Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 19, 2024, 12:37:21

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 121
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 105
Ukupno: 105
Prijatelji
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: TITO  (Pročitano 83765 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kovach
Administrator
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 721


└ kovach ┐


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #45 poslato: Jun 08, 2007, 14:39:02 »

no
Sačuvana
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #46 poslato: Jun 08, 2007, 19:31:08 »

Svjetli suncem obasjana, brdovita sred balkana JUGOSLAVIJA
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #47 poslato: Jun 09, 2007, 13:19:17 »

TITO partija, omladina-akcija!!!

Svrace li koji proleter ovdje?
Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #48 poslato: Jun 11, 2007, 19:31:52 »

Ja stvarno ne kontam, da li si ti za komunizam ili za Tita, jer to nije isto?
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #49 poslato: Jun 12, 2007, 22:42:47 »

Sta to velis bona?
KAKO NIJE ISTO MRCILA SE?

Ja sam samo za sebe  Smiley    i za
Jovanku Broz
Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #50 poslato: Jun 13, 2007, 16:09:46 »

Pa nije isto... Komunizam je, u kratkim crtama, svima onoliko koliko su zasluzili, ni po babu ni po stricevima... A za vreme Tita i nije bilo bas tako, on je pod izgovorom komunizma promovisao sebe i svoju ideologiju...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #51 poslato: Jun 14, 2007, 10:06:01 »

Sve je to isto, ja se ne sjećam Titove vladavine ali ga nekako volim pominjati...
Znam da je bilo bolje dok je bio živ, znam jer imam dokaze. Koga briga što je on uzimao kredite i zaduživao zemlju kad je tada bilo koji stanovnik Jugoslavije sa čuvenim crvenim pasošem mogao gdje god hoće.

MI SMO TITOVI,TITO JE NAŠ!!!
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #52 poslato: Jun 15, 2007, 03:18:50 »

Od Vardara pa do Triglava,
od Djerdapa pa do Jadrana,
kao niska sjajnog djerdana.

Svetilim suncem obasjana,
ponosito sred Balkana
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Sirom sveta put me vodio,
za sudbom sam svojoj hodio,
u srcu sam tebe nosio.

Uvek si mi draga bila,
domovino moja mila
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Volim tvoje reke i gore,
tvoje sume, polja i more,
volim tvoje ljude ponose.

I ratara i pastira,
u frulicu kad zasvira
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Krv se mnoga za te prolila,
borba te je nasa rodila,
radnicka te ruka stvorila.

Zivi srecna u slobodi,
ljubav nasa nek te vodi
Jugoslavijo, Jugoslavijo!
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #53 poslato: Jun 15, 2007, 04:13:50 »

Tito,Tito,Tito,Tito....
Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #54 poslato: Jun 16, 2007, 22:17:06 »

Draza Draza salim se ...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #55 poslato: Jun 18, 2007, 08:48:34 »

 Shocked   e čuš Draža.
Sačuvana

djtufna
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1116



Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: Jun 20, 2007, 01:25:01 »

Pa ko drugi mi je ostao da ga dizem u visine... Slobu sigurno necu isto kao ni kralja, starog a ni ovog danasnjeg ( aca gica) koji ni ne zna srpski...
Sačuvana

Spider pig, spider pig does whatever a spider pig  does. Can it swing from a web? No he can't he's a pig LOOK OUT HERE COMES THE SPIDER PIG!!!!
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #57 poslato: Jun 29, 2007, 03:24:55 »

e, mozda zna kineski...

DRUZE TITO BIJELA LICA...
Sačuvana

Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #58 poslato: Jul 05, 2007, 21:13:54 »

Tito je LEGENDA!!!
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #59 poslato: Jul 06, 2007, 03:37:33 »

Hajde i ja da prokomentarishem malo. Potrudicu se da budem odmeren i iznosim činjenice.
Živeo sam u vreme Tita, mada pred kraj njegove vladavine.
U mojoj porodici mišljenja su bila podeljena. Majka ga je volela, otac i njegova majka-moja nana, nisu. Meni se nije previše dopadala sva ta idolatrija oko njega, i maximalno sam izbegavao štafete, postavljanje slika i ostalog što mu je bilo posvećeno. Jednom sam čak i video povorku, ispod moga prozora, u kojoj je bio i njegov mercedes, bez krova, i on i Jovanka, kako mašu, i to je jedini put da je posetio Nis. Valjda mu nešto tu nije odgovaralo.
Ima puno kontroverzi vezanih uz njega, ali ja o svemu tome nemam lična saznanja.
Jednostavno - ne poznajem čoveka lično. A ni nekog ko ga je lično poznavao, zato ne mogu puno da pričam o njemu.
Broj i važnost osoba koje su prisustvovale njegovoj sahrani govori sama za sebe. Mislim da se do smrti Jeljcina nisu na jednom mestu stupili u takvom broju državnici svih svetskih država.

Ono što bih da kažem više je vezano više za zemlju u kojoj smo živeli i koju je i on, zajedno sa ostalima stvorio. To je zemlja u kojoj sam rođen i ja sam je voleo.
Zvala se Jugoslavija. Maharishi ju je jednom nazvao Yogaslavija.
U odnosu na ove patrljke sada, to je bila velika i jaka zemlja. Trebao ti je skoro ceo dan-dan i po železnicom, da dođeš sa jednog na drugi kraj zemlje. Ove zemlje sad prelazimo za par sati. Meni rođenom u velikoj zemlji sada je tesno.
Bila je veoma poštovana u svetu, i na istoku i na zapadu i svuda uopšte. Ove nove zemlje nisu, čak ni sve zajedno - nisu toliko poštovane. Naprotiv.
Stanovnici Jugoslavije su većinom, mogli da putuju gde i kada žele i imali su i novca za to. Moji stariji prijatelji su mi pričali da su znali da za prepodne odu na aerodrom, otputuju do Londona, kupe neke ploče, popiju kafu i vrate se popodne. Oni nisu bili neki bogataši, tek solidna srednja klasa. Sećam se da je dinar vredeo 7 nemačkih maraka! Podatak veoma dobro poznajem, jer smo dosta putovali u inostranstvo, kad sam bio mali. Verovatno su nam dugovi koji su ostali iz tog perioda bili strahoviti balast, ali ne toliki koliko se piše i priča, veći je problem bio zastarelost vlasničkog sistema i kriza tog oblika socijalizma i tzv. samoupravljanje.
Pasoš je bio strahovito cenjen, malte ne kao suvo zlato. Bila je to zemlja kojom su se ponosili njeni stanovnici. I imali su zašto. Pobedila je fashizam i suprotstavila mu se, kada gotovo niko nije. Tito je tu bio veoma važan faktor, ko god da je on u stvari bio. Izgrađivana je u velikom žaru, elanu i požrtvovanosti, svemu onom čega mi više nemamo. Nažalost, i vrlo često se samo žalimo na ono što je bilo a ne shvatamo da su ti ljudi imali viziju svoje zemlje i oni su je ostvarili. A onda je nestalo vizije.. Ostalo se zna, manje više.

Isto tako ona je činila, bar u početku komunističke vlasti, mnoge nepravde, pa i zločine. Glupo bi bilo da branim Tita i samu zemlju, za ta nedela. To je učinjeno i ostaje kao mrlja.

Nacionalizmi jesu gušeni, neki manje, neki više. Oni koji su bili najbrojniji, morali su da se unize, kako bi se i oni manji osećali važnim, i ne bi li se napravila ravnoteža. Oni sa malom istorijom su počeli da je pišu i stvaraju takoreći i skoro iz početka.
Posle Titove smrti, svi znamo počeo je raspad. Pokušali smo da to sprečimo, ali nismo uspeli. Posledica su bili ratovi, ubistva i nesreće. Dobili smo svi neke svoje parčiće te zemlje i sad moramo da se zadovoljimo sa time. Možda je to naša prava mera, i možda je svako dobio svoje, neznam.
Ja iz svog Nisha nisam odlazio i izlazio, za mene je osim nemogućnosti da lako i bezbedno putujem do granica svoje bivše domovine, sve ostalo manje više isto.
Ne gledam politiku i društveni sistem, on se menja, ali u suštini, malo se toga istinski promenilo, bar za mene. Ako i jeste, uglavnom je nagore.
Ali nazad nema. Sad samo možemo da gledamo napred i da imamo viziju naših ili naše zemlje...

Malo je istina bezveze, nisam misllio da ću ja ikad trebati da branim ili veličam Tita, pa to i sad ne činim. Ali ovo su neke za mene, važne činjenice.

I hteo bih da se opet osećam slobodan i da budem u mogućnosti da putujem u sve krajeve bivše zemlje, bez zaustavljanja na dve, tri granice, bez pasoša i bez straha i da posećujem prijatelje kojih je bilo svuda. I da putujem u svet isto tako.

Ovaj forum po članovima koji se javljaju, neka je vrsta umanjene bivše zemlje. Zato mi je i drag.

Oprostite ako sam skrenuo sa teme.
« Poslednja izmena: Jul 06, 2007, 03:54:31 ZenTale » Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM