Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 14:18:57

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 114
Ukupno: 114
Prijatelji
Stranice: 1 ... 15 16 [17]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Evolucija ili biblija?  (Pročitano 53396 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #240 poslato: Oktobar 17, 2009, 17:09:19 »

@B.Love
Aham, zdrav razum. To bese onaj isti zdrav razum koji je spalio Djordana Bruna jer je govorio da se Zemlja okrece oko Sunca? Tako su isto govorili i u srednjem veku. Potpuno isto. Kada bi neko tvrdio da je Zemlja okrugla oni bi rekli boze si glup, kako okrugla?!?! Onda bi oni ljudi "dole" (na juznoj hemisferi) bili okrenuti glavama ka zemlji a noge bi im bile u vazduhu (video u nekoj emisiji na history channelu). Zdrav razum... Nemoj da te neko iz logike cuje da pricas o zdravom razumu, ja u srednjoj zamalo nisam dobio keca kada sam pomenuo zdrav razum na casu logike Tongue.

Dalje ovo sto si napisao je cista glupost (izvini sto se ovako izrazavam).
Najvise je vremena potrebno za evoluciju na celijskom nivou, tj da se iz jednocelijskog razvije visecelijski organizam i slicne evolutivne promene. Neandertalac nije predak homo sapiensa oni su koegzistirali, pronadjeno je jos gomila majmunolikih ljudi (homo erektus, ne znam ni ja tacno ne razumem se toliko u evolutivnu biologiju a mrzi me google sad).
Ja na isti nacin mogu ovo da kazem. Istorija coveka pocinje pre 10 000 godina. Za to vreme nista se ne dogadja, 8 000 godina on koristi mac, luk i strelu, konje, za 1000 godina on razvije puske, a za manje od 50 satelite atomske bombe, lasere i ko zna sta jos. Jel ti ova paralela nesto govori? Najteze je ono u pocetku zato i treba najvise vremena.

A ajmo malo da se pozabavimo biblijom. Kako vi objasnjavate neandertalce, dinosauruse i to da je Zemlja stara 6 milijardi godina. Po bibliji neandertalci i dinosaurusi ne postoje i nikad nisu postojali, a Zemlja je stara oko 15-20000 godina MAXIMUM. Kako je to moguce Huh? ?
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #241 poslato: Oktobar 17, 2009, 17:43:00 »

Ma bre ima li neko na ovom forumu da se slaze bilo u cemu sa mnom? Na trenutak sam posumnjao u sebe Grin.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #242 poslato: Oktobar 17, 2009, 18:04:15 »

Nisam rekao ni da slepo podrzavam bibliju prema kojoj je adam i sve ostalo stvoreno oko 4 000 godina p.n.e. znaci zemlja bi po tome bila stara svega 6.000 godina,a i ja sam u skoli imao logiku i psihologiju a biologija i hemija su mi bili omiljeni predmeti , ali Kali JA nigde ne vidim zive majmune na raznim lestvicama puta ka coveku ako je evolucija neprekidan proces logicno bi bilo da makar negde u Amazonu nadjemo neka stvorenja koja nisu ni ljudi ni majmuni vec nesto izmedju.Zasto bi evolucija coveka stala sa nasom civilizacijom ? Sta mislis o ovoj teoriji ? Nemoj biti dogmata koji koristi svojih 5 cula i zivi u 3 dimenzije,ovaj svet su promenili ljudi koji su koristili 6 culo i skontali 4-tu dimenziju,njih je malo mozes ih na prste prebrojati ali njihove izume koristi ceo svet,oni su stvorili za manje od 50 godina satelite atomske bombe, lasere i ko zna sta jos...
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #243 poslato: Oktobar 17, 2009, 20:05:55 »

Kako na kraju ja ispadoh dogmata...
Sad mi postavljas pitanja na koja znas da ne mogu da ti odgovorim jer niko nema odgovor... Pa mozda slicno kao sto se desilo i Megacerosu (divovski jelen istrebljen u 8. veku p.n.e.) ili Auroksu (Tur se jos zove, vrsta goveceta istrebljena u 17. veku n.e) oni su recimo za jelena i kravu isto sto je i nama neandertalac. Ko zna sto su jedni preziveli a drugi ne. Mozda se nisu prilagodili, mozda zbog nacina ishrane, mozda neka bolest, prilagodljiviji, pametniji... Ima hiljadu razloga... A zasto si tako siguran da nema kod nas nesto izmedju coveka i majmuna Grin?
 
ovaj svet su promenili ljudi koji su koristili 6 culo i skontali 4-tu dimenziju,njih je malo mozes ih na prste prebrojati ali njihove izume koristi ceo svet,oni su stvorili za manje od 50 godina satelite atomske bombe, lasere i ko zna sta jos...
I verovali su u evoluciju Tongue.

Ja samo da kazem da ja verujem u Boga ali ja bibliju nikako ne shvatam doslovno. Kao jednu metaforu je vidim i smatram da je kvalitetna knjiga, ima dosta stvari koje treba procitati i veci deo sluzi za dobrobit, ali da nikako se ne sme shvatati kao dogma. Za 2000 godina kako je ko uzimao, prepravljao je kako se njemu svidja, za svaki narod je radjen poseban prevod. Biblija je dozivela vise editovanja nego naslovna strana kurira. Sad cu verovatno biti deklarisan kao bogohulnik ali pronasao sam na jednom drugom forumu da je moguce da devica Marija mozda nije bila devica, na starohebrejskom ili aramejskom devica se isto kaze kao i mlada devojka pa je moguce da je doslo do greske u prevodu.

P.S. Zamolio bih vas da me ne zovete Kali posto je taj nadimak, meni drag, vec rezervisan. Te mozete i Kalorifer da nastavite da me zezate ako vam je volja Tongue.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
spartacus
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2677


djole je moj drug! XD


Pogledaj profil
« Odgovor #244 poslato: Oktobar 17, 2009, 20:14:22 »

Hmmmmmm,sta ja to cujem? Sad ti se svidja kalorifer,a? Cool
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #245 poslato: Oktobar 17, 2009, 20:30:50 »

I dalje mi se ne svidja ali istrpecu ali da me ne zovete Kali Wink. Tj ako me ne budete zvali Kali odazivacu se na Kalorifer i svidece mi se Grin. Ccc kako se prodajem za neke stvari...
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #246 poslato: Oktobar 17, 2009, 21:01:13 »

Ma rimovalo mi se ali - kali ... profesionalna deformacija...presnicka dusa jbg...i ja verujem u Boga ali ni bibliju ni evoluciju ne shvatam doslovno,ima puno rupa i u bibliji i darvinovoj teoriji,ne veruj cak ni onom sto cujes i vidis,jer ljudsko uvo ne cuje ultrazvuk i infrazvuk a da je ljudsko oko savrsenije gradje,recimo da moze da gleda u IC opsegu video bi svet u drugim bojama,sve je relativno,ono sto ti ne vidis vidi obicna pcela,ono sto ti ne cujes cuje obican pas...razmisli malo o tome sta sve postoji oko nas sto nit cujemo nit vidimo ? mobilna mreza,radio i tv talasi,bezicni internet...
Sačuvana

spartacus
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2677


djole je moj drug! XD


Pogledaj profil
« Odgovor #247 poslato: Oktobar 17, 2009, 22:15:32 »

Ccc kako se prodajem za neke stvari...
vala jeftino!
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #248 poslato: Oktobar 18, 2009, 03:02:39 »

Ma rimovalo mi se ali - kali ... profesionalna deformacija...presnicka dusa jbg...
Hahaha, ovo mi se svidelo Cheesy.

Pa znam. Slazemo se. Ni ja nisam rekao da dogmatski verujem u evolciju. Naglasio sam u nekom prethodnom postu da je tacna "do ovog trenutka". Zato se meni i svidja vise matematika od prirodnih nauka. U prirodnim naukama jednostavno nema aksioma od kojih se moze krenuti. U matematici mozes reci "dve paralelne prave se seku" i iz toga napravis ceo novi prostor, zakone itd. Nikako je ja ne shvatam dogmatski...
Ccc kako se prodajem za neke stvari...
vala jeftino!
Nisam rekao jeftino. Mozda samo ti ne uvidjas njihovu vrednost Tongue. A mozda opet jeste jeftino Cheesy. Videcemo...
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
Stranice: 1 ... 15 16 [17]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM