Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 03:05:21

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 64
Ukupno: 64
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Majka alergična na svoje dete  (Pročitano 852 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Jul 30, 2009, 17:14:40 »

Džoen Meki, kojoj su se ubrzo nakon porođaja pojavili osip i plikovi, otkrila je da je alergična na svoju bebu, prenosi Dejli telegraf.

 

Dvadesetosmogodišnja Džoen Meki nije mogla da uzme u naručje svog sina Džejmsa, niti da ga pomazi, zbog bolnog osipa koji bi dobila. Ona sada mora da se obuče u odeću od muslina da bi mogla da priđe svom sinu.
Nakon biopsije kože, ženi je ustanovljena retka bolest kože - Pemphigoid Gestationis, izazvana alergijskom reakcijom koja se kod nje razvila još za vreme trudnoće.
Ovakva alergija, koja se pojavljuje jednom u 50.000 trudnoća, razvija se kada se za vreme trudnoće u majčinom telu formiraju antitela koja se bore protiv proteina koji nastaju kada se žena nalazi u drugom stanju. Doktori su je upozorili da bi takvo stanje moglo da traje godinama, kao i da su šanse 95 posto da bi se to moglo desiti i u narednoj trudnoći.
Iako ova alergija ne utiče na Džejmsa, na Džoenino naredno dete bi mogla imati negativne posledice. Dok je Džoen tretirana lekovima bazi jakih steroida, njen muž Robert se brinuo o detetu.

Džoen Meki su se, nakon mesec dana lečenja, konačno povukli plikovi i ona je po prvi put mogla da zagrli svoje dete, a da pritom ne oseti bol.
"Kada su mi rekli da sam alergična na svoju bebu, pomislila sam da je to neka vrsta šale. I sama pomisao na to da neću moći da držim svoje dete u naručju mi se činila nepodnošljivom", rekla je Džoen Meki.
"Ali kada sam shvatila da je to istina, bila sam potpuno očajna. Kao da se ceo svet odjednom srušio. Bilo mi je mnogo teško, morala sam da gledam kako moj muž kupa našeg sina, što je trebalo ja da radim, ali nisam smela ni da mu priđem. Nisam mogla ni da tešim svog sina kada je plakao", gospođa Meki je govorila o svom teškom iskustvu.
Problemi su počeli dan posle porođaja, kada je,dok je dojila dete, gospođa Meki osetila svrab i golicanje na dlanovima.
Sutradan joj se pojavio osip na dlanovima,koji se ubrzo proširio po celom telu.
Sada, nakon jedanaest meseci, Džoen više nema osip, ali su joj ostali ožiljci na mestima gde su nekad bili plikovi.
"Nedeljama sam morala da umotavam ruke vlažnim peškirima pre nego što bih mogla da hranim Džejmsa iz flašice, ali ni to nije pomoglo. Sada sam presrećna jer, zahvaljujući lekovima, konačno mogu da grlim i mazim svog sina", izjavila je Džoen Meki.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM