Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 14:06:40

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 76
Ukupno: 76
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Football manager 2009  (Pročitano 5255 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« poslato: Avgust 04, 2009, 20:22:05 »

Male pomoci za FM 09 Cheesy



GK – Golmani

O Golmanima: Golmani su važna karike igre u FM-u, od njih dosta zavisi koliko cete primit golova, jer ako imate neku zvijerku na golu i sa lošijom odbranom možete malo primati golova, dok i sa vrhunskom odbranom i rupom golmanom ste najebali. Najpreporucljivije je imati 1. iskusnog golmana u timu, ali i jednog mladog golmana koji ce se razviti u zvijezdu(bar ja tako preferiram).  Neki znaju reci da su golmani najvažniji u ekipi pa zato obratite pažnju na njih.  Pri biranju golmana koji ce Vam braniti treba posebno obratit pažnju ba to koji je golman u boljoj formi i kako napreduju..
Preporuka Golmana: Na FM-u ima dosta sjajni golmana, a zvijezde su Petr Cech, Gianluigi Buffon, Iker Casillas itd. Njih cete,naravno, veoma teško dovesti...
Takode ima dosta mladih i talentovanih golmana koji postanu jedni od najbolji tokom godina, a ova dva su sigurno to Igor Akinfeev i Oscar Ustari(nesto losiji na 802), a za njima ništa ne zaostaju Maten Stekelenbourg, Marco Amelia, Craig Gordon, Kameni, Neuer, Carson i takodjer imate i cudesnog australca Bouzuanisa i georgijca Makaridze koji su wonderkidovi a imaju ispod 18 godina i nisu spremni odma da stanu izmedju stativa.
Traženje Golmana: Ako se želite igrati skauta onda pri traženju Golmana za vašu ekipu trebate obratiti pažnju na ove atribute koji su najvažniji kod golmana. Takode ovi atributi Vam mogu pomoci pri selektiranju golmana u ekipi:
- Reflexes – po meni najvazniji atribut, golmani sa visokim ovim atributom znaju braniti nemoguce
- Handling – jedan od najvaznijih atributa pokazuje sposobnost golmana da “svlada loptu”
- Communication – nezelite da gubite bezveze lopte ili primate golove na nesporazume golmana u igraca
- Jumping/Aerial Ability – vrlo važni atributi kod prekida i ubacaja


DC - Stoperi

O Stoperima: Prilikom biranja stopera najvažnija stvar na koju trebate obratit pažnju jest protivnicki napad, jer ako igrate sa timom kojem igraju dva brza napadaca necete staviti dvojcu odbrambeni kao Jap Staam ili Sol Campbell, jer oni nece izaci na kraj sa protivnickim napdacima i primati cete lako golove jer ni golmani nisu svemoguci u situacijama 1 na 1. Takodje vrijedi i obrnuto, ako imate tim koji se koncentriše na ubacivanje lopte svom target menu koji je tip igraca kao Luca Toni ili Jan Koller trebaju vam ti visoki stoperi koji ce ga zaustaviti u skokovima. Moja preporuka je spojiti visokog i brzog jer i protivnicki timovi igraju najcešce sa tom kombinacojom napadaca i takav raspored odbrane bi Vam trebao donijeti uspjeh.
Preporuka Stopera: Naravno najbolje stopere cete najvise i platiti, a to su John Terry, Rio Ferdinand, Kolo Toure, Alesandro Nesta, Carles Puyol, Sergio Ramos itd.
Ali sigurno najisplativi stoper igre je Andrea Barzagli koji se dobije za nekih 18M. Nije to veliki novac, jer je u pitanju igrac svetske klase. Kao dva najveca potencijala izdvojio bih Cristiana Zapatu i Micaha Richardsa, ako njih spojite imate stoperski par za iducih 10 godina koji je neprelazan.
Ali, pošto nemaju svi para tu su i Coloccini, Fazio (argentinsko cudo), Garay, Felipe, Breno, Crisito, Taylor, Luiz, Albiol, Corluka, Alexis, Naldo, Pique, Kompany, Vidal i za nešta lošije timove Gioda, Choto, Carbal, Filipenko, Mangani, Thicot, Bellaid, itd...
Traženje Stopera: Ako se želite igrati skauta onda na ove atribute trebate obratiti dosta pažnje:
- Tackling – koliko ce efikasno igrac oduzeti protivniku loptu u duelima na tlu
- Positioning – koliko ce se dobro igrac postaviti u odbrani
- Heading – koliko ce efikasno igrac oduzeti loptu u zracnim duelima
- Jumping – vezano za gornji atribut
- Marking – koliko ce dobro vas stoper cuvati protivnickog igraca
- Strength – posto odbrambeni igraci imaju dosta duela tokom utakmice ovo je vrlo vazan atribut jer moze presuditi pobjednika tog duela




DR/L - Bekovi

O Bekovima: Kada postavljate taktiku za neki tim, onda se trebate odluciti da li cete igrati sa napadackim ili defanzivnim bekovima tj. daa li cete tražiti te ofanzivne atribute kod bekova i gledati šta oni mogu napraviti naprijed u prvom planu ili cete ih postaviti tu oko sensnesterca da im glavni zadatak bude odbrana i tada ti napadacki atributi i nisu toliko vazni.
Preporuke Bekova: Sigurno svi znate najbolje bekove kao i u RL to su A.Cole, Evra, Alves, Maincon, Abidal, Chiellini itd.
Naravno ako imate para najbolje je kupit Alvesa koji je po meni najbolji DR, ali ako ste kratki sa novcanim sredstvima tu su Behrami, Barragan, Silvestri, Eboue, Rafinha, Bowsinga ili po meni za manje timove najbolji Marvin Angulo.
Lijevo po meni najbolji je Gereth Bale jer se taj momak razvije u pravu zvijer, ali tu su i Taiwo, Clichy, Marcelo, Kolarov, Maxwell, Lahm itd.
Traženje Beka:
- Crossing/Passing – sigurno Vam je veoma vazno kako ce Vas bek predati loptu ili poslati je dalje naprijed
- Positioning –  I bek je igrac odbrane i sigurno ne zelite lose postavljenu odbranu
- Tackling – kao sto sam vec naveo ne zelite losu odbranu, a igrac sa losim tacklingom je los odbrambeni igrac
- Pace & Acceleration – vazno i u odbrani i u napadu, u odbrani radi protivnickih krila, a u napadu da sto bolje probije stranu
- Anticipation – ovo moze nazvati kao osjecaj, ptredvidjanje u kojem ce smjeru krenuti protivnicki igrac da bi se bek pravilno postavio
- Stamina – ako bekovima date dosta zadataka i defanzivnih i ofanzivnih sigurno da im treba ovaj pristojan atribut jer nije lako trcati i naprijed i nazad



DM – Zadnji vezni

O Zadnjim veznim: Ja se uvijek trudim da imam pravog ubicu na DM tipa Gatuzo, iako Vam tu može igrati i  takozvani deep play koji ce organizovati igru i dijeliti lopte naprijed.
Na ovom FM-u se ipak mogu naci igraci koji su kombinacija te dvije varijante pa dobijete tog 2 u 1 igraca.
Preporuke Zadnjih vezni:
Sigurno je da su ikone ove pozicije vec sada dedo Makelele, pa onda Gatuzo, Pirlo, Essien, Mascerano, ali pošto su oni svi pravo skupi po meni najbolji ulov ove pozicije je Miguel Veloso, naravno pored njega treba spomenuti i Lucasa, Mikela, Flaminia, Hamsika, Fatya, Makouna, Gagu i Banegu.
Traženje Zadnjeg veznog:
- Workrate – vama treba radilica na terenu, a to ovaj atribut oznacava.
- Tackling – e ovo je kljucni atribut jer naravno od DM-a se ocekuje da presjece napade.
- Positioning – kako bi se najbolje postavio i presjekao protivnicki napad treba mu ovaj atribut izuzetno visok.
- Stamina – DM-ovi su igraci koji pretrce dosta na terenu pa je vazan i ovaj atribut ako ne zelite da vam igrac “umre” na terenu.
- Passing & Creativity – e kada sam govorio o Deep playevima, ovo su njihove dvije kljucne ocjene, ja se trudim da ovo sve ukomponujem i dobijem tog univerzalnog DM-a
- Jumping – Ovaj atribut nije kljucan, ali je vrlo pozeljan.



A/MR/L -  Krila

O Krilima: Po meni krila igraju itekako vaznu ulogu u napadima vaše momciadi, svaka takika ne mora „koncentrisati“ svoju igru na krila, ali ih vecina usmjeri.
Vidjeli ste ove godine C. Ronalda i kakav je on ove godine imao kao krilo, najbolji je strijelac svoga tima. To na FM-u necete imati (možda ponekad), ali ce vam krila imati veoma važnu ulogu i kod asistencija i kod postizanja golova.
Preporuke Krila:
Sigurno je da cu vam preporuciti C. Ronalda, Robbena, Quaresmu, Ronaldinha, Messia, Ribery-a, ali toliko para se rjetko ima.
Quaresma je recimo najpristupacnije krilo od ovih gore i njega bih ja nazvao C. Ronaldom #2. Dobijete izvrsnog igraca koji ima atribute slicne Ronaldovim za tri do cetri puta manju cijenu.
Imate tu još dosta sjajnih krila kao Meneza, Ben Arfu, Walcotta, Navasa, Gyana Asamoaha, Lennona, Guardada ili Matiasa Fernandeza.
Za nesto losije timove tu je odlicni Payet, Neri Cardozo, Alfaro, Ninisa, Leno, Aquino, Aissati, i po meni najisplativije krilo Gabriel Torje.
Traženje Krila:
- Pace & Acceleration – iskreno ne volim spora krila niti vjerujem u njih
- Dribbling – najcesce krilo ce prevariti svog cuvara driblingom, tako da je ovo vrlo važan atribut
- Off the Ball – ovo se može nazvati kao otkrivanje ili pozicioniranje igraca bez lopte, koliko ce se dobro otkriti suigracima da ga uposle
- Creativity – krilo bi trebalo uposljavati napadace i kreirati opasne situacije po protivnicku odbranu
- Crossing – najcesce krilo ubacuje loptu i tako asistira. Sto je passing playmakeru, to je crossing krilu
- Flair – ovaj atribut bih nazvao nepredvidivošcu, sposobnost da od niceg napravi nešto, sposobnost da izvede sjajne poteze i samo najbolji imaju ovaj atribut visok.




AMC – Polunapadaci/Playmakeri

O Playmakerima: Sa sigurnošcu mogu reci da 99% taktika sadržava AMC-a, i to bar jednog. AMC je mozak ekipe, kreator igre (sama rijec playmaker znaci kreator igre). Po meni najvažniji igrac ekipe jer je on taj na koga ce lopte ici, koji ce djeliti lopte, ali i cesto zabijati golove. U vecini taktika AMC cesto ima uklucen „Free role“.
Preporuke Playmakeri:
Sigurno je da su najbolji na svijetu Kaka, Lampard, Snejider, Ronaldinho, Fabregas, Gerrard...ali za njih treba dosta para.
Kao najboljeg za kupovinu bih izdvojio Silvu iz Valensije.Igracina je, a u FM-u je još više napucan, tako da, kada njega kupite, nemate ništa lošijeg igraca od Kake, Ronaldinha i slicnih.
Ali pošto i za njega treba oko 70M € sigurno najveca kurva ovog FM-a je Rafael Van Der Vaart, takva igracina za samo nekih 15M €, to se sigurno ne propušta. Uz Stancua usudjujem se reci najkupovaniji igrac na FM-u.
Ali takodžer tu ne treba zaboraviti ni Andersona, kakva on samo igracina postane, zatim Diega, Matiasa Fernandeza, Moutinho, Modric, Nasri, Rakitic, itd.
Ali u ovom FM-u ima toliko mladih AMC-ova koji postanu zvijeri da je nekad grijeh igrati sa samo jednim, kao najvece potencijale izvodio bih Miralema Pjanica, BH Henry-a, Pabla Piattia, Buonanottea, Wiljnaduma, Putsila ali i belgijskog Wonderkida kojeg dobijete za nekih 5M €, a nakon sezone ga žele svi veci europski timovi - Defoura.
Traženje Playmakera:
- Passing –  Ako zelite dosta asistencija, milimetarskih pasova, ovaj atribut mora biti sto veci.
- Creativity – Svaki playmaker mora imati tu “viziju” igre, tu kreativnost.
- Off the Ball – Kao i krila i playmakeri se trebaju otrkivati da bi što lakše i bolje dobili loptu.
- Technique – Visoka tehnika je važna za AMC da bi imao što bolju kontrolu nad loptom.
- Dribbling – Sto veci dribbling da bi mogao i proci protivnickog igraca.





ST -  Napadaci

O Napadacima:  Rekao bih da imamo 4 vrste napadaca.  Tu su „Brzi napadaci“( Explosive striker), „Tehnicki napadaci“ (Cultured striker), „Visoki, jaki napadaci“ (Towering striker) i „Svestrani napadaci“ (Flaymboat striker). Naravno tu treba spomenuti i „Clinical striker“, to su jednostavno Ubice napadaci, ovakvih napadaca je malo u igri, to su samo oni vrhunski.
Znaci Explosive napadaci su izutetno brzi napadaci kao npr. Palacio, Gyan, Suazo, Martins i sl. Ovin napadacima je poželjno postaviti da su Target Man – Run Onto Ball.
Cultured napadaci su napadaci sa izuzetno izraženim tehnickim atributima, oni jendim potezom mogu zabiti gol.
Towering napadaci su visoki, izuzetno fizicki jaki napadaci, najbolji primjer tog napadaca je Zigic, onda Trezeguet, Crouch, Carew i sl.
E, Flaymboat napadaci su svestrani igraci, koji imaju solidne atribute za sve ove tri gore grupe, ali niti jedne izuzetno izražene.
Po meni najbolje je spojiti dvije vrste napadaca, pa tako ja cesto spajam Towering i Cultured/Explosive napadaca.
Preporuke Napadaca:  Svi sigurno žele dovesti Ibrahimovica, Drogbu, Robinha, Rooneya, Torresa, Teveza, Adebayora, Pata, Villu, Aguera, Benzemu, Rossia itd. Ako dovedu najvjerovatnije se nece razocarati, ovi napadaci obecajvaju 25+ golova po sezoni. Jbg ako hocete kvalitetnog napadaca morate platiti.
Ukoliko želite za neku cijenu od oko 20M € dobrog napadacu tu bih sigurno preporucio Maria Gomeza, Martinsa, Briand, Guilherme ...
Posto ne žele svi trošiti velike cifre, ili nemaju te pare, najisfuraniji igrac ovog fm-a je sigurno Bogdan Stancu, tkz. Rumunjski bag. Igrac koji se na 802 može dovesti za neka 2,5M €, je sigurno najisplativija investicija. Naravno po meni napadac No.2 Daniele Vantaggiato, za njega treba iskeširati oko 5M €, ali on to vrati golovima i prodaje se za oko 30M €.
Od ovih najvecih potencijala za napadace sigurno bih izdvojio Bojana, Velu, onda Bendtner, Sinclair, Okaka, Cavani, Balloteli, Sahar, Aaron, Prudnikov.
Traženje Napadaca:
- Finishing – apsolutno najvažniji atribut za napadaca, što je veci ovaj atribut cešce ce realizovati prilike za pogodak
- Composure – smirenost igraca, veoma vam je važno da napadac bude što hladnokrvniji
- Off the Ball – napadac se mora oktriti, ovaj atribut oznacava njegovo kretanje bez lopte, tj otkrivanje suigracima
- Pace/Acceleration – Ne želite presporog napadaca jedino ako se ne radi o towering napadacu
- Dribbling/Technique – važno sigurno za sve vrste napadaca, kretanje igraca sa loptom I sposobnost da prevari svog cuvara
- Jumping/Heading/Strength – ako želite tog visokog napadaca trudite se da ove ocjene budu što bolje
Sačuvana

mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2009, 20:31:41 »

Wonderkidovi pocevsi od golmana Smiley
Hugo Lloris Star
   Lyon
   FRA
   21
   $13M

Sergio Asenjo
   Valladolid
   SPA
   18
   $7.5M

Rui Patricio
   Sporting
   POR
   20
   $6.5M

Remi Riou
   Auxerre
   FRA
   20
   $5.25M

Vincenzo Fiorillo
   Sampdoria
   ITA
   18
   $900K
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM