Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 23, 2024, 13:27:21

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 189
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 195
Ukupno: 195
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: grupa bolero  (Pročitano 5117 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
RODJO
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 277



Pogledaj profil
« poslato: Jul 12, 2009, 21:16:33 »

ako neko ima sve pesme od njih izdali su  dva albuma

please..
Sačuvana
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2009, 02:21:06 »

1988. godine grupa Bolero snima svoj drugi album, O Jesenjinu, privlačeći još veću pozornost i pridobivajući još više fanova. Na albumu se pojavljuje pjesma Jelena kojom grupa jednostavno plijeni pozornost na sebe.
Album je u cjelosti inspiriran životom i djelom S. A. Jesenjina. Grupa Bolero nastavlja u prepoznatljivom melankoličnom stilu i iskazivanju emocija do krajnosti, ali ovaj put još snažnije, još dublje i kvalitetnije. Kao gost na albumu se pojavljuje i Rade Šerbedžija. Inspiriran Jesenjinovom pjesmom Pismo majci, M. Bartulica stvara odlično prihvaćenu svoju pjesmu Pismo majci. U pjesmi Sviri harmoniko tugo tugo u cjelosti je upotrijebljen Jesenjinov tekst…svaka pjesma na albumu ima svoju priču, a svaka od tih priča je vezana na neki način za Jesenjina, stoga album s pravom nosi ime O Jesenjinu.

01. Jelena
02. O Jesenjinu
03. Koscate ruke
04. Sviraj harmoniko, tugo, tugo
05. Krcmarska Moskva
06. Zasto umiru proleteri
07. Konjuh planinom
08. BOLERO - Pismo majci

Kod:
http://rapidshare.com/files/52281641/BOLERO_-_O_Jesenjinu.zip

Na kraju slavlja (Diskoton, 1986) Vinil Rip - 192 kbps
1. Galebovi
2. Moja generacija
3. Dajana
4. Kalifornija u mojoj glavi
5. Misli na mene
6. Sjećanja
7. Na kraju slavlja
8. Društvo te čeka
9. Sama

Kod:
http://rapidshare.com/files/101743760/Na_kraju_slavlja__1986_.rar.html
Sačuvana

RODJO
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 277



Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2009, 20:59:30 »

hvala ti najlepse za ovo nisam nigde mogo da nadjem cele albume samo po par pesama

jos jednom hvala
Sačuvana
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2009, 21:11:33 »

no problemo rodjo Wink tu sam Cheesy
Sačuvana

SlavenSavic
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2009, 23:15:52 »

http://www.box.net/shared/ahiltzlkep

ovo je pjesma(tacnije, recital), koji se na ploci nalazi poslije pjesme "Sviri harmoniko, tugo, tugo", a na kaseti prije nje(sto znaci da je na ploci to 5. pjesma, a na kaseti 4.). Dio na ruskom su prve dvije(od ukupno 3) strofe pjesme "Dovidjenja, druze, dovidjenja", objavljene 1925. , dok je dio koji je na srpskom(srpskohrvatskom) odlomak iz pjesme "Sviraj, sviraj, na kletoj gitari". Recital izvodi Rade Serbedzija(mada se, doduse tiho, cuje i Miso Bartulica).

ono sto bih jos zelio da istaknem je, da su u pjesmi "Zasto umiru proleteri" stihovi " Jesi l' ziva staricice moja, sin tvoj zivi i pozdrav ti salje, nek' uvece nad kolibom tvojom ona cudna svjetlost sja i dalje", kao i stihovi u pjesmi "Pismo majci" "nemaj straha, umiri se draga, od utvare to ti srce zebe, tako ipak propio se nisam, da bih umro ne vidjevsi tebe", stihovi iz pjesme "Pismo majci"(ovo sam nasao u jednoj knjizi Jesenjinovih sabranih djela-pjesma je prilicno duga). Ovo kazem da vas ne zbuni sto i Bolerova i Jesenjinova pjesma nose isti naziv.

takodje, zelio bih da naglasim da je klavijature i harmoniku(harmonika se pojavljuje u pjesmama "Sviri harmoniko, tugo, tugo" i "Krcmarska Moskva") svirao Nedzad-Nele Hadzic(Necko). na ploci, u pjesmama "Jelena" i "Krcmarska Moskva" gostuje hor Mehmeda Barjaktarevica. takodje, u istoj pjesmi, usnu harmoniku svira Jadranka Stojakovic.

zasto sam spomenuo Necka. legendarna postava su Miso, Mile, Cizma, Grabo i Necko. razlog zasto je na prvoj ploci klavijature svirao Dino Olovcic, a ne Necko, je zato sto je Necko te '86. otisao u vojsku, a vratio se tek '88.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM