Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 14:26:00

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 100
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 87
Ukupno: 87
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Ljubav na mreži!!!  (Pročitano 11289 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Februar 25, 2007, 15:03:18 »

Sklapanje poznanstava, prijateljstva i ljubavi on-line
Na Internetu se osoba prvo upoznaje iznutra, karakterno, a u stvarnosti je obrnuto: prvo nas privuče izgled.
U to da je svijet prerastao u globalno selo gotovo više nitko ne sumnja. Internet je svojim nebrojenim interaktivnim mogućnostima postao i mjesto gdje se stječu nova poznanstva, prijateljstva, pa i ljubavi. Svakim danom sve je više siteova za upoznavanje ljudi. Tisuće ljudi svakodnevno razgovara na nebrojenim forumima, u brojnim chat sobama u kojima se raspravlja o različitim temama.

Sati i sati provode se pred običnim monitorom, makar i u samoći kutka vlastite sobe. Razmjenjuju se e-mailovi, e-razglednice sa srcima, ružama i najromantičnijim ljubavnim porukama...
Mnogi još s nevjericom gledaju na sve to pitajući se nije li online romansa samo puko zavaravanje. Tko će umjesto kave s prijateljem ili prijateljicom u omiljenom kafiću radije odabrati samoću u kutku vlastite sobe, odnosno "razgovor" s nekim za koga i ne zna kako izgleda?
Pitanje je na mjestu, jer tvrditi da su virtualna prijateljstva i ljubavi uvijek najpozitivniji bilo bi pogrešno! Prigovori poput "pa kako znaš s kim pričaš, kako znaš da ti govori istinu, kako znaš da ti ne laže..." i slični nisu neutemeljeni. virtualni svijet otvoren je i za nepoćudnosti poput lažnih predstavljanja i ismijavanja onih s kojima se priča. Srećom, to su ipak iznimke, a ne pravila.

Internet je samo prvi korak
On-line poznanstva, prijateljstva i veze uzimaju sve više maha, ali svakako je potrebno imati mjeru. Višesatni boravci na chatu ili stalno pisanje mailova mogu nas činiti toliko sretnima i euforičnima da počnemo zanemarivati stvarni svijet. To ne bismo smjeli dopustiti jer ćemo prije ili poslije shvatiti da smo ipak nesretni bez ikoga oko sebe.
Veza preko Interneta može biti samo prvi korak, tj. jedan od načina upoznavanja, no živa je interakcija ono što ljude nakon toga još više zbližava i održava.

Anonimnost je prednost
Netko će reći da je anonimnost u virtualnoj komunikaciji nedostatak, ali to može biti i prednost. Koliko ste se puta, primjerice, našli u društvu, uživo, čiji vam pripadnici nisu odgovarali, ali ste se iz nekog razloga morali prilagoditi, tj. glumiti i smješkati se kako biste se uklopili? Tada ste, drukčije rečeno, prestali biti ono što jeste. Internet i virtualna komunikacija omogućuju da budete svoji, da ne glumite i ne odričete se svoje osobnosti. Svi se služe nadimcima (nickname), a ne pravim imenima. Tek kada upoznate nekoga, sami odlučite hoćete li mu se predstaviti ili nećete.
U tome i jest bit - vi ste ti koji odlučujete. I to nakon što ste osobu postupno upozna(va)li, kroz stil pisanja, način izražavanja, teme o kojima razglabate i ono što kroz razgovor doznajete. Tako Internet pruža mogućnost da, ako treba i unedogled, tražite osobu svog života. Naravno, nitko ne jamči da ćete je naći, ali barem možete pretražiti cijelu kuglu zemaljsku.
Očito, mogućnost traženja i biranja prijatelja i ljubavi mnogo je veća nego u stvarnome svijetu. Koliko ste se puta zacrvenjeli pred nekim koga ste sreli uživo i tko vam se svidio zato jer niste znali kako mu prići? Na Internetu to ne mora biti tako. A ako se i zacrvenite, štite vas vaš nickname i to što vas dotična osoba ne vidi...
No, što ako se oboje zacrvenite? Što ako ste baš pronašli nekoga tko vam se sviđa i kome se, što je najvažnije, i vi sviđate? I što ako vas pita jeste li gledali film "You've got mail" ("Imaš poštu")? Tada ćete zasigurno intenzivirati komunikaciju, a ako je osoba iz vašeg grada ili zemlje, proširiti je i na telefon, SMS poruke...

Hrvati i virtualne veze
Istraživačka agencija "Proof" provela je na Hrvatskim danima Interneta u svibnju ove godine anketu o on-line vezama i prijateljstvu. Uzorak je bio 457 ispitanika. Na pitanje jesu li ikada imali romantičnu vezu na Internetu 14,4 posto odgovorilo je da je imalo, a 85,6 posto da nije. No, 43,4 posto ispitanika ostvarilo je prijateljstva preko Interneta, a 56,6 posto nije. Na pitanje je li nakon upoznavanja na Internetu nužan i susret uživo 28,7 posto odgovorilo je da jest, a 71,3 posto da nije.

Mudro je tražiti sliku
Euforija je neizbježna, ispunit će vas sreća, imat ćete dojam da ste našli osobu svog života. No, još ne znate kako izgleda. Naravno, ako niste bili mudri, pa je to pitali ili tražili (njegovu ili njezinu) sliku. No, kada se konačno odlučite na presudan korak - susret uživo - ni slika koju ste vidjeli ne mora jamčiti da se nećete razočarati.
Vjerojatno je posve normalno da se pri prvom susretu uživo osjećate kao stranci, koliko god ste prethodno bili povezani "preko žice". Bez sumnje, u takvoj komunikaciji veliku ulogu ima vaša mašta, jer je put upoznavanja u virtualnom svijetu obrnut od onoga u stvarnom. Kako dotična osoba nije pokraj vas, s njom se ne možete povezati na temelju njezine fizičke privlačnosti, simpatičnosti, lijepih plavih očiju...
Najgore što vam se može dogoditi jest da se razočarate, ali i to je za ljude! Ako ste od onih kojima je karakter važniji, nakon mrvicu prilagodbe i navikavanja, problema vjerojatno neće biti... Osim ako se niste baš toliko jako vezali, a živite u različitim gradovima. Tada nastaju problemi, a sve ovisi o vama i načinu kako ćete riješiti novi problem - vezu na daljinu...
No, tko vam je kriv kad ste mogli izabrati i odgovarajuće mjesto? Zato, uostalom, i služi virtualna komunikacija - da možete birati i izabrati, zar ne?

Sačuvana
Mushmula
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2007, 10:52:42 »

Kako za koga.Neko ce se udati zahvaljujuci tome,(-komsinice draga sve najbolje- Wink)a neko ne.Najlepsa stvar je to sto mozes da upoznas ljude iz drugih drzava.A sad dal moze bas ljubav..isto kao i kad upoznajes nekog preko sms-a.Cesto ,vrlo ceesto se zavrsi razocaranjem.Iz iskustva.
Sačuvana
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2007, 17:05:45 »

I ja sam se razocarala preko sms,ali nikad se ne zna na sta mozes naletjeti,a hvala na lijepim zeljama Mushmula-TAKODJE!!! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Sačuvana
Talichni
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2007, 19:34:01 »

Na mreži se upoznaje prvo unutrašnji karakter,pa tek fizički izgled.Nekad naletiš na izuzetnu osobu,a nekada se razočaraš...
Sačuvana
MajaSM91
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 721



Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2007, 23:11:13 »

Sve je moguce...pa ja sam se sa svojim deckom upoznala na internetu i ne zalim se...zajedno smo skoro 6 meseci.
Ali sve zavisi na koga naletis...
Sačuvana

...svaki tvoj poljubac jos uvek osecam na kozi, pamtim svaki tvoj dodir...zelim te celom dusom i telom...a ti si tako daleko...volim te Aleksa...
Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2007, 09:51:17 »

zNAM dosta ljudi (koji su zajedno), a koji su se upoznali na internetu,
a nekoliko ih se čak oženilo/udalo za te, dobilo djecu itd....
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2007, 11:43:35 »

Ja josh uvek ne znam shta da mislim... Znam da se chovek moze preko neta ludo zaljubiti, nekad chak i jache nego uzivo, narochito kad se s nekim dugo dopisujesh pa to iz prijateljstva predje u neshto mnogo dublje!
Ja sam upoznala jednu fenomenalnu osobu, a da li ce biti neshto vishe od prijateljstva.... Javicu vam  Grin Roll Eyes
« Poslednja izmena: Jun 24, 2007, 11:45:10 maza0709 » Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
nalle
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


It´s Me ! :D


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2007, 23:09:05 »

Eh... nO...yes  !?

Cheesy
Sačuvana

Jutro Ce Promjeniti Sve !
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2007, 01:41:35 »

Chudi me da se Moca jos nije izjasnio na ovu temu.... hmm....mozda je bolestan,kad ozdravi,sigurna sam da ce zaviriti ovde... Smiley
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2007, 01:44:23 »

Ma sve je moguce...ja sam upoznala npr. jednog super lika preko neta, i uzivo je bio isti kao i na netu, ali samo smo prijatelji! Za ljubav...ne znam...moze neko da ti bude jako,jako drag i sve...ali ma ko sta rekao za ljubav je ipak potrebno dvoje, jedno pored drugog...
Pocetak ljubavi preko neta da...ali za sve ostalo je nuzno upoznavanje licno...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ChEtNiK
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2808


Guns don't kill people. - I kill people


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2007, 10:58:45 »

LJUBAV PREKO ZHICEEEEEE
LJUBAV PREKO ZHICEEEEEE

Shto da ne...
Pitajte Jecu Smiley
Sačuvana

__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2007, 04:45:41 »

Ko je Jeca
Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2007, 07:23:09 »

Jelena, javiće se ona već..
Sačuvana

maza0709
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 283


Ljubav se rodi, živi i umire u očima....


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2007, 20:12:01 »

O gde si Jelenaaaaa ....
Sačuvana

Rechi lete .....
Napisano ostaje....
Jelena
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1696


Suck my lolly :)


Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2007, 20:21:29 »

LJUBAV PREKO ZHICEEEEEE
LJUBAV PREKO ZHICEEEEEE

Shto da ne...
Pitajte Jecu Smiley


hahahahahahhah!!!!Ludi ste SKROOOZ!!!!!
Naravno da mozes da gajis neke osecaje prema nekome na mrezi,ako se druzite svakii dan,caskate,upoznajete se ,sve je to u granicama normale... Ali LJUBAV ...To je preteshka rec da bi stajala pored "mrezhe" . Ljubav je nesto vise,nesto za sto su potrebni pogledi,poljupci i dodiri...
I ako SLUCAJNO osetite da ste se poceli emotivno vezati za neku virtuelnu personu,BEZITE koliko vas noge nose!!!!
Ako greshim,oprostite....Svi imamo pravo na to.
P.S.Mazo,jako bi volela znati koje si godiste...
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM