Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 24, 2024, 17:26:13

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 221
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 189
Ukupno: 189
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Lažni lekar prodavao brošure za 200 evra  (Pročitano 979 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Avgust 15, 2009, 12:42:41 »

 Lažni doktor Nenad Roso (56), kome sam se u maju prošle godine obratila za pomoć i lek za supruga teško obolelog od raka pluća, za samo deset sekundi koliko je trajalo printanje njegove brošure, naplatio 200 evra. Nisam se tada usudila da slučaj prijavim policiji, ali mi je drago što je uhapšen jer je zarađivao na muci i bolesti naroda koji se hvatao za slamku - kaže za „Blic” Vera M. iz Novog Sada.

 
Nenad Roso, bivši bodibilder i samozvani doktor alternativne medicine, uhapšen je pre tri dana zbog sumnje da je od jedne Kragujevčanke uzeo 300.000 dinara da bi pomoću „rajf generatora” i raznih preparata izlečio muža obolelog od raka. Od trenutka hapšenja policiji se obratilo više od sto prevarenih građana koji su za svoje ili izlečenje svojih najbližih „doktoru” platili i do 8.000 evra, ali nikakvog poboljšanja zdravstvenog stanja nije bilo. Koliko je novca na taj način „zaradio”, utvrđuje se, a pretpostavlja se da su u pitanju stotine hiljada evra.
- Suprugu je rak pluća dijagnostikovan krajem 2007., a u maju 2008. na jednoj lokalnoj televiziji u Novom Sadu videla sam reklamu „doktora” Rosa. Ono što me je privuklo da mu se obratim za pomoć je to što su u toj reklami bili ljudi koji su pričali da su „s obe noge bili u grobu”, da su ih lekari otpisali, ali ih je on izlečio - priča Vera M.
Pozvala je broj mobilnog telefona 064/3204-... na koji joj se javila Nadežda, doktorova saradnica i ugovorila prijem u jednom motelu pored Beograda. Kako joj je suprug bio mnogo bolestan, sa jednim prijateljom došla je u motel i, kako navodi, ponela je sve suprugove rezultate. Posle skoro dva sata čekanja u dvorištu, doktor se pojavio. S njim su bila i trojica muškaraca i, kako navodi Vera M., i u holu motela počeli su da izvode neki ples uz disko-muziku da bi navodno iz bolesnih isterali negativnu energiju.
- Tek na moju opasku da dugo čekamo Roso nas je primio u „ordinaciju”. Nije pogledao ni rezultate, već je samo odštampao svoju brošuru o terapiji i poslao nas kod svog saradnika koji je navodno elektroinženjer. Taj čovek je počeo da nam objašnjava kako se koristi taj „rajf generator”, u stvari CD, ali je prijatelj koji je ušao sa mnom u ordinaciju, uzeo katode i rekao „ovde nema nikakve struje”. Pitala sam koliko košta terapija odgovorio mi je 1.000 evra, na šta sam rekla da te pare nemam i izašla - kaže Vera M. Prijatelj joj je tada rekao da je to „neka prevara i da ni u kom slučaju ne da novac”, ali je Nadežda potrčala za njom, pa joj je platila 200 evra za, kako navodi „tih deset sekundi koliko je Roso štampao brošuru”.
- Suprug je preminuo u junu prošle godine, mesec dana posle te posete. Nije stvar u novcu, prežalila sam 200 evra. Ali ne mogu da razumem kako je neko mogao da zarađuje ogroman novac na tuđoj nesreći i bolesti - konstatuje ova Novosađanka.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
B.Love
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2027


Pomoci ne trazeci nista zauzvrat mogu samo poneki


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2009, 13:15:26 »

 police Sve te prevarante treba odmah pohapsiti muka mi je vise od njih...Astrolozi s laptopom,tarot karte,razne Kleo Patre,Beli magovi,babe koje gledaju u beleg ili pasulj i nadrilekare koje od ocajnih ljudi kojima vise nema nikakve pomoci uzmu i crno ispod nokta...ma tog Nenada Brkica alias Roso bih obesio,i onog Bracu u Hrvatskoj sa 3 kile zlata na sebi koji glumi neku bozju ljubav a inkasira milione eura... Diablo
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM