Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 08:37:48

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 107
Ukupno: 107
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Preminuo Lučano Pavaroti.  (Pročitano 3047 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Septembar 06, 2007, 09:07:49 »

Čuveni svetski tenor Lučano Pavaroti (71) preminuo je u četvrtak ujutro u rodnoj Modeni posle duge bolesti, javila je agencija Ansa.
Italijanski mediji su u sredu izveštavali da se Pavarotiju, kojem je prošle godine operisan rak pankreasa, pogoršalo zdravstveno stanje.
On je početkom avgusta hospitalizovan, ali je 25. avgusta pušten iz bolnice da bi kod kuće nastavio oporavak.
Zbog zdravstvenih razloga morao da prekine svetsku turneju koju je počeo u maju 2004, i od tada se nije pojavljivao u javnosti.
Pavaroti je rođen 12. oktobra 1935. godine u Modeni, u Italiji. Njegov otac, pekar, bio je takođe tenor, ali je pevao u crkvenom horu i nikada nije pokušao da izgradi opresku karijeru. Pre muzike, Pavaroti se bavio pedagogijom i želeo je da bude učitelj.
Svoj prvi nastup imao je 1963. godine u Pučinijevoj operi "Boemi" (La Boheme) u Rimu. Potom putuje u najveće svetske metropole i izvodi operske arije da bi tokom narednih 25 godina dobijao sve veće uloge u operama i izgradio karijeru najvećeg tenora na svetu.
Najveći javni uspeh postigao je u grupi "Tri tenora", sa Plasidom Domingom  i Hozeom Karerasom.
Pavaroti je bio 35 godina oženjen Aduom Veroni, sa kojom se zabavljao još od tinejdžerskih dana. Iz tog braka ima tri kćerke. Razveli su se 1996. godine posle afere koju je Pavaroti imao sa svojom sekretaricom. Nekoliko meseci kasnije, njih dvoje su se venčali i očekivali su ovih dana, kako je ranije najavljivano, blizance.
Slavnog tenora mogla je pre dve godine da čuje i beogradska publika u Hali „Pionir“. I tada je, iako u poznim godinama, sa sugestivnim i moćnim glasom i držanjem, uz brižljivo biran repertoar Lučano Pavaroti blistao na sceni i pokazao zašto tako dugo traje kao pevač.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2007, 21:20:55 »

Rece mi danas otac kad sam dosla iz skole... Bas mi je bilo zao... Zaista je bio najveci tenor svih vremena...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2007, 16:37:01 »

Stvarno mi je zao... Bio je mnogo mocan pevac...
Sačuvana

*Anja 37*
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 296



Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Septembar 07, 2007, 22:54:16 »

Stvarno mi je zao... Bio je mnogo mocan pevac...
Sačuvana
*Kaca 37*
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2007, 23:22:07 »

Meni bas zao..Imao mnogo dobar glas...

Sačuvana
djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2007, 13:38:54 »

LJUDI PA JA NISAM IMALA BLAGE VEZE!!!! Ja sam u soku! Bila sam na moru... AU... Sada sam zatecena... Evo i drugarica mi se slogirala... Bas mi je zao!
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM