Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 16, 2024, 20:31:21

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 16
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 69
Ukupno: 69
Prijatelji
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Coca - cola  (Pročitano 7419 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2009, 06:34:19 »

Sta se desava vasem telu sat vremena nakon ispijanja coca-cole...

U PRVIH 10 MINUTA

10 čajnih žličica šećera udare na vas sustav, što je 100 % više od preporučenog dnevnog unosa, a jedini razlog zašto ne povratite zbog pretjerane slatkoće jest taj što fosforna kiselina u piću umanjuje njegov slatkasti okus.

U ROKU OD 20 MINUTA

razina šećera u vašoj krvi raste uzrokujući inzulinsku eksploziju, na što vaša jetra reagira pretvorbom ogromnih količina šećera u mast.

U ROKU OD 40 MINUTA

apsorpcija kofeina je dovršena - zjenice vam se šire, krvni tlak povisuje, a jetra ispušta još šećera u krvotok.

NAKON OTPRILIKE 45 MINUTA

vaše tijelo povećava proizvodnju dopamina koji potiče centre osjećaja zadovoljstva u vašem mozgu; drugim riječima, reakcija je fizički identična onoj koju stvara heroin.

NAKON 60 MINUTA

započet ćete osjećati "šećerni udar" - osjećaj umora i tromosti zbog pretjeranog unosa šećera u organizam.

(izvor: Nutrition Research Center - Centar za istraživanja prehrane, 24. listopada 2007)

(Ovo je dio članka o Coca Coli iz časopisa "Svijetlost", mali dodatak ovoj anticocacola grupi.....makar se sve ovo odnosi i na druga gazirana bezalkoholna pića, nadalje u članku kao najštetniji sastojak navodi se NATRIJEV BENZOAT, koji dokazano razara vitalne djelove DNK.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: Mart 23, 2009, 03:57:11 »

^^ strasnooo
ja je ne pijem inace... fuj fuj scenic
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2009, 17:12:59 »

Volela bih kad bi bilo moguće tu  "coca-colu" zakonom zabraniti... ali to se ne može  Undecided
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2009, 23:04:16 »

Moze. U Indiji su je zakonom zabranili. Nema Coca Cole.. he he he Samo napises kako nije u skladu sa vazecim propisima, bilo po kvalitetu, bilo po sastavu ili nesto slicno, ti bar znas kako to ide... Ali tamo imaju Pepsi a to je isto s... Sick
Sačuvana

Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2009, 23:48:09 »

Da, a Pepsi je isto sranje samo drugo pakovanje...

A ovo je zemlja Srbija, u kojoj ljudi još uvek nisu shvatili neke stvari  Undecided Gde  naći dovoljno hiljada ljudi za inicijativu za takav zakon?! Pa većina će reći da ima prečih stvari... a ne shvataju da ponekad jedan korak mnogo znači... A čak i kad bismo takav zakon doneli, to gov** od pića bi se švercovalo više nego benzin `92-ge...  Angry
Sačuvana

ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: Mart 24, 2009, 00:49:53 »

xexexe danas mi nasem Radoju inace prof. sociologije ponudimo colu i lik kad je skocio...ne! ni slucajnoo znate vi da je cisterna koja je prenosila doticno pice, se prevrnula i ona je izletela napolje po autoputu i skroz je nagrizla asfalt... e sad ljudi ako me je on slagao slagao sam i ja vas...
Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: Mart 24, 2009, 01:08:36 »

po ovome, ja cu u skorije vreme odapnuti...  Cheesy Cheesy pomeshajte cocu sa svime shto je loshe i eto ga  Cheesy Cheesy jbg loshe je to..
Sačuvana

Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Mart 24, 2009, 01:16:07 »

xexexe danas mi nasem Radoju inace prof. sociologije ponudimo colu i lik kad je skocio...ne! ni slucajnoo znate vi da je cisterna koja je prenosila doticno pice, se prevrnula i ona je izletela napolje po autoputu i skroz je nagrizla asfalt... e sad ljudi ako me je on slagao slagao sam i ja vas...

Nemoj verovati na reč - proveri... sipaj pola čaše "coca-cole" i ubaci u to parče džigerice (pošto hoću da ti pokažem kako deluje na jetru, najbolje je da uzmeš svinjsku, pošto je najsličnija ljudskoj), ostavi tako preko noći pa nam javi šta si ujutro našao u čaši...   A ako u "coca-colu" ubaciš parče najtvrđe kore hleba, sigurna sam da ujutro u toj čaši nećeš naći ništa drugo osim same "coca-cole"...

Sačuvana

ciganche:)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2601



Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: Mart 24, 2009, 01:21:31 »

xexexe danas mi nasem Radoju inace prof. sociologije ponudimo colu i lik kad je skocio...ne! ni slucajnoo znate vi da je cisterna koja je prenosila doticno pice, se prevrnula i ona je izletela napolje po autoputu i skroz je nagrizla asfalt... e sad ljudi ako me je on slagao slagao sam i ja vas...

Nemoj verovati na reč - proveri... sipaj pola čaše "coca-cole" i ubaci u to parče džigerice (pošto hoću da ti pokažem kako deluje na jetru, najbolje je da uzmeš svinjsku, pošto je najsličnija ljudskoj), ostavi tako preko noći pa nam javi šta si ujutro našao u čaši...   A ako u "coca-colu" ubaciš parče najtvrđe kore hleba, sigurna sam da ujutro u toj čaši nećeš naći ništa drugo osim same "coca-cole"...



ziva istina, ja probala  Cvidze Geek

sad mi pade na pamet: coca cola, marlboro, suzuki
                              diskoteke, gitare, buzuki  he he he
Sačuvana

Everything will be OKAY in the end. If it is NOT okay, it is not the END.

 ja cu naci novog princa, al za mene ce moj tata uvek biti kralj ♥ ♥ ♥
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #24 poslato: Mart 24, 2009, 01:59:28 »

Pa evo ljudi, ovako, ko vec nije to uradio, moze sebi da obeca u temi Obecanja, da se prestati da pije Colu u svim verzijama, i to ce biti nas mali doprinos opstem dobru.
Dok mi donesemo zakone i ostalo, "crk'o konj" Grin he he he zato, najbolje je 'use i u svoje kljuse' Travka Valjda ce i ljudi oko nas poceti da shvataju da su "2 i 2 = 4"...
Sačuvana

issy-the-Genius
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1377


Ministarka za dijasporu :)


Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: April 03, 2009, 03:52:48 »

Ja sam NElijecheni kokakolichar. Sad
Sačuvana

The DJ is my bodyguard ! Cool Mp3
ardagast
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: April 16, 2009, 23:08:40 »

Elem, pocrkase Ameri odavno Cry ... Je l' te, pili mnogo Cole i koristili microwave Shocked Shocked Shocked
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #27 poslato: April 17, 2009, 08:47:38 »

Pa sada ih je lakse preskociti nego obici, vecinu, a sve moderne poshasti su najpre krenule od njih, pa ti vidi...
Sačuvana

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM