Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 20:57:39

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 105
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 66
Ukupno: 66
Prijatelji
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Najbolji citat!!!!  (Pročitano 122328 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #165 poslato: Decembar 03, 2009, 20:09:19 »

 Smiley
«Ne daj misli jezika,

ni djela kakvoj misli nezgodnoj.

Druževan budi, al’ nikada prost;

kad prijatelja imaš oprobana,
čeličnom alkom za srce ga veži:

al’ stiskom ruke ne žulji svoj dlan

sa svakim novim žutokljunim drugom.

Kloni se kavge; al’ dođe li baš,

držanjem uli protivniku strah.

Svima sluh pokloni, rijetkima svoj glas.

Primi sud od svakog, a za se čuvaj svoj.

Kol’ko kesa daje, bogato se nosi,

al’ ne k’o kicoš - lijepo, ne šareno,

jer odijelo često odaje čovjeka.

Nit’ budi dužnik, niti povjerilac;

dug često gubi i sebe i druga,

a zajam tupi oštricu štedljivosti.

Al’ prvo: budi vjeran sebi sam,

i onda će doći, k’o za danom noć,

da nećeš biti krivac nikome.»

 

Shakespeare  (Hamlet)
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #166 poslato: Decembar 04, 2009, 10:32:50 »

Smiley
«Ne daj misli jezika,

ni djela kakvoj misli nezgodnoj.

Druževan budi, al’ nikada prost;

kad prijatelja imaš oprobana,
čeličnom alkom za srce ga veži:

al’ stiskom ruke ne žulji svoj dlan

sa svakim novim žutokljunim drugom.

Kloni se kavge; al’ dođe li baš,

držanjem uli protivniku strah.

Svima sluh pokloni, rijetkima svoj glas.

Primi sud od svakog, a za se čuvaj svoj.

Kol’ko kesa daje, bogato se nosi,

al’ ne k’o kicoš - lijepo, ne šareno,

jer odijelo često odaje čovjeka.

Nit’ budi dužnik, niti povjerilac;

dug često gubi i sebe i druga,

a zajam tupi oštricu štedljivosti.

Al’ prvo: budi vjeran sebi sam,

i onda će doći, k’o za danom noć,

da nećeš biti krivac nikome.»

 

Shakespeare  (Hamlet)

Šekspir je kralj!!!  respekt respekt
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #167 poslato: Decembar 04, 2009, 12:24:50 »


           Ako sreća nije umerena, ruši se sama od sebe.

           Koga god vidiš da je nesrećan, znaj da je čovek.

           Prijatelje stvara sreća, a nesreća proverava.

           Teško je držati se mere u onome sto si našao da je dobro.

            Ko je učinio dobro delo neka ćuti. Neka govori onaj koji ga je primio.

            Bolje je naučiti nepotrebno, nego ništa.



          Seneka
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #168 poslato: Decembar 04, 2009, 17:54:14 »

 Smiley
GANDIJEVE PORUKE


1 . Promijeni samoga sebe

‘Ako želiš da vidiš promjenu u svijetu, ti moraš postati ta promjena!’
‘Kao ljudima, naša veličina se ne nalazi u tome da promijenimo svijet, jer to je mit našeg atomskog doba, nego u tome da sami sebe promijenimo.’


2. Ti imaš kontrolu!

‘Niko ti ne može nauditi bez tvoga pristanka.’

3. Oprosti i zaboravi

‘Slabići ne mogu nikada oprostiti. Oprost je atribut jakih. ‘Izreka, “oko za oko” će samo dovesti do toga da cijeli svijet postane slijep’


4. Ako čovjek ne djeluje, ne dospijeva nikud!

‘Jedan gram djelovanja vrijedi više od tone teorije.’


5. Živi ovaj trenutak

‘Ne želim predviđati budućnost. Bavim se savladavanjem prošlosti. Bog mi nije dao kontrolu nad sljedećim trenutkom.’


6. Svatko je čovjek

 ‘Tvrdim da sam jednostavna individua i da činim greške kao i svaki drugi smrtnik. Dovoljno sam skroman da priznam sopstvene greške i da iznova promislim o svojim koracima.’

‘Nije mudro biti previše siguran u sopstvenu mudrost. Dovoljno je da nas neko podsjeti na to kako jaki znaju postati slabi i kako se i mudraci varaju.’


7. Budi uporan, postojan, istrajan

‘Prvo te ignorišu. Nakon toga te ismijavaju. Potom se bore protiv tebe. Na kraju TI pobjeđuješ.’


8. Gledaj u čovjeku dobro i pomaži ljudima

‘Ja tražim u čovjeku samo njegove dobre strane, vrline u njemu. Budući da ni sam nisam bezgrešan, ne tražim greške kod drugih.”Čovjek postaje velik u onoj mjeri u kojoj pomaže dobrobiti drugih ljudi.’



9. Budi jedinstven, autentičan, budi svoj

‘Biti sretan znači kada je ono što misliš, što govoriš i što činiš, u međusobnoj harmoniji.’



10. Rasti i razvijaj se dalje!

 ‘Kontinuirani razvoj je zakon života. A ljudi koji uvijek pokušavaju sačuvati svoje principe u koje vjeruju, kako bi tako mogli stalno djelovati, dovode se u krivi položaj.’


 
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
thommy
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


...sa figom u srcu je lako dati casnu rijec..


Pogledaj profil
« Odgovor #169 poslato: Decembar 06, 2009, 21:59:45 »

Umjetnost seksa je umjetnost kontrolisanja gubljenja kontrole...

Koeljo
Sačuvana

"Fiksirao me je pokusavajuci da odgonetne kakvu sam to igru igrala, i iskreno sam mu pozeljela da u tome uspije. Pa da kaze i meni... Jedva cekam da saznam..." Smiley
thommy
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


...sa figom u srcu je lako dati casnu rijec..


Pogledaj profil
« Odgovor #170 poslato: Decembar 06, 2009, 22:13:31 »

"Hrabra sam i odlucna zena", ponovi tiho, za sebe. Bila je privilegija biti tamo, s onim covjekom koga su ljudi obozavali ili ga se plasili. Prisjetila se cijele veceri koju su zajedno proveli, sjetila se trenutka kada je osjetila njeznost u njegovom glasu. "Ko zna, mozda sam se i ja njemu ucunila zanimljivom zenom. Mozda bi cak zelio da vodi ljubav sa mnom". Ne bi to bilo lose iskustvo - bilo je neceg cudnog u njegovom pogledu. "Kakve luckaste misli!" Bila je tamo u potrazi za necim vrlo konkretnim - putem spoznaje - a odjednom je na sebe gledala kao na obicnu zenu. Pokusala je da ne razmislja vise o tome, i tada je shvatila da je proslo dosta vremena otkad je on otisao i ostavio je samu....

Koeljo - Brida
Sačuvana

"Fiksirao me je pokusavajuci da odgonetne kakvu sam to igru igrala, i iskreno sam mu pozeljela da u tome uspije. Pa da kaze i meni... Jedva cekam da saznam..." Smiley
thommy
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


...sa figom u srcu je lako dati casnu rijec..


Pogledaj profil
« Odgovor #171 poslato: Decembar 06, 2009, 22:34:47 »

...biti il' ne biti, pitanje je sad. Biti konj pa cutati, ili ne biti konj. Nego magarac. Pa odgovoriti... Dilema i ne pruza neke mogucnosti, ali kad vec do nje dolazimo, priznajem da sam cesce postupala kao drugopomenuti, kompromitovani dugouhi kopitar. Pa sta? Konj je, navodno, izraziti pozitivac, ali se bojim da na listi covjekovih naboljih prijatelja zauzima vrlo dobro drugo mjesto samo zato sto tegli, rmbaci i dopusta da ga jasu. Ja sam za magarca.Gore navedeni je, doduse, okarakterisan kao tvrdoglava i nepodobna licnost, ali to se desava svakoj licnosti koja ne dopusta da prave konja od nje...


...ne znam ko je autor, ali mi se jaaako svijda Smiley))
Sačuvana

"Fiksirao me je pokusavajuci da odgonetne kakvu sam to igru igrala, i iskreno sam mu pozeljela da u tome uspije. Pa da kaze i meni... Jedva cekam da saznam..." Smiley
thommy
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


...sa figom u srcu je lako dati casnu rijec..


Pogledaj profil
« Odgovor #172 poslato: Decembar 06, 2009, 23:04:44 »

"Samo oni koji se plaše da zauzmu neki stav u životu prihvataju na sebe ulogu dobre duše. Uvek je neuporedivo lakse vjerovati u sopstvenu dobrotu, nego se sukobiti sa drugima i boriti se za svoja prava. Sigurno je lakse otrpjeti uvredu ne uzvrativši je, nego smognuti hrabrost i upustiti se u borbu sa jacim od sebe; uvijek možemo reci da nas baceni kamen nije pogodio, a onda tek nocu, u samoci, dok nas sustanar ili supruznik spava, oplakivati, u potaji, svoj kukavicluk!"


Koeljo - Djavo i gospodjica Prim
Sačuvana

"Fiksirao me je pokusavajuci da odgonetne kakvu sam to igru igrala, i iskreno sam mu pozeljela da u tome uspije. Pa da kaze i meni... Jedva cekam da saznam..." Smiley
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #173 poslato: Decembar 15, 2009, 16:23:54 »

Нека вам дани који долазе донесу много среће, здравља, и наравно смеха
са онима који вас воле и које волите, смеха највише, као што песник рече,
он нам увек недостаје...
Парадокс нашег времена кроз историју је да имамо веће куће, али краће живце,
шире путеве, али ужа гледишта
Трошимо више, а имамо мање, купујемо више, али уживамо мање, више погодности, али мање
времена.
Имамо више диплома, али мање разума, више знања, али мање расуђивања
Више стручњака, али ипак више проблема, више знања у медицини,
али мање здравља.
Пијемо превише, пушимо превише, трошимо несмотрено, смејемо се премало,
возимо пребрзо, превише се љутимо, прекасно лежемо, устајемо превише
уморни, читамо премало, гледамо ТВ сувише.
Волимо преретко, и мрзимо пречесто.
Научили смо како да преживљавамо, али не и да живимо.
Додали смо године животу, али не и живот годинама.
Стигли смо све до Месеца и натраг.
Направили смо велике ствари, али не и боље ствари.
Савладали смо атом, али не и своје предрасуде.
Пишемо превише,
али учимо мање. Планирамо превише, али постижемо мање.
Научили смо журити, али не и чекати.
Ово су времена брзе хране и спорог варења, великих људи и ситних карактера,
брзих зарада и плитких односа.
Ово су дани луксузнијих кућа, али уништених домова.
Ово су дани
брзих путовања, једнократних пелена, моралности које се може одбацити,
једнодневних представа, уморних тела и таблета које чине све да надоместе витамине,
храну, али и да стишају, убију...

Смејте се често, дуго и гласно. Смејте се док не игубите дах.
Сузе се догађају. Издржите, одболујте, преживите...

Живот се не мери бројем удисаја које направимо, него тренуцима који нам одузму дах.

Џорџ Карлин (George Carlin)
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #174 poslato: Januar 09, 2010, 13:40:18 »

 Smiley SAVJETI RIČARDA KARLSONA



Došao sam do saznanja da povremeno moram da podsjetim sebe, da se svrha života ne sastoji u tome da se završe svi poslovi, već u tome da treba uživati u svakom koraku duž životnog puta. Zapamtite, kada vas jednom ne bude bilo, biće i dalje nezavršenih poslova. I znate šta? Neko drugi će ih obaviti umjesto vas. I zato ne gubite vaše dragocjene trenutke žaleći zbog toga.

Ironično zvuči, ali kada obuzdate svoju slavoljubivost, pažna koja vam je bila potrebna od drugih biva zamijenjena tihim unutrašnjim samopouzdanjem. A izvor tog novog psihičkog stanja krije se upravo u dopuštenju da i drugi budu uspješni i slavni.

Najveća želja ljudskog srca je da ga saslušaju i čuju. I oni koji nauče da slušaju najviše su voljeni i cijenjeni. Oni koji imaju naviku da ispravljaju druge, često su vrijeđani i izbjegavani.

Kada želite da promijenite nekoga to ne govori ništa o toj osobi – ali definiše vas kao nekoga kome je potrebno da bude kritičan.

Ako se probudite ujutru sa osjećajem zahvalnosti, veoma je teško, ustvari je nemoguće da osjećate bilo šta osim mira.

Nešto predivno počinje da se dešava sa jednostavnim shvatanjem da se životom, kao i automobilom, upravlja iz unutrašnjosti prema spolja a ne obrnuto. Ako se snažnije fokusirate na postizanje veće pomirenosti sa tim gdje ste, nego na zamisao gdje biste radije htjeli biti, počinjete da pronalazite mir istog trenutka – u sadašnjosti. Zatim, kako se krećete, upoznajete nove stvari i nove ljude, nosite taj osjećaj unutrašnjeg mira sa sobom. Apsolutno je tačno da «gdje god krenuli – tu ste i vi.»

Jedan od osnovnih razloga zašto se mnogi usredsređuju na mane ili probleme drugih jeste pokušaj da izbjegnu samoanalizu.

Ljudi sa kojima komunicirate biće opušteniji kada osjete da ih pažljivo slušate. Takođe ćete primjetiti koliko ćete opušteniji i vi biti kada prestanete da prekidate druge. Usporiće se vaš rad srca i puls, i počećete mnogo više da uživate u razgovorima nego da jurite kroz njih. Ovo je jednostavan način da postanete opušteniji i ispunjeniji ljubavlju.

Biti u pravu, braniti svoje stavove, zahtijeva ogromnu količinu mentalne energije i često nas otuđuje od ljudi. Ne treba da žrtvujete svoje najdublje filozofske istine ili najiskrenija osjećanja, ali od danas, dopustite da i drugi budu u pravu!

Da bismo pobijedili strah, najbolja strategija je da naučimo da vratimo našu pažnju na sadašnjost. Vježbajte da držite vašu pažnju u sadašnjem trenutku (ovdje i sada). Trud će vam se višestruko isplatiti.



Citati iz knjige “Ne gubite živce zbog malih stvari.” - Dr. Ričard Karlson
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #175 poslato: Januar 09, 2010, 13:48:48 »

odlično Nado....
ovo mi se pogotovo sviđa...
Citat
Jedan od osnovnih razloga zašto se mnogi usredsređuju na mane ili probleme drugih jeste pokušaj da izbjegnu samoanalizu.
100% tačno

a ovo je 100% korisno
Citat
Da bismo pobijedili strah, najbolja strategija je da naučimo da vratimo našu pažnju na sadašnjost. Vježbajte da držite vašu pažnju u sadašnjem trenutku (ovdje i sada).

Ljubav i mir su univerzalne teme, vara se onaj ko misli da su ostale u 60-im!” Džon Lenon
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #176 poslato: Januar 10, 2010, 12:40:02 »

 Smiley i meni je to posebno, a evo jedan citat, možda ga i  JWH1947 pročita jer se dotiče i istorije Wink

Dokle se god budemo samo hvalili, slabosti i pogreške prikrivali, u istoriji učili koliko je ko od predaka naših junačkih glava odrubio, a ne i gde je s puta sišao, donde ćemo hramati i ni za dlaku nećemo biti bolji; jer prostaci i mladi ljudi koji se tako zapajaju, i ne misle da može biti pogrešaka u nas, pak sve što im se predlaže, za čistu istinu i dobrodetelj smatraju. Bacimo pogled na najpozniju povesnicu našu. Što je bilo luđe, preteranije, nesmislenije, to je imalo više uvažatelja, a glas umerenosti smatrao se kao nenarodnost, kao protivost i izdajstvo; jer je svaki čovek sklonjen na črezvičajnosti, pa kad ne zna da može biti nesreće, trči kao slep za tim, i srdi se na svaku pametnu reč. Otud nije čudo što nevaljali i pokvareni, a takvih ima svuda, pod vidom rodoljubija svaku priliku za svoju sebičnost upotrebljavaju, i najbezumnije savete daju, ne mareći hoće li se time svojoj opštini ili svome narodu kakva šteta naneti. Sebičnom je dovoljno kad je samo njemu dobro i kad prostaka može na svoju ruku da preokrene, a za dalje se ništa ne brine.

Jovan Sterija Popović
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #177 poslato: Januar 10, 2010, 16:55:43 »

Smiley i meni je to posebno, a evo jedan citat, možda ga i  JWH1947 pročita jer se dotiče i istorije Wink

Dokle se god budemo samo hvalili, slabosti i pogreške prikrivali, u istoriji učili koliko je ko od predaka naših junačkih glava odrubio, a ne i gde je s puta sišao, donde ćemo hramati i ni za dlaku nećemo biti bolji; jer prostaci i mladi ljudi koji se tako zapajaju, i ne misle da može biti pogrešaka u nas, pak sve što im se predlaže, za čistu istinu i dobrodetelj smatraju. Bacimo pogled na najpozniju povesnicu našu. Što je bilo luđe, preteranije, nesmislenije, to je imalo više uvažatelja, a glas umerenosti smatrao se kao nenarodnost, kao protivost i izdajstvo; jer je svaki čovek sklonjen na črezvičajnosti, pa kad ne zna da može biti nesreće, trči kao slep za tim, i srdi se na svaku pametnu reč. Otud nije čudo što nevaljali i pokvareni, a takvih ima svuda, pod vidom rodoljubija svaku priliku za svoju sebičnost upotrebljavaju, i najbezumnije savete daju, ne mareći hoće li se time svojoj opštini ili svome narodu kakva šteta naneti. Sebičnom je dovoljno kad je samo njemu dobro i kad prostaka može na svoju ruku da preokrene, a za dalje se ništa ne brine.

Jovan Sterija Popović
Ovo treba zalepiti u citanke i svake godine terati decu da recituju u skolama. Hvala puno Hope Smiley.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #178 poslato: Januar 10, 2010, 21:08:42 »

 Smiley thx Clockwork Dreamer Wink ma iman ja i nešto (Pismo iz 1920.) o Bosni Ive Andića ali je jako dugo....
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #179 poslato: Januar 10, 2010, 21:14:23 »

Smiley thx Clockwork Dreamer Wink ma iman ja i nešto (Pismo iz 1920.) o Bosni Ive Andića ali je jako dugo....
Salji na pp Smiley.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM