Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 17:03:15

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 76
Ukupno: 76
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Pitajte Zena ;)  (Pročitano 15821 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« poslato: Januar 10, 2008, 22:06:52 »

E,ovako......većina vas,starih članova verovatno je primetila koliko je naš drugar Zen Tale svestrana ličnost,koliko zna o svemu.... Wink iz tog razloga smo moja 'koleginica' sa foruma hope61 i ja mislile da bi bilo dobro da postoji jedna tema u kojoj bi svako ko želi mogao da postavi pitanje Zenu,a on kada bude mogao i želeo da odgovori!Da ne bismo tražili po svim temama njegove odgovore!  Grin  Zen,ovim takođe želimo i da ti pokažemo koliko te cenimo i koliko si nam drag!Puno poZzdrava od forumaša  Kolo Kolo Kolo srećno Wink
Sačuvana



...life is what you make of it...
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2008, 22:15:01 »

Smiley ja se hopiram da nam neće zamjerit šta smo ovo stavile bez njegovog pristanka, ali,
 eeej, Tami, znaš šta mi sad pade na pamet, šta misliš da ovde ubacimo  i neke prethodne njegove odgovore?
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2008, 22:31:01 »

ma ne bi nama Zen zamerio... Kolo jel tako Zen?
a ubacićemo i neke zanimljive odgovore! Kolo
Sačuvana



...life is what you make of it...
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2008, 22:33:49 »

Smiley he, eo da ja prebacin zadnji njegov odg koji je baš zanimljiv; tema je o hrani koju konzumiramo i koja nam pokazuje naše osobine ( ja volim slatko, a Ivac piletinu)....


[/quote]
Pa evo ovako... Razumećeš. Kolač se sastoji iz pšeničnog brašna, i šećera, uglavnom... Pšenica je osnovna namirnica u ljudskoj ishrani, baš kao i pirinač. Stvara bazične vrednosti u telu i psihi osobe koja se njome hrani. Pa bi i ti trebala da budeš takva, koliko znam jesi - porodica i dom, sreća i ljubav, tvoji su osnovni motivi.

Šećer je hrana kojom se hrani mozak. Beli šećer je čak osnovni oblik kojim se hrani mozak (ustvari, grožđani-monosaharid). Pošto hrani organ koji se nalazi najbiže NEBU, on je samim tim i supstanca kojom postajemo najbliži NEBU, tj. našem najvišem stanju... To stanje vrhunskog dobra zove se SATVA - najviše DOBRO... Pa osobu počinju da obuzimaju i formiraju ti kvaliteti. Osoba je dobra i pozitivna, energična i srećna...
Problem nastupa kad taj šećer (beli) previše nahrani mozak, a to se lako desi, da on slabo obrađuje druge informacije, pogotovo one koje dolaze od nižih delova tela.. I zajedno sa štetom koju biohemijski šećer može da učini na recimo jetri, bubrezima i kostima, prostati tj. jajnicima, bude dosta štete...
Ali neosporan je njegov uticaj na dobro raspoloženje.. (mada može biti i depresivan, zbog svog zakasnelog dejstva, slično kao kod zavisnika od drugog oblika šećera - heroina, što niste znali, jel da?)

Što se Ive tiče, pa evo... Saznali smo da se žali na visinu...Malo. E pa eto pile je malo, zar ne? Pilence, kljuca mala zrna kukuruza i čega već, što bi značilo da skuplja male stvari i sitnice i teže prihvata veće stvari pa čak i one dobre...
Pošto pileće meso, pogotovo u kožici ima dosta masnoće, može se desiti da se ta masnoća počne skupljati na određenim delovima tela, kod nje - zna ona koji su...
Naravno, ne jede ona toliko toga, i zavisi puno od ostalih uslova života i hrane, pića, navika i svega ostalog...
Nadam se da ste se malo zabavili... Wink


« Poslednja izmena: Januar 10, 2008, 22:37:42 hope61 » Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2008, 23:06:58 »

Zen,šta misliš,slažeš li se sa ovim što smo hope i ja uradile....? Grin mislim da ljudi zaista imaju šta da nauče od tebe,pa...kada naletiš.... Grin javi se... Wink OK?
Sačuvana



...life is what you make of it...
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2008, 23:23:09 »

Evo ja prvi postavljam pitanje... Cao Zen sta ima?
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2008, 23:46:36 »

Ljudi opustite se... Meni se tema sviđa i podržavam je skroz. Pravilno sam razumeo i hvala Vam! Hope mi je napomenula, tako da nije skroz iznenađenje, ali nisam znao šta će i kako da uradite.. Wink Nastavljamo! Ubaciću i ja neke postove za koje mislim da su bitni...

Mocika, dobro sam. Ima nekih ličnih vesti, ali to ne mogu da pričam, dok se ljudi ne upoznaju sa pojmovima i stvarima, a možda i ne iskuse lično... Ali mnoogo je lepo. Sad kako to ide u životu: gde ima meda ima i žuči... A ta žuč je možda i veća, mislim nije još, ali... Biće nezgodno. Ne mogu Vam ništa više reći... lično je.  Tako Mocika, brate.
Sačuvana

***sReBrNa*GaLeBiCa***
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 12924


Ministarka za politička pitanja :)


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2008, 23:49:04 »

super!već smo se zabrinule Kolo
Sačuvana



...life is what you make of it...
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2008, 23:51:14 »

Smiley YESSS!!! Hvala ti Zen!   Kolo Kolo Kolo
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2008, 00:01:40 »

Hvala Vama drage moje... Još jednom. I ja Vas puno cenim i moje ste drage drugarice Kiss Pomislio sam ja da tako nešto otvorim, ali je bilo malo bezveze, da pišem o samom sebi... To i nije baš u duhu... Ali je bilo važno, nekima pojasniti neke stvari, a ne pisati iz početka, kad je već napisano - pa ima 1500 postova, treba to rašlaniti...!
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2008, 00:04:59 »

Smiley e, ja se moran nadovezat na onaj prvi post o slatkišima, ali je ovaj vezan za BUBULJICE i moran ga sutra pokazat svojoj kćerki...

Tesko da se moze ista brzo uciniti ako se koristi beli šećer u ishrani, zameni ga za smeđi šećer ili maltex-jecmeni slad, ako bash morash. Čokoladice, slatkiši i sl. izbaci. Suhomesnati proizvodi takođe prave dosta problema i jaka proteinska hrana. Za deset dana možeš imati dovoljno dobre rezultate, naravno ako si stroga u primeni. Ima još tih supstanci, sve one opterećuju jetru, a ona ne može da očisti te toksine, pa ih pošalje u krv, a zatim ubrzo dođu na lice. Gotovo svi problemi sa kožom su vezani na neki način za stanje jetre. Ako si recimo, hiperaktivna, često ljuta, nestrpljiva, i mrziš sve i svašta - to je onda to. Naravno u tvojim godinama ima dosta transformacija u telu, pa je i normalno.
Što se tiče onoga što spolja možeš da učiniš,preporučujem da ne koristiš klasične sapune, previše ispošćuju kožu - može samo lokalno, tj. na mestima na kojima se nalaze bubuljice. Koristi ph neutralna sredstva, ima ih kao sapuni, cleaneri i sl. ali opet moraš da nađeš koji ti odgovara, jer neće bash svaki. Aloja sredstva i ona sa medom su najbolja za bubuljice - eksterno.
U makrobiotici su poznata brojna veoma uspešna sredstva,ali o tom potom.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Januar 11, 2008, 00:08:19 »

Da taj je dobar, i među prvima... Ali naravno nisam ga dopisao, jer je moja draga Emina izrekla par nesmotrenih reči, pa sam ja izgubio interes da joj pišem, tada...
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Januar 11, 2008, 10:52:13 »

Smiley ma ovde i ne treba neki uvod...

Šta da Vam kažem, Budite onakvi kakvi jeste.

Preispitajte se zašto ste takvi.
Da li je sve to u redu, možda jeste, možda nije. Odbacite ono što nije u redu, i ono što niste Vi.
Ali, na kraju, ili na početku, sve se svodi na to da morate da utvrdite ko ste i šta ste.
I onda se pomirite sa tim. Dozvolite i drugima da se pomire sa tim. Onda ćete se umiriti.
I budite to što jeste.
Nije važno da li je to lako ili teško.

Kako ćete znati da niste zloupotrebili ove savete?
Znaćete da ste na dobrom putu kada primetite da nikome ne smetate kao takvi i da nikoga ne oštećujete svojim stavovima.
To će biti Vaš fazon, jer ne postoje 2 iste osobe na čitavom svetu.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
SBgirl07
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1832



Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Januar 11, 2008, 12:03:49 »

ma Zen je legenda... malo je takvih! svaka cast Zen,drago mi je da te znam...pa makar i samo ovako preko foruma! Grin
Sačuvana

Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Januar 11, 2008, 12:24:32 »

Da taj je dobar, i među prvima... Ali naravno nisam ga dopisao, jer je moja draga Emina izrekla par nesmotrenih reči, pa sam ja izgubio interes da joj pišem, tada...


Hmm...draga Emina često kaže ono što ne misli;)

100% podržavam ovu temu jer mislim da je malo ovakvih kao Zen, i da on stvarno može da pomogne Cheesy
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM