Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 02, 2024, 07:11:56

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 510
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 469
Ukupno: 469
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Dva puta za noć izbegao metak terorista  (Pročitano 900 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Novembar 29, 2008, 10:13:16 »

Rizvan Kader, 39-godišnji biznismen iz Mumbaja, uspeo je da čak dva puta za osam sati izbegne metke terorista, koji su u sredu uveče pobili gotovo 150 ljudi. Kader je došao u hotel „Tadž Mahal” da večera sa porodicom, ni ne sanjajući da će uskoro uslediti borba za goli život i noć koju će provesti zabarikadiran u hotelskom restoranu „Zodijak gril” sa porodicom i još 40 gostiju hotela. „Još uvek se nisam oporavio od šoka. Zahvalan sam Bogu što je bio dobar prema meni i dao mi novi život, jer iz one situacije je bilo nemoguće da se izvučem živ”, kaže Kader u ispovesti za „Blic”.

On priča da je u sredu oko pola deset uveče sa ćerkom i petoro rođaka iz Engleske došao u hotel „Tadž Mahal”, koji se sastoji iz dva dela - novog i starog. Krenuli su ka restoranu „Zodijak gril”, koji se nalazi u prizemlju „Novog Tadža”.

„Odjednom je terorista koji je hodao pored nas ispalio rafal iz ‘kalašnjikova’ i ubio čoveka koji je bio pored moje ćerke. Vrisnuo sam: ‘Bežite’ i svi su potrčali gde su mogli. Imao sam sreće da sam krenuo prema „Zodijak grilu”, koji je u glavnom holu i najbliži izlaznim vratima hotela. Meci su leteli svuda po holu. Oni koji su trčali u pogrešnom smeru na mestu su ubijeni”, objašnjava Kader.
Za Kaderom i njegovom porodicom potrčalo je nekoliko ljudi, uključujući osoblje hotela i oni su, nakon ulaska u „Zodijak gril”, zaključali vrata i na njih nagurali klavir, sofe i stolove koji su bili u restoranu.
„Mislili smo da će policija doći za par minuta i brzo rešiti problem, ali smo se prevarili. Ovi ljudi su bili izuzetno vojnički pripremljeni, kao komandosi, i došli su tu da ubiju što više ljudi kako bi terorisali narod Indije”, navodi Kader.

Rizvan Kader tvrdi da ga je sam Bog spasao i podario mu novi život. Hotel „Tadž Mahal”  ni juče nije bio očišćen od terorista. U napadima je ubijeno najmanje 146 ljudi, a najveći broj žrtava je stradao upravo u hotelima  koji su dva dana bili pod opsadom
 
On kaže da je njegov telohranitelj, koji uvek sa sobom nosi pištolj, bio van hotela, a Kader ga je pozvao telefonom desetak minuta nakon početka napada i rekao da pokuša da ubije teroristu koji je stajao u holu blizu restorana. Kada je Kaderov telohranitelj potrčao ka hotela s pištoljem u ruci, policija ga je zaustavila i uhapsila, misleći da je jedan od napadača. Telohranitelj je juče pušten na slobodu.
„Čuli smo pucnje koji su dolazili iz hola. Kasnije smo saznali da su teroristi ubili sve tri službenice koje su bile na recepciji, petoro kuvara i 20 članova hotelskog osoblja koje su zatekli u prizemlju. Dok vam ovo pričam, vidim na televiziji da teroristi i dalje pucaju iz hotela i da vojnici ni posle 48 sati ne mogu da ih savladaju”, kaže Kader.
Oko dva sata ujutru dvojica članova hotelskog osoblja dospeli su do zarobljenih ljudi sa kuhinjskog zadnjeg ulaza i pozvali ih da pođu sa njima na prvi sprat kako bi se spasli.
„Rekli su da je tamo veoma bezbedno i da se okupilo već oko 100 gostiju hotela. Ja sam im rekao da ne želim da idem i da je tu gde sam najbezbednije zato što je što izlaz iz hotela blizu. Rekao sam ljudima koji su bili u restoranu da odluče po svojoj volji da li će ići na prvi sprat, ali da ja ne idem tamo. Svi su ostali. Kasnije smo videli na televiziji da su teroristi pobili ljude koji su bili na prvom spratu. Opet smo imali sreće”, navodi Kader.
„Oko pet sati ujutru u četvrtak pozvali smo Hasana Gafura, komesara policije i rekli mu da smo zabarikadirani u ‘Zodijak grilu’ i da pokuša da nam pomogne. Pošto je restoran blizu ulaza hotela, policija je uspela da dođe i spase nas”, zaključuje Kader.
Pripadnici do sada malo poznate islamističke grupe Dekan mudžahedin, naoružani automatskim oružjem i bombama, napali su u sredu uveče sedam lokacija širom Mumbaja, finansijske prestonice Indije. U napadu je učestvovalo 25 mladih terorista, koje je organizovao Abdul Subhan Usman Kureši, 36-godišnji kompjuterski inženjer povezan sa pakistanskim islamistima. Na meti terorista bili su glavna železnička stanica, luksuzni hoteli „Tadž Mahal” i „Oberoj-Trajdent”, Jevrejski centar „Čabad-Lubavičer”, bolnica i popularni kafići. U napadima je ubijeno više od 143 ljudi, ranjeno oko 370 osoba, a do juče je oslobođeno 148 talaca, pri čemu je najmanje još dvoje Britanaca ostalo u rukama terorista u hotelu „Tadž Mahal”.
Indijski komandosi juče su uspeli da posle višesatnih borbi sa teroristima preuzmu potpunu kontrolu nad hotelom „Oberoj-Trajdent”. U hotelu su specijalci, nakon evakuacije 93 talaca, pronašli 24 leša. Prema informacijama „Dejli mejla” iz izvora indijske vlade, među osam uhapšenih terorista su i dvojica britanskih državljana pakistanskog porekla.

Beograđanka srećom izbegla masakr
Ivana Perović, brend menadžer „Ges” satova i Svarovski kristala za Indiju, koja u toj zemlji živi već 20 godina, napustila je hotel „Tadž Mahal” u sredu uveče svega 15 minuta pre upada terorista. Ona u izjavi za „Blic” kaže da je posle pića u hotelu otišla na obližnju jahtu s prijateljima. „Pozvao nas je prijatelj Rizvan Kader iz hotela koji nam je rekao da teroristi tamo ubijaju ljude. Kroz glavu mi proletela misao da smo mogli već da budemo mrtvi da smo u baru ostali na samo još jednom piću”, kaže 33-godišnja Beograđanka. Perovićeva se priseća da je u Harbur baru hotela „Tadž Mahal” neposredno pre napada bila prijatna atmosfera i niko nije mogao ni da nasluti šta će se ubrzo desiti. „Teroristi su bili u Leopold kafeu, gde se obično okupljaju mladi koji su na proputovanju. Priča se da su uredno platili račun i onda otvorili vatru i pucali usput dok su išli prema hotelu. Ona je za „Blic” navela da su reakcije u Indiji nakon ovog napada bile daleko burnije nego nakon terorističkog udara u kojem je na železničkim stanicama u Mumbaju u julu 2006. poginulo 183 ljudi iz siromašnijij slojeva, za razliku od ovog u kojem su stradali mahom bogati i stranci.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM