Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 22, 2024, 17:22:13

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 36
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 101
Ukupno: 101
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Politika me ne zanima  (Pročitano 1314 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Maj 03, 2008, 23:17:33 »

Dugoočekivani novi album pop kantautora Vlade Georgieva uskoro će se naći u prodaji. Vlado je na njemu ugostio velike muzičke zvezde, a u razgovoru za „Blic“ Georgiev priča o muzici, porodici, religiji i „borbi sa vetrenjačama“. Vlado je, naime, član Upravnog odbora SOKOJ-a...

O Vladi Georgievu, jednom od naših najpopularnijih pevača, često se ima utisak da se sve zna. Rođen je u Herceg Novom, otud romantično-morski mediteranski zvuk preovlađuje u njegovim pesmama.
On je avanturista koji voli jedrenje i brze motore, voli skupe i brze automobile, nije oženjen, vlasnik je firme „VGart“ koja se bavi marketingom i dizajnom, kao i rentiranjem tehničke opreme za koncerte, vlasnik je odličnog tonskog studija u kojem već duže od dve godine priprema novi album...
Rado je viđen gost na ekskluzivnim zabavama prestižnih kompanija u Srbiji, član je Upravnog odbora SOKOJ-a i veliki je borac za autorska prava, priča se da je kupio malu jahtu za uživanje na Jadranskom moru ovog leta...
No, Vlado zapravo veoma retko komunicira s novinarima i još ređe daje intervjue. Ali kako je povod novi album, Vlado nam je rado izašao u susret...
- Album će izaći uskoro... nadam se. U završnoj sam fazi. Jeste se poprilično odužilo, ali mi je sada veoma drago što ga nisam izdao ranije. To, ipak, ne bi bio taj album. U stalnom kontaktu sam sa gitaristom Dominikom Milerom (Miler je gitarista slavnog Stinga, prim. aut.). Nakon njegovog gostovanja na mom albumu nastavili smo da se družimo. Čak sam režirao i producirao spot za njegovu numeru „Meeting point“ - priča Vlado kojem su prijali uskršnji praznici.
- Jesam religiozan i postim, Bogu hvala pa je tako. Bilo bi bolje da je malo više mladog sveta okrenuto duhovnosti i Hristu. Naravno, na jedan iskren i normalan način. Oni koji ne poznaju tematiku, često mistifikuju Crkvu i tako dovode sebe i druge u zabludu - priča Vlado koji je poznat i kao veliki avanturista. Da podsetimo, Vlado je svakodnevno pisao reportaže za „Blic“ dok je motorom obilazio Evropu, a potom se upustio i u prilično težak poduhvat - osvajanje nekih od vrhova Himalaja.
- Da li se spremam za neko novo putovanje? Svakako. Još uvek ne znam gde ću, ali negde svakako hoću - priča Vlado kojeg osim muzike raduje i bliskost sa porodicom.
- Raduje me proleće. Radujem se odlasku na more, vožnji motora, krstarenju Jadranom... Svakako, Vladana i Staša, ćerkice mog brata Gileta, nešto su posebno. Toliko su božanstvene da sa punim pravom mogu reći da sam ponosan stric - iskren je Vlado kojeg ovih dana očekuju i brojni koncerti širom Srbije.
- Sviraću 6. maja, na Đurđevdan, u Sremskim Karlovcima, 7. maja u Loznici, dan kasnije u Kragujevcu, a 10. maja u Inđiji. Videćemo se na nekom od koncerata - zaključuje popularni Barba.
U jeku je politička kampanja, izbori su uskoro, a mnoge stranke u kampanjama se oslanjaju na podršku javnih ličnosti. Pitamo Vladu da li će on učestvovati u nečijoj kampanji?
- Ne. Zašto bih to radio? Politika je nešto u čemu nikada ne učestvujem. Ne zanima me - jasan je Georgiev.

SOKOJ posluje u skladu sa zakonom

U toku je veliki sukob između RTS-a i SOKOJ-a oko autorskih prava i neisplaćenih naknada za autore čija su se dela emitovala na javnom servisu. Georgiev je kao član Upravnog odbora SOKOJ-a upućen u sve pojedinosti.
- Ne bih to nazvao sukobom. SOKOJ apsolutno posluje u skladu sa zakonom, a po pitanju RTS-a je, rekao bih, i više nego tolerantan. Istina je da RTS i RTV ne plaćaju ono što su u obavezi. Nedavno, 23. aprila u Budimpešti je donesena evropska rezolucija kojom se ponovo apeluje na Vladu Srbije da se problem reši u najkraćem roku i da RTS i RTV počnu da poštuju intelektualnu svojinu. CISAC (Evropska organizacija za zaštitu autorskih prava) je dao punu podršku SOKOJ-u u nastojanju da autori budu adekvatno zaštićeni i da dobiju ono što im pripada. Dakle, o tome će se dalje baviti sud i Evropa - kaže Vlado.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM