Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 24, 2024, 02:31:01

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 82
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 295
Ukupno: 295
Prijatelji
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Evolucija ili biblija?  (Pročitano 53498 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Homer Simpson
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 384



Pogledaj profil
« Odgovor #225 poslato: Novembar 24, 2007, 13:18:33 »

Citat
Kako smo nastali? U sta verujete? U evoluciju i Darwina ili u bibliju sa Adamom i Evom?[/quote]
Sta je starije kokoska ili jaje?
Kako je nastao virus HIV-a?
ljudi trgnite se....
Sačuvana

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Moderator nije privilegija vec obaveza!
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #226 poslato: Novembar 25, 2007, 11:37:10 »

hehehe...
Ja sam svoje mišljenje već NEKOLIKO PUTA
rekla/potvrdila=)
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #227 poslato: Novembar 25, 2007, 12:19:42 »

Citat
Kako je nastao virus HIV-a?

Ovo je vec dokazano da je prvo bice majmun bio sa ovim virusom i da smo od njih dobili.
Sačuvana

Homer Simpson
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 384



Pogledaj profil
« Odgovor #228 poslato: Novembar 25, 2007, 15:04:37 »

Ma daj kako je to moguce da je majmun bio prvo bice sa hiv-om!
Mozda su testirali na njima jer smo mi sa njima oko 97% slicni
Hiv je izazvan virus da bi se moglo koristiti u neke svrhe, a na posledice nisu racunali!
Isto kao A bomba i sijaset stvari
Sačuvana

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Moderator nije privilegija vec obaveza!
yu-generation-89
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1390



Pogledaj profil
« Odgovor #229 poslato: Novembar 25, 2007, 16:35:34 »

To je tako moguce sto HI-Virus u pocetku nije bio HIV vec SIV.
Tokom evolucije mutirao je u HIV.
SIV je Virus koji se nalazi u zivotinji "Cercopithecus" (ne znam nas naziv, znam samo nemacki i latinski Smiley)
Tim zivotinjama ocigledno ni malo ne smeta. Majmuni jedu te zivotinje i tako su se inficirali. U njihovom organizmu je poceo HIV da se razvija. Pocetkom 1930 godine je presao na ljude, zato sto su oni poceli (ne znam sad u kom narodu) majmunsko meso da jedu. Mislim jelo se i mnogo ranije, samo sto nikog nije zanimalo ako se negde u africi neko inficirao i poginuo zbog toga. Niti su imali mogucnost da istraze u to vreme. 

Al dobro, da ne idemo vise u detalje. Ovo jeste "samo" teorija ali je ipak po mom misljenju neki dokaz za evoluciju kako moze jedan virus, koji drugim zivotinjama ne cini ni,s u opasan Virus za ljude da mutira. Problem je to sto se HIV jos uvek razvija i menja.
Sačuvana

Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #230 poslato: Novembar 25, 2007, 18:03:46 »

OMG...
Ja gluposti (to da je i HIV od majmuna)...
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #231 poslato: Novembar 26, 2007, 10:32:37 »

Sve je mogućeee...
Sačuvana

ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #232 poslato: Februar 11, 2009, 00:38:56 »

biblija normalno...voleo bih da imam vremna da procitam sta je ko pisao Cheesy ali jbg...
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #233 poslato: April 21, 2009, 19:41:27 »

jao,ovo je bila tema na vezbama iz sociologije...ma jedno je sigurno ljudi,a to je da ni darvin nije verovao u evoluciju i da se pokajao pred smrt...s druge strane kako da znamo da je Bog stvorio svet,ajd sad???ja vise naginjem ipak ka tome da jeste Bog stvorio svet,ali opet nema dokaza,samo verovanje......ja se samo sa nasom bivsom ministarkom ljiljanom slazem da ucenje o evoluciji treba izbaciti iz udzbenika,jer nije naucno dokazano,eto to je to Smiley
Sačuvana

JeLenica_J
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 732


I can see how you are beutiful.


Pogledaj profil
« Odgovor #234 poslato: Oktobar 17, 2009, 15:54:24 »

Библија
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #235 poslato: Oktobar 17, 2009, 16:11:16 »

jao,ovo je bila tema na vezbama iz sociologije...ma jedno je sigurno ljudi,a to je da ni darvin nije verovao u evoluciju i da se pokajao pred smrt...s druge strane kako da znamo da je Bog stvorio svet,ajd sad???ja vise naginjem ipak ka tome da jeste Bog stvorio svet,ali opet nema dokaza,samo verovanje......ja se samo sa nasom bivsom ministarkom ljiljanom slazem da ucenje o evoluciji treba izbaciti iz udzbenika,jer nije naucno dokazano,eto to je to Smiley
Jooj ako je to sigurno ja vise necu igrati dotu... Poznato mi je to, pred samrt Darvin nije pozvao svoju decu, ni svoju zenu ni prijatelje i kolege, cak ni svestenika da njemu kaze da je pogresio nego je pozvao najvecu alapacu u Londonu (koja je bila naravno okorela evangelistkinja ili kako se vec to zove) i njoj otvorio dusu... Odlican dokaz Wink.

Teorija o evoluciji je dokazana, jedino sto moze biti je da bude dopunjena, kao sto sve teorije iz prirodnih nauka nisu apsolutne vec se dopunjuju...

Daklem moj odgovor je evolucija. Jedini razlog sto je toliko osporavana je sto Vatikan a i ostale crkve godisnje ulazu milijarde i milijarde da bi je opovrgli. I sto je ljudi ne razumeju naravno...
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
spartacus
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2677


djole je moj drug! XD


Pogledaj profil
« Odgovor #236 poslato: Oktobar 17, 2009, 16:18:43 »

Kali,okle ti to da je dokazana?
Nemoj to da te neko cuje. Grin
druze,teorija...TEORIJA.sam ti naslov to govori.
Sačuvana

JeLenica_J
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 732


I can see how you are beutiful.


Pogledaj profil
« Odgovor #237 poslato: Oktobar 17, 2009, 16:43:15 »

Према Чарлсу Дарвину, један од разлога што људи нису тако длакави као мајмуни је у томе што је мушкарац показивао већу наклоност према глаткој кожи жене!! Roll Eyes
Sačuvana

BOY NAMED SANDOZ
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 720



Pogledaj profil
« Odgovor #238 poslato: Oktobar 17, 2009, 16:51:44 »

Teorija relativiteta, specijalna teorija relativiteta, kineticka teorija gasova, teorija zvuka itd... Sve one su dokazane pa se i dalje zovu teorijama. Zasto? Jer je ljudsko znanje relativno mi mozemo govoriti o nasem znanju do ovog trenutka. Do ovog trenutka teorija evolucije je tacna i dokazana kao i sve koje sam nabrojao. One se samo mogu DOPUNJAVATI kako nase znanje bude raslo, jer ne postoji apsolut u prirodnim naukama! Sve je relativno cak i nase znanje.
Teorija se razlikuje u prirodnim naukama i prakticnom zivotu.

Mislim kome se ne svidja sto se ne moze nista sa sigurnoscu govoriti, moze i dalje da veruje da je zemlja centar univerzuma i da se sunce okrece oko nje i da je Zemlja ravna i sta vec Tongue.

Према Чарлсу Дарвину, један од разлога што људи нису тако длакави као мајмуни је у томе што је мушкарац показивао већу наклоност према глаткој кожи жене!! Roll Eyes

Da i taj manjak dlakavosti se prenosio sa generacije na generaciju. Sta je tu cudno Grin. Treba da se zahvalis Darvinu zamisli koju bi muku imala da su nasi preci pokazivali interesovanje za dlakave cure Cheesy.
Sačuvana

Ja sam uvek u pravu. To realnost gresi Wink.

I want something good to die for,
to make it beautiful to live.
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #239 poslato: Oktobar 17, 2009, 16:52:29 »

Daklem moj odgovor je evolucija. Jedini razlog sto je toliko osporavana je sto Vatikan a i ostale crkve godisnje ulazu milijarde i milijarde da bi je opovrgli. I sto je ljudi ne razumeju naravno...
Ne bore se samo crkva i vatikan protiv darvinove teorije vec i zdrav razum...2 milijarde godina postojale su samo sivo-zelene alge nit su neke bile sivlje nit zelenije nikakva evolucija ni mutacija sve do kambrijske explozije zivota kad za kratko vreme [ u geoloskom smislu ] nastaje na hiljade i hiljade novih vrsta biljaka i zivotinja [ ne mesati evoluciju s mutacijom ! ] onda slede geoloske promene,cepanje pangee,tog pra kontinenta na danasnje kontinente,neke vrste izumiru,neke mutiraju,pa da preskocimo neinteresantan ali dug period ere dinosaurusa do pre 65 miliona godina kad ih je neka kataklizma zbrisala s lica zemlje i pocela dominacija sisara.Preskocimo jos 64 miliona godina i dolazimo do australopitekusa,pitekantropusa...itd itd i na kraju - pre 30.000 godina - neandertalac ! Sve se fino uklapalo do nalaza fosila homo sapiensa od pre 40-50.000 godina ! E tu je pukla teorija ko zvecka,ispada da su neandertalci i homo sapiensi paralelno ziveli bar 10-20.000 godina i najverovatnije je homo sapiens istrebio te majmunolike neandertalce zbog konkurencije,ali izgleda da se neki provukao  Grin i od njega je nastao Carls Darvin he he he
Sačuvana

Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM