Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 01, 2024, 15:14:53

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 96
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 74
Ukupno: 74
Prijatelji
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Dali verujete u boga?  (Pročitano 21142 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #90 poslato: April 29, 2009, 17:10:29 »

Citat
za vasu informaciju svestenik dobija 30 posto od svih tih para ne bitno da l' za krstenje ili ostalo..od toga daje 10 posto pomocniku...ostalo sve ide u razne svrhe...eto to vam je ako gledate materijalno a ja ne vidim drugi razlog sem tog da se ne veruje u crkvu..

Oma da ti kazem da to nije tacno... ALI niposto!!! Otac moje najbolje drugarice je svestenik, imam jako, jako dobre prijatelje svestenike, i svi su oni i dobri ljudi prvenstveno, ali i realni i sta su mi sve pricali bolje da ne kazem... A da ne pricam o licnim iskustvima sa raznim popovima...
Svestenicki posao je kao i svaki drugi, oni dobijaju platu za to, imaju radno vreme, imaju svoje obaveze...
SPC je propisala cenovnik u kome su navedene maximalne cene za osvecenje vodice, krstenja... Na svesteniku je da kaze daj sta das, a ne da mi prvo udje u kucu pita da li imam novac da mu dam pa tek onda da mi sveti vodicu... Ili da mi za svecenje vodice trazi ne znam 500-600 i vise dinara...
U mom selu kad nismo imali para i jaja smo mu davala pa je svestenik bio zadovoljan...
A u koje razne svrhe ide molim te? Pola crkava koje sam posetila jedva stoji i preti da se srusi, a svestenici imaju po tri-cetiri kuce... Kola za sve prilike i slicno...

Naravno ne kaze se za dzabe ima gi razni Wink tako da moja nadanja su takva da su ovakvi svestenici u manjini... njima na dusu... A da ipak oni dobri opstaju... Smiley SmileySmiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Spayky
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4227



Pogledaj profil
« Odgovor #91 poslato: April 29, 2009, 17:13:36 »

Dal verujem paaa kako kad
ponedeljkom, sredom i subotom verujem možda utrči i nedelja  Tongue
Sačuvana

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnoge stvari...
ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #92 poslato: April 29, 2009, 23:33:05 »

ma svi vi znate najbolje o svemu.. i svi ste revulucionari.. heh ne zelim stvarno vise da polemisem...
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #93 poslato: April 29, 2009, 23:40:35 »

ma svi vi znate najbolje o svemu.. i svi ste revulucionari.. heh ne zelim stvarno vise da polemisem...
Nisam rekla da znam najbolje o svemu... i nisam revolucionar... samo pricam iz sopstvenog iskustva... nisam globalizovala... ali navela sam licne primere koji su pobili tvoju teoriju... to je to... i ne zelim ni ja vise da polemisem jer ne zelim da se svadjamo...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #94 poslato: April 29, 2009, 23:44:45 »

ne zelim ni ja normalno, jednostavno ne volim da pisem o ovome..svestenika ima raznih u pravu si ali to koliko primaju i kako zive mene izbegni jer..bolje da ne znas.. a moje teorije nisi pobila...
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #95 poslato: April 29, 2009, 23:53:37 »

Ali jesam... mozda svestenici koje ti znas... mozda vecina... A i za pomocnika... Znam bezbroj bogoslova koji pomazu svestenicima.. znam i koliko dobijaju... Ne volim da pisem ni ja o ovome, jer prvo ja sam niko i nista da ikoga osudjujem ili pricam protiv nekoga, ali u neke stvari ne mozes da me ubedis... znamo razlicite ljude, razlicite svestenike i to je to... Samo kazem da je 90% onih koje ja znam bolesno voli novac i gazi svoje osnovne principe i nacela SPC i Pravoslavlja uopste... A znam dosta, dosta, dosta svestenika...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #96 poslato: April 29, 2009, 23:59:21 »

rekao sam ti micika da mi ne pricas vise o tome stvarno...Pre svega svestinici i treba da zive tako...pogledaj teoloski fakultet tezinu! pa u istom rangu je sa medicinskim ! svakakvih ima ali to i da svi budu takvi moju veru ne moze da pocisti...a nisi ni svesna sta je u mom slucaju i kako je..tako da stvarno ne zelim i jedan post ovde jer me uzasno zivcira cela prica...
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #97 poslato: April 30, 2009, 00:06:12 »

Ovo je moja poslednja rec ovde... Nisam rekla da ne treba da zive tako... To je njihov posao... Kao i svaki drugi... Slazem se da je teoloski fakultet jako tezak... Imam drugaricu i druga (bivseg decka) koji studiraju teologiju... Jedan od najboljih prijatelja zavrsava teologiju i zeni se sad juna Smiley i kao sto sam rekla jos mnogo prijatelja koji su ili dipl. teolozi ili jos uvek studiraju...
Moju veru apsolutno nista ne moze da ugrozi, zato sto je moja vera apsolutna... Verujem u Jednoga Boga, Sina Njegovog i Svetoga Duha...

Ali suze krenu kada vidim oronulu crkvu... Kada vidim srusen parohijski dom... Kada znam da temelji ckrava propadaju... A za to vreme svestenici putuju po svetu... Voze najnovije automobile... I pritom rade jos dosta stvari koje niposto nijedan normalan covek, a i hriscanin ne bi odobrio... I opet kazem nisu svi takvi... Ali moras da znas da postoje i takvi i gori...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #98 poslato: April 30, 2009, 00:34:20 »

Ljudi, prvo morate da razlikujete veru od religije.

A što se naših sveštenika tiče, tu se potpuno slažem sa Mici a razumem i Mrkvu.  Poznajem nekoliko sveštenika ogrezlih u sve smrtne grehove, koji gaze sve Božije zapovesti osim one "ne ubij" (ili još nisu otrkiveni)... ali to nema veze s mojom verom u Boga. I ne znači da su svi sveštenici takvi. Ima i svetlih primera.

Bila sam kuma na krštenju pre par godina i sećam se tog sveštenika... način na koji je on čitao molitve, iz srca i sa iskrenom verom, ostavio je na mene neizbrisiv utisak... i podsetio me da su svi ljudi, dobri ili i loši, onakvi kakvima ih je Bog dao.

Sveštenik je službenik crkve isto kao što je policajac službenik države. A oni su samo ljudi.

Ali manimo se priče o crkvi i sveštenicima i vratimo se temi: Da li verujete u Boga?

Moj odgovor je: verujem. Verujem u Boga i u Ljubav. Za sve drugo mi je potreban dokaz.
Sačuvana

♠jeckitj♠
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 195



Pogledaj profil
« Odgovor #99 poslato: Maj 01, 2009, 02:17:39 »

boga i chine sveta troJica.
a shto se tiche sveshtenika i crkve... vishe se u crkvi ne osetjam mirno kao i ranije ... zato i redje idem (na moju veliq zalost) al stvarno ima sveshtenika koji voze bmwa i koji uzivaju u zivotu ne obratjajutji paznju na svoju profesiju i zivotni put... iskorishtjavaju povlastice koje imaju i greshe bash na onim stvarima koje propovedaju kao loshim ... mada opet ima i ljudi koji se drze tih uvernja i tako i zive... u mom komshiluku je ziveo pop sa chetvoro dece i zenom i bilo je divno videti ih na okupu. nisu se isticali,ziveli su sasvim normalno shodno svima i nisu hodali punog dzepa kroz grad pod prichom da su iz pobozne porodice.poshtovali su sve kao i ostali njih i ziveli normalno...
Sačuvana

Drugi!... Al’ ne, ja nikom ne bih
Na svetu dala srce svoje!
Oduvek tako pisano je…
Nebo je mene dalo tebi;
Moj zivot sav je jemstvo bio
Da cu te sresti izmedj’ ljudi;
Znam, bog je tebe uputio,
Moj zastitnik do groba budi…
Cheesy:D:D:D
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM