Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 11:38:12

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 99
Ukupno: 99
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Droga  (Pročitano 15323 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« poslato: Mart 20, 2010, 04:54:11 »

Ajd malo da probamo da razbijemo monotoniju,jer nisam video neku noviju temu gde se bas komentarise,a ovde bi moglo da se pise dosta verujem Wink

Dakle,droga...sta bi sve spadalo tu?Hm,ovde previse stvari spada,pa bih ja pokusao da podelim tu supstancu u neke kategorije

cigarete i alkohol
kanabis(od koje imamo marihuanu,hasis,skank)
halucinogeni(spid,lsd,extazy)
opijati(heroin,morfijum...)
neki lekovi(sedativi za spavanje recimo)


E sad,opsteprihvaceni su recimo lekovi,cigarete,alkohol,u nekim zemljama su jedno vreme i halucinogeni bili dozvoljeni(kad su se tek pojavili),a kanabis je i dan danas negde legalizovan,dakle...


Da li ste vi za legalizaciju nekih od pomenutih?Da li ste mozda nekad konzumirali(ISKRENO)?Voleo bih da cujem znaci svacije misljenje,ali po mogucstvu da su te osobe UPUCENE,a ne da su gledali po wikipediji korisnost/stetnost od pojedinih navedenih droga i da im nije ispran mozak slusajuci medije...

p.s.ja cu svoje misljenje nadovezati na vase Wink     
Sačuvana

mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2010, 10:16:06 »

Legalize alkooohooool Cheesy Cheesy Cheesy
hehe paz ja bih i ne bih legalizovao drogu...
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2010, 12:55:01 »

Ja nisam toliko mlad,ali kad sam bio tinejdzer,zeleo sam sve da probam,i probao sam sve od navedenog i ponesto sto tu nije navedeno...

npr kad sam bio klinac duvali smo u lepak.

Srecom,imao sam jak karakter i zivotne ciljeve koje sam zacrtao,tako da sam ponesto probao samo jednom a ponesto i vise puta,i nisam tu nasao sebe.

Jedno vreme sam redovno i preterano konzumirao alkohol,sto jes ~ jes !

Sada koristim samo cigarete i to pola pakle dnevno,alkohol par puta mesecno,i lekove samo kad moram.

Ne bih legalizovao nista sto vec nije legalno.
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2010, 13:58:26 »

Evil ~Avax~ Tek sad videh...zaboravio si stimulanse ( kokain,amfitamine,anabolike i energetska pica )  Evil
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2010, 21:11:00 »

alkohol necu ni da komentarisem. Dovoljno je reci Amerika, prohibicija i Al Kapone Wink.

Sad sto se tice ostalih... Nisam probao nista (casna rec Tongue) ali sto se tice marihuane mislim da nju svakako treba legalizovati. Skoro uvek sam u drustvu nekoga ko koristi i nije nista strasno, gandza je sveta biljka Smiley.

E sto se tice ovih jacih...Takodje mislim da treba legalizovati i naravno pojacati svest o stetnosti pa ko voli i pored toga jbg. Ovako velike pare odlaze dilerima itd, i mislim da se time sto je zabranjena problem zapravo gura "pod tepih". A ako neko misli da ce teske droga biti lakse dostupne ako se legalizuju nego sada, mnooogo se vara Smiley.Tako da se ja pitam, legalizovao bih sve iz gore pomenutih razloga.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2010, 21:21:51 »



taman pesma za ovu temu Smiley, inace i moj nick je odavde a Sandoz je ime kompanije koja je proizvela LSD.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2010, 18:00:00 »

Sem alkohola nisam nisa probao, inace za legalizaciju pojma nemam, ima tu dosta da se polemise.
Sačuvana

~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2010, 00:44:21 »

e ovako...ja sam naravno ZA legalizaciju(konrektno marihuane) iz previse razloga,pa aj samo neke osnovne da navedem...najpre jer legalizacija nikome ne bi stetila,a imali bi i koristi,ako niko,onda drzava Grin jos vise bi se obogatili Grin zezam se,ali eto,smatram da bi taj novac mogao ici u humanitarne svrhe recimo,aj ako ga smatramo "prljavim",onda da ga takoreci "prosvetlimo" dajuci ga nekom kome zaista treba...dalje,marihuana sama po sebi nije stetna,jer ja nikada nisam cuo,procitao i sl da je neko umro ne daj Boze ili da je imao problema sa zdravljem...onda 3.razlog bi mogao da bude opustanje uz dzidzu,tzv rekreativno Smiley e'o,uz alkohol ljudi polude,povracaju,neki imaju zelju i da se svadjaju ili biju,mislim cemu to?hm,cigarete koje svakog dana ubijaju i od kojih ljudi umiru MOGU,a marihuana NE MOZE?xaxaxaxa...e moja Srbijo usrana(koliko mi je zao sto to moram da kazem Sad )...zar ne mogu da kazu svi koji imaju 18+ mogu da duvaju i cao zdravo,donese se zakon i to je to...hm...4.razlog u korist legalizacije je definitivno sto marihuana NE STVARA zavisnost...znam po sebi najpre Smiley a i po ljudima koji konzumiraju...dakle ako oces,precices na nesto jace,a ne "marihuanu kad probas,navucices se i postaces narkoman"...misliiiiiim,proseravanja koja pricaju pojedinci(klasicno ispiranje mozga)

Sto se tice legalizacije ovih ostalih supstanci(hvala B.Love na ispravci,zaboravih stimulanse Smiley ),za njih nemam apsolutno nikakvo misljenje,jer nemam iskustva,ali na kraju krajeva,ne razumem zasto reci ne legalizaciji i ovog ostalog?ma kako da ne,kad bi se svaka vrsta droge legalizovala,svi bi duvali,smrkali i fixali se xaxaxa...NE,TO BI RADIO ONAJ KO ZELI I KRAJ...sigurno je da treba razmisliti pre nego sto se odlucis za uzimanje neke droge,to jeste,ali mrzim price da bi legalizacija lose uticala na drustvo...

E i ravnodusan sam stvarno prema legalizaciji "ostalih" droga,mada kad bi bas bas bas morao da se odlucim,rekao bi "pa ajde,zasto ne na kraju krajeva?" Grin naravno,samo 18+ Wink dok bi za legalizaciju marihuane i peticiju krenuo da potpisujem Smiley sorry ljudi za opsirnost,al aj,nisam li u pravu?
Sačuvana

Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2010, 01:12:15 »

Mmm Ivane, moracu da te ispravim malo. Smiley Ok, mozda marihuana ne stvara zavisnost kod tebe, ili kod normalnih osoba, koje imaju bar par grama mozga u glavi. Ali znam osobe koje bi zbog te legalizacije bile 24/7 high. I to je kao opushtanje,a? Po meni to je preterivanje. Smatram da ne bi trebalo nishta od toga da bude legalizovano. Ti naravno ne zelish da tvoje dete (da napomenem, svakodnevno vidjam takve klince!) od 12,13-14 godina drzi u ruci buxnu, jer ukoliko klinci mogu da kupuju alkohol i cigare sa isto toliko godina u svakoj prodavnici, onda o chemu mi prichamo, zar ti zaista mislish da bi neko gledao koliko imash godina za kupovinu marihuane? Znam da marihuana ne moze da shteti koliko duvan ili alkohol, ali opet, jednostavno mislim da je preterivanje to legalizovati.
I da, probala sam i marihuanu, i alkohol, i cigare... Zelela sam da probam, i probala sam, i ne kazem da ne volim nekad da popijem koju chashicu ali treba imati granice u svemu tome... Nisam se navukla ni na shta, jer je po meni apsolutno nemoguce da se ti navuchesh na neshto i ne mozesh da prestanesh da koristish to. Ukoliko imash volju, uspecesh da batalish to.
I za zakljuchak, protiv sam legalizacije.  Wink
Sačuvana

B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2010, 11:19:42 »

Naslusao sam se dosta prica tipa ''mogu ja prestati kad hocu'' i zapalio svecu na groblju tim sto su tako pricali,i koji su se lecili i 'izlecili' i ponovo nastavljali isto ,i koji su prestali s konzumacijum kad su prestali da zive. Pop

Istina je,da kad jednom udjes u teske droge,nema ti izlaska iz toga,udjes u jedan zacarani krug,polako se otudjujes od prijatelja koji nisu u toj igri,i jednog dana shvatis da su 10~ak ljudi s kojima si ostao u kontaktu svi dileri ili zavisnici. Diablo

Onda pozelis da ponovo budes nezavisan,skupis snage,odbolujes tu fizicku zavisnost za nedelju~dve,izadjes da prosetas i dosadno ti je,pa vidis nekog od tih 10~ak ljudi,i ponovo dobijes zelju da uzmes drogu. Zviz

Prvo ti kazu ''super sto si prestao,eh da mogu i ja...'' onda te neko od njih ''casti'' ili da na ''recku'' a ti kazes,zasto da ne,uzecu samo jos ovaj put,pa necu vise... Tucha

Droge postoje od kad je sveta i veka i uvek ce biti onih koji ce ih koristiti,legalizacija lakih droga mozda bi smanjila konzumaciju tezih...meni se licno efekat marihuane ne dopada,ali to je moje subjektivno misljenje. Ne znam

Pre ikakve rasprave o legalizaciji prvo bi resio problem vec zavisnih,drzava svakodnevno vrsi zaplenu narkotika,a narkomane ne bih lecio,vec im besplatno davao heroin ili sta vec uzimaju,naravno,ne za poneti  Cheesy nego da im medicinska sestra uz nadzor doktora da inekciju dnevne doze.Time bi narko~mafija i dileri ostali bez novca i kupaca,naravno to bi trebalo istovremeno uraditi u celom svetu,i cela konstrukcija [ proizvodnja,prerada,sverc i distribucija konzumentima] bi se srusila kao kula od karata... Baj Baj

Nazalost,u igri je veoma veliki novac da bi se narko mafija odrekla svog dela ''kolaca'' a i mnogi drzavnici,politicari,inspektori i policajci uzimaju reket od narko~mafije umesto da ih uhapse,zaplene imovinu i taj novac iskoriste da,recimo,nahrane gladne u svetu  Njam njam
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2010, 15:20:22 »

 Smiley odličan odgovor B.Love - sve si rekao!

Ja jesam probala s bratom par puta, ali ništa mi nije djelovalo... bljack samo je puno smrdilo.
Neću sad da ponavljam B.Loveove riječi, ali eto, tek ću se osvrnit na Iwanovo i Njavičino tovanje - jeste li sigurni da duvan baš toliko truje?

Možda bi se trebalo zamislit pročitavši ovaj tekst:
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm

Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2010, 18:39:07 »

B. Love, nisam rekla da se mozesh lako osloboditi teshkih droga, niti da uopshte shvatish kad pochnesh da ulazish u taj "zacharani krug teshkih droga". Ja sam rekla za marihuanu, jer znam, da to mozesh da odbijesh, da ne mozesh tako lako da se "navuchesh" (ukoliko to uopshte moze da se kaze za marihuanu) Znam kako je gledati kad ti je neko, ko ti je veoma drag navuchen ... :/
I da, slozicu se sa B. Love u vezi ovoga:

Citat
Nazalost,u igri je veoma veliki novac da bi se narko mafija odrekla svog dela ''kolaca'' a i mnogi drzavnici,politicari,inspektori i policajci uzimaju reket od narko~mafije umesto da ih uhapse,zaplene imovinu i taj novac iskoriste da,recimo,nahrane gladne u svetu

Pa niko nije lud da onolike pare spali.. Wink Ukoliko cemo realno. Uostalom oni to samo vrte u krug.

Hope, prochitala sam. I zapanjila sam se!
A juche meni drug pricha kako mu je doktor chestitao shto ne pushi, i shto su mu pluca chista, a on nekih 10-ak godina pushi, ako ne i vishe.  eto, toliko o tome... :/ ;?
« Poslednja izmena: Mart 22, 2010, 18:41:54 Њавица » Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2010, 18:45:46 »

Mislim da tema nije stetnost droge vec njena legalizacija Wink. To sto je droga stetna NIJE razlog da se ne legalizuje. Njavice
Ti naravno ne zelish da tvoje dete (da napomenem, svakodnevno vidjam takve klince!) od 12,13-14 godina drzi u ruci buxnu, jer ukoliko klinci mogu da kupuju alkohol i cigare sa isto toliko godina u svakoj prodavnici, onda o chemu mi prichamo, zar ti zaista mislish da bi neko gledao koliko imash godina za kupovinu marihuane?
Sama si kontradiktorna. Kazes da SVAKODNEVNO vidjas takve klince. Kakva bi onda razlika bila da se legalizuje? Ako je vec sada droga tako lako dostupna objasni sta ce biti problem ako se legalizuje? Lakse dostupna? Kako nesto moze da bude dostupnije ako vec klinac od 12 godina moze da nabavi? Ja tvrdim suprotno da bi se legalizacijom problem resio ili bi bio daleko manji nego sada.

Nado izvini ali ne verujem u bilo kakve tekstove sa interneta. Ja mogu da napisem bilo sta i da postavim na internet.

A i zanima me nesto iz teksta
Citat
Japan i Grčka imaju najveći broj pušača na svetu, ali najmanji broj obolelih od raka pluća.
Ako su zaista nuklearne bombe uzrok, kako onda Japan ima najmanji broj obolelih od raka pluca? Zar ne bi trebalo da je taj % izuzetno visok posto su tu bacene nuklearne bombe?!??!?!?!

Citat
Duvan je stotinama godina smatran lekovitom biljkom, da bi tek pre 50 godina postao težak porok koji ubija.
I hiljadama godina su smatrali da je Zemlja ravna ploca.

Citat
Da je duvan božija biljka kaže i stara indijanska legenda: kada je jednom u drevnom vremenu zemlja bila jalova ljudi su masovno umirali od gladi. Tada je Veliki Duh poslao Ženu da spase čovečanstvo. Kako je putovala svetom, Žena bi svojom desnom rukom doticala zemlju i tu bi rastao krompir. Gde god bi zemlju dotakla levom rukom - tu bi nicao kukuruz. Kada je svet konačno postao bogat i plodan, Žena je sela da se odmori. Kada je ustala, na tom mestu je počeo da raste duvan...
A jel znas da je koka (od nje se inace pravi kokain) bila sveta biljka Inkama u Juznoj Americi?!?!? Pa onda i kokain nije stetan, zar ne? Cim su Indijanci smatrali da je sveta biljka ne moze to da bude stetno. Sve dok to nisu provalili Spanci pa poceli masovno da daju koku Inkama da ne bi osecali bol i mogli vise da rade po rudnicima...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2010, 19:27:17 BOY NAMED SANDOZ » Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2010, 18:53:55 »

aaaa evo ga ovaj, odma neku kontru mora.. >.<
mmm da li si bash siguran u to da bi bilo drugachije? objasni mi zashto mislish tako?
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2010, 19:03:11 »

aaaa evo ga ovaj, odma neku kontru mora.. >.<
mmm da li si bash siguran u to da bi bilo drugachije? objasni mi zashto mislish tako?
Lepo. Da li si cula za prohibiciju u Americi? 30tih godina Americka vlada zabranjuje alkohol. Kriminalci predvodjeni Al Kaponeom svercuju alkohol iz Kanade. Sverc, korupcija i kriminal cveta. Bande imaju ogroman priliv novca naravno i mogu da potkupljuju drzavnike. Jel nesto promenio zakon? NE! Ljudi su se i dalje napijali samo sto su sada to radili tajno. Jel ce vam biti lakse ako ne gledate narkomane kako se drogiraju ili vam je zelja da im pomognete?
Jedini razlog koji mi pada na pamet da se NE legalizuje je upravo taj.

Sta se dobija legalizacijom:
-manje korupcije jer ce se ukinuti veliki priliv novca dilerima i kriminalcima
-manje narkomana (gomila pocinje upravo jer je to zabranjeno)
-bice lakse uociti i leciti narkomane jer sada to nece biti tajno
-manje kriminalaca (ako od kriminala se ne bude moglo ziveti ljudi nece ulaziti u to, zar ne?)

Sta se dobija ako ostane zabranjena:
-necemo morati da gledamo klince od 12 godina kako se drogiraju (ups)
-...
pomozi mi malo ovde
« Poslednja izmena: Mart 22, 2010, 19:08:46 BOY NAMED SANDOZ » Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM