Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 01, 2024, 21:40:01

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 96
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 124
Ukupno: 124
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Beograd Je Ceo Svet!!!  (Pročitano 15044 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« poslato: Oktobar 09, 2008, 08:17:48 »

Pre nekog vremena dobio sam ovu sliku sa tekstom "Beograd Je Ceo Svet":


Stvarno sam se iznenadio.. Ali i pričekao da vidim da li će neko još da reaguje. Da potvrdi da je ovo tačno. Posle nekog vremena, pregledao sam i dokaze, tj. fajl u .pdf formatu koji je stavljen na sajt ovog projekta-ideje, i evo ih:


Ovo je neverovatna priča o jednom gradu.
“Ovo je pre svega, jedno veliko otkriće”



Deviza “Beograd je svet” nastala je tokom građanskih demonstracija ’90-ih godina kao izraz kosmopolitskog duha grada koga nije uspevao da uguši nedemokratski režim. Izražavajući jasan otpor palanačkom duhu i politici zatvorenosti, postao je verovatno najpoznatiji slogan građanskog, evropskog i otvorenog Beograda poslednje decenije prošlog veka.



Više od deset godina kasnije, jedan naš sugrađanin(Beograđanin), došao je do otkrića koje je toj rečenici dalo potpuno novo značenje(na slici je crvenim znakom označeno mesto gde je ideja nastala 2002.god.)na način koji se graniči s mističnim, dokazalo da ona nije bila samo politička parola, već da se iza nje krije jedna dublja istina o samoj suštini Beograda. Ovo je otkriće koje Beograd čini jedinstvenim gradom u svetskim razmerama, pa je ovo i priča o našoj sasvim posebnoj metropoli - svetu u malom.
Pred vama je priča o ovom velikom otkriću. Ujedno, to je priča o neverovatnim podudarnostima i nizovima slučajnosti.
Zato, kada pročitate redove koji slede, zapitajte se: da li je ova otkriće(knjiga) do vas došlo zaista slučajno?




Skupština grada Beograda je za ovo otkriće saznala sasvim neočekivano - na javnom konkursu za idejno rešenje proslave Dana Beograda 2008. Dok smo u moru pristiglih ideja za program svečanosti tragali za najzanimljivijom, u rukama nam se našao projekat za koji je odmah svima bilo jasno da je mnogo više od toga. Pred nama je bila velika ideja, koja je menjala samopiomanje našeg-Glavnog grada i predstavljala osnovu za inovativan i avangardan pristup njegovom brendiranju.
Nevericu, koja je pratila čitanje prvih strana projekta, zamenilo je, kako smo sa čitanjem odmicali, ushićenje - put koji ćete, verujemo, i sami proći čitajući strane koje su pred vama.




Kako to obično biva sa velikim otkrićima, i do ovog je došlo slučajno, kada je Slaviša Savić, Beograđanin, grafički dizajner i Ideaman, stavio jednu preko druge dve geografske karte -sveta i Beograda. Odjednom, pred njim je počeo da se odmotava niz neverovatnih
podudarnosti..




Bilo je dovoljno da reku Savu na karti Beograda postavi preko Atlantskog okeana na karti sveta i da primeti jednu zanimljivu koincidenciju: da ona razdvaja Stari i Novi Beograd baš kao što Atlantski okean razdvaja “Novi svet” i “Stari kontinent”.
Tada su se, jedna za drugom, pojavile i druge neverovatne paralele…




  Istanbul - Hram Sv. Save
Izgradnja jednog od najvećih pravoslavnih hramova na svetu počela je još 1894.g. Izgradnja je od tada toliko puta bila prekidana ratovima da se javilo verovanje da se uvek kada započnu radovi na Hramu dogodi neki novi rat. Zbog tako dugog perioda izgradnje i sam projekat se menjao, sve do današnjeg oblika koji neodoljivo podseća na arhitekturu čuvene Svete Sofije u Istanbulu. Interesantno je i to da je na ovoj gradjevini prvi put u arhitekturi primenjen metod dizanja već gotove kupole sa zemlje, baš kao što je i Sveta Sofija svojevremeno bila graditeljsko čudo svog vremena upravo zbog visoke kupole.




Gibraltar i Suecki kanal - Mostar i Autokomanda
Dve najveće i najvažnije saobraćajne petlje u Beogradu, gradu kroz koji prolazi tranzit između Evrope i Azije, nalaze se tačno na istom mestu kao ova dva velika svetska prevoja koja skraćuju put između severa i juga, odnosno istoka i zapada.




Njujork- PC Ušće
Najveća frekvencija saobraćaja na svetu odvija se između Londona i Njujorka, a na mapi našeg grada tu se nalazi Brankov most, preko koga svakog dana preko 60 000 automobila pređe iz Novog u stari Beograd.
Kada se pređe Brankov most i stupi na Novi Beograd, sa desne strane se uzdiže palata UŠĆE, pored koje se gradi zgrada-bliznakinja, i to, sticajem pomalo bizarnih okolnosti, baš na mestu gde se na karti sveta nalazi New York. Od ove dve građevine počinje arhitektonski najmoderniji deo grada, koji se ubrzano razvija u novi poslovni centar Beograda. Interesantno je da je urbanistička struktura Novog Beograda rešena podelom u blokove, kojih ima preko 60 i koje međusobno odvajaju široki bulevari- paralela sa graničnim podelama između američkih država je očigledna.




Grenland - Veliko ratno ostrvo
Veliko ratno ostrvo, nazvano tako zbog nebrojeno mnogo bitaka održanih na njemu kroz dugu istoriju grada, ostalo je nenaseljeno iako se nalazi u centru grada na samom ušću Save u Dunav.
Baš na ovom mestu je najveće nenaseljeno ostrvo na svetu – Grenland!




Rim - Generaštab
Ulice Kneza Miloša i Nemanjina zbog monumentalne arhitekture spadaju među najlepše u Beogradu. U njima se nalazi veliki broj državnih i gradskih zdanja, zbog čega su, na žalost, tokom bombardovanja Beograda 1999. godine ove dve ulice pretrpele velika oštećenja. Upravo na mestu ukrštanja Nemanjine i Kneza Miloša, na karti sveta nalazi se Rim, grad spektakularnih istorijskih građevina na kojima trag nije ostavio samo zub vremena.




[iSportski Centar "Olimp" - Peking]
Na mestu Kine nalazi se beogradska opština Zvezdara, a njen glavni grad Peking, domaćin Olimpijade 2008, tačno na mestu sportskog centra Olimp![/i]



Paris - Terazije
Kroz Terazije - sam centar grada – prolazi siroka saobracajnica okruzena zgradama s početka XX veka, u kojima se nalaze brojni kafei i prodavnice. Ko je bio u Parizu, gradu koji se nalazi tačno na ovom mestu, primetiće veliku sličnost sa Šanzelizeom, centralnim bulevarom francuske prestonice.




Strazbur - Narodna Skupština
Na mestu administrativnog centra Evropske unije na mapi Beograda se
nalaze najveće državne i gradske institucije.




Egipat - Kuća cveća
Kuća cveća, najveći beogradski mauzolej i mesto na kome je sahranjen Josip Broz Tito, nalazi se tačno na mestu egipatskih piramida ( i do danas najvećih grobnica na svetu). I danas turisti, uglavnom iz bivše zajedničke države, u velikom broju dolaze da odaju poštu prozapadnom komunističkom lideru koji je obeležio period od II svetskog rata do svoje smrti 1980. godine. Upravo sa egipatskim predsednikom Naserom bio je jedan od osnivača Pokreta nesvrstanih, koji je najviše članova imao među afričkim zemljama, gde se na mapi “Beograd je svet” i nalazi ovo mesto.




Indija - Marinkova bara
Marinkova bara-karakteristična po tome što ga naseljava uglavnom beogradska romska zajednica, na karti sveta se nalazi tačno na mestu Indije- prapostojbine svih
Roma.


... Ima još...
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2008, 08:24:35 »



Marsej - Vlada R. Srbije
Na mestu gde je ispred zgrade Vlade 2002. godine ubijen prozapadni, demokratski premijer Dr. Zoran Đinđić, na karti sveta se nalazi Marsej, grad u kojem je 1934. godine ubijen Kralj Aleksandar.



Irska - Donji Kalemegdan
Donji Kalemgdan, kako se naziva pojas ispod beogradske tvrđave, uvek zelen, ispresecan ponekim bedemom, gleda na reku Savu, baš kao što najzapadnija evropska država gleda na Atlantik. Ovaj pejzaž je karakterističan i po tome što se odmah ispod tvrđave nalazi strmina koja neverovatno podseća na nepristupačnu irsku obalu. Interesantno je i da je Irska nakon otkrića Amerike od svoje periferne geografske pozicije (kraja zapadne civilizacije) dobila privilegiju da bude najbliža novootkrivenom svetu, baš kao što Kalemegdan gleda na Novi Beograd.
Treba dodati i to da su Kelti držali Beograd pod svojom vlašću od 279. pne. i da su ga zvali Singidunum -što na keltskom jeziku znači “okruglo utvrđenje” .



London - Studentski trg
U centru Studentskog trga, opasanog fakultetima i kulturnim zdanjima, nalazi se
veliki gradski park iz doba klasicizma. Sam trg je specifičan po okretnici gradskog
javnog prevoza, autobusa i trolejbusa, čime neverovatno podseća na londonsku
razglednicu sa čuvenim “double-decker”-ima.



Kongo - Košutnjak
Jedinstvena šuma u širem centru grada i popularno gradsko izletište Košutnjak, na
mapi sveta se našao na mestu centralne Afrike, karakteristične upravo po gustim i
nepreglednim džunglama.



Tokio - Istočna kapija Beograda
Grupa beogradskih arhitekata je krajem ’60-ih godina došla na ideju da se na obodima grada podignu Istočna i Zapadna kapija, koje će dočekivati prolaznike koji putuju autoputem koji spaja istok i zapad.
Prvo što vidite od Beograda kad mu se približavate sa istočne strane je Istočna kapija, koja se nalazi na mestu Japana na karti sveta, baš kao što biste prvo naišli na Tokio kada biste Pacifikom putovali ka Aziji.
Arhitektura Istočne kapije neizmerno podseća na japanske vizije piramidalnih zgrada-gradova budućnosti i zasnovana je na istom konceptu- smeštanja velikog broja ljudi na malom prostoru.



L.A. - Zapadna kapija Beograda
Zapadna kapija Beograda se nalazi odmah pored autoputa, tačno na mestu Los Anđelesa- grada autoputeva. Izgledom podseća na zgrade Plaza Towers, smeštene u ovom kalifornijskom gradu. Ipak, prva asocijacija na Los Anđeles je, bez sumnje, Holivud, pa je posebno interesantno što se nedaleko od Zapadne kapije nalazi Fakultet dramskih umetnosti - srpski centar sedme umetnosti.



Edinburg - Crkva Sv. Ružice
Beogradska tvrđava, podignuta na grebenu iznad ušća Save u Dunav u razdoblju od modernog obeliska I veka do XVIII veka kao kompleks odbrambenog karaktera, na mapi sveta se poklapa sa Velikom Britanijom i Irskom. Kada biste nekome pokazali ovu sliku, lako bi pogrešio da je u pitanju prizor iz Škotske. Međutim, u pitanju je mala kalemegdanska crkva Sv. Ružica.



Vašington - Sava Centar
Kada se ‘70-tih godina u tadašnjoj Jugoslaviji, koja je bila na čelu Pokreta nesvrstanih, javila potreba za izgradnjom velikog kongresnog centra, on je podignut tačno na mestu na kome se nalazi Vašington. Kuriozitet je i da je arhitekta Stojan Maksimović ovom kompleksu dodao i vertikalu u vidu modernog obeliska.



Beč - SKC

Kroz čitav XIX, pa i početak XX veka, Beč je bio obrazovni centar Srba, pored ostalih i arhitekata koji su za sobom ostavili velelepne građevine, od kojih su neke preživele brojna razaranja tokom poslednjih 100 godina. Upravo na mestu gde se nalazi Beč, u Beogradu se ukrštaju ulice Kralja Milana i Resavska, karakteristične po nekim od najlepših primera karakterističnog bečkog stila-secesije.



Brisel - Trg republike
Centralni gradski Trg Republike klasičan je primer evropskog
trga, baš kao i briselski trg, na koji veoma podseća. Upravo na
ovom mestu su se ’90-ih godina prošlog veka održavali brojni
protestni mitinzi sa porukom da je Srbiji mesto u Evropi.




Geografska lokacija Beograda na karti sveta podudara se sa trgom Slavija na karti našeg Glavnog grada. Slavija je najveća raskrsnica u Beogradu, a za Beograd se često govori da je na raskrsnici puteva.
Oko kružnog toka na Slaviji svakoga dana prodje ogroman broj vozila-Beograđana i gostiju iz inostranstva. Svaki put kada napravite krug oko Slavije, simbolički ste napravili krug oko Beograda ...a kada obiđete Beograd, kao što ste videli, obišli ste ceo svet.





Iz toga je nastala ideja da se upravo u centru kružnog toka na Slaviji u budućnosti podigne nova gradska atrakcija - ogromna konstrukcija u obliku globusa - kao simbol ideje Beograd je svet i novi simbol grada Beograda.



Zahvaljujući projektu Beograd je svet, proslava Dana Beograda, koja se održava svake godine od 16. do 19. aprila, prerasta u svetski značajan događaj, koji za cilj ima da i bukvalno dovede svet u Beograd, a priču o Beogradu plasira u svet.
Svake godine, Beograd će na četiri dana biti svetska prestonica kreativnosti: zemlje sveta će imati priliku da na “svojim teritorijama” u Beogradu predstave ono što je u njihovoj umetnosti i kulturi tokom te godine bilo najreprezentativnije.
Ovaj potpuno jedinstveni svetski sajam umetnosti pretvaraće ceo grad u izložbeni prostor, njegove skrivene kutke u galerije, njegove periferne delove u kulturne centre.

Značaj ovog projekta za formiranje prepoznatljivog, pozitivnog i originalnog identiteta Beograda je očigledan i neprocenjiv.



Takođe, to je prilika da se Beograd ustoliči kao regionalna turistička prestonica. Četiri dana svetske kreativnosti biće jedinstveno iskustvo za umetnike i turiste iz svih delova planete koji će želeti da posete naš grad, otkriju njegovu posebnost i učesvuju u ideji koja ima potencijal da preraste u jednu od svetskih atrakcija.

Istovremeno, biće to prilika da Beograđani dožive sopstveni grad na potpuno nov način i možda po prvi put posete neke njegove delove koje nikada nisu imali priliku da upoznaju.

Dani Beograda će biti veličanstvena proslava kreativnosti, otvorenosti i duha našeg Glavnog grada, kakvu Beograd i zaslužuje!

Jer, Beograd je svet.




Ova priča je vodeći deo projekta Ideaman Belgrade`s Top 10, koji je sprega između avangardnog turizma, urbanog arta, pa samim tim i brendinga grada. To je jedan sasvim nov i inovativan pristup komunikacije.



Slučajno ili ne, Slaviša Savić je rođen 16. aprila - na dan kada se u pisanim dokumentima prvi put pojavljuje slovensko ime Beograd, datum koji se inače slavi i kao rođendan grada. Sanja o Beogradu koji će biti jedna od najinteresantnijih svetskih prestonica.
- Dobrodošli u Beograd Smiley
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2008, 08:51:32 »

Vrlo je zanimljivo da temu nije otvorio niko iz Beograda, a možda niko od članova foruma koji su iz Beograda, nije ni video ovo.. Ispravite me ako grešim. Možda to govori i o njima, na neki način..
Uzgred, ja sam Nišlija, i mnogo često sam bio u Beogradu, pa i živeo u njemu neko vreme. Moja iskustva sa njim su veoma različita. Mogao bih da kažem da puno toga ne volim, a što je vezano za Beograd, ali i puno toga volim. Ne volim jer se Srbija pretvara u "Beograd i ostalo", ne volim gužvu u njemu, ne volim ni preteranu užurbanost, ne volilm ni egzistencijalnu groznicu koja je već deo ličnosti velike većine Beograđana, ne volim ni to što mi treba čitavo popodne da bih posetio samo jednog prijatelja, ne volim što se ljudi otuđuju.. Ne volim ni to što je prestonica kriminala svake vrste-ubistva,politička,mafijaška, masovne i masivne krađe-afere, tajkune i političku elitu u sprezi, vlast koja živi samo za to da se obogati i uništi one sa suprotnim mišljenjem, iako je sve to neminovno s obzirom na njegovu veličinu i značaj.. Ne volim ni beogradske cene, sitne krađe i gotovo mogu reći "otimanja"-na svakom koraku, mada je toga, ruku na srce, sve manje i manje..
Ne volim što, u medijskom smislu (a i u ostalim stvarima), ne možete ništa uraditi ako ne živite u Beogradu, što baš i nije slučaj sa drugim, većim ili razvijenijim državama.
A..
Volim što Beograđani hrabro ustaju kad god im se nešto ne sviđa, volim što je dobar deo duhovnosti u mom životu vezan za Beograd, koji je uvek bio gostoprimljiv i otvoren za sve vredno što dolazi u njega ili se već nalazi u njemu..
Volim jer je puno ljubavi (u svakom smislu), bar što se mene tiče, bilo vezano za Beograd.
Volim što ima puno dobrih koncerata, svake godine, ali i puno muzičara, bendova, glumaca, pozorišta, umetnika, izložba, što nije ugušen palanačkim duhom..
Volim što ima divne reke, divne parkove, Kalemegdan, Zemun (ako se to može tako reći).
A imaće i građevinu koja će označiti početak Nepobedivosti za ovu napaćenu zemlju.. I omogućiti je. Na slavu nas savremenika i dobrobit budućih generacija..

Zen angel
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2008, 09:04:48 »

Iz ugla ovog saznanja, treba veoma pažljivo gledati na sve ono što smo mislili, ili mislimo o Beogradu, jer to je sada kao da imate mišljenje ili zauzimate stav o celom svetu..
I na neki način sve što posmatramo u svetu ili nekom njegovom delu može se posmatrati i kroz dešavanja u samom Beogradu ili delu koji se na njega odnosi - obostrano!

Moram reći da ovo, Mikrokosmos u Makrokosmosu, kao princip, nije nešto što je nepoznato..
Duhovni tragaoci, znaju da prepoznaju i da shvate šta znači otkrivanje ovakvih stvari.. Taj trenutak, kad se nešto malo vidi kao deo celine, kada se vidi veza između Individualnog i Opšteg, znak je povišene svesti, za pojedinca i kolektivnu svest - pod-jednako, jer to je ono što su mudraci, sveci, i duhovnici vekovima objašnjavali.. Znači i to da se moramo smatrati odgovornim za sve što se dešava nama, kao i ono što se dešava nekom drugom.. Da naša sreća treba da bude i sreća drugih ljudi, kao i obrnuto...
Odnos pojedinačnog i Celine, temeljna je tačka svakog duhovnog sistema..
Sačuvana

Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2008, 09:20:57 »

Pa dobro,majku mu staru,zar MOskva nema nista beogradsko?
Hahahahah Imam i ja neke prelepe slike Bgd ,stavicu danas,OBECAVAM !!!!
Ah grade Beograde...Ko jednom tebi dodje,nikad vise ne ode.  LOL
Sačuvana

Crnokosa cg
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1514



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2008, 09:33:44 »

Kako kaze Ceca....   MOJ BEOGRADE ZAGRLI ME....obozavam Beograd....
Sačuvana

Smiley
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2008, 09:38:38 »
















Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2008, 10:20:14 »

He he... Divno Jecko.. Našla li sve ovo što smo pominjali, delove grada koji se poklapaju sa svetom - svaka čast!
Sačuvana

Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2008, 11:47:02 »

Ma nisam nasla nego si mi ti posalo pre par dana,hahahahahahaha!!!!!!
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2008, 11:56:09 »

Hm.. Ako ti to kažeš.. Ne sećam se!!! Činjenica je da se ovo vrti po mom kompu i prepiskama već neko vreme.. Ali me čudi, jer ja ove slike prvi put vidim, mislim u ovom formatu.
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2008, 12:16:21 »

Daa.. Ajoj BAŠ si me ubacila u razmišljanje.. I pretragu. Geek I tačno je da sam ti pre 10 dana prosledio mail koji sam dobio od Anke!  Zviz Ne znam Sećam se teksta, scenic ali slike su bile male, tek da se vide u pregledu mail-a.. Zato ih se ne sećam.. Ali u svakom slulčaju u pravu si. A i ja sam - nisam ih video u tom formatu! Grin

Dobro, niste se ništa izjasnili o tekstu/pronalasku? Niste valjda samo gledali slike? Hmm...
Sačuvana

Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2008, 12:51:46 »

Hahahahahahah! Prelistaj temu "ili ili" pa ces videti,pre par dana sam naisla na pitanje "slika ili text"
Odgovorila sam "slika,manje se mozak napreze" hahahahahah!!!!
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2008, 13:25:05 »

He he.. Da, u pravu si. Pogledaću.. I ja bih tako odgovorio, tekstove gotovo i ne pamtim, bar kad su pesme u pitanju..

Al' da se vratimo na temicu, da ne spamujemo, šta ti misliš o svemu ovome?
Mogla bi da staviš kartu sveta na ovu Beograda, pa da vidiš šta to ima u Bg-u od Moskve..
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2008, 14:02:06 »

 Smiley još jutros san vidila ovaj post i ostala zapanjena, i sad, kad san ga detaljnije pročitala još više san  Shocked Shocked i ope ne znan kako stavit neki pametan komentar, ali mislin da bi se tribali duboko porazmislit o tome - toliko slučajnosti prosto izgleda nemoguće... i još kao šlag na kraju onaj datum rođenja  Shocked
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2008, 16:10:35 »

E Nado draga, baš sam mislio šta ćeš reći, ako ništa drugo, zato što si se ti bavila nekim sličnim temama. Čitala si Celestinino Proročanstvo, i slične stvari i znaš šta ovo znači... Otkriva se struktura Kreacije, a to je samo početak. Moraće i u nekim drugim stvarima isto to da se desi, u tehnici, u zdravstvenoj zaštiti, pa eto ako hoćemo i u bankovnom sistemu.. Roll Eyes
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM