Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 18, 2024, 00:56:57

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 685
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 663
Ukupno: 663
Prijatelji
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Dali verujete u boga?  (Pročitano 21274 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
-intro-
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 5977


BRM-BRM


Pogledaj profil
« Odgovor #60 poslato: Septembar 21, 2008, 17:06:20 »

Naravno da verujem u Boga...i to mnogo,jer znam da ima pravde.
Ne idem cesto u crkvu,ali to ne znaci da nisam vernik.
Sačuvana

You called and so I came
To turn the night on
So turn the lights off
My work is never done
It's the story of my life
I've been turning the night on
You'll never forget me
When the morning comes...
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #61 poslato: Septembar 21, 2008, 17:46:03 »

Vjerujem u Boga...ali ne vjerujem u vjere (mislim na religije: katoličanstvo, pravoslavlje....da ne nabrajam...) a ne vjerujem jer više-manje sve vjere imaju neke poprilično sulude principe koje su izmislili sami ljudi, i po meni nemaju smisla... I sve te "svete knjige"i sl. nije sigurno pisao Bog nego čovjek...tako da sve te velike religije su zasnovane na idejama mudrih ljudi koji su ih i izmislili da bi usmjerili narod, i ulili mu strahopoštovanje, ili ishodili neku vlastitu korist!
Po meni nešto (Bog) sigurno postoji...i ljepše je ljudima kada vjeruju da je tako...Ali religije...  Undecided mene guši pomisao na njih...
A kada sam kod tih religija...ja imam jednu teoriju da se sve (bar one koje zastupaju mišljenje da je jedan Bog) zasnivaju na vjerovanju u ISTOG Boga samo različita podneblja na kojim su se razvile te religije, različito shvatanje, i različiti periodi nastanka tih religija su uslovili sasvim različite religije...
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #62 poslato: Septembar 21, 2008, 20:37:17 »

Vjerujem u Boga...ali ne vjerujem u vjere (mislim na religije: katoličanstvo, pravoslavlje....da ne nabrajam...) a ne vjerujem jer više-manje sve vjere imaju neke poprilično sulude principe koje su izmislili sami ljudi, i po meni nemaju smisla... I sve te "svete knjige"i sl. nije sigurno pisao Bog nego čovjek...tako da sve te velike religije su zasnovane na idejama mudrih ljudi koji su ih i izmislili da bi usmjerili narod, i ulili mu strahopoštovanje, ili ishodili neku vlastitu korist!
Po meni nešto (Bog) sigurno postoji...i ljepše je ljudima kada vjeruju da je tako...Ali religije...  Undecided mene guši pomisao na njih...
A kada sam kod tih religija...ja imam jednu teoriju da se sve (bar one koje zastupaju mišljenje da je jedan Bog) zasnivaju na vjerovanju u ISTOG Boga samo različita podneblja na kojim su se razvile te religije, različito shvatanje, i različiti periodi nastanka tih religija su uslovili sasvim različite religije...
Smiley ne znam šta reći na ovo - svaka čast KMMN!!!
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #63 poslato: Septembar 21, 2008, 23:24:47 »

Ja sam ubedjeni ateista... I moja predstava o Bogu se nije izmenila josh otkad sam imala 5 godina pa do danas... Oduvek je Bog za mene bio groteskan i glomazan lik, neshto nalik trolu, da preciziram, sa jedinom razlikom shto je pametniji od svih nas.... I tako on sedi gore na nekom oblaku, posmatra nas sve, koristi svoj veoma bogat i mashtovit smisao za humor da nas sve za*ebava, i uzhiva kad vidi kako se muchimo... Hrishtjanska predstava? I don't think so... Naravno da ne verujem u Boga..... Chista besmislica...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
franko88
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 137



Pogledaj profil
« Odgovor #64 poslato: Septembar 21, 2008, 23:26:08 »

DA
Sačuvana

:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #65 poslato: Septembar 21, 2008, 23:48:26 »

... Hrishtjanska predstava?
Smiley pa da, to je ta predstava koju su tebi tvoji predočili, a jesi li razmišljala i odrugim vjerama, npr. budizam, bahaizam i tako, koje se sasvim razlikuju od te... mislim da Bog opće ne postoji radi kažnjavanja ljudi, nego da pomoću Njega odnosno Vjere život sprovedemo na najbolji mogući način.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #66 poslato: Septembar 22, 2008, 00:19:27 »

Smiley ne znam šta reći na ovo - svaka čast KMMN!!!

hvala Hope... Kiss Kiss Kiss

Citat
mislim da Bog opće ne postoji radi kažnjavanja ljudi, nego da pomoću Njega odnosno Vjere život sprovedemo na najbolji mogući način.
Slažem se sasvim... I jako lijepo rečeno!!

Previše je "zatvoreno" razmišljanje o Bogu kao o nekome, posmatrati Ga kao neko biće, vilenjaka  Smiley ili sl...
Proširite vidike...Ne mora značiti da je Bog onakav kakvim smo Ga zamišljali kao mali... Pogledajte oko sebe...Bog je u svemu,u svim stvarima oko nas, u ljudskim postupcima...
Mislim da ako se Bog ne posmatra kroz neke religije koje su zastupljene na našim prostorima može se steći mnogo ljepša i bolja percepcija Boga!
Ne bi željela da "popujem" niti da govorim protiv bilo koje religije, stoga se ne nalazite uvrijeđenim (iako ja mislim da nemate razloga...ali...šta ja znam hehe)...samo iznosim svoje mišljenje... angel Smiley Roll Eyes
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #67 poslato: Septembar 22, 2008, 00:58:13 »

 Smiley mislim da bi najkraće moguće bilo rečeno: Bog je ljubav! - pa sad vi malo razmislite  Wink
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
~Avax~
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3763



Pogledaj profil
« Odgovor #68 poslato: Septembar 22, 2008, 05:50:03 »

verujem,ali nisam pobozan,tj ne postujem previse crkvu,ne idem na pricesca i tako bla bla...
Sačuvana

Crnokosa cg
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1514



Pogledaj profil
« Odgovor #69 poslato: Septembar 22, 2008, 15:07:38 »

NARAVNO.
Sačuvana

Smiley
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 24, 2008, 23:40:08 »

Da, verujem u Boga i verujem Bogu. Vidim Ga u svakom novom danu u radosti i u zalosti. On mi daje snage i volje kad posustanem...On mi pokazuje put kada ne znam kuda dalje...On me tesi i raduje!!! Bog je LJubav, a LJubav je odgovor za sve! Kiss
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 25, 2008, 01:48:53 »

Citat
Bog je LJubav, a LJubav je odgovor za sve!

Smiley eh, svetlosti, izgleda da smo došle do istog zaključka
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 25, 2008, 02:17:58 »

Hvala Bogu za ljubav kojom nas spaja...
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 26, 2008, 00:46:57 »

Xaxaxaxaxaxa, naravno da NE... Mislim da smo danas dokazali da ne vredi... U vozu danas smo upoznali budutjeg profesora teologije i popa... Tako smo ga izgasili sa sve duzhnim poshtovanjem na sve mogutje nachine svakakvim mogutjim pitanjima, da je chovek naprosto zanemeo, jer nije znao kako da odgovori... Nije imao razloga  da se uvredi, ili neshto, ali smo ga upleli u svakakve razgovore, iseckali Boga na komade, i polako, komad po komad ubaivali u kiselinu... Mislim da bi zbunjen bio pravi pridev za njega u tom trenutku... Jednostavno, koristite razum... Jadni popovi, kad naletju na ateiste kao shto smo mi u vozu... Spominjali ste kako Bog nije povezan s religijom.... Varate se, religija je jedino s chim je Bog kao pojam i te kako debelo povezan, samo shto vi toga ochigledno niste svesni... Bog je nastao iz religije, a ne obrnuto... Lepo je verovati u neshto, ali, brate, veruj u fiziku, veruj u ljude, veruj u realnost, veruj da sam upravljash sobom, da vladash situacijom... Naravno da ne mozhemo da vladamo svakom situacijom..... Vi to objashnjavate Bogom i sudbinom.... Ja to objashnjavam time da ne mozhemo biti u isto vreme na svim mogutjim mestima, i da nash mozak nije dovoljan da izdrzhi ogromne kolichine informacija koje bi trebalo da primi kako bi izbegao sve neochekivano... Jednostavno, to je nachin nasheg funkcionisanja... Bog nas spaja ljubavlju? Ne slazhem se... Razdire nas, kao shto mozhete videti ako ste chitali od pochetka ovu temu... A o crkvi mislim da stvarno nema potrebe govoriti...
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:03:34 »

 Smiley pročitah je ispočetka, al nigdi ne spazih da nas ova tema razdire - dapače!
Kao što je Leja napisala:
Citat
Mi se ovdje  dobro slažemo pa vjerovali  u Boga ili ne..
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/ee09d139e3d1381c0fc1c5ffd3cfa629.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992