Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
April 18, 2024, 02:05:16

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 85
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 70
Ukupno: 70
Prijatelji
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Grad Niš  (Pročitano 17299 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MPshofer
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


Pogledaj profil
« poslato: Septembar 24, 2007, 15:31:32 »

http://www.nis.org.yu/
http://www.naissus.info/
http://www.gradnis.net/
http://www.nistourism.org.yu/
http://www.nis-gradskiprevoz.com/
http://www.nisomnia.org.yu/
http://www.fsnis.org.yu/
http://www.niscaffe.co.yu/

Ima inače još puno sajtova,ali ajde da čujem Vas...
Ko je bio u Nišu i kakve su impresije?
Sačuvana

Ja sam uvek ZA!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2007, 17:17:02 »

Bila.... dosta, dosta puta...
He,he pa kad mi je u komsiluku Smiley Smiley Smiley
I svidja mi se... Mislim grad je bas super, ima extra kej i mnoge parkice, i cool mesta za izlaske...
Jedino sto mi se ne svidja u Nisu su odvratni ljudi - cast izuzetcima... strasna neljubaznost, napetost...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: Septembar 25, 2007, 15:05:22 »

Micka ja živim u Nišu od rođenja, ali je stvarno super gradić. Prava mera veličine grada, možeš za sat i nešto da ga pređeš i pešice, onaj najbitniji deo makar, a imaš čak i aerodrom, koji radi tj. otvoren je zbog dobrog vremena više od 330 dana godišnje, pa se čak zbog magle i sa beogradskog prebacuju na Niški, čak i sa Skopskog ponekad.... pa gde hoćeš možeš da putuješ.
A to za neljubaznost, pa ima ali neznam u kojoj meri.. znaš kad pođeš u veći grad vidiš da su ljudi u frci, jedno stavno je tako.. i ja kad odem u Bg, vidim isto to... sve je stvar ugla posmatranja.. kad odem recimo u Aleksinac, imam utisak da sve stoji. Tako je to..

Ima i parkova i kej koji je prelep, i Nišku banju, i stadion, i teniske terene.. mislim da ih ima više nego u Beogradu.. Halu.. bazene.. Hotele.. Univerzitet.. ma sve ima..
Možda, ne možda, nego fali još puno kulturnih događanja.. pa čak i muzičkih, tu je nešto mrtvo, ne puno, ali nema bash mnogo kvaliteta.. moglo bi bolje jednom rečju. I da, na šalterima gužva i birokratija, ali i to je mnogo bolje nego što je bilo. Mada to je svuda manje više tako kod nas.  Eto.. ukratko..
« Poslednja izmena: Septembar 25, 2007, 15:15:36 ZenTale » Sačuvana

MPshofer
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2007, 20:21:46 »

E sad ovako...
Ja sam rođeni nišlija, sada živim u Beogradu! Ako upoređujete ljubaznost nišlija i beograđanina onda nišlije pobeđuju!
Mnogo više nevaspitanih, nekulturnih, napetijih ljudi ima u Beogradu!
Slažem se da Niš nije grad iz bajke gde su svi nasmejani, fini, ali... više smeha kod ljudi primećujem u Nišu nego u Beogradu.
To je grad koji još uvek ima "dušu".Čini mi se da polako gubi...
Smorim se kad vidim da je u Nišu sve više prosjaka, beskućnika...
Mislim, da je Niš u velikoj prednosti od Beograda i Novog Sada. Niš je jedan od najsiromašnijih gradova u Srbiji, mnogo ljudi je ostalo bez posla isl.Čak i u tim teškim trenucima Niš ipak nekako je veseliji i nasmejaniji od Beograd gde i pored MNOGO većih plata i raskošnijeg života, jednostavno malo je smeha... Sad
Sačuvana

Ja sam uvek ZA!
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2007, 12:14:13 »

Da Tale, slazem se sa tobom, mnogo kulturnih dogadjaja fali Nisu, cak i ono malo sto ima je apsolutno nedovoljno poseceno... to valjda opet zavisi od mentaliteta ljudi...
Da je beda, jeste i to velika, uopste ne kaze se za dzabe sto juznije to tuznije, strasno me zivcira i plasi veliki porast propalica, lopova i sl. na ulicama Nisa. Ne mozes normalno da predjes preko mosta onde kod tvrdjave a da te neko ne gurne ili pokusa da uzem nesto...
Zao mi je sto Nis ne zna da iskoristi svoja dobra npr. tvrdjavu - begoradski kalemegdan je toliko exponiran a meni je tvrdjava u Nisu cak mozda i lepsa... Volim i to kod Nisa sto je sve na dohvat ruke, ne moras da se cimas non stop oko prevoza jer skoro svuda sto je vazno mozes peske iz centra da stignes, mnogo je laksi za snalazenje od Bg-a sto je dobro i za nas koji dodjemo sa strane Smiley Smiley Smiley
Ali se u sam grad mnogo malo ulaze i obraca paznja...
A to za neljubaznost ovde na jugu i u Bg-u...pa...meni je to sve isto... Nis je nekada imao ogromn dusu i meraklijsko srce - nesto sve vise sumnjam da je ostalo nesto od toga...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2007, 10:30:55 »

Znaš Mici, ova zemlja počinje da liči na punoglavca. Naravno znaš gde je glava a gde rep. Pa zato nemoj se čuditi da je tako. Privreda ne radi, jer je sve preseljeno, što je valjalo, u Bg, a sa onime što ovde ima i radi, ne može se puno izdvajati u poboljšanja. Ali slažem se sa time da je bitna dobra volja, sve se može kad se hoće. E sad neki hoće i rade, a neki neće i blokiraju ove prve. I stalno tako. Vlasti se menjaju i podmeću nogu jedna drugoj.. tako je gotovo svuda u Srbiji.
Ali bez obzira na to, stalno se nešto gradi. Malo, malo, pa prođem i vidim da je nešto izgrađeno, a nisam bio tu možda mesec ili nešto malo više, tako da stvarno se brzo gradi.
Juče sam se šetao (pa videli smo se!), i osećaj mi je odličan, još malo pa pet.
Niko me nikad nije odžepario niti napao, mada znam da to postoji, gužva u tom delu grada je česta, svuda su radnjice, tezge, automobili, pa je gužva, i stalno ima gurkanja, ali to je normalno, dobro ne baš najnormalnije, ali za ovo kod nas, uobičajeno. Kao i svaka autobuska, pored koje je još i pijaca.. Jasno Vam je.

A nisu mi ljudi ni neljubazni, makar na takva mesta ne idem. Šaltere izbegavam.

A kultura.. pa radi se, radi...
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2007, 10:47:13 ZenTale » Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2007, 15:46:28 »

E...omiljena stvar kod Nisa mi je setnja.. uvek imas gde da se setas...za svakog po nesto...ko hoce prirodu - kej, ko hoce radnje - pobedina... i... bas mi je bilo lepo juce dok smo se setali Smiley Smiley Smiley
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2007, 16:20:25 »

He jeste, i meni je bilo super, a nismo mnogo prošli, ali opet je extra. Posle je padala i kišica, a bilo je toplo, stvarno super, skoro nestvarno.. Posle sam sa drugom otišao na večeru u Staru Srbiju i večerali napolju, pod suncobranom, dok je sitna kišica padala.. Ma kažem ti extra. Mnogo volim moj grad.
A i to je isto bitno, ti znaš, pričali smo o tome.. za provod je najbitnije društvo, ja sam imao juče dobro društvo i to je bio dobar provod, to si naravno bila ti, Micika. Kolo
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2007, 16:25:22 »

Verujes da sam tek sad svesna da smo pricali 3 sata neprekidno i da nam je opet bilo malo...
A jeste... malo smo prosli ali bilo je super... Iduci put me vodis u obilazak Nisa - ali gledano sa tvoje strane... ok? Wink
Volim kada pada malo kisice... Ja dok sam se vracala kuci pocela je da pada... kada sam stigla ovde je vec bio pljusak... ali mi je nekako to bas odgovaralo... I sad mi odgovara... samo kad bi pala...a ne da je ovakvo bzvze vreme...
Sta volim u Nisu jos: sUpEr poslasticare Grin Grin Grin Njam, njam... Lipa, Turist & co. Grin Grin Grin
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2007, 17:07:58 »

He he.. pa jeste, u pravu si. Nismo ni primetili.. mada sam znao, jer se smrklo kad smo se pozdravili, to znači oko tri sata, kako ti kažeš, a mogli smo i još puno.
Tek ćemo mi da šetamo, i sve ćemo da obiđemo, da znaš, samo nađi vreme, imamo i auto i možemo da idemo gde oćeš. Uveče, naravno - svirke!
E poslastičare.. he he. Pa znam šta je dobro. Idemo i na neku klopicu - next time.
A i vreme će biti super, kad je dobro društvo, vreme je nebitno.. he he. Kolo
Sačuvana

MPshofer
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2007, 23:36:34 »

Poslastičare u Nišu, uf stvarno najbolje!
Ali definitivno ono što je najbolje u Nišu, a hrana je, složićete se....
pogađajte...
uf....
BUREK!  Grin

Jeo sam ga svuda po Srbiji, najviše u Beogradu, ali niški... stvarno najbolji!
Najjači je na Trošarini i to oko 3-4 ujutru kada čekam prvi "ledenostenac" ili "novoselac"  Grin
Sačuvana

Ja sam uvek ZA!
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2007, 03:09:39 »

He he.. Burek. Al' da vidiš na Palilulskoj rampi.. Zlatno Zrno pekara, burek je izmišljen! Jes' da ja to retko jedem, ali stvarno je dobar. Travka
Hrana je.. stvarno, u pravu si hrana je ovde kod nas u Nišu, jednom rečju - STRAVA. WoW Ima samo još jedna bolja stvar u Nišu.. pogađaš šta je to... Travka he he..
Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 01, 2007, 06:06:10 »

Bio sam jednom... Nisam nesto puno toga video ali deluje simpaticno i otmeno...
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2007, 15:15:16 »

Da, najverovatnije i jeste tako, kad prvi put vidiš Niš.
Simpatičan-jeste.
Otmen..pa verovatno i to jeste, jer si video građevine koje su građene u vreme kad je Niš bio srpska prestonica. Iako je to kratak period, ima dosta sačuvanih spomenika i zgrada.
Više puta u istoriji bio je kulturni i drugi centar regije, od pre 2000 godina, pa do danas.. 
U Medijani, u prestonoj palati, na obodu Niša, rođen je Car Konstantin, prvi vladar koji je prihvatio i priznao hrišćanstvo i postavio za 'državnu' religiju. Sa njim je prestao progon hrišćana...
Na osnovu toga, može se reći da je Niš jedan od centara hrišćanstva. Pa i u kulturnom smislu. Kako god sve ovo nekome zvučalo, i šta god to značilo, ovo su činjenice.
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2007, 18:17:17 »

Dok mi je brat ziveo kod Palilulske rampe non-stop sam visila tamo kod njega i u zlatnom zrnu jela sva moguca peciva - i da burek je absolutely the best... Volim i mbn pekare...
A on sad trazi novi stan i ja se nadam da ce ubosti neku strava pekaru ili poslasticaru... xexexe...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM