Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 23, 2024, 13:12:16

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 189
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 177
Ukupno: 177
Prijatelji
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: ajde da pričamo o varanju...  (Pročitano 29135 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
spiderman
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Pogledaj profil
« Odgovor #45 poslato: Jun 11, 2007, 17:18:34 »

ima i toga Grin
Sačuvana
lilly
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40



Pogledaj profil
« Odgovor #46 poslato: Jun 16, 2007, 16:28:05 »

Ako bi mi se desilo da prevarim decka, rekla bih mu to i prekinula vezu, pa makar se posle i kajala zbog toga Cry.
Jednostavno ne bih mogla pogledati ga u oci i praviti se da se nista nije dogodilo Embarrassed.
Ne bih mogla ziveti okruzena sa sopstvenim lazima Huh?.
Mislim da kao odrasla osoba moram da se nosim sa posledicama svog ponasanja, ma kakvo ono bilo  Cool.
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #47 poslato: Jun 22, 2007, 18:52:57 »

Lazi oduzimaju puno snage, najbolje ako ih nema.
Isto tako posvećenost i predanost su drugi izrazi za ljubav. Pa kad ima ljubavi, ljudi su predani i posvećeni osobi koju vole. Kad se malo ohlade, onda se i vide pukotine u ovim dvema stvarima. Prevare isto tako znače da je manje ljubavi ili interesovanja.
Jara (Ribnikar) je znala da kaze (otprilike ovako): Prevara, šta je to? Pa kad ima ljubavi nema prevare, a kad dođe do prevare, znači da nema više ljubavi!!!
Kako lepo rečeno. Uvek sam joj se divio i zbog tog stava.

Postoji joj jedan slucaj, a to je da te prevara jos vise priblizi osobi sa kojom si, kad ih uporedis, moze da se desi da shvatis njenu vrednost i okrenes joj se jos vise, ili čak potpuno. Čudno, jel da?
Sačuvana

MajaSM91
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 721



Pogledaj profil
« Odgovor #48 poslato: Jun 25, 2007, 15:21:22 »

Pa ako mozes da prevaris svog partnera znaci da ga vise ne volis, ili da ga ne volis istom jacinom.Ako je to slucaj onda je bolje raskinuti pre nego sto ga povredis jer bi to bilo najmanje sto mozes da uradis...ako postujes svog/svoju decka/devojku...
Znam kako je kad si izneveren, prevaren...kad ti se sve rusi...zato je najbolje raskinuti pre nego sto dodje do prevare...tako manje boli.
Sačuvana

...svaki tvoj poljubac jos uvek osecam na kozi, pamtim svaki tvoj dodir...zelim te celom dusom i telom...a ti si tako daleko...volim te Aleksa...
maria.m.
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


Pogledaj profil
« Odgovor #49 poslato: Jun 25, 2007, 19:05:04 »

mislim da ne bih oprostila prevaru...
Sačuvana
maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #50 poslato: Jun 26, 2007, 04:35:23 »

jeste li ikad varali... ili bili prevareni? biste li oprostili nevjeru? ŠTO JE USTVARI ZA VAS PREVARA?! bas me zanima koliko istomišljenika imam...  Roll Eyes
evo ja sam varala  Embarrassed, ali samo zato sto nisam bila iskreno zaljubljena... valjda mi se moze oprostiti. nikad nisam saznala da sam ja bila prevarena, ali sve je moguce. oprostila bih nevjerstvo samo ako nekog iskreno volim i ako sam sigurna da je osoba za koju se vrijedi potruditi, naravno ako se i on trudi... uostalom nije ista veza od deset dana i deset mjeseci. uglavnom mi je bitno da kad me vara, da mi prizna. ja sam barem uvijek priznala... nekad mi je oprosteno, a nekad i nije...

Prvo da kazem shta je za mene prevara... Prevara nije samo sex, prevara je i poljubac, i kad zavolish drugu osobu, i razmishljash o njoj stalno, Znachi-varash sebe da je osoba sa kojom si trenutno idealna i da vam je dobro u vezi.
Shto se tiche varanja partnera.... i ja sam varala ali samo onda kada je ta osoba to zasluzila, ali tvoja jedina greshka ti je shto je ta osoba to saznala.. Treba ih pustiti da naslute prevaru, ali nikada, ali nikada da ne saznaju da su prevareni... Zato shto se onda pricha okrece protiv nas, i iako su to zasluzili smatraju da su oni ti koji ispashtaju.... E, pa ne treba tako....treba da se pitaju da li je doshlo do toga, i zashto je...tek tada postoji mogucnost da neshto ukapiraju.
Ja lichno nikada ne bih oprostila prevaru, zato shto znam da ako je doshlo do toga, veza vishe nema smisla, a nakon prevare ... i sama prekidam!
   Baj Baj
« Poslednja izmena: Jun 26, 2007, 04:46:04 maza0709 » Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #51 poslato: Jun 26, 2007, 06:12:41 »

Pa da oko toga se slazemo, ne idu ljubav i prevara zajedno. Uglavnom.
A to oko naslućivanja prevare... Dobra taktika, sviđa mi se - pametno.
Sačuvana

maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #52 poslato: Jun 26, 2007, 21:07:04 »

Pa to oko oprashtanja ...valjda smo do sada utemeljili chinjenicu da niko prevaru ne moze oprostiti... Uvek ostane neshto shto nam ne daje da idemo dalje, da se pretvaramo da je sve Ok, kad znamo da nije....
Tako da ...ko god da kaze ...oprostio sam joj/mu, mozemo odmah pretpostaviti da to nije u potpunosti tako ... to su samo kukavice koje se plashe da prekinu za sva vremena i nastave dalje ...  Wink
P.s. ... Nazalost ...svi smo mi ponekada kukaFice  Roll Eyes



ZenTale    Wink
Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #53 poslato: Jun 27, 2007, 00:21:58 »

Zene tesko prastaju. Neznam za muskarce, generalno. Pojedinacno znam neke koji su oprostili. Sta je i kako posle bilo u njihovim glavama, to opet neznam.
Ljudski je prastati, naravno mislim na "prave" ljude, i mislim ako nekoga zaista volis. To ne bi trebalo da bude tako tesko da bude nemoguce.
Ali zene su osetljivije, definitivno, mislim da se ceo njihov svet poljulja kada cuju za prevaru. Posumnjaju i u sebe, a u partnera da i ne pričam. Sve im se srusi, i nije mi čudno da čujem takve reči od njih.
Sto se kukavičluka tiče, verovatno je nekad i tako, ali to samo znači da je, po meni, u pitanju bila pogrešna osoba i da nije ni bilo vredno truda. Dok za "onog" "pravog" taj trud, možda bi bio i vredan... Kad sve to preživiš i osetiš pobedu nad problemom, i nad samim sobom... izađeš jači.
Lunja
  Wink
Sačuvana

daxi
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 724


U raju je do jaja, ali u paklu je ekipa!


Pogledaj profil
« Odgovor #54 poslato: Jun 27, 2007, 00:27:25 »

sto se mene tice ja mogu sve da oprostm, ali ne i da zaboravim.
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #55 poslato: Jun 27, 2007, 00:44:37 »

To je sasvim okSmiley
Sačuvana

maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #56 poslato: Jun 27, 2007, 16:47:56 »

ZenTale ....
Ja ne prashtam prevaru, naravno- i ne ochekujem da meni neko oprosti...
Ne bih da ponavljam, ali po meni prevara oznachava kraj veze... Kao shto daxy kaze, oprashtam ali ne zaboravljam, to onda nije oproshtaj i uvek ti je to neshto shto stoji u mislima i u nekom trenutku ispliva na povrshinu....


Ps. .... (Ljudski je prastati, naravno mislim na "prave" ljude, i mislim ako nekoga zaista volis. To ne bi trebalo da bude tako tesko da bude nemoguce.)

Ako nekoga zaista volish, ne smesh biti slep, i treba pustiti tu osobu da ode, koliko god nekoga voleli i ako bi mu oprostili, ne smemo biti sebichni i moramo biti svesni chinjenice da posle nasheg oproshtaja, uvek su spremni na josh jednu greshku... Znash ono... ako mi je jednom oprostila, opet ce ...
Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #57 poslato: Jun 27, 2007, 18:20:21 »

Ijaoooo,koliko misljenja .... Sto ljudi,sto chud,dobro moja baka kaze.
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #58 poslato: Jun 27, 2007, 22:14:57 »

Mazo, kada neko zaista oprosti, to znači da u njemu ne postoji više gorčine i da je sećanje taman toliko da postoji ali ne i da usmerava tvoje akcije, jednostavno ostaje kao podsetnik a ne kao pravilo. Jer to bi značilo da čovek ne može da obnovi svoju ljubav, i prema nekome a i prema bilo kome. Kada bi se to primenilo na druga razočaranja u životu, moglo bi da se desi (kao što se većinom i dešava) da ljudi nakupe toliko tog stresa da im život postane tuga i da izgubi smisao. Poznajem stanje u kojem se čovek oslobađa negativnih osećaja koji postoje u njemu i koji su možda i opravdani, ali se na kraju vraćaju kao bumerang osobi koja ih nosi. Ne valja održavati gorčinu u sebi, jer ona počne da gospodari nama i da truje i svaku buduću vezu ili sličan odnos u kome se nađemo.
Ne kažem da će posle oprosta dve osobe ostati zajedno, ali da će hladne glave razmotriti događaj, to je dobro. Ako ga ne razlože on će se opet desiti sa istom ili nekom drugom osobom. Ako si oprostila pa i dalje održavaš tu gorčinu, onda znači da to nisi uradila ili da neznaš da je tako nešto moguće, a još gore bi bilo da sumnjaš da tako nešto postoji. Neću da pričam u religioznim terminima, ali ima puno primera... Zato opet kažem ljudski je praštati, ili božanski, kako želite.

Lepo je što ne tražiš ono što ne možeš da pružiš, ali možda je neko spreman na mnogo više od tebe, pa i da ti oprosti, a da ti onda ne možeš da ga pratiš u svojoj uskogrudosti (oprosti, mi nije kritika, već samo princip koji je uopšten).

Isto tako ja to nikad nisam uradio, i zato ne branim sebe ni druge koji to jesu.
A da jesam sigurno bi značilo da mi ta osoba ne znači ono što bi trebala da znači, tj. da je ne volim.
Voleti zaista, postoji tek onda kad ne postoji upoređenje. Dok god upoređuješ i analiziraš tu osobu, nemoguće je sasvim se predati i voleti u potpunosti. Stalno si na ivici... Svaka analiza, u ljubavi otvara pukotinu koja vremenom postaje sve veća i veća, jer se popunjava percepcijom različitosti između dve osobe, a ne onim što ih spaja i čiji jedinstvenim spojem.
Zato voleti znači i biti slep, na neki način. Ali ne i glup. I ne znači da sebe treba ubeđivati da ljubav postoji samo zato jer smo uplašeni od samoće ili čega već. Al to sam već rekao.
Uzroci za prevaru leže veoma duboko u podsvesti ne samo individualnoj nego i kolektivnoj. Nema puno smisla baviti se samo površinskim slojevima toga. Jasno je da u okruženju u kojem se to smatra popularnim sportom, prevara dobija na snazi.
I nisu joj dorasle ni pojedinačne muške ni ženske osobe. Kvantitet postaje bitniji od kvaliteta. A naši stavovi obojeni i opterećeni mišljenjem čitave populacije.
Sve se tako brzo kvari... Pa i ljubav... Svet se ubrzao i u toj brzini sagoreva. Sve me više podseca na vilinske konjice, koji žive samo jedan dan. I to vidimo, ljubav za jedan dan, mesec, dva, pa opet i sve tako.. Ima li kraja tom lutanju?
Hoće li neko da prekine beskonačne greške u ponašanju?
Bilo bi lepo...
angel
Sačuvana

maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #59 poslato: Jun 28, 2007, 00:40:48 »

Mazo, kada neko zaista oprosti, to znači da u njemu ne postoji više gorčine i da je sećanje taman toliko da postoji ali ne i da usmerava tvoje akcije, jednostavno ostaje kao podsetnik a ne kao pravilo. Jer to bi značilo da čovek ne može da obnovi svoju ljubav, i prema nekome a i prema bilo kome. Kada bi se to primenilo na druga razočaranja u životu, moglo bi da se desi (kao što se većinom i dešava) da ljudi nakupe toliko tog stresa da im život postane tuga i da izgubi smisao. Poznajem stanje u kojem se čovek oslobađa negativnih osećaja koji postoje u njemu i koji su možda i opravdani, ali se na kraju vraćaju kao bumerang osobi koja ih nosi. Ne valja održavati gorčinu u sebi, jer ona počne da gospodari nama i da truje i svaku buduću vezu ili sličan odnos u kome se nađemo.
Ne kažem da će posle oprosta dve osobe ostati zajedno, ali da će hladne glave razmotriti događaj, to je dobro. Ako ga ne razlože on će se opet desiti sa istom ili nekom drugom osobom. Ako si oprostila pa i dalje održavaš tu gorčinu, onda znači da to nisi uradila ili da neznaš da je tako nešto moguće, a još gore bi bilo da sumnjaš da tako nešto postoji. Neću da pričam u religioznim terminima, ali ima puno primera... Zato opet kažem ljudski je praštati, ili božanski, kako želite.

Lepo je što ne tražiš ono što ne možeš da pružiš, ali možda je neko spreman na mnogo više od tebe, pa i da ti oprosti, a da ti onda ne možeš da ga pratiš u svojoj uskogrudosti (oprosti, mi nije kritika, već samo princip koji je uopšten).

Isto tako ja to nikad nisam uradio, i zato ne branim sebe ni druge koji to jesu.
A da jesam sigurno bi značilo da mi ta osoba ne znači ono što bi trebala da znači, tj. da je ne volim.
Voleti zaista, postoji tek onda kad ne postoji upoređenje. Dok god upoređuješ i analiziraš tu osobu, nemoguće je sasvim se predati i voleti u potpunosti. Stalno si na ivici... Svaka analiza, u ljubavi otvara pukotinu koja vremenom postaje sve veća i veća, jer se popunjava percepcijom različitosti između dve osobe, a ne onim što ih spaja i čiji jedinstvenim spojem.
Zato voleti znači i biti slep, na neki način. Ali ne i glup. I ne znači da sebe treba ubeđivati da ljubav postoji samo zato jer smo uplašeni od samoće ili čega već. Al to sam već rekao.
Uzroci za prevaru leže veoma duboko u podsvesti ne samo individualnoj nego i kolektivnoj. Nema puno smisla baviti se samo površinskim slojevima toga. Jasno je da u okruženju u kojem se to smatra popularnim sportom, prevara dobija na snazi.
I nisu joj dorasle ni pojedinačne muške ni ženske osobe. Kvantitet postaje bitniji od kvaliteta. A naši stavovi obojeni i opterećeni mišljenjem čitave populacije.
Sve se tako brzo kvari... Pa i ljubav... Svet se ubrzao i u toj brzini sagoreva. Sve me više podseca na vilinske konjice, koji žive samo jedan dan. I to vidimo, ljubav za jedan dan, mesec, dva, pa opet i sve tako.. Ima li kraja tom lutanju?
Hoće li neko da prekine beskonačne greške u ponašanju?
Bilo bi lepo...
angel


ZenTale.... 

Razumem šta si hteo da kažeš... ali ti mene nisi razumeo...
Ja  sam samo rekla da kad nekoj osobi oprostiš, veza više nije ista i ne može se dalje iako ljudi žive u ubedjenju da može. Ako je jednom došlo do prevare sa ženske ili muške strane, ja smatram  da je to kraj veze.
Naravno da svet nije stao i naravno da život ide dalje...i NARAVNO da postoje i drugi ljudi i nova šansa, ali samo sa drugom osobom

Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM