Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 16, 2024, 22:02:14

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 16
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 67
Ukupno: 67
Prijatelji
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Evolucija ili biblija?  (Pročitano 53357 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bisenija
Gost
« Odgovor #45 poslato: Mart 16, 2007, 15:25:04 »

Marija je po verovanju katoličke crkve jedina osoba, koja je bila u trenutku svoga začeća bezgrešna. To ne znači, da je bila slobodna sklonosti grehu, niti ne znači, da je bila začeta bez muškog saučešća, nego znači samo, da je bila u stanju nevinosti - bezgrešnosti.A kasnije se odlučila postati saradnik boga.
Ne postoji biblijska osnova za verovanje, da je bila Marija u trenutku začeća grešna ni da je bila nevina.
Po katoličkoj crkvi Marija je bila začeta i rođena po telu na običan biološki način, ona pripada običnom ljudskom rodu i nije nikako izuzeta od toga.Pravoslavna crkva ne odbacuje tu katoličku dogmu zbog suprotnog verovanja (verovati u suprotno bi značilo, da pravoslavci veruju, da je bila Marija u trenutku svoga začeća grešna), nego jednostavno odbacuje tu dogmu kao nepotrebnu, jer pravoslavni veruju, da su svi ljudi (a ne samo Marija) u trenutku svog začeća bezgrešni. Grešni postaju poslije, zbog urođene sklonosti grehu. Tu sklonost je imala u sebi i Marija (po verovanju obe crkve) ali odlučila se za bezgrešan život i za saradnju sa Bogom.
Jos jedan razlog zasto ne verujem u crkvu.Komplikacija teska. Cool
Sačuvana
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #46 poslato: Mart 16, 2007, 15:34:37 »

procitaj ponovo bibliju ja nemam pravo da ikoog primoravam da veruje,ali isto tako smatram da je krajnje primitivno ismejavati sina Bozijeg i sve sto je sveto,jer time samo dokazujete koliko zlobe ima vasa dusa,a samo glup covek moze da bude zloban.
Sačuvana
Bisenija
Gost
« Odgovor #47 poslato: Mart 16, 2007, 15:36:57 »

Ne citam bibliju. Grin Zato samo glup covek moze da bude zloban?Ima vrlo pametnih ljudi koji mogu biti zlobni iz nekog razloga.To kazes iz iskustva?
Sačuvana
gremlin
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 184


Čovjek je sretaniji kad moze da usreci i druge


Pogledaj profil
« Odgovor #48 poslato: Mart 16, 2007, 15:44:10 »

da,na nesrecu upoznala sam dosta zlobnih ljudi koji su pored svoje zlobe dokazali i glupost.
A ako nisi procitala/o bibliju onda je krajnje glupo da polemises o necemu u sta nisi upucen/a
Sačuvana
Bisenija
Gost
« Odgovor #49 poslato: Mart 16, 2007, 15:56:23 »

Sasvim sam dovoljno upucen iz okoline!!A prema ovim postovima Gremlin,mislim da i ti treba da povedes racuna o smislu svojih postova,ipak je ovo forum.
Sačuvana
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #50 poslato: Mart 16, 2007, 16:41:34 »

A sta mislite o tome, da je poljubac, znak ljubavi, izdao Isusa?
Danas smo gledali dokumentaciju o isusovom zivotu i o isusu kao covek i kao boziji sin Smiley
Bilo je onako dosta zanimljivo...

Nasli su neke dokumente iz 350. godine Smiley


Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #51 poslato: Mart 17, 2007, 17:30:19 »

I jedno i drugo... Ja ne verujem da smo nastali od majmuna, a i Darvin to nikada nije rekao, cisto da se zna. Ne mogu sada da se setim imena ali posle majmuna je nastao neko, a od tog nekog mi,tako nesto, to smo sada radili iz biologije, a ona mi nije jaca strana... Smiley Verujem u Boga i u to da je napravio svet, jedina stvar koja bi mozda povezala nesto od Darvina sa Bogom jeste da mislim da Njegovih 6 dana nije vremenski isto sto i nasih... A nije mi jasno kako se evolucija nije nastavila...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #52 poslato: Mart 17, 2007, 23:20:30 »

Pa nastavice se...ima vremena! Grin Jos smo mladi Grin
Dobro ako i nista ne spominje vezano za majmune,prica o postanku života hemijskim putem iz nežive prirode dosta deluje realno i razumljivo.Čak je i papa Jovan Pavle II, u papskoj buli iz 1981. godine, u ime Katoličke crkve prihvatio postojanje biološke evolucije i pritom odbacio ranije prisutno, fundamentalističko gledište o Bibliji kao knjizi koja, pored ostalog, doslovce opisuje i nastanak sveta. Grin
« Poslednja izmena: Mart 18, 2007, 12:27:24 Mushmula » Sačuvana
serdar vukoje
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 199


NAORUZAJMO SE I BJEZMO


Pogledaj profil
« Odgovor #53 poslato: Mart 18, 2007, 17:34:36 »

Čak je i papa Jovan Pavle II,
Kakav argumenat. Jel to beše onaj Rugovin drugar što je hteo da dozvoli sveštenicima da se ...

Više verujem da je Isus bio Srbin koji je sa 12 godina otišao u Indiju da uči Budizam.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2007, 17:38:31 serdar vukoje » Sačuvana

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
djakamaister
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Revenge is mine and I shall return it!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #54 poslato: Mart 21, 2007, 21:59:39 »

E ovako - problem kod većine je što Bibliju shvataju doslovno od reči do reči, a to se ne bi trebalo raditi...
Biblija je jedna velika metafora ili ti ga alegorija za život... to nije doslovno sve bilo - zapravo veliki je problem što većina ljudi ne može da shvati njenu poruku pa čak ni ja koji sam vernik...
Ne znam kako da to drugačije kažem - ali Darwinova teorija evolucije je skoro pa u potpunosti dokazana i ja osobno verujem da je tako bilo. jedina karika koja fali je prijelaz sa majmuna na čoveka i smatram da je tu Bog upleo svoje prste i da to nikad nitko neće uspijeti dokazati... sada je na vama kako ćete da shvatite ovo... to je moje mišljenje...
Sačuvana

Revenge is mine and I shall return it!!!
Astral
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #55 poslato: Mart 22, 2007, 20:44:20 »

Ne znam kako da to drugačije kažem - ali Darwinova teorija evolucije je skoro pa u potpunosti dokazana i ja osobno verujem da je tako bilo. Јedina karika koja fali je prijelaz sa majmuna na čoveka i smatram da je tu Bog upleo svoje prste i da to nikad nitko neće uspijeti dokazati...
Ово је необична тврдња. Прво кажеш како је еволуција доказана, а потом како ти лично верујеш у то. Па ако мислиш је доказана, чему вера? И друга ствар, наведи ми карике из фосилног записа које чине прелаз између гмизаваца и птица, гмизаваца и сисара, водоземаца и гмизаваца, итд, пошто ти кажеш да је само човек споран?
« Poslednja izmena: Mart 22, 2007, 20:48:52 Astral » Sačuvana
RockyB
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16



Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: April 23, 2007, 00:03:40 »

 Cool sve je to meni sumnjivo Cool
Sačuvana
leptiritj_sharenitj
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


kakaw bre lichni tekst ? :p


Pogledaj profil
« Odgovor #57 poslato: Maj 04, 2007, 19:32:58 »

hahhahah ja werujem u Boga ali ne u ono shto nam crkwa propoweda mislim tu ima toliko gluposti a swe se swodi na isto u danashnje wreme kao i pre sto godina i pre... swodi se na NOWATZ ... blax bre ...
a shto se choweka tiche logichnije mi je da je chowek ewolucijom nastao od majmuna nego da ga je neko odozgo stworio magijom .. mislim .. swashta 0o
Sačuvana

putem do neba putem do sna
swe shto mi treba nashla sam
nestaje strah tebi kad idem ja Cheesy
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #58 poslato: Maj 04, 2007, 19:37:25 »

Ni jedno ni drugo:

Da zaista vjerujem u evoluciju, to bi bilo glupo, jer ipak.... Od majmuna???
Pa dajte ljudi, ako je to zbilja tako, zašto sad ne postane čovjek od majmuna.
To je krajnje glupo!!!
A što se tiče Biblije, ni to nije skroz istina, jer ima tu puno laži i neistine.
Vjerujem u Boga i da nas je On stvorio. Ali biblija.......ne!
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #59 poslato: Maj 04, 2007, 20:01:59 »

Ni jedno ni drugo:

Da zaista vjerujem u evoluciju, to bi bilo glupo, jer ipak.... Od majmuna???
Pa dajte ljudi, ako je to zbilja tako, zašto sad ne postane čovjek od majmuna.
To je krajnje glupo!!!


Evolucija je razvijanje, dok se individuum ne razvije za optimalan zivot. Sto da se sada majmun "pretvara" u coveka? To ni ne moze za 7 dana kako ti mozda mislis, nego, potrebno je milijardu i milijardu godina. Ali sto je najbitnije, NEMA POTREBE.
Ima jedan metod gde su biologicari uporedili nasu i njihovu (od majmuna) DNK. Jako su slicne.

Kao prvo, SVA ziva bica imaju genetski materijal u obliku DNK.
Kao drugo, genetski kod je UNIVERZALAN, to znaci da mi imamo isti gen,npr. koji sadrzi informaciju za neke proteine, kao i sva druga bica. (npr. LeuPheTyrCysOpal)

Tako da niko ne moze da mi kaze da majmuni ili bilo koje bice nema veze sa nama.
Mi jesmo ljudi, ali bogami, gori smo od majmuna.
Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM