Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 03, 2024, 14:11:05

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 709
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 680
Ukupno: 680
Prijatelji
Glasanje
Pitanje: Da li ste SREĆNI?
Jesam - 14 (28.6%)
Uglavnom jesam - 14 (28.6%)
Ponekad jesam - 5 (10.2%)
Trenutno jesam - 3 (6.1%)
Trenutno nisam - 6 (12.2%)
Nisam - 3 (6.1%)
Neznam, ne'am pojma - 4 (8.2%)
Ostalo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 49

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: SREĆA  (Pročitano 47884 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #15 poslato: Novembar 12, 2007, 11:41:38 »

Ja uopšte ne shvatam kako ljudi zaobilaze kvalitetne teme!!
Sreća je u malim stvarima  :-)
Ja sam srećna!
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #16 poslato: Novembar 12, 2007, 13:27:37 »

Sinoć sam pomislio "Niko se skoro nije oglasio u ovoj temi.." i ti si postavila post u njoj... Neznam da li je to bila intuicija ili ostvarenje 'jake misli' tj. želje, ali mi je drago zbog toga. Kada neko kaže da je srećan to je zaista NEŠTO. Zaslužuje svako poštovanje.

A dužan sam ti i odgovor na konstataciju "Ja uopšte ne shvatam kako ljudi zaobilaze kvalitetne teme!!".
To je po meni zato što se oni koji se ovde oglašavaju imaju sledeće karakteristike:
1.Nisu površni,
2.Slabo ih zaokupljaju isprazne, svakodnevne teme,
3.Srećni su,
4.Nesrećni su, pa traže sreću,
5.Introvertni su, jer sreću traže tamo gde se ona može naći, uglavnom u 'unutrašnjim' vrednostima a ne 'spolja', jer ih tl 'iznutra' osiromašuje,
6.Zreli su i imaju puno životnog iskustva i svojih trenutaka 'sreće', koju nije tako lako pomutiti,
7.Nemaju životnog iskustva i upijaju svaku reč iz koje mogu nešto da 'nauče',
8.Mnogo znaju o tome...
9.Znaju po nešto, ali bi im dobrodošlo 'još nešto'...
10.Malo lutaju...jer na netu se najčešće suočavaju sa virtuelnim srećama,
11.Srećni su i prepoznaju sreću svuda, pa i na netu...
12.Skoro su okusili 'Veliku sreću'..
13.Skoro su okusili 'veliku nesreću'.. nešto što je poljuljalo njihovu dosadašnju 'neukaljanu' sreću...
14.Avanturisti su - uvek u potrazi za novim saznanjima..
15.Hrabri su-suočavaju se sa svime što ih snalazi, i srećom i nesrećom. Hrabro se hvataju u 'koštac' sa obe stvari...
 Baja Knindza
I to nije sve, al' eto... za sad.  Geek angel

Kako god, neko se od Vas pronašao u ovome...
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #17 poslato: Novembar 12, 2007, 13:59:38 »

Ja mislim da je malo intuicije malo ipunjenja želje :-)
Mislim da ipak ljudi koji su ovdje i koji su meni veoma dragi jednostavno traže razonodu, kao i ja u većini slučajeva pa nemaju vremena za jednu ozbiljnu diskusiju.
Daleko od toga da smo mi svi neozbiljni.
Ipak, neka stoji ovdje.
dostupna..
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #18 poslato: Novembar 12, 2007, 14:16:25 »

Da... to nisam napisao jer se podrazumeva. Neka se neko pronađe i u jednoj stavci-sasvim je dovoljno, jer te stvari ne moraju da, uvek, isključuju jedna drugu. Al' ok, kao što ti kažeš. Neka stoji. Neka bude i samo zabave radi...
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2007, 15:02:11 ZenTale » Sačuvana

Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2007, 01:54:24 »

"Ponekad su cudni udarci srece" - Dalai Lama... Ova tema je za mene nekako teska, i nije da necu da postujem u njoj, nego ne znam to da objasnim....
Sačuvana

ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2007, 02:22:17 »

Moco, ti si oslobođen 'obaveze' po ovoj temi...
Sačuvana

lejenica
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3280


Ministar za kulturu


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #21 poslato: Novembar 13, 2007, 10:37:58 »

Dobro kad već Zen kaže ,ali  Moco imaš obavezu da budeš srećan, cijelog života  Kiss
Sačuvana

Milan Beskrajno Snazan
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 876


Nekad sam ne odlucan-a mozda i nisam?


Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: Novembar 13, 2007, 17:22:19 »

Milanov doprinos...

Ehh pa da pocnem sa definicijom:

Sreca je emocijalno ili osecajno stanje coveka,koje se karakterise osecanjima uzivanja i zadovoljstva.

Svaki boziji dan sam srecan i ispunjen.Neko ce se pitati kako?
Recept za Srećan zivot(by milan)
Po meni sreca u mnogome zavisi od ljubavi koju pruzamo i dobijamo,tako gde nema ljubavi gde vlada tama i tuga,svadje nema ni srece,zar nisam u pravu?
E pa za pocetak,ja preporucujem (za srecan zivot) da sve posmatrate sa ljubavlju.Kada zracite ljubav i vi cete je uzivati od strane drugih ljudi i onda smo ispunili uslov za srecu.

e sad...da bi naucili kako voleti svet u kome zivimo imam sledecu,jako dobru stvar:

Pozdravljam ovaj novi dan sa ljubavlju u srcu.
Jer ovo je najveca tajna uspeha u svim poduhvatima.Telesnom se snagom moze i raskoliti stit,cak i unistiti zivot,ali samo nevidljiva snaga ljubavi moze otvoriti ljudska srca i sve dok ne ovladam tim umecem,ostacu samo sitan trgovac na trzistu.Ucini cu ljubav svojim najjacim oruzijem,i niko kome se obratim nece se moci odupreti toj sili.Ne moraju se slagati sa mojim rasudjivanjem,ne moraju verovati mom govoru,ne moraju odobravati moju odecu,cak i moje cenkanje moze izazvati sumnjicavost,no moja ce ljubav rastopiti sva srca,poput suncevih zraka koje omeksaju i najtvrdju zemlju.

Pozdravljam ovaj novi dan s ljubavlju u srcu.
A kako cu to postici?
Od sada cu se prema svemu odnositi s ljubavlju i ponovo biti rodjen.Volecu sunce jer mi greje kosti;volecu kisu jer mi pročišćuje duh.Volecu svetlost jer mi pokazuje put,ipak cu voleti i tamu jer mi pokazuje zvezdice.Pozelecu dobrodoslicu sreci jer mi prosiruje srce;sve jedno cu podneti tugu jer mi otvara dusu.Primicu nagrade jer mi pripadaju, ipak cu pozdraviti i prepreke jer su mi izazovi.

Pozdravljam ovaj novi dan s ljubavlju u srcu.
A kako cu govoriti?
Hvalicu svoje neprijatelje i oni ce mi postati prijatelji,ohrabrivacu svoje prijatelje i oni ce mi postati braca.Uvek cu pronalaziti nacine za odobravanje;nikada necu traziti isprike za ogovaranje.Kada dodjem u napast da kritiziram,ugrist cu se za jezik;kad me nesto potakne na hvaljenje,vikacu iz petnih zila.
Zar nije istina da ptice,vetar i sva priroda kuju u zvezde svog stvoritelja?Zar se ja istom pesmom ne mogu obracati njegovoj deci?Od sada cu pamtiti ovu tajnu koja ce mi promeniti zivot.

Pozdravljam ovaj novi dan s ljubavlju u srcu.
A kako cu se ponasati?S ljubavlju prema svim ljudima jer svaki covek ima osobine koje valja ceniti makar one bile skrivene.S ljubavlju cu srusiti zid sumnje i mrznje koji su podigli oko svog srca,a na njegovo mesto cu postaviti mostove da moja ljubav moze uci u njihove duse.


Ja se drzim ovoga i svaki dan mi je srecan,nicim se ne opterecujem,ljudi me vole i postuju i to je za mene sreca.
Svaka mracna strana ima neku svetlu.Prihvatite sve sto se desava oko vas i u vama,ali na sto bolji i laksi nacin.
I da...SMEJTE SE,covek je najlepsi kad se smeje,i rastereti se,nasmejte i svoje prijatelje u teskom trenutku,kao i neprijatelje i prolaznike,kad vidim nekog srecnog i nasmejanog i meni je milo...


aj nadam se da ce se neko iz korena promeniti kao ja
Sačuvana

People see like, a rail,a gap or like a wall,normal stuff...we see more than that...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #23 poslato: Novembar 13, 2007, 17:34:09 »

Bravo Milane! Svaka čast! Ovo ja zovem post... Divno i tačno zvuči. Neznam kad si počeo da se pridržavaš tih pravila, ali nije ni važno, bitno je da si počeo, a još važnije da je još jedna duša spašena od tuge i propadanja. A možda će to pomoći i još nekoj...
Sačuvana

Milan Beskrajno Snazan
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 876


Nekad sam ne odlucan-a mozda i nisam?


Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2007, 17:36:27 »

heh ne delujem kao da je odavno primenjeno?
Sačuvana

People see like, a rail,a gap or like a wall,normal stuff...we see more than that...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #25 poslato: Novembar 13, 2007, 17:54:54 »

He he... Pa ne znamo te mi odavno, ali, u svakom slučaju, deluje mi kao da se desila neka transformacija kod tebe.. a kad smo primetili.. pa možda je to i bilo skoro, nisam siguran, ali meni deluje kao da je skoro...
Sačuvana

Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: Novembar 14, 2007, 00:28:00 »

Milane, ovo je pravi doprinos temi... Hvala 
Sačuvana

*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: Novembar 14, 2007, 01:34:23 »

ljudi..evo sta sam nasla..
meni je bilo zanimljivo..a mislim da ce i vama..bar se nadam

"Sreca

Koliko smo zaista svesni onih malih zadovoljstava, svakodnevnih ali retkih prijatnih trenutaka? Gledam ljude oko sebe, svoje prijatelje, bliske prijatelje i pitam se da li zaista njima vreme tece drugacije. Neki od njih su zaposleni, neki nikada nisu ni radili ali nije u tome stvar. Svaki put kad se skupimo povede se prica o tome koliko ko ima srece u zivotu. Kao da je to nesto sto ti ili daju ili ne daju kad se rodis, zadenu ili ne zadenu u benkicu, pa sta kome zapadne. (Neka sestra ili babica koja porađa sve nase majke, ima ormaric pun paketica srece, ali od silnog posla ne moze svaki put da se seti da nam cusne taj smotuljak... ili... jednostavno ne daje bebama koje joj se ne svide, koje mozda suvise placu ili opet suvise cute.) To nije ona stara prica o uticaju kosmickih sila i njihovoj kombinaciji u trenutku naseg rodjenja, u sta bih jos mozda i mogala da poverujem. Ne. Ovde se, po njihovom misljenju, sreca dobija cistom srecom. Dakle od tog trenutka, trenutka naseg prvog uvijanja u pelene, nas zivot nekako zivi svoj tok a mi se trudimo da ga ispratimo!
Sa takvim pogledom na stvari, moji prijatelji smatraju da je babica, koja je poradjala moju dragu majku, bila jako kratkog pamcenja. Stavila je jednu kesicu srece, onda ju je neko pozvao i ona se okrenula. Kada se vratila, ne secajuci se sta je poslednje uradila, stavila je jos jednu greskom. Zanimljiv pogled na zivot. Iza toga verovatno sledi i onaj srceparajuci nastavak price o tome kako je neko dete, zbog mene, ostalo uskraceno za svoju srecicu – vrecicu! Nikada nisam pokusala da razbijem tu famu o sreci. Nekako mi se cini da svako ima pravo na svoje iluzije, pa ma koliko one bile pogresne.
"
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #28 poslato: Novembar 14, 2007, 01:39:44 »

Kad smo vec krenuli sa citatima evo da ostavim sta je voljeni mi Ducic rekao... a ja... ja jos uvek ne znam da odgovorim na ovu temu... ili se ne trudim da se zapitam...

O SRECI

Nije tacno receno da je svaki covek kovac svoje srece; tacno je, naprotiv, da je covek uvek sam kovac svoje nesrece. Jer od hiljadu nesreca ima samo jedna koja nas snalazi od Boga, a to je smrt., iako smrt nije nesreca, ili bar ne najveca.
Sva mudrost covekova treba da sluzi samo tome da ne pravi zlo. Treba se cuvati vise sebe nego svih svojih zlotvora.
Mi smo istinski dobri samo kad smo istinski srecni.
Covek po jednoj slabosti i sujeti, sve svoje srece pripisuje samo sebi, a svoje nesrece pripisuje samo drugom; ali sto svako smatra kao narucitu nepravdu prema samom sebi, to je da se raduje srecama drugih ljudi.
Najveci broj ljudi ne znaju sta hoce, a veliki broj ljudi ne znaju koliko mogu. Najredi je slucaj coveka koji zna i sta hoce i koliko moze.
Covek koji nije hrabar ne moze biti ni posten, jer za postenje su potrebne zrtve kakve kukavica ne ume da podnese; i potrebna je velikodusnost koju on ne moze ni razumeti…..Samo je heroj hrabar, a samo je razbojnik plasljiv; jer je heroj duhovno cist, a zlocinac duhovno poremecen.
Hrabrost se ne ogleda samo u krupnim pitanjima casti i opstanka, nego i u vrlo sitnim odnosima; i gde god se trazi nesebicnost i dobrota. Tvrdice su obicno veliki plasljivci. Tvrdice nisu tvrdi samo u pitanju novca, nego i u pitanju prijateljstva i dobrota. Oni su sitnicari i zavidljivci; i kao sto tesko nekom pruzaju zlatnu monetu, isto su tako uzdrdzljivi drugima da ucine uslugu, makar i recju. Covek tvrdica, to je inkarnacija ne samo jednog poroka, nego je to zbir nekoliko poroka, od kojih je njegova skrtost samo njihova najvidnija manifestacija.
Najvise stradaju rdjavi i sujetni, a dobri i iskreni lako podnose bol.
Grcka religija je bila fizika, grcka umetnost je bila filozofija, a grcka mudrost je bila higijena duha.
Jedan od velikih slucajeva grckog morala bio je to sto je svaka od ovih filozofskih skola propovedala da se principi morala moraju dokazivati licnim primerom.
Kao Sokrat, tako i Hristos, ima sve vrline covekove, ali s tom razlikom sto Hristos nije, kao Sokrat, zatvoren u sebe, i dobar radi sebe, ni aktivan samo radi usavrsavanja svoje sopstvene licnosti, nego Hristost zivi i stvara samo radi drugog, samo u ljubavi za ostale ljude.
Covek se Boga boji vecma nego sto ga voli, i sve ga manje voli ukoliko ga se vecma boji. Ali ipak je pobozan covek u svom zivotu bogatiji nego covek bezveran: jer poboznost, to je ipak imati na broju jedno osecanje vise, a ne manje.
Nema ni jedne srece ne danas medu srecama covekovim tako istinski duboke kao sto je ova religiozna sreca koja se postize u razgovoru sa Bogom, u pogadanju njegove volje, i u sluzbi njegove namere: jer Bog, i da nije stvarnost, on je najsavrsenija covekova ideja o stvarnosti.
Zivot je kula na bregu sa koje hiljadu prozora gledaju na hiljadu strana vidika. Jedna ogromna kolicina hrabrosti dolazi coveku od samo ove ideje: da uvek ima jos jedan put ka sreci, a ne samo onaj kojim je dotle bezuspesno isao da je postigne.
Najsrecniji je onaj covekkoji ume da se udubi onoliko u svoju srecu, kao sto se drugi udube u svoju nesrecu. I da ne prespava celu noc misleci na svoju srecu, kao sto bi uradio da mu se dogodila nesreca; i da onako isto zbog srece drzi u rukama glavu, i da uzvereno gleda u predmete oko sebe, i rasejano cuje sve sto se oko njega govori, kao sto se izbezumi covek kome su potonule galije. I, najzad , da tu srecu sam ulepsava svojim mislima, i prosiruje svojom ekstazom…..Velika je pogreska covekova, cak i beda, u tome sto misli da je nesreca dublja nego sreca, i sto ne ume da se eventualnom srecom hrabri, koliko se eventualnom nesrecom obeshrabruje.
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Milan Beskrajno Snazan
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 876


Nekad sam ne odlucan-a mozda i nisam?


Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: Novembar 14, 2007, 15:15:49 »

Milane, ovo je pravi doprinos temi... Hvala 

nema na cemu...mora neko ovde i da mudro zbori...
Sačuvana

People see like, a rail,a gap or like a wall,normal stuff...we see more than that...
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM