Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 12:59:54

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 85
Ukupno: 85
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: 'Mali Buda' uskoro i najmanji na svetu  (Pročitano 1505 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Big Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1271


Bog je milostiv i prašta. Ja ne...Ja nisam Bog...


Pogledaj profil
« poslato: Jul 18, 2009, 22:05:34 »

Samo 60 centimetara visok, Khagendra Thapa Magar željno iščekuje svoj 18. rođendan kad će ga i službeno imenovati najmanjim čovekom na svetu, piše Daily Mail.

 



 

Nepalac Khagendra Thapa Magar koji će u oktobru napuniti 18 godina veoma je uzbuđen što će na taj dan ući i u Guinnessovu knjigu rekorda te 'preuzeti krunu' od Kineza He Ping Pinga.

Težak samo četiri i po kilograma, Khagendra Thapa Magar je u svom selu poznat i pod nadimkom 'mali Buda', a od rođenja je, kako smatraju seljaci, 'predodređen za velike stvari'.

 



 

'Pri rođenju je bio težak samo 600 grama i više je izgledao kao pile koje se tek izleglo iz jajeta nego kao beba. Priznajem da sam se ispočetka stidela svog sina, no danas sam veoma ponosna i jedva čekam dan kad će ga proglasiti najmanjim čovekom na svetu', rekla je Dhana Maya Thapa, Khagendrina majka.

Iako je uzrok njegovog minijaturnog rasta nepoznat, ljekari smatraju da Khagendra Thapa Magar ima urođenu malformaciju hipofize koja kontroliše rast.

U svemu ostalom, Khagendra Thapa Magar je zdrav tinejdžer, no ne voli školu i ima poteškoća u učenju. Kako sam kaže, najviše voli gledati karate filmove, a jedina mu je želja da postane plesač.

 



 

Imam i još jednu veliku želju. Kad me proglase najmanjim čovekom na svetu, želim otići i videti Ameriku. Tamo mogu pokazati svima kako dobro plešem i kako znam karate.'

Iako nema mentalnu dob svojih vršnjaka, Khagendra Thapa priznaje da ga interesuju devojke i da najviše zbog njih želi putovati.

'Kad putujem, vidim lepo obučene devojke kakvih nema u mom selu. To je najljepši deo putovanja  zaključuje Khagendra.
Sačuvana

Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM