Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 01, 2024, 15:21:24

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 96
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 83
Ukupno: 83
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Big Files  (Pročitano 1839 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
johnny
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


...You'll never walk alone...


Pogledaj profil
« poslato: Novembar 27, 2007, 19:52:18 »

O ovome nemam pojma, tako da nisam znao ni temi da dam adekvatno ime.
Skoro sam skinuo torrent NBA 2008 i lik je spakovao datoteku sa 3.27GB na 285Mb da bi se lakse skinulo.
Otpakovao sam ga pomocu WinRar-a. Jel zna neko kako se smanjuju ti veliki fajlovi/datoteke ? Koji program da koristim i postupak ?
Sačuvana
Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2007, 22:16:33 »

Treba ti samo WinRar. Ubacis sve te fajlove koje hoces u jedan folder ili ako mozda hoces jedan fajl, onda stisnes desni klik na folder ili fajl i onda u meniju stisnes "Add to archive..."  i onda jednostavno ok, a izaberes mesto gde ce on da ti stavi fajl kad zavrsi... A imas tu i jos neke opcije... Inace da "rarujes" slike  i muziku ti nista ne znaci...
Sačuvana

johnny
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


...You'll never walk alone...


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2007, 23:03:37 »

Pa da, i napravis arhivu. Ali velicina ostaje ista. To je sve jasno. A kako je uspeo toliko da smanji fajlove ? Konkretno, treba mi da spakujem neke instalacije od 4, 5, 6 GB jer mi trenutno ne trebaju a zauzimaju mnogo mesta.
Sačuvana
strateg3
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2007, 01:35:05 »

Ti sam prilikom pakovanja arhive odredjujes i zadajes komandu WinRAR-u koliko da ga kompresuje,i da li da podelis arhivu na vise delova,znaci samo malo pogledaj u podesavanjima samog Software-a,malo se igraj i sam ces videti sta mozes da sabijes a sta ne,napr.prijatelju sam slao neke drivere i od 450MB sam sabio na 154MB dok neke stvari nemozes kompresovati,a WinRAR je najbolji za te stvari Geek
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2007, 06:28:13 »

Kao sto strateg kaze malo se igraj, prosto je i videces sta je najbolje za tebe... A to sto se instalacija tice ima tipova koji RIP-uju neke instalacije... npr. ja sam skidao Colin McRae sa neta (torrent) I instalacija iznosi otprilike oko 3.6 il 3.7 GB obicno "rarovana"(spakovana) a ovaj tip je spakovao na manje od 1GB... Sad sto hocu da ti kazem je da je on izbrisao neke stvari koje nisu potrebne(nekom ne nekom da)... izbrisao je "Multi Language Pack" i izbrisao je glas suvozaca... naime na sadasnjim igricama zvukovi zauzimaju neverovatno mnogo prostora a njih je nemoguce kompresovati(ja mislim, moze im se smajniti kvalitet pa onda se automatski smanjujei velicina, ali ko zeli to)... i dobio je jednostavno igricu sa 3.7GB na oko nesto manje od 1GB... Tako da svasta je moguce... A sve perfektno radi...
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM