Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 21:46:53

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 105
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 88
Ukupno: 88
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Napravi prvi korak i priđi dečku!  (Pročitano 32108 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Mart 03, 2007, 12:00:51 »

Dlanovi se znoje, koljena klecaju, usta se suše, a srce kao da će iskočiti… Pozvati dečka na spoj može biti strašnije od skakanja padobranom iz aviona. Vjerojatno te ne tješi činjenica da će većina dečkiju biti polaskana time i da zapravo nemaš što izgubiti.

Tko uopće kaže da dečki moraju biti ti koji će napraviti prvi korak? Ako želimo biti ravnopravne s dečkima, budimo ravnopravne i u upucavanju. Mnoge cure škicaju dečke koji im se sviđaju iz prikrajka, maštaju o njima i pitaju se hoće li ih ikada zamijetiti, a čak se usuđuju i same sebe sažalijevati u stilu 'on mene uopće ne primjećuje, jadna ja'. Umjesto da čekaš i pitaš se hoće li te on ikada zamijetiti i napraviti prvi korak, podsjeti ga da postojiš i sama preuzmi stvar u svoje ruke! Šanse će ti se sigurno puno povećati.

Neka bude jednostavno

Najbolje je da budeš jednostavna i jasna. Pokaži interes za nešto što radi ili za nešto što mu se sviđa, pa mu reci kako bi voljela da te nauči više o tome ('Bilo bi zabavno!'), i to izvan škole ili mjesta gdje si ga susrela. Znaš li za neki nadolazeći događaj (tulum, koncert, neko okupljanje, dolazak nekog filma u kino…), pitaj ga želi li ići s tobom.

Oprez – nije sve u izgledu

Ima jedna sitnica na koju možeš zaboraviti topeći se u pogledu njegovih nebesko plavih ili predivno zelenih ili toplih smeđih očiju, a to je: želiš li zaista izaći s tim tipom? Naime, ako te za sada privlači njegov fizički izgled i zapravo ga jedva poznaješ, svakako prije malo porazgovaraj s njim i razmisli je li ti bio ugodna osoba za razgovor tj. bi li s njim uopće mogla normalno razgovarati i provesti neko vrijeme zajedno na spoju. Ne želiš valjda provesti večer s nekim kraj koga se ne osjećaš ugodno, samo zato što ti je turbo zgodan.

Napravi to, pa kud puklo…

Ne moraš srušiti drvo i zapriječiti mu put da te ugleda... ima i drugih načina :-)
Prići dečku i započeti razgovor je lakše nego što ti se čini. Ima mnogo temica kojima možeš početi, poput: 'U koji razred ti ideš?', 'Je l' i vi imate onu smiješnu profačicu iz fizike?', 'Hej, kako si?', 'Bok, jako si mi poznat. A, znam, stalno te vidim u…' i sl. U nedostatku inspiracije, možeš ga samo pitati: 'Imaš sat?' i kad pogleda na mobač zadiviti se modelu mobača ('O, dobar mob. Je l' to Samsung…') – samo nemoj da ti zazvoni tvoj mob u torbi. Nosi li ručni sat, nema beda – uvijek možeš skoknuti na neki od gornjih upita. Pokušaj se opustiti i, ako ti on imalo pomogne, razgovorčić će doći sam od sebe. Ako se on pokaže mrtvim puhalom ili neraspoloženim mrgudom – možda ima loš dan, a možda ne zaslužuje tvoju pažnju!

Sramežljiva?

Samim time što ćeš mu prva prići pokazat ćeš da imaš lijepu količinu samopouzdanja Dakle, ne moraš se isticati nastojeći biti glasna ili nagla, samo budi onakva kakva si inače. Zapne li ti koja knedla u grlu, pročisti grlo i idemo dalje. Dečko se neće zgroziti zaključi li da si ipak sramežljiva, možda će mu to biti i simpa. Najbolji način da kamufliraš svoj strah i sramežljivost je da se smiješiš. Smiješak je znak pozitivnosti i prijateljstva, a uz tvoju odvažnost odaslat će mu ohrabrujuću poruku.

Izbjegavaj neugodnu šutnju

Ako vam oboma ponestane temica za razgovor, tj. uopće ne znate što biste rekli, nemoj dozvoliti da se dogodi ona duga neugodna šutnja. Kad više ne znaš što bi rekla i učini ti se da će nastupiti zujanje, jednostavno reci nešto u stilu: 'OK, moram ići. Drago mi je što smo se upoznali' ili 'OK, samo sam te htjela pozdraviti. Vidimo se poslije, bok!'

Zbilja previše sramežljiva?

Ako nikako nemaš hrabrosti izvesti to licem u lice, preostaje ti pomoć kompa i interneta. Pozovi ga na spoj e-mailom.

Što ako te odbije?

Odbije li dečko tvoj poziv, ne pokaže li ni trunke zainteresiranosti i dobiješ dojam da je misija bila totalno neuspješna, nemoj se bedirati. Zna se - on gubi. A ti budi ponosna na sebe što si pokušala i što više ne živiš u neizvjesnosti. U svakom slučaju, napraviš li prvi korak, zbilja nemaš što izgubiti.
Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2007, 12:03:25 »

Svi postovi su cool, al probaj da ih objediniš u jednu temu?
pozz
Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2007, 12:21:09 »

Ok potrudicu se ubuduce:-)))
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2007, 10:05:35 »

Ne bih... suvise sam stidljiva, sta ako ti da dvojku...  Grin
Sačuvana

Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2007, 20:05:49 »

kad bi to bilo tako lagano......................... Roll Eyes
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: April 21, 2007, 18:22:42 »

A ne,ne.Musko je...MUSKO!Ako nema muda da pridje,onda ih nemam ni ja. Grin
Sačuvana
Grozdana
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 383



Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2007, 14:22:38 »

Ja sam to jednom prilikom uradila Wink, imajte hrabrosti , isplati se to Wink
Sačuvana

I am coming,nobody to stop me,nobody can hold me,nobody controll me...
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2007, 03:15:59 »

Pa treba imati hrabrosti...ali mnogi momci ne vole kad je devojka suvise agresivna...
Mozda svuci isuvise patrijarhalno ali kao sto rece
A ne,ne.Musko je...MUSKO!Ako nema muda da pridje,onda ih nemam ni ja. Grin
Uostalom mnogo je sladje biti lovina nego juriti u lov... Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Brain
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Mogu vam reci da ne znam sta da vam kažem!!!


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2007, 16:33:41 »

Ma danasnji muskarci su pi8ke...
Tako da, htele ne htele, moramo ici u lov, znate kako kazu: ako nece breg Muhamedu, onda ce Muhamed bregu...
Ili je obrnuto...Ma nema veze, shvatile ste sustinu!!!
Sačuvana

Sunce ne čeka da raspe svoju svetlost i toplotu. I ti, isto tako, čini dobro koje od tebe zavisi, ne čekajući da ga od tebe traže...
yoyo
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2007, 20:23:35 »

kad bi to bilo tako lagano......................... Roll Eyes
slazem se  Wink
Sačuvana
marija90
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2007, 15:21:58 »

ey, pa nie to tak strashno! samo se opoostish i swe ide swojim tokom....ne razoomem tu tremu kod nekih dewojaka...
Sačuvana
boba 139
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: April 29, 2007, 23:00:37 »

ma prisla sam 100 puta,to je laganica...nego problem nastaje kasnije,sto se macanima sa nasih prostora prvo digne ego,pa tek onda ono sto treba!al bas me briga,pricicu svaki put kad mi dodje!do sad nikad nisam popila korpicu...ma i da je popijem,jedna manje vise,velika stvar...Wink
Sačuvana
leptiritj_sharenitj
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


kakaw bre lichni tekst ? :p


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Maj 03, 2007, 17:12:48 »

swe se da reshiti sms-owima ako ne owako mada ja bash i nisam stidljiwa ako mi se neko swidja pridjem widim kakaw je ako popijem korpu idem dalje Tongue mada sam ispala iz fazona sad u dugoj sam wezi Cheesy
Sačuvana

putem do neba putem do sna
swe shto mi treba nashla sam
nestaje strah tebi kad idem ja Cheesy
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Jul 30, 2009, 00:20:18 »

pazi sad ovo kao odjednom sve cure imaju hrabrosti,ma dajte...svaka cura zeli da joj prilaze,a ona da se malo pravi vazna,to je to...kakve su ovo gluposti?nikad ne generalizujem stvari,ali 90% devojaka ne prilazi Wink btw,ja imam curu koja je u 10% i sa kojom sam jos uvek hvala Bogu,a to je 1.put bilo da je neka nacinila 1.korak Wink nije mi prva prisla u klubu,medjutim prejasan znak mi je dala posmatrajuci me jedno 15-20min,a onda je uletela bukvalno medju ekipu s kojom sam bio i pocela da igra ispred mene Grin tako da ono...eto,posle je bila limunada smuvati je Wink <3 YEC <3     
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Jul 30, 2009, 03:41:31 »

Zanimljivi komentari... Roll Eyes
pazi sad ovo kao odjednom sve cure imaju hrabrosti,ma dajte...svaka cura zeli da joj prilaze,a ona da se malo pravi vazna,to je to...kakve su ovo gluposti?nikad ne generalizujem stvari,ali 90% devojaka ne prilazi Wink btw,ja imam curu koja je u 10% i sa kojom sam jos uvek hvala Bogu,a to je 1.put bilo da je neka nacinila 1.korak Wink nije mi prva prisla u klubu,medjutim prejasan znak mi je dala posmatrajuci me jedno 15-20min,a onda je uletela bukvalno medju ekipu s kojom sam bio i pocela da igra ispred mene Grin tako da ono...eto,posle je bila limunada smuvati je Wink <3 YEC <3     
Hehehe... Grin
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM