Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 03:10:04

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 90
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 119
Ukupno: 119
Prijatelji
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Evolucija ili biblija?  (Pročitano 53385 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #195 poslato: Septembar 17, 2007, 10:39:18 »

Lejenica je rekla da niko od nas ne postoji...
Da smo mi samo dio nečijeg sna tako da muš ni ti ne postojiš samo je pitanje dana kada ćeš to da shvatiš...

       Evil  Evil  Evil  Evil

No,možda me prije toga neka crkva uhvati i spali na lomači zbog drugačijeg mišljenja ali..
Sve je to san, možda se taman kad ovi budu potpirivali pod mojim nogama ovaj što sanja probudi i spasi me..

        Evil  Evil  Evil  Evil
Sačuvana

Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #196 poslato: Septembar 17, 2007, 20:52:21 »

cogito ergo sum.
jelenice.
mozda je bolje da umesto toga da ja prebacim niku "lijepa musmula"  ti prebacis u Jelena.Mozda bi te neko ozbiljno shvatio pa ne morao da te spaljuje na lomaci.
Stvarno ne razumem da neko u 21 veku kaze da ne postoji.Smejurija!!!Ne znam odakle si,evo sad sam usla u nick->iz sivog oblaka si.Tako da se onda ni ne cudim.
Mislim da ti treba da priznas da postojis.
Ako vec imas takav stav,molim te govori u svoje ime!
Sačuvana
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #197 poslato: Septembar 17, 2007, 22:24:22 »

Hmmm...
Vjerujem da postojimo, ali ne vjerujem u evoluciju...
to je sh*t...
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #198 poslato: Septembar 18, 2007, 02:25:39 »

Mush, pa nisi valjda preozbiljno shvatila Lejenicu? Ipak to je samo jedno filozofsko gledište, i ništa ne smeta da postoji. Ti bi stvarno mogla da promeniš nik u Lepa Mushmula, Kiss a Lejenica ne može u Jelena, jer on već postoji na forumu, i to je meni draga osoba. Kolo A može i ona u Lepa Lejenica? Šta bi falilo..  Wink
Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #199 poslato: Septembar 18, 2007, 10:56:54 »


Neću izreći ništa što bi ikome moglo da znači nepoštovanje, vređanje onoga što je njemu važno ili sveto..* angel[/center]



Kralj!
Sačuvana

mbuljevi
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14



Pogledaj profil
« Odgovor #200 poslato: Septembar 18, 2007, 11:16:07 »

Kao sto bi to Stulic rekao:

"...kako sam rođen gdje to
zašto smo došli da ovdje živimo
mogu li naučiti bilo što
ne znajući ništa hoću l' biti ponovo
to što sam bio to sad crna zemlja pokriva
to što bih bio nebo zna..."

Sačuvana

" u svakom zitu ima kukolja"
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #201 poslato: Septembar 18, 2007, 13:17:28 »

Mush, pa nisi valjda preozbiljno shvatila Lejenicu? Ipak to je samo jedno filozofsko gledište, i ništa ne smeta da postoji. Ti bi stvarno mogla da promeniš nik u Lepa Mushmula, Kiss a Lejenica ne može u Jelena, jer on već postoji na forumu, i to je meni draga osoba. Kolo A može i ona u Lepa Lejenica? Šta bi falilo..  Wink
nisam preozbiljno ali mi je preglupo i presmesno da neko tako nesto i kaze.
Sačuvana
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #202 poslato: Septembar 18, 2007, 14:40:18 »

Ja će se samo nasmijati muš...
Zar svi ljudi moraju da misle kao ti?

                   Evil  Evil   Evil  Evil

Ako će mene da spale na lomači trebaće im vremena,unatoč tome ti si lako zapaljiv materijal.                                    Evil  Evil  Evil
Sačuvana

Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #203 poslato: Septembar 18, 2007, 17:06:21 »

Naravno da ne moraju,to nisam nigde rekla,vec ti sad.
Tako da slobodno uzivaj(te)!
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #204 poslato: Septembar 19, 2007, 02:21:08 »

Aj da pokušam ovako... sa naučne tačke gledišta, jer vidim da se tako bolje prihvata..

Svi smo učili (ko nije bežao sa časa) da se materija sastoji iz molekula, ovi iz atoma, pa sve sitnije i sitnije. Streber
Između tih atomskih i subatomskih čestica postoji PROSTOR, koji je neizmerno veći u odnosu na te čestice, koje se opet sastoje iz manjih, koje opet imaju čestice sa neuporedivo većim PROSTOROM od materije..
Naučnici su izračunali, da bi realna količina materije koja se nalazi su ČITAVOM KOSMOSU, imajući u vidu PROSTOR i MATERIJU na subatomskom nivou, trebala biti veličine ovećeg ORAHA!!! WoW Ili jajeta..

Ako to prihvatimo, a za sada to se ne može opovrgnuti, onda se treba zapitati, šta je to materijalno što mi vidimo? Koliki je stepen realnosti materije? Po ovome, gore navedenom veoma mali. Jedno od objašnjenja je da su i naša čula tako napravljena da vide i osećaju veoma ograničen domen ili spektar realnosti.
A naše mišljenje i rezonovanje upravo zavisi od znanja i iskustava koje smo prikupili posmatrajući svet upravo tim čulima. Streber

Ustvari..                                                                                                       

Ono što nadilazi sve postojeće materije i što je u osnovi svih čula je upravo SVEST. Svest koja primećuje oko sebe ono i onako kako je i ona sama, dakle ona u svemu prepoznaje SAMU SEBE. MI USTVARI VIDIMO SAMO SADRŽAJ NAŠE SOPSTVENE SVESTI..  angel

U svemu ovome se suprotna mišljenja Lejenice i Mushmule ujedinjuju i bivaju samo dve strane iste medalje. Tako razmišlja Zen.  angel
Dakle nema mesta nerazumevanju i svađi, moje drage cure.  Embarrassed Kolo
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #205 poslato: Septembar 19, 2007, 08:58:24 »

Meni je mušmula draga ali da redovno prati sve teme znala bi da u temi "vjerujete li u Boga"  lijepo stoji i to još od poodavno da sam vjernik,da idem u crkvu,postim i naravno mogla bi izvesti zaključak da bi ovdje moj odgovor bio BIBLIJA.
Ne vidim ništa loše u tome što se prepucavamo, ovo je jedan od zdravijih načina komunikacije otvoreni sukob mišljenja,zar ne?
Samo mi je bilo bzv. da ovdje jednostavno imaju samo dva odgovora...
Eto, mučila bih vas ja još ali neću biti tu desetak dana (ovaj što mene sanja će biti budan Smiley  Evil )  pa ne želim da diskutujete o nepostojanju bez mene....
Muš, ne pali se tako... kako da uživamo kad nas nema Smiley)))))

Zen, ti znaš da je meni bitno tvoje mišljenje pa hwala u svakom slučaju.
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #206 poslato: Septembar 20, 2007, 03:56:03 »

Lejo, drago mi je da ti je bitno moje mišljenje. I meni je bitno tvoje, ali i svih ljudi, podrazumeva se i članova foruma.
Pa lepo, da si vernik i to ostalo, naravno. I ja sam. Neznam samo kako to sanjanje uklapaš u tvoja religiozna uverenja, to koliko ja znam, ne ide jedno sa drugim. Iako sam ja napisao već i objasnio da je meni to samo jedno specifično viđenje.. Ima ga dosta u filozofskim tekstovima od drevne Grčke, pa do danas.
U redu je to što kažeš da ti je bilo bezveze da ima samo dva odgovora, kao i taj sukob mišljenja, na neki način..
Al što se prepucavanja tiče, ja u tome ne vidim ništa posebno dobro. Vidim samo neznanje i ego koji bi da bude jači od celovitog viđenja realnosti. Vidim poriv da se bude iznad nekoga i nečega,  da se pobedi neko ili nešto ne bi li naš ego dobio potvrdu o svojoj superiornosti i kakvom takvom postojanju, i kao nezdravu potrebu da izbacimo iz sebe onaj bes i jad koji se u nama nakuplja godinama, a da i neznamo zašto. Ne kažem da je tako kod tebe, već govorim o principu. Ja sam protiv prepucavanja, i ja sam za razumevanje i poštovanje svačijeg mišljenja (pa i onih koji to vole) , i ako je moguće sklad, gde god je i kad god je moguće, ali dozvoljavam i sebi i drugima različita mišljenja, kao i sad. Poštujem ljude, ali ne i svačije stavove, razumem ih često, ali ne moram da se složim, a ako su extremni, ni da ih poštujem, zar ne?

Kao što vidiš ni prepucavanje mi nije strano, ali opet kažem, zašto se prepucavati kad možeš sa nekim da se voliš i razumeš. A prepucavanje i ljubav, složićeš se, ne ide baš zajedno, iako ljudi misle da je moguće i čak 'dobro'. Suprotstavljanje bilo kome, je suprotstavljanje u nama samima, jer smo svi deo istog bića. A čak je i ovaj moj iskaz neka vrsta istog, i ja sam svestan toga.

Ne odgovaraju svima prepucavanja. Mušmula se recimo, neće više oglašavati. Zatvorila je sve svoje teme i neće imati postove. Biće ono što ti govoriš.. nema nas.. tačnije nema nje. Znači, pobedila si, bićeš u pravu, ali ostaćeš usamljenija za jednog člana foruma. Možda nije važno, ima ih puno. Ali ipak, moraš da znaš da pobednici uvek ostaju sami. Jedna po jedna pobeda, još jedna po jedna usamljenost.. I kao što neko reče: možda nije dobro da smo uvek u pravu.. ostajemo sami. Zato dozvoljavam sebi i da si ti u pravu, a da ja grešim, samo dok ćemo svi biti zajedno ovde.. Kolo  Ja se ne mogu složiti sa svime onime što je ona rekla, to nije ni potrebno, ali možda i njoj treba pomoć da shvati nešto..To jeste i smisao komunikacije i sukoba mišljenja, koje spominješ.

Vrlo često se sretnemo na temama o bivšoj državi, i jasno ti je da su takva prepucavanja, između ostalog, upravo i dovela do ovoga kako je sada. Sa takvim stavovima, uopšteno, nećemo maći odavde nikako.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2007, 05:09:10 ZenTale » Sačuvana

Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #207 poslato: Septembar 20, 2007, 08:25:50 »

Ja nisam nigde rekla da se necu oglasavati.
Ali ,vidim da je to sad najbolje resenje.
Sačuvana
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #208 poslato: Septembar 20, 2007, 08:46:37 »

Ali samo sam se šalilaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #209 poslato: Septembar 24, 2007, 14:21:38 »

Onda se bas znas saliti.
Sad
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM