Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 20, 2024, 11:35:51

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 133
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 120
Ukupno: 120
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Prison Break ( Bekstvo iz zatvora)  (Pročitano 21956 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ladyinred
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 246


...sve prave su ljubavi tuzne!!!


Pogledaj profil
« poslato: Decembar 09, 2007, 20:56:47 »



Svetska premijera ove napete drame bila je 29. avgusta 2005. godine i prvu epizodu pratilo je više od 10,5 miliona gledalaca. Televizija Foks, na kojoj se serija emituje za američko tržište, nije zabeležila ovakav uspeh još od 1998. godine, kada su emitovane serije 'Melrouz Plejs' i 'Ali Mekbil'.
O popularnosti ove serije govori i činjenica da je i u drugoj sezoni gledanost bila na zavidom nivou, pa je, iako je planirano emitovanje dve sezone, tj. 44 epizode, producentima odobreno snimanje 3. sezone 'Bekstva iz zatvora' koje se upravo emituje u Americi. Popularnosti ove serije najviše doprinosi jedinstvena 'serijalizovana' struktura radnje, kao i činjenica da se malo koja televizijska serija zaista snimala u zatvoru. Uspeh i priznanja koje je ovo ostvarenje dobilo kao 'zatvorska drama' ponovo su pobudili interesovanje publike za ovaj žanr. 'Bekstvo iz zatvora' kombinuje nadu viđenu u filmu 'Bekstvo iz Šošenka' i napetost i spektakularnost 'Velikog bekstva'. Ova intrigantna serija u svakoj epizodi otkriva uvek nove detalje, dok jedan očajan čovek u očajničkoj situaciji pokušava da sprovede u delo plan o savršenom bekstvu iz zatvora i raskrinka mrežu zavere na državnom nivou zbog koje je njegov brat završio iza rešetaka.




Ubeđen da je njegov brat Linkoln Berouz [Dominik Persel] nepravedno osuđen na smrtnu kaznu koju čeka u zatvoru Foks river stejt zbog navodnog ubistva brata potpredsednice Amerike, očajni Majkl Skofild [Ventvort Miler] odvažno organizuje pljačku banke da bi i sam dospeo u taj zatvor. Majkl je inženjer kome je dostupan projekat zatvora i on pokušava da usavrši detaljan plan Linkolnovog bekstva.
Od najveće pomoći mu je kompleksna tetovaža koja pokriva njegov torzo, u kojoj je sakriven plan zatvora, i još nekoliko zatvorenika, među kojima su i napušteni Fernando Sukre [Amuri Nolasko], bivši mafijaški bos Džon Abruzi [Piter Stormer], ubica i pedofil Ti-Beg [Robert Neper], Stotka [Rokmond Danbar] koji ima dobre veze i Čarls Vestmorlend [Mjuz Votson], za koga Majkl veruje da je u stvari ozloglašeni D. B. Kuper, čuveni otmičar aviona. Jedini Majklov saveznik van zidina zatvora je Veronika Donovan [Robin Tjuni], advokat odbrane i Linkolnova bivša devojka. Ona pre svega ima zadatak da zaštiti El Džeja [Maršal Olman], Linkolnovog sina. Njena potraga za istinom odvešće je pravo do Bele kuće, do agenta tajne službe Pola Kelermana [Pol Adelstin] i vlasti gladne potpredsednice Kerolin Rejnolds [Patriša Vetig].
Prevazilazeći brojne prepreke, usredsređeni na to da svoj plan uspešno sprovedu u delo, braća i šestorica zatvorenika zanemaruju činjenicu da bi bekstvo moglo da ima i mnogo neželjenih posledica.

O Likovima iz serije



LINKOLN BEROUZ
ALIAS: Link da Stink
ZATVORSKI BROJ: 79238
ZLOČIN: Prvostepeno ubistvo iz vatrenog oružja
KAZNA: Smrt na električnoj stolici
MOGUĆNOST USLOVNE KAZNE: Ne postoji

Linkoln Berouz je napustio srednju školu i odmah upao u probleme sa zakonom. Pre nego što je dospeo u Foks river stejt, bio je osuđen na dva meseca zatvora zbog krađe, tri meseca zbog uništavanja imovine, na šest meseci zbog napada, šest meseci zbog posedovanja droge i ponovo zbog napada na deset meseci. Berouz se izjasnio da nije kriv i optužen je po svim tačkama optužnice za ubistvo Terensa Stedmena, brata potpredsednice SAD-a Kerolin Renolds.



MAJKL SKOFILD
ALIAS: gušter
ZATVORSKI BROJ: 94941
ZLOČIN: Oružana pljačka
KAZNA: 5 godina
MOGUĆNOST USLOVNE KAZNE: Ne postoji

Kad obratimo pažnju na nivo obrazovanja Majkla Skofilda, nameće nam se pitanje zašto bi takav čovek počinio zločin. Počevši od besprekornog dosjea u srednjoj školi Morton Ist, Skofild je diplomirao i magistrirao sa pohvalama na Univerzitetu Lojola u Čikagu. U vreme hapšenja, Skofild je bio zaposlen kao konstrukcioni inženjer u prestižnoj čikaškoj firmi 'Midleton, Maksvel i Šaum'.
Osuđen je za oružanu pljačku pošto je pokušao da ukrade pola miliona dolara iz banke u samom centru Čikaga. Na suđenju, Majkl se nije protivio odluci i tražio je da kaznu odsluži u zatvoru koji je najbliži Čikagu.



FERNANDO SUKRE
ZATVORSKI BROJ: 89775
ZLOČIN: Oružana pljačka
KAZNA: 5 godina zatvora
MOGUĆNOST USLOVNE KAZNE: Po isteku 16 meseci

Fernando Sukre je odrastao u Čikagu, a otkako je stigao u Foks river, bio je uzoran zatvorenik. On je ušao u prodavnicu pića sa prazim vatrenim oružjem. To je uradio da bi obezbedio dovoljno novca koji mu je bio potreban da bi kupio verenički prsten svojoj devojci Marikruz, koju je upoznao tri godine ranije. Policija je došla na mesto zločina pre nego što je on uspeo da pobegne i odmah su ga uhapsili.
Sukre i Marikruz su bili zajedno dve godine pre nego što je on otišao u zatvor, a šest meseci posle njegovog hapšenja, Marikruz se preselila u Njujork i prihvatila posao u modnoj industriji. Mesec dana posle njenog preseljenja, Fernandov rođak Hektor se takođe preselio u Njujork. Prijateljima je rekao da ga je firma prebacila u drugi grad, ali oni koji ga dobro znaju veruju da je on zahtevao da bude prebačen kako bi bio bliže Marikruz.



DŽON ABRUZI
ZATVORSKI BROJ: 81004
ZLOČIN: Dvostruko ubistvo i konspiracija
KAZNA: 120 godina
MOGUĆNOST USLOVNE KAZNE: Ne postoji

Džon Abruzi je bivši čikaški mafijaški bos i najozloglašeniji je zatvorenik u Foks riveru. Svoj status poznate ličnosti van zatvora pretvorio je u moć unutar zatvorskih zidina. Drugi zatvorenici, čak i oni osuđeni zbog ubistva, strahuju od Abruzija. Iako čuvari silom sprovode pravila, ne bi bilo preterano reći da Džon Abruzi vlada zatvorom. Abruzi je osuđen za ubistvo i konspiraciju pošto je decenijama uspevao da izbegne optužbe koje su podnosili okružni tužioci države Ilinois.

TEODOR BEGVEL
ALIAS: Ti-Beg
ZATVORSKI BROJ: 89632
ZLOČIN: Šestostruko kidnapovanje, silovanje i ubistvo prvog stepena
KAZNA: Doživotna robija
MOGUĆNOST USLOVNE KAZNE: Ne postoji

Teodor Begvel je jedan od najopasnijih zatvorenika u Foks riveru. Nije veliko iznenađenje što on praktično i ne poznaje život van zatvorskih zidina. Posle višestrukih optužbi za vandalizam i okrutnost prema životinjama, desetogodišnji Begvel je uhvaćen u pokušaju da spali kuću svoje učiteljice i poslat je u dom za maloletne delinkvente. Tamo je upoznao članove alijanse koja se bori za nadmoć bele rase.
Kako je Begvel rastao, rasla je i ozbiljnost njegovih zločina, među kojima je i napad smrtonosnim oružjem i pokušaj ubistva. Zbog ovih zločina Begvel je završio u strogo čuvanom zatvoru u Alabami, gde je preuzeo lidersko mesto u Alijansi. Po odsluženju kazne, ponovo se vratio kriminalu i započeo seriju silovanja i ubistava po Alabami. A zbog toga što su među njegovim žrtvama bili i tinejdžeri, našao se na listi najtraženijih kriminalaca u popularnoj TV seriji. Kada su ga konačno uhvatili, Begvelov advokat je zahtevao da bude smešten u zatvor van Alabame, jer je postojala bojazan da će on ponovo postati vođa Alijanse. Smešten je u zatvor Foks river zbog toga što u njemu ne postoji ogranak Alijanse za nadmoć belaca. Ali, harizmatičnom Begvelu je trebalo samo deset meseci da napravi Alijansu, jednu od najmoćnijih bandi u zatvoru.



EL DŽEJ BEROUZ

Do pre nekoliko meseci El Džej je bio porsečan tinejdžer iz Ilinoisa. Živeo je u lepoj kući sa svojom majkom Lizom i očuhom Adrijanom. Obavljao je sve poslove po kući. Imao je dobre ocene i klonio se nevolja.
Ali sud nije uvažio mogućnost žalbe na prvostepenu odluku njegovog biološkog oca, Linkolna Berouza, i određen je datum njegovog pogubljenja. To je umnogome pogodilo El Džeja. Zato se u poslednjih nekoliko meseci njegovo ponašanje potpuno izmenilo i uhapšen je zbog posedovanja marihuane koja je bila namenjena za prodaju. Iako je nekoliko puta izjavio da otac nema uticaja na njega, sudeći prema ponašanju u poslednje vreme, ova njegova izjava je daleko od istine.



VERONIKA DONOVAN

Iako je u srednjoj školi bila u vezi sa delinkventom Linkolnom Berouzom, Veronika Donovan nikada nije postala uličarka. Bila je izuzetan učenik u srednjoj školi i zahvaljujući tome dobila je stipendiju za fakultet političkih nauka. Onda je doktorirala pravo. Po završetku doktorata, bavila se pravom vezanim za nekretnine u jednoj čuvenoj firmi. Uprkos poslovnom uspehu, Veronika nikada nije zaboravila odakle potiče. Iako nije imala iskustva u kriminalnom pravu, nedavno je branila Majkla Skofilda, prijatelja iz detinjstva, i to u parnici na osnovu optužnice da je Skofild počinio oružanu pljačku. To je uradila jer je Skofild odbio pomoć svih advokata koje mu je sud dodelio.
Veronika trenutno radi sa Nikom Savrinom i oni pokušavaju da oslobode Linkolna Berouza optužbi za prvostepeno ubistvo.



DOKTORKA SARA TANKREDI

Sara je odmalena želela da postane doktor. Odrastajući u predgrađu Čikaga, uvek je sanjala o tome da radi u bolnici. Ali pošto je ostvarila svoj cilj i dobila fakultetsku diplomu, Sarina karijera je bila ugrožena zbog problema sa drogom. Posle nebrojeno mnogo pokušaja da ostavi narkotike, Sara je to konačno uspela uz pomoć grupnih terapija anonimnih narkomana. Međutim, činjenica da je doktor više joj nije bila dovoljna i odlučila je da se posveti humanitarnom radu. Kao jedan od nekoliko doktora u zatvoru, Sara je odgovorna za sve - od lečenja manjih povreda do izvođenja hitnih operacija. Ona nije uvek svesna rizika kome se svakodnevno izlaže, a posao kojim se bavi naročito je stresan za njenog oca, Frenka Tankredija, guvernera Ilinoisa. Uz to, i njihova različita politička uverenja dovela su do zahlađenja odnosa poslednjih godina.


Ideja za seriju predstavljena je producentima Foksa 2003. godine, ali nije dobila zeleno svetlo jer serija, navodno, nije imala potencijal za dugoročno prikazivanje. Posle nekog vremena, ponovo je razmatrana mogućnost snimanja desetodelne mini serije, za koju su bili zainteresovani Stiven Sigal i Brus Vilis. Ipak, mini serija nije realizovana. Zbog popularnosti serija '24' [2001] i 'Izgubljeni' [2004], producenti su promenili odluku i podržali realizaciju serije.
Serija je snimana u zatvoru 'Džoliet', koji je zatvoren već nekoliko godina. Mnoge scene snimane su u ćeliji u kojoj je nekad boravio serijski ubica Džon Vejn Gejsi, poznat i kao klovn-ubica. On je osuđen, a kasnije i pogubljen zbog silovanja i ubistva 33 dečaka i tinejdžera između 1972. i 1978. godine
Ventvort Miler, najpopularniji glumac u ovoj seriji, koji tumači lik Majkla Skofilda, izabran je za ulogu u poslednjem minutu. Snimanje je počeo nedelju dana pošto je dobio ulogu.
Ukoliko biste želeli da uradite tetovažu kakvu Majkl Skofild ima u seriji, bilo bi vam potrebno više od 200 sati, a cena takve tetovaže u Americi je između 15 i 20 hiljada dolara.
Tetovaža koju Majkl Skofild nosi zapravo je odlično napravljena maska. Sastoji se iz 20 delova i potrebno je više od četiri sata da bi se nanela. Takođe, potrebno je i više sati da bi se ona skinula sa tela uz pomoć čistog alkohola.
U početku je bilo planirano samo trinaest epizoda serije. Ali zbog velikog uspeha, producenti kompanije Foks produžili su je na 22 epizode.Čak trinaest zatvora zabranilo je prikazivanje serije.

Izvor: RTS



Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2007, 14:17:37 »

Da i snimljena je i treca sezona i ja mislim da se planira i cetvrta...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
ladyinred
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 246


...sve prave su ljubavi tuzne!!!


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2007, 17:32:33 »

Hmmm..
Da treca sezona se upravo prikazuje u Americi, a ja sam cula da serija ima 5 sezona... E sad koliko je to istina nemam pojma...

Bilo je predvidjeno da serija ima dve sezone, ali zbog velikog broja gledalaca snimljena je i treca...

Meni se svidja, i pratim je..
Sad cekam sledecu epizodu trece sezone... Cheesy

Jel jos neko prati seriju?
Sačuvana

^Candy Man^
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2075


I <3 Kovach family... :)


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2007, 22:01:48 »

Ja sam malo gledao ali u osnovnoj u mom razredu je bilo par fanatika... I to onih teskih... Ne po kilazi...
Sačuvana

Moj je zivot Svicarska,skoro pa savrsen k'o blistavi brilijant,vjestom rukom izbrusen...
Hocu ja jedan ovakav...
Lexxxigon
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 121


No Comment


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2007, 13:48:55 »

Serija je odlicna.......ne volim serije ali ova me je prijatno iznenadila.......
Sačuvana

Ponekad se pitam zashto bash ti
A onda shvatim da isti smo mi
Da istim zharom srce nam tuche
Da li me volish moje luche
Ti si mi zhelja zhivotni san
S tobom sam u mislima svaki dan
*Anja 37*
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 296



Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2008, 18:29:46 »

Jel jos neko prati seriju?

ja pratim seriju... tj ostao mi je samo treci serijal da je odgledam...
Sačuvana
Jelena20
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2008, 19:22:03 »

Slazem se u potpunosti. Sreija je zbilja odlicna,najbolja od svih sto sam dosad pratila.
Prvu i drugu sezonu sam pogledala po par puta cak,

I da imaju 10 sezona sve cu da gledam.
Jel jos neko prati seriju?

ja pratim seriju... tj ostao mi je samo treci serijal da je odgledam...
Sačuvana
wecni
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13



Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2008, 02:00:20 »

Najbolja serija ikada snimljena. Radnja serija je zanimljiva. Iz epizodu u epizodu saznajemo nesto novo o likovima serije.
Sačuvana

upoznajte me kako bih i ja vas mogao upoznati
laki_bn
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2008, 03:26:13 »

I da imaju 10 sezona sve cu da gledam.

To cemo josh videti Smiley
Sačuvana
Enna-16
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 81



Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2008, 06:04:31 »

Super serija
Sačuvana
Thea 94
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2008, 21:36:50 »

Serija je mnogo dobra, odgledala sam dosta epizoda ali nisam bas po redu gledala.......Mislim Wenvorth Miller (majkl) je prelep, ali ne gledam seriju zbog njega, jer je inace odlicna.............. Cheesy A i doktorka je mnogo slatka Cheesy
Sačuvana
Maletzka x)
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 407



Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2008, 21:39:24 »

ja seriju skoro i da gledam zbog Wenvorth Miller-ali i wolim takwe serije uopshte...npr,wolim strashno CSI Miami...
Sačuvana

ladyinred
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 246


...sve prave su ljubavi tuzne!!!


Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2008, 02:37:25 »

Mmmmm pricajte mi o tome!!!
Sačuvana

mali000
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2008, 21:21:43 »

Da li neko zna koliko ima treca sezona epizoda?
Sačuvana
fedman kasad
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1858


СЛОГА БИЋЕ ПОРАЗ ВРАГУ !!!


Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2008, 22:07:41 »

prema mojim informacijama treca sezona ima ili 12 ili 14 epizoda ... mada mi je krivo sto kraj serije nije bio na kraju druge sezone !!!
Sačuvana


                                               

.... француској , са којом смо крв лили и у молитвама је спомињали , а које више нема!!
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM