Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 20:06:09

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 115
Ukupno: 115
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Dijete  (Pročitano 10253 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« poslato: Jun 24, 2008, 12:44:44 »

vrlo korisna tema za devojke........... Cry pišite.... Wink
Sačuvana



...life is what you make of it...
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2008, 12:46:46 »

za početak-ja sam pronašla negde na netu jednu dijetu kojom se za 5 dana skida 5kg,od sutra počinjem sa njom pa ću vam javiti jel funkcioniše Grin Grin Grin

jutro(do 10h): jabuka
podne(13h): viršla i jaje kuvani
19h: viršla i jaje
posle 19h: šolja jogurta

Kolo
Sačuvana



...life is what you make of it...
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2008, 01:14:17 »

a ruchak ?
ma ja ne volEm dijete...vishe volim da jedem,ponekad uzmem pa vezbam i to je to...izgladnjivanje u mom sluchaju ne dolazi u obzir....a i zadovoljna sam kako izgledam Grin Grin
Sačuvana

***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2008, 13:20:44 »

pa ručak je to u 13h...... Grin a pošto sad nema jabuka,ja izbacujem doručak(ionako nikad i ne doručkujem jer ustanem kasno Roll Eyes Grin ),dakle počinjem od 13h....sad nema ništa do 19h..... Cry
volim i ja da jedem,ali nikako nisam zadovoljna kako izgledam,zato....5 dana ima da izdržim Travka
Sačuvana



...life is what you make of it...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2008, 13:44:04 »

za početak-ja sam pronašla negde na netu jednu dijetu kojom se za 5 dana skida 5kg,od sutra počinjem sa njom pa ću vam javiti jel funkcioniše Grin Grin Grin

jutro(do 10h): jabuka
podne(13h): viršla i jaje kuvani
19h: viršla i jaje
posle 19h: šolja jogurta

Kolo
Tamarice, gde nalaziš te bolesne dijete?  Sick Sick Tongue Pa nije srećo, "ptica, sve što leti" Huh?
pa ručak je to u 13h...... Grin a pošto sad nema jabuka,ja izbacujem doručak(ionako nikad i ne doručkujem jer ustanem kasno Roll Eyes Grin ),dakle počinjem od 13h....sad nema ništa do 19h..... Cry
volim i ja da jedem,ali nikako nisam zadovoljna kako izgledam,zato....5 dana ima da izdržim Travka
I šta ćeš posle? "Drži bure vodu, dok majstori odu.." he he he.. Grin

Ali evo da Vam objasnim, tj. nastavim priču od pre neki dan..

Kao prvo: Svaka osoba je poseban sistem. Ne postoje "opšte" dijete, koje bi svakom odgovarale. Zbog toga ih ima tako puno, jer tek po neka da neki rezultat i to opet samo nekolicini..
Drugo:     Dijeta mora da obezbedi dobro zdravlje i funkcionisanje tokom i posle dijete.
Treće:
    Postoje osobe koje su psihički, fizički i duhovno extremno napredne i koje nemaju potrebe ni za hranom ni za vodom. Zovu se Autotrofi i čak, imaju svoje udruženje.. Potrebne supstance dobijaju od Sunca, vazduha i vlage koje ima u prostoru(u vedskom sistemu se ta energija zove Prana). A u tankom crevu se odvija svojevrsna "proizvodnja" supstanci koje su telu potrebne, slično kao što se to dešava i kod vegeterijanaca, koji ne jedu meso, i koji gotovo i ne unose recimo, neke aminokiseline, neophodne za rad tela. Autotrofi to uspevaju jer su duhovno toliko napredni da je njihova potreba za hranom, prenesena iz materijalne sfere u suptilnu, energetsku, kakav je i njihov misaoni i emotivni unutrašnji sklop - dakle, suptilan i duhovan, što je reč koja upućuje na nemanje životinjskih ili bio-neinteligentnih energija u telu.
Ovo sve objašnjavam i zbog toga što je potreba za hranom, odraz psihe i duhovnog postignuća, a na telesnom nivou, stepena evolutivnog postignuća, jer je to gotovo najviše što ljudsko biće može da postigne u tom aspektu i sve je to otelotvoreno i ugrađeno u inteligenciju samog tela...

Dakle, ako želite da izgledate dobro morate i duhovno da se razvijate, a to znači da ne pothranjujete telo nisko-evolutivnim životinjskim supstancama, ili sasvim bio-neinteligentnom hranom, kakvi su hemijski proizvodi (margarini, aditivi, co2, veštački vitamini, emulgatori, boje i lakovi Grin i sl.), industrijski rafinirana hrana (šećeri, bela brašna, rafinirana ulja, i ostale gluposti..), kao i genetski modifikovana hrana i ona u kojoj ima ovih elemenata

Jednom rečju, ako se želi suptilnije telo, mora se jesti takva hrana.
.

Ne može recimo, krava da dâ telo koje je malo-uslovno rečeno, jer ona sama hrani tele koje najmanje 120 kilograma, i naravno raste i do tone (otprillike, mada nisam najsigurniji u njihove težine, izvinjavam se ako nije tačan podatak).
Samo mleko, daje suptilnu duhovnu energiju u određenom smislu (u vedskom sistemu se to zove Sattwa), ali isto tako telu daje veliku masu, što je jasno i u drugim holističkim sistemima, ali i "modernoj" medicini, jer proteini učestvuju u građi tela sa ogromnim postotkom.
Ovo i zbog toga što se ne može krenuti u dijetu a da se nezna koja hrana širi a koja sužava, koja hladi, a koja greje.
Gledajući različite stupidne dijete, vidim namirnice koje u telu izazivaju extremno širenje (extremni jin), i praktično mi nije jasno šta su hteli Huh?

Dakle, da rezimiramo:
Dijete i samo telo, moraju da se posmatraju sa holističke tačke gledišta - holistički znači - celovito, jer mora da se posmatra kako odnos energija u telu(svakom posebno), tako i  aspekti psihe, emotivni aspekti, i dejstvo okoline, godišnje doba, i ostalo, kako bi efekat bio POTPUN i TRAJAN.

Pošto sam ja ovde mod na temi, koju ste Vi želeli, staviću Vam spisak namirnica koje spadaju u domen DOZVOLJENIH, a isto tako će biti podeljene na one koje ŠIRE, SKUPLJAJU, GREJU i HLADE, na MUŠKU i ŽENSKU hranu, jednom rečju na JANG i JIN hranu, a kasnije i po drugim principima kao što je podela hrane na onu koja jača KATABOLIČKE, METABOLIČKE i ANABOLIČKE procese, i onu koja jača određene energije u prirodi, odnosno u psihi čoveka, objašnjene kao SATTWA, RAJAS i TAMAS..

To će Vam biti bitno jer ćete jačati svoje telo i duh, odnosno mentalni svoj aspekt, dakle intelektualni, što će u telu jačati prirodnu inteligenciju tela, koja konstantno određuje sve procese u telu, i koja je na kraju krajeva, nadležna za sve procese u telu, pa i za idealno oblikovanje tela i duha.

Sačuvana

-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2008, 20:12:05 »

Ma kakva dijeta,ja mislim da to samo moze da unisti coveka...
Kada sam gladna jedem,kada nisam ne jedem i to je to.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2008, 20:18:02 »

Pa pošto si ti vitka, naravno da ti ne treba. A zamisli nekog ko ima 10,20,30, ili više kilograma viška, ili manjka WoW ? Pa se oseća loše i fizički i psihički i emotivno? Njemu definitivno treba nešto što bi bila promena načina ishrane i još mnogo čega...
Sačuvana

-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jun 30, 2008, 20:21:45 »

Mozda umerenost u jelu,ili neki sport,a ako ne sport,onda setnja,a ne izgladnjivanje.Pa osoba se tek onda oseca lose.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2008, 21:12:36 »

Miro, jel si ti pročitala ovo što smo pisali ovde ili si samo direktno odgovorila na naslov teme - Dijete? Ako je tako, onda pročitaj ovo ispred pa ćeš videti da niko ovde, (bar ja ne) ne piše o izgladnjivanju. Ova je tema nastala kao posledica nekih razgovora između Tamare i mene pa smo je naravno prebacili u deo za Zdravlje.
Evo ti nekih linkova, da ne bih duplirao postove, pa pročitaj šta mislim o tome:
http://www.kovach.co.yu/index.php/topic,1522.msg102007.html#msg102007
http://www.kovach.co.yu/index.php/topic,1485.msg102433.html#msg102433
http://www.kovach.co.yu/index.php/topic,1485.msg102477.html#msg102477
http://www.kovach.co.yu/index.php/topic,1485.msg102477.html#msg102477
Sačuvana

-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2008, 22:29:59 »

Ja mislim da je dijeta izgladnjivanje,nisam rekla da i vi to mislite.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2008, 01:07:28 »

Ok, kapiram, kolegnice! Grin Al' ti opet nisi ništa pročitala.. Mora da te mrzi od ove vrućine.. Nema frke, prepisaću post koji objašnjava bolje, šta mislim o gladovanju i "dijetama"..
Da napomenem da se u makrobiotici, gladovanje ne preporučuje. Takođe se ne ograničava, previše, ni količina hrane koja se uzima, tako da "dijete" nisu mučenje ni gladovanje. Naprotiv, jedemo koliko želimo, naravno od one hrane koja je za nas preporučena, za dato doba godine, i ili dana..
Dijete gladovanjem su naime, makrobiotički gledano, sredstvo za postizanje jang efekta, jer se želudac, kao i mnogi organi u telu, skupljaju - dakle, jang efekat.
S obzirom da su jang namirnice i procesi u makrobiotici veoma poznati i jasni, veoma se lako postiže jang efekat u fiziologiji, pa čak i veći nego gladovanjem. Takođe se i postiže i bolje čišćenje tela, što izgleda nelogično na prvi pogled, ali je zaista tako.
Nije potrebno pominjati rizike koje nosi gladovanje, (misli se na višednevno). Jedan od rizika može biti i bulimija..
A kada se (i ako se), to "gladovanje" završi, opet se vraća na ishranu koja je i dovela do problema. A to se u makrobiotici ne može da desi, i takva ishrana stalno brine o telu i svim njegovim aspektima funkcionisanja, što stvara konstantno zdravlje i dugovečnost, a ne privremenu, relativno pozitivnu, promenu.
Osim toga, čovek koji se hrani makrobiotičkim sistemom, u svakom je trenutku sposoban za svaku vrstu akcije, rada, i funkcionisanja, jednostavno ima snage, što se ne može reći za osobe koje se izlažu prevelikom gladovanju..
Rezime, nemojte se mučiti, kad već postoji Znanje, kako da postignete i ostvarite svoje želje, a pre svega dobro zdravlje..

Sačuvana

-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2008, 01:25:21 »

Ok kolega Smiley...Evo procitala sam...
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2008, 18:06:11 »

blago tebi ti ne moraš da se mučiš dijetama.............. Cry
a ja odustala od one moje....ne mogu...teško je to....... Sad
sad ću da krenem sa teretanom + nešto malo hemije........ Roll Eyes
(znam da Zen ovo neće odobriti,ali........ Grin )
Sačuvana



...life is what you make of it...
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Jul 02, 2008, 19:20:25 »

Dijete je nešto najljepše što može da se desi između 2 osobe,to je Božiji poklon njihove ljubavi....jao kako volim dijecu xD


oke sad Cheesy Dijete ? Cheesy ono kao da se ne hraniš x=D?
I ovako puno ne jedem tako da nisam na dijetama...pijte onaj chang šlang čaj...kažu izgubiš 20 kila za 30 dana  Cheesy
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2008, 21:55:44 »

blago tebi ti ne moraš da se mučiš dijetama.............. Cry
a ja odustala od one moje....ne mogu...teško je to....... Sad
sad ću da krenem sa teretanom + nešto malo hemije........ Roll Eyes
(znam da Zen ovo neće odobriti,ali........ Grin )
Teretana može, al' samo pametno, da ne nabiješ masu, a onda ćeš još teže da skineš kilograme...
A hemija... Pa hemija ti je uglavnom, isto extremni jin-dakle extremno širi! U krajnjoj liniji biće ti još gore i još ćeš teže da smršaš...
Samo prirodni proizvodi TAMARA! Žitarice, i još po nešto..
« Poslednja izmena: Jul 02, 2008, 22:10:31 ZenTale » Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM