Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 17, 2024, 11:35:11

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 84
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 74
Ukupno: 74
Prijatelji
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Droga  (Pročitano 15314 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2010, 21:00:48 »

@hope...khm,da...dakle nikotin,katran,ugljen monoksid koji nastaje samim procesom pusenja nisu "toliko" stetni?zanimljivo,zanimljivo Grin no dobro...iako su u pitanju sami otrovi,nisam znao da nisu toliko stetni Smiley

@njavica...xaxaxa,i da su breee 28h/9 dana u nedelji(kako ja volim da se zezam Wink ) high,pa sta???oce postati budale zbog toga,neuracunljivi,bolesni?da li sveta zemlja za mene,jamajka,ima ludake?ne,vec ljude kojima je qliranje najvaznije...znaci ne govorim ovde o onome...duvamo,qliramo i nista ne radimo... Grin ne,ti si svestan i vise buxni kad odradis,pa jbg znam valjda,cak dobijes i volju da radis nesto,znaci ovo kazem jer znam po sebi,a verujem da ima jos dosta slucajeva,dakle zivimo u ovom "demokratskom" drustvu,a nista nije dozvoljeno,samo zloupotrebljavaju tu rec...i da,ja sam NAPOMENUO njavice da bi trebalo da bude legalizovano samo za 18+,ne citas nista Grin znaci ono tvoje odma pada u vodu da ja gledam svoju decu sa 12,13 da vare xaxa,jer recimo sinteticke droge ne treba niko da proba pre 18,jer ce na kraju biti iz fazona "a zasto ne i igla,ako je vec ovo dozvoljeno" Undecided inace napune 18,odma sa caletom na terasu da smotaju jedan ili vise Grin Grin Grin
Nisam se navukla ni na shta, jer je po meni apsolutno nemoguce da se ti navuchesh na neshto i ne mozesh da prestanesh da koristish to. Ukoliko imash volju, uspecesh da batalish to.


a kontradiktorna siiiiii,a CIGARE???moja choooo zavrsla sa takmicenjem Grin



@boy named sandoz...sa ovim sta se dobija legalizacijom se slazem sa 1.3.4 definitivno...a sa 2...pa hm,malo je nelogicno Grin ja bas mislim da bi svi onda rekli "aj sta ima veze,legalizovano je,pa cemo sve da probamo"...ali kapiras,ako bi(ponavljam po 100x) samo za 18+ bilo dozvoljeno,e,momak/devojka je vec odrastao/la i zna sta zeli,a sta ne,karakter i licnost su formirani...dakle nevidjeno bi lakse bilo da se legalizuje svaka vrsta droge... Undecided ali mozemo samo da sanjamo Undecided

@b.love...stvar je individualna,ali evo mislim kad je vec igla u pitanju,to jedino znam da ALI NIKAD necu probati,nije bitno,imam burazera od ujaka koji je 8 godina na igli i znam sta je i kako je,mislim lik je tetku opljackao da bi nabavio dozu,a dosao je u BG na lecenje Sad dok sto se svih ostalih droga tice,mislim da sigurno moze da se kaze NECU,ako vas vec uhvati frka i to je to,znaci samo je stvar karaktera


Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Mart 22, 2010, 21:07:49 »

 Smiley e pa sad - uvatili ste se toga ka da san ja napisala ili da san kazala da je točno... samo san dala da pročitate i razmislite  Smiley Wink
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2010, 00:57:38 »

zje Ivane kretenu, o chemu ti prichash sinak? Grin
Ne zivimo mi u Holandiji, gde je to sve normalno odradjeno.
I da, da li ste zaista sigurni da ce to kod nas biti smanjeno? Hmmm diler kao diler ima da se snadje, tkd oni tu ne gube. Slazem se da je za medicinu, itd, ok koristiti odredjene doze.
Uostalom, hahahaha ma da li ce to ikada uspeti kod nas? Cheesy
Sačuvana

*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2010, 15:22:40 »

legalizacija i . !!!  pa ko voli (a zna gde ga droga moze odvesti ) nek` izvoli... Roll Eyes
« Poslednja izmena: Mart 23, 2010, 15:26:36 *AnCiCa* » Sačuvana

... odupri se ludilu ...
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2010, 16:11:41 »

Smiley e pa sad - uvatili ste se toga ka da san ja napisala ili da san kazala da je točno... samo san dala da pročitate i razmislite  Smiley Wink
U pravu si, izvinjavam se Wink.

@ivan da naravno samo za 18+ i moze se nabaviti samo u apoteci naravno. Pa mozemo sad da nagadjamo kako bi bilo, dok ne isprobamo u praksi nista Smiley.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: Mart 24, 2010, 09:59:01 »

legalizacija i . !!!  pa ko voli (a zna gde ga droga moze odvesti ) nek` izvoli... Roll Eyes

xaxaxa,TO ANCICE Grin RECI NAM Smiley
Sačuvana

JWH1947
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 178


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Mart 29, 2010, 03:21:02 »

Molim, iz SAD.  Korov (trava) treba biti odvojen od teske droge!  U-SAD-u marihuanu je isto klasifikacije kao heroin--Raspored I.  

Totalno glupo i na temelju lazi.  Mnogi upropastila zivote, ne od korova, ali zakoni na temelju lazi.
« Poslednja izmena: Mart 29, 2010, 03:27:53 JWH1947 » Sačuvana
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Mart 29, 2010, 12:20:19 »

Evo da sam neki zakon travke dozvoljavam,thc nije stetan,cak je i lekovit za neke bolesti. Grin
Za teze droge,dok je svest ljudi na ovako niskom nivou,jedini lek za sada...
Sačuvana

~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: April 03, 2010, 22:22:17 »

Ne znam sta da vam kazem ljudi,lepo je da niste ograniceni i da imate svest o dzidzi,stvarno je lepo videti ljude koji znaju da razmisljaju(makar i nista da ne znaju Smiley )...

@JWH1947 BIG RESPECT...IT'S NICE TO SEE OLDER MAN FROM OTHER COUNTRY(IN OUR CASE USA WHO KNOWS TO THINK) THANKS...
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #24 poslato: Jul 01, 2010, 20:46:13 »

Droga ne može nikome da koristi. Svaka droga je ekstremna supstanca - extremni Jin, i stvara duboku neravnotežu u organizmu i psihi. Ona po svojoj energetskoj prirodi, privlači svoju ekstremnu suprotnost - extremni Jang i tu se krug nikada ne završava.
Moderno neznanje, ili bolje reći poluznanje ostavlja mogućnosti da diskusiju za i protiv, ali duhovna nauka i Vrhunsko znanje nikada nikako ni u čemu neće podržati drogu. Jer upravo nedostatak duhovnosti i prave vere, stvara pukotine i siromašnost unutrašnjeg mentalnog i duhovnog života svakog čoveka. Nedostatak osećaja sreće, ljubavi, mira i opuštenosti, širinu vidika, koji nadilazi grubo materijalističko viđenje sveta.
A ove supstance kao extremi u jednom smislu, stvaraju događaje i situacije sa svojom suprotnošću, pa tako stvara i podržava besciljnost, odsustvo integriteta bića i njegovog sklada sa okolinom, bliskim ljudima, i otvara vrata destrukciji ličnosti i društva kroz pokretanje najvećeg i najmoćnijeg kriminala današnjice.

Naravno da, kao i u svemu postoje izuzetci od tog pravila, ali oni su zanemarljivi s obzirom na kulturu i društvo u kome živimo, i odnose se samo na uski krug posvećenika određenog duhovnog sistema. Za nas obične, normalne, svaki poziv na konzumiranje droge je direktan poziv u narušavanje psihološkog, mentalnog i zdravstvenog sklada, kakav god da on jeste u ova moderna vremena. Jadna je posledica otuđenja, nemanja slobode, sreće, pažnje, ljubavi, blagostanja, i zadovoljstva životom. Droga se tu javlja kao "prijatelj" koji kasnije višestruko naplati svoje "usluge", uzimajući nam i ono što nismo hteli da izgubimo...

Uglavnom pozivi na konzumiranje droge dolaze od ljudi koji nemaju dovoljno ljubavi i sreće u vlastitom životu. Razrušeni brakovi i deca kao kolateralna šteta, prvi su regruti. Siromašne industrijske oblasti, subradska područja, sa odsustvom društvenih događaja i tonom dosade i nezadovoljstva sledeći su regrutni centri.
Oni koji nemaju posla, pa i ako sami nisu krivi za to, i delikventsko i nasilničko, kriminalno okruženje i društvo, pojačava vizije brzog bogaćenja, "pravljenja kinte" kako se to u tim krugovima naziva, a droga je idealan način za to. Tako jedan, u početku naivan pokušaj da se "proba" nešto novo, vodi u upropaštavanje vlastitog i tuđeg života, osiromašenja, bolesti zavisnosti i svih ostalih, stvaranja kriminalnih društava, pojedinaca, i stvaranje "raka" koji nagriza društveno tkivo.
Ta nova "sreća" kod konzumenta postaje dodatni faktor nesreće i dezintegracije te osobe, u vremenu i prostoru, i ništa ne pomaže toj osobi da joj život krene u pozitivnom smeru.
Ili kako mi to narodski kažemo: Đavo dođe po svoje... Diablo
Sve se više udaljava od svoje vlastite prirode i sklada koji bi mogla da pronađe i prepozna u sebi, i to bogatstvo iznese na svetlo dana, u svoju i korist svoje porodice, društva, nacije, planete...
Nesklad koji imaju u svom životu, ta deca a kasnije i odgovorni odrasli mladi ljudi, uvećavaju i manifestuju odlukom da se konzumira droga, pa i slabošću da je se odbije.

Agresivni i teškom životinjskom hranom determinisani ljudski organizmi će kao svoju suprotnost i "kompatibilnost" prepoznati upravo takve supstance. Uz ostale "moći" - novac, oružje, vlast... sasvim je jasno da je to idealan sklop i scenario za takve pojedince. Društvo jednostavo ima veoma slabe sisteme da u korenu spreči nastajanje takvog zla, kroz neutralisanje potrebe za drogom i svime što ona kasnije nosi. Ali se isto tako bavi samo posledicama tih neravnoteža, a i tu pokazuje slabe rezultate.
Rešenje je u Znanju, veri i duhovnosti, i nikako u njenim extremnim oblicima, kakve podržavaju i ti "otpadnici" od društva...

Zaboravite na drogu, pošto jedna meditacija ili molitva pružaju daleko veće zadovoljstvo i sreću, ispunjenje i nadahnuće nego taj jadni surogat više svesti. Nađite svoju ljubav i budite strpljivi da je pronađete, jer će Vam ona dati mnogo više ispunjenja nego droga.
Nađite svoj hobi, pronađite svoje mesto moći u prirodi, koje Vas uzdiže da se osetite Delićem Planete, Delom Kosmosa. Pronađite veru u sebi i živite je skromno, ne mašući njome i ne hvališući se pred drugim nevernicima. Pomognite i njima da i oni spontano dođu to svoje vere, ljubavi i sreće. Obeshrabrite ih u svakom suprotnom pokušaju i stranputici.
Izaberite da Vaša hrana bude Dobro, a ne Zlo. Da Vaš pokretač bude pravo božansko nadahnuće. Da Vaša ljubav ispuni Vaša srca, da Vam ne treba nikakav surogat.
Veličajte božansku kreaciju u mislima, delima, hrani, ljubavi.
 angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel angel
Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Jul 04, 2010, 10:30:37 »

Realno Zen totalno Smiley Slazem se sa tobom. Ja sam protivnik droga u totalu pocevsi od trave pa do sta znam i ne razumem se bas, ali to nicemu dobrom ne vodi sigurno. Sve pocinje kao zezanje a zavrsava se tuzno. Ovaj zadnji pasus nije mogao biti bolje recen Smiley
Sačuvana

~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Jul 04, 2010, 18:58:35 »

...drugs are good,they let you do things that you know you not should,and when you do 'em people think that you're cool,and when you do 'em people think that you're cool...

ajde ajde "str8eri",ne bacajte h8 Grin Grin Grin Grin Grin
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #27 poslato: Jul 04, 2010, 19:08:54 »

...drugs are good,they let you do things that you know you not should,and when you do 'em people think that you're cool,and when you do 'em people think that you're cool...

ajde ajde "str8eri",ne bacajte h8 Grin Grin Grin Grin Grin

E to je baš dobra argumentacija.. Malo slenga, fraza na engleskom, malo nemuštog govora i cool - baš si nas inspirisao a i ubedio... Grin he he he
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: Jul 04, 2010, 23:13:53 »

Lepo receno Zen Smiley. Ali tema je da li je korisnije legalizovati drogu ili ne? Ja i dalje tvrdim da je zabranjeno voce najsladje i dalje sto sam rekao u ranijim postovima, dizati svest o drogama Smiley. Ja licno ne koristim nijednu vrstu droga, stimulansa, tu racunam i kofein i napitke sa kofeinom (coca colu ne podnosim  Sick), ne pusim, alkohol sam do sad pio jednom mesecno a i to cu da ostavim uskoro. Ali opet tvrdim da cemo se lakse boriti sa tim problem "na cistini" da se tako izrazim.

...drugs are good,they let you do things that you know you not should,and when you do 'em people think that you're cool,and when you do 'em people think that you're cool...

ajde ajde "str8eri",ne bacajte h8 Grin Grin Grin Grin Grin
Evo samo malo Tongue Cheesy Cheesy Tongue
You tell me you like the taste
You just need an excuse
You tell me it calms your nerves
You just think it looks cool
You tell me you want to be different
You just change for the same
You tell me it's only natural
You just need the proof
Did you fucking get it?

It's in my eyes
And it doesn't look that way to me
In my eyes

You tell me that nothing matters
You're just fucking scared
You tell me that I'm better
You just hate yourself
You tell me that you like her
You just wish you did
You tell me that I make no difference
At least I'm fuckin' trying
What the fuck have you done?


It's in my eyes
And it doesn't look that way to me
In my eyes
« Poslednja izmena: Jul 04, 2010, 23:17:18 BOY NAMED SANDOZ » Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #29 poslato: Jul 04, 2010, 23:41:17 »

Pa sam si odgovorio - mi ne treba da legalizujemo nešto što je pogubno za ljude, jer time preuzimamo odgovornost za ono što će da im se desi, i oslobađamo ih vlastite odgovornosti. Kako će ko da pravi razliku između onoga što je dobro i što nije? Da li je legalizacija bilo čega od onog što si naveo, a što je sada legalno - pomogla? Čisto sumnjam da je legalizacija duvana, recimo, (iako tako nešto nije ni postojalo) pomogla u "širenju svesti" ili "borbi" protiv duvana. Sick Tongue Ne, samo je pomogla da se to raširi i postane korporativni biznis - legalan, a u stvari i dalje polulegalan. A da ne pričamo o štetnosti.
Onda alkohol? Da li je dostupnost pića u svakom drakstoru pored škole, pomogla da se proširi svest o štetnosti alkohola? Nešto sumnjam...
Znači, mi moramo da znamo, kao društvo - šta je dobro a šta loše, da bi se narod mogao prema tome da odredi. Ako smo nejasni u tome, teško nama...
Naravno, društvo treba da radi ne na legalizaciji, već na iskorenjivanju uzroka, koji su meni recimo vrlo jasni. Jasno mi je i kako se sa time treba da izborimo. Sve mi je jasno i sve znam. A zašto ne znaju oni koji to treba da znaju, to moramo njih da pitamo... Ili su i oni samo marionete niske kolektivne svesti? Obično je tako.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM