Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 03, 2024, 03:19:13

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 512
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 484
Ukupno: 484
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Srbija bez viza 2010. godine  (Pročitano 1364 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Jun 15, 2009, 09:59:03 »

Evropska komisija predložiće do kraja jula da se građanima Srbije od 1. januara ukinu vize, saopšteno je posle jučerašnjeg sastanka predstavnika Srbije i Evropske komisije u Briselu. Međutim, da bi Srbija od naredne godine bila stavljena na belu šengensku listu svi propisi koji su doneti u skladu sa mapom puta za viznu liberalizaciju moraju i da se primenjuju. Prema saznanjima „Blica“, EK je juče poručila da je „stvoren pravni okvir“, ali da će biti praćena praktična realizacija usvojenih propisa.

 
Srbija je u Briselu pozitivno ocenjena, ali su predstavnici Evropske komisije poručili da žele da vide doslednu primenu mape puta na terenu. To praktično znači primenu usvojenih zakona i da li će Srbija nastaviti da izdvaja sredstva i obučava službenike, a što je neophodno za neke od stavki iz mape puta.
Jučerašnjim sastankom eksperata Srbije i EK završena je druga faza vizne liberalizacije, a treća bi trebalo da bude i ukidanje viza za građane Srbije.
Posebna pažnja je posvećena bloku - bezbednost dokumenata. Kako za „Blic“ kaže Dražen Maravić, šef biroa za međunarodnu saradnju MUP Srbije i šef radne grupe Vlade, EK je predstavila izveštaj svojih stručnjaka o bezbednosti dokumenata.
- Procena komisije je da su dokumenta izrađena po najvišim standardima - kaže Maravić. On dodaje da nije kao posebno pitanje postavljano izdavanje dokumenata građanima Kosova i Metohije jer se bezbednost dokumenata ocenjuje načelno i to na osnovu uvida komisije sa terena, ali i sagledavanja procesa izdavanja, počev od izrade pasoša, provere identiteta, pa do uručivanja građaninu.
Milica Delević, šefica vladine Kancelarije za evropske integracije, kaže za „Blic“ da je EK poručila da je zadovoljna postignutim rezultatima i učinkom celokupne srpske administracije. „To je zaista bio veliki zadatak za sve nas“, ističe ona.

Đelić: Fantastična vest
Potpredsednik Vlade zadužen za evropske integracije Božidar Đelić ocenio je jučerašnju najavu da će Evropska komisija do kraja jula uputiti Savetu EU predlog da se ukine vizni režim sa Srbijom kao „fantastičnu i pozitivnu“ vest za sve građane.
- Mi smo danas napravili još jedan veliki korak ka belom šengenu. To je proces koji smo pokrenuli pre skoro dve godine i sada vidimo da smo veoma blizu srećnom završetku tog procesa - zaključuje Đelić. On je najavio da će u ponedeljak prisustvovati Savetu ministara spoljnih poslova EU i očekuje da će tom prilikom biti iznet i stav o viznoj liberalizaciji sa Srbijom.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2009, 12:00:35 »

Zasto mi to zvuci kao suplja politicka prica?? Undecided
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2009, 02:55:28 »

Aha.. U pravu si Anchi.. I meni tako zvuci, odnosno tako mi se cini...
Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2009, 03:01:53 »

Verovacu kad ukinu, do tad ......
Sačuvana

*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2009, 13:22:11 »

Da da.. i putovacu gde mi se prohte,ali cu prvo morati da sacekam dzeparac od1000e od onih "besplatnih akcija" sto obeca Mladjo...ccc...ej bre,ne kopcam se ja na ledja...niti sam rasla na grani... Te price vise ne prolaze...
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM