sad si nam sve lipo pojasnija o tome, ali mislim da nam nisi reka ono najbitnije - a kako se ponašat kad nastane ta situacije, odnosno - hoćemo li biti opće svjesni tada...
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #23 poslato: Jul 25, 2009, 14:48:30 »

Pa naučite da meditirate i vežbajte neko vreme tu tehniku. Biće praktično isto stanje i ko se svikao na to u ovom denzitetu biće pripremljen za sledeći. Uglavnom. Sve u svemu, treba se pripremiti do tad.
Da, bićemo svesni ako smo bili svesni do sada. Ako nismo bili dovoljno svesni, možemo da se uspavamo, ili malo pogubimo... Zavisi od stanja fiziologije, nivoa svesti osobe. Oni sa niskom svešću osećaće se prilično izgubljeno i bespomoćno. Oni sa višom - 'progledaće' angel
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Avgust 03, 2009, 19:46:27 »

Da li mislis da je Fridrih Niche tako posmatrao svog ,,natcoveka'' kao bice koje ce preziveti te drasticne promene i u samo 1 generaciji preskociti desetine hiljada godina evolucije coveka,obicnog homo sapiensa i postati homo superiores ili tako nesto ? Da li mislis da su indigo deca,koja se radjaju u etapama od 1960 i neke,svake dekade,a svaka generacija je sve mocnija,ona sila koja koja ce predvoditi svet u tim novonastalim okolnostima?
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Avgust 04, 2009, 05:05:35 »

Moguće je da je on čitao iste knjige kao i mi (Vede i vedska znanja) i da je naravno poverovao u to, odnosno da su mu se "složile kockice". Za više od toga, ne verujem, Niče nije bio baš svetac, jogin ili duhovnik i sve je to verovatno bilo na nivou intelekta, kod njega.

Indigo deca... Pa trebao bih da znam puno više o tome, odnosno da govorim "istim jezikom" sa ljudima koji te osobe nazivaju tim nazivom, da bih mogao da govorim iz tog ugla posmatranja...
Ipak, znam recimo za '93 godište, da će biti "Učitelji svojim roditeljima..." Znam da se naravno, inkarniraju sve starije i starije duše.. da se sve češće primećuje iskustvo i znanja iz prošlog života. Znam da se više duhovne energije i inteligencije, sigurno trude da nam pomognu u našem "buđenju" u Viša Kosmička Bića, odnosno da mi postanemo ono što Već Jesmo u svom potencijalu. Praktično, ima puno stvari koje su bitnije, jer se odnose na sve ljude, a ne samo na pojedince, pa se bavimo više tim - opštim, zajedničkim stvarima, sa ciljem da to "buđenje" dotakne svako ljudsko biće, a ne samo pojedina...
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Avgust 04, 2009, 22:21:22 »

Da se ovde ne bi preplitale teme otvorio sam novu temu o indigo deci,a od 2000 se radjaju neka jos mocnija,kristalna deca...
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2009, 20:46:58 »

 Smiley ma da se vratimo na denzitet, eo san kopirala po točkama Wink

1. Čovječanstvo i planeta Zemlja trenutno prolaze kroz velike promjene i pomak u svijesti i percepciji realnosti.

2. Civilizacija Maya u Centralnoj Americi bila je najnaprednija civilizacija u usporedbi s vremensko/tehnološkim znanjem. Njihov glavni kalendar je najtočniji na planeti. Nikad nije pogriješio. U stvari, imali su 22 kalendara ukupno, pokrivajući mnoge cikluse vremena u univerzumu i našem solarnom sistemu. Neki od tih kalendara će tek biti objavljeni.

3. Majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti objelodanjena, odnosno otkrivena. To je također vrijeme za nas da poradimo na "našim stvarima" individualno i kolektivno.

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima ( ne jedinim ), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.

5. Maje su također rekli da ćemo do 2012.g.-
- odbaciti tehnologije koje sad poznajemo.
- odbaciti vrijeme i novac.
- ući u 5. dimenziju poslije prolaza kroz 4. dimenziju. ( 5. dimenzija je u stvari 4. denzitet )
- planeta Zemlja i solarni sistem će ući u galaksijsku sinhronizaciju sa ostatkom Univerzuma.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" ( ili reprogramirana ) iz centra naše galaksije. ( Hunab Ku )
"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.

6. 2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje!

7. Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.

8. Za vrijeme Apokalipse ili vremena "između svjetova" mnogi ljudi će iskusiti mnoge osobne promjene. Te promjene će biti mnogobrojne i varijabilne. To je sve dio onoga radi čega smo ovdje da bi to doživjeli i iskusili. Primjeri mogu biti razni, od prekida nekih veza, seljenja na druge lokacije, promjena posla, pa sve do promjena u načinima razmišljanja, promjena DNA ( vraćanje neaktivnih dijelova natrag u funkciju ),...itd.

9. Zapamtite, u svakom danom momentu mi radimo male ili velike odluke. Svaka odluka je bazirana na ljubavi ( ljubav ne kao kemijska reakcija našeg tijela, već pravo značenje ljubavi = svjetlo = znanje ) ili strahu ( mrak = suzbijanje znanja = manipulacija ). Odaberite ono što vam dolazi iz vaše intuicije, ne intelekta, slijedite vaše unutrašnje želje. Prilagodite se.

10. Misaone forme su vrlo važne i utječu na naš svakodnevni život. Mi stvaramo našu realnost sa našim mislima. Ako mislimo negativno o drugima, to ćemo i privući. Ako pak razmišljamo pozitivno, privući ćemo pozitivne ljude i događaje. Dakle, budite svjesni svojih misli i eliminirajte nepotrebne negativne ill osuđujuće misli.

11. Budite svjesni da je većina medija kontrolirana od strane manjine. Koristite moć rasuđivanja! Potražite sakrivene motive i planove. Zašto je baš ta informacija dana vama? Što je "njihov" stvarni plan? Da li je to slučaj problem-reakcija-solucija? Da li "oni" kreiraju problem da bi vi reagirali i zahtjevali rješenje tog problema, pa će vam "oni" ponuditi njihovo rješenje? Rješenje je ono što su "oni" na početku i željeli!

12. Zapamtite da se gotovo ništa ne dešava slučajno. Svi događaji su isplanirani od nekih agencija ili bilo čega drugog. Ali, unatoč tome, baš je predivno vrijeme za biti "živ" ovdje u ovo vrijeme!!!
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #28 poslato: Avgust 11, 2009, 03:48:17 »

Tako je Nado, to je to. Da ne širim diskusiju sada, neka pročitaju ljudi i neka porazmisle o ovome - neka "odleži"... Pa ćemo da objašnjavamo dalje, deo po deo... angel
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Avgust 11, 2009, 11:32:53 »

Zen je u pravu...stavku po stavku tema je presiroka a 2012 blizu...pitam se gde su uopste nestali Maje...mozda su vec tada otisli u neku drugu dimenziju gde vreme kako ga mi poznajemo  ne funkcionise te se i srtetnemo s njima u 6 ciklusu Huh?
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM