Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 27, 2024, 00:48:27

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 198
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 228
Ukupno: 228
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Anime 4ever ! ! ! <3(a i manga.....)  (Pročitano 4784 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« poslato: Januar 25, 2009, 15:02:45 »

Paaa ljudi???  Grin ima li ko shta da kaze??? <<<sem da je owo odlicno!!! Smiley Smiley Smiley  Jel' ko owo praati? Smiley
xx
Ja sam npr. odgledala Naruta,Death Note,Claymore,Hunter X Hunter(<e owo je wec malo dosadno),Bleach,Kamikaze Kaitou Jeanne,Mermaid Melody,Tokyo Mew-Mew..... itd... ^^
dn
A procitala sam Cherry Juice,Full Moon Wo Sagashite,Ayakashi Ayashi,Bloody Kiss,Orange Planet... idt ... x) A wi???! ^^     Ewo i dwa naj. sajta gde cete naci najbolje mange: www.onemanga.com ; www.mangafox.com   Cheesy Smiley Wink Wink             
kkj
P.S. ako neko ima dobre slike neka stawi!!! ^^       
mm
@Slike:  Ewo i ja cu neke! Cheesy ^^ :

Moj omiljeni lik L lawliet (iz Death Note-a(skraceno DN):




Omiljeni lik iz Naruta: Gaara! ^^ <3




Owo je isto iz Naruta,i owog lika wolim(Hatake Kakashi) ali ipak.... Gaara lulz* x) <3!!! :






Moj omiljeni zenski lik ^^ (Kaitou Jeanne iz Kamikaze Kaitou Jeanne ^^) :



P.P.S. stawljajte i chibi ili funny slike!!! ^^

Pozz za sweee!!!!!!!A pogotowu ljubitelje animea i mange!!! ^^ Grin Wink Wink Smiley
Sačuvana

EverBlue <3
CrazYCoook
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 618


It only hurts when your eyes are open....


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2009, 18:29:21 »



Evo da se i ja kazem nesto o mangama ... Odgledao sam Naruta ...Ceo DBZ sa svim sagama ....
Ali Bleach mi je jedna od Omiljenih...Omiljeni lik mi je Kurosaki Ichigo ... Smiley  pozdrav
Sačuvana

He who makes a beast out of himself
Gets rid of the pain of being a man
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2009, 18:49:30 »

Ichigo jeste CooL!  Cool  Wink  Smiley On mi je iz Bleach omiljeni... ^^
Sačuvana

EverBlue <3
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2009, 20:22:44 »

ewo i ''definicija'' za anime! xD  :::

Anime (アニメ) je stil crtane animacije poreklom iz Japana, sa karakterističnom stilizacijom likova i pozadine, koja ga vizuelno odvaja od drugih vidova animacije. Reč anime dolazi od japanske reči animeshon (アニメーション) zasnovane na engleskoj reči -{animation}-. Dok su neki anime naslovi u potpunosti ručno crtani, pomoć računara u procesu stvaranja animea je potpuno uobičajena. Priče animea su obično izmišljene. Anime se emituje preko televizije, distribuira na medijima kao što su VHS ili DVD i preko igara za konzole ili računare. Mnoga anime dela su nastala pod uticajem japanskog stripa poznatog kao manga. Neki anime naslovi su adaptirani u igrane filmove ili serije.

a za mangu Smiley :::

Manga (kandži 漫画; hiragana まんが; katakana マンガ, Manga?), izgovor ˈmɑŋgə, je japanska reč za stripove (koji se ponekad nazivaju i komikku コミック) i karikature.Izvan Japana, uglavnom se koristi kao naziv za japanske stripove. Od 2006. godine, mange su postale tržište koje obrće milijarde dolara. Manga se razvila od mešavine japanskog umetničkog pravca zvanog ukijo-e i stranih stilova crtanja, a osnovne karakteristike današnjeg izgleda nastale su ubrzo po završetku II svetskog rata. Uglavnom su crno-bele, sa izuzetkom korica i prvih nekoliko stranica, a retke su one kod kojih su sve strane u boji. Najpopularnije mange često doživljavaju adaptaciju u vidu anime čim se za to pojavi interes na tržištu. Mange se među manje upućenima često nazivaju animama, i obrnuto. Adaptirane priče se često modifikuju na način kojim će imati veću prođu na mejnstrim tržištu. Iako to nije uobičajeno, ponekad se po originalnim animama prave mange, kao što su recimo Gundam (Gandem), Neon Genesis Evangelion (Neon Dženezis Evangelion), Cowboy Bebop (Kauboj Bibop) i Tenchi Muyo (Tenči Mujo). Uobičajeno je da originalne mange i anime pored japanskog naziva sadrže i englesku verziju naslova ili da imaju engleski naziv transkribovan na japanski.
Sačuvana

EverBlue <3
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2009, 20:34:05 »

i...ewo sam nashla da je MASKOTA anima & mangi Vikipe Tan Cheesy
i ewo imam neshto zanimljiwo!!! ^^ xexe shto werowatno znate... Cheesy ali nema weze.. Cheesy neka ima... ^^ Wink)) :::

Zanrowi mange/animea:

# Bišođo (美少女 Bishōjo): na japanskom ”lepa devojka”, usvojeni termin koji se može iskoristiti da opiše svaki anime koji sadži likove lepih devojaka
# Bišonen (美少年 Bishōnen): na japanskom ”lep dečak”, usvojeni termin koji se može odnositi na svaki anime koji u sebi ime zgodne dečake i ljude
# Đosei (女性 Josei): na japanckom ”mlada žena”; ovaj anime ili manga je namenjen mlađim ženama i jedna je od najređih formi.
# Kodomo (子供 Kodomo): na japanskom ”dete”, ovakakv anime ili manga je namenjen mlađoj deci
# Meka (メカ [meka] Mecha): anime ili manga koji sadrže džinovske robote
# Moe (萌え Moé): anime ili manga koji sadrže likove koji su ektremno veseli i slatki
# Sejnen (青年 Seinen): anime ili manga koji su slični Šonen tipu, ali su namenjeni starijoj publici
# Sentai/Super Sentai (戦隊 Sentai/スーパ戦隊 [supa sentai] Super Sentai): anime ili manga koji uključuju timove superheroja
# Šođo (少女 Shōjo): na japanskom ”male devojčice”, označava anime ili mangu koji su namenjeni devojčicama
* Maho Šođo (魔法少女 Mahō Shōjo): podžanr Šođa poznat kao priče o magičnim devojkama
# Šonen (少年 Shōnen): na japanskom ”dečaci”, odnosi se na anima ili mangu namenjene dečacima ili mlađim ljudima, na primer Zmajeve kugle.

inace Josei(ili redikomi) znaci zena,Kodomo deca,Seinen mushkarci,Shojo dewojcice(dewojke) ili tinejdzerke,Shonen decaci(momci) ili tinejdzeri... Smiley xexe

Jaamataashita ljudi!!! Smiley
Sačuvana

EverBlue <3
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2009, 12:33:53 »




Evo da se i ja kazem nesto o mangama ... Odgledao sam Naruta ...Ceo DBZ sa svim sagama ....
Ali Bleach mi je jedna od Omiljenih...Omiljeni lik mi je Kurosaki Ichigo ... Smiley  pozdrav

Da...ali je Renji Abarai dobar! Cheesy eXtra lik!!! Wink))
« Poslednja izmena: Januar 26, 2009, 12:36:22 AnimeManiac! » Sačuvana

EverBlue <3
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Januar 26, 2009, 14:50:03 »

Ne pratim, ali cenim svaku animiranu umetnost, jer znam koliko mi je bila vazna kad sam bio mali. To je zgodan nacin da dugo ostanes dete u srcu.
                                          respekt
Sačuvana

AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Januar 26, 2009, 21:21:57 »

Ne pratim, ali cenim svaku animiranu umetnost, jer znam koliko mi je bila vazna kad sam bio mali. To je zgodan nacin da dugo ostanes dete u srcu.
                                          respekt
Ja to zowem samo umetnost u koju sam zaljubljena!!! ^^ xexe
obozawam-obozawam...! ^^
Sačuvana

EverBlue <3
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2009, 21:27:06 »

I...ne mogu da pronadjem jesam jesam li napisala shta znaci chan/kun/san/sama??? ._. jesam li??? ._. <.<     x)
Sačuvana

EverBlue <3
AnimeManiac!
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


msm shta reci.....? <.<


Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2009, 18:00:37 »

zar nema niko da woli anime ili mangu>Huh?? Sad(((  Cry Cry Cry awww~
Sačuvana

EverBlue <3
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #10 poslato: Januar 31, 2009, 06:11:12 »

Ma nemoj da  Cry ... Evo ja cu da volim te crtace... Wink
A... jel' se vaze Yugi-Oh i DragonBall Z? Ako se "vaze" evo i ja se potpisujem... Grin Kolo
Sačuvana

mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Januar 31, 2009, 12:07:33 »

Ne pratim, ali cenim svaku animiranu umetnost, jer znam koliko mi je bila vazna kad sam bio mali. To je zgodan nacin da dugo ostanes dete u srcu.
                                          respekt

slicno misljenje imam...
fino je sto si podelila sa nama znacenja anime i manga
Sačuvana

kreacher007
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2010, 01:50:21 »

citam bleach, narutoA, the breakerA, one piece, gantz. stripove. online.
to je sve od mene ka mangi. Cheesy
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM