Kovach.rs
Vesti: Igrice --> Arcade
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 04, 2024, 08:32:07

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 724
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 475
Ukupno: 475
Prijatelji
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Najbolji citat!!!!  (Pročitano 122811 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
m@rij@
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1154



Pogledaj profil
« Odgovor #135 poslato: Oktobar 22, 2008, 15:22:22 »

"Postoje dve stvari koje moj duh ispunjavaju sve jacim divljenjem i postovanjem;a to su:
zvezdano nebo nada mnom i moralni zakoni u meni! Oni su za mene dokazi da iznad mene postoji Bog i da u meni postoji Bog."
Imanuel Kant
Sačuvana

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #136 poslato: Oktobar 23, 2008, 22:36:10 »


Više vredi upoznati sebe kakav zaista  jesi nego sve znanosti sveta.
Pred Bogom si bolji ako upoznaš sebe, nego ako ne poznajući sebe
shvataš sva kretanja nebesa, sve planete i sve zvezde, snagu svih biljki,
narav ljudi i životinja, čak i veštine svih stanovnika neba i zemlje.
Nema tako dobra puta u svet da ne bi od njega bio bolji put do samog sebe.
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #137 poslato: Oktobar 23, 2008, 23:45:28 »

Svi smo mi mrtvi, samo se redom sahranjujemo.?  IVO ANDRIC
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 25, 2008, 01:30:21 »

Prvi gutljaj iz čaše zvane  "prirodna nauka" napravi te ateistom - ali na dnu čaše čekaće te Bog.
Werner Heisenberg (1901-1976) fizičar   
Živimo u vremenu savršenih sredstava i zamršenih ciljeva.
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar
Kakva je to epoha u kojoj je lakše razbijati atom nego predrasudu.
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar
Da bi postigao svoj cilj čak i đavo citira bibliju.
William Shakespeare (1564-1616) engleski dramatičar
Molitva ne zamjenjuje djelo, ali je molitva djelo koje nikako ne može da se zamijeni.
Hans von Keller
Vjerovati je teško, ne vjerovati je nemoguće.
Victor Hugo (1802-1885) francuski pisac
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #139 poslato: Novembar 04, 2008, 01:18:58 »

Kada bih i imao mogućnost dijetetu u majčinoj utrobi reći da poznajem majku, dijete bi reklo da je to laž, da je to nemoguće, da majka ne postoji jer je nikada vidio nije.
Tako i mi, kao i dijete, upoznajemo svog Stvoritelja trenutkom smrti, jer živimo u njemu kao dijete u utrobi majke.

Fra Tomislav Ivančić
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
Rocker :)
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 414



Pogledaj profil
« Odgovor #140 poslato: Novembar 04, 2008, 10:31:49 »

Cuvaj se malih pukotina; mala će pukotina potopiti i veliki brod.     
Benjamin Franklin

Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
La Rochehoucauld

Kad sam bio mlad mislio sam da je novac najvažnija stvar u životu; sad kad sam     
ostario znam da jest!         
Oscar Wilde

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.     
Konfucije

Biti siromašan nije sramota, ali je sramota ništa ne poduzeti da se takvo stanje 
ne
promijeni.         
Tukidid


Sačuvana

Rock N Roll
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #141 poslato: Novembar 05, 2008, 17:03:50 »

 Smiley Fjodor M. Dostojevski - Zločin i kazna
   ...Što se, pak, tiče moje diobe ljudi na obične i neobične, priznajem da je ona unekoliko proizvoljna, ali ja i ne inzistiram na točnim brojčanim podacima.. Ja samo vjerujem u svoju glavnu misao. A ona se sastoji u tome da se ljudi već po prirodnom zakonu uopće dijele na dvije kategorije: na nižu (na obične), to jest, tako reći na materijal koji služi samo za rađanje sebi sličnih, i na ljude u pravom smislu, to jest ljude koji imaju dara ili talenta da u svojoj sredini kažu novu riječ.
   Tu, razumije se, postoji beskonačno mnogo podjela, ali osobne crte obaju kategorija su dovoljno izrazite: prvu kategoriju, to jest materijal, općenito govoreći, čine ljudi koji su po svojoj prirodi konzervativni, uljudni, ljudi koji žive u poslušnosti i vole slušati.
   Po mom mišljenju, oni su i obvezatni biti poslušni, jer to je njihova namjena i u tome nema apsolutno ništa što bi ih ponižavalo. Čitava druga kategorija gazi zakon, to su rušitelji, ili su, sudeći po njihovim sposobnostima, naklonjeni rušenju. Zločini tih ljudi su, razumije se, relativni i vrlo različiti; u većini slučajeva, u veoma raznolikim izjavama, oni traže obaranje postojećeg u ime nečeg boljeg. Ali ako je jednom od tih ljudi potrebno zbog svoje ideje pregaziti i preko mrtvog tijela i krvi, po mom mišljenju, on sam sebi to može dopustiti - uostalom, sve u zavisnosti od njegove ideje i njenih razmjera - to imajte u vidu...
   
   ... Prva kategorija je uvijek - gospodar svog vremena, a druga - gospodar budućnosti. Prvi održavaju svijet i brojčano ga umnožavaju; drugi pokreću svijet i vode ga cilju. I jedni i drugi imaju potpuno ista prava na postojanje...
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #142 poslato: Novembar 05, 2008, 23:39:51 »

" BITKA SA GREHOM SE DOBIJA ILI GUBI U TVOM UMU. STA GOD ZADOBIJE TVOJU PAZNJU, ZADOBICE I TEBE." Rik Voren( Svrha Zivota)
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #143 poslato: Novembar 06, 2008, 18:35:40 »

 Smiley Majka Tereza (Agnes Gonxha Bojaxhiu) - Molitva majke Tereze


   Čovjek je nerazuman, nelogičan i sebičan
   NIJE VAŽNO. VOLI GA!
   
   Ako činiš dobro, pripisat će to tvojim sebičnim ciljevima
   NIJE VAŽNO. ČINI DOBRO!
   
   Ako ostvariš ciljeve svoje, naći ćeš lažne prijatelje i iskrene neprijatelje
   NIJE VAŽNO. OSTVARUJ CILJEVE SVOJE!
   
   Dobro koje činiš sutra će biti zaboravljeno
   NIJE VAŽNO. ČINI DOBRO!
   
   Poštenje i iskrenost učinit će te ranjivim
   NIJE VAŽNO. BUDI ISKREN I POŠTEN!
   
   Ono što si godinama stvarao u času bi moglo razrušeno biti
   NIJE VAŽNO. STVARAJ!
   
   Ako pomažeš ljudima, možeš loše proći
   NIJE VAŽNO. POMAŽI IM!
   
   Daješ svijetu najbolje od sebe, a on će ti uzvratiti udarcima
   NIJE VAŽNO. DAJ NAJBOLJE OD SEBE!
   
   ...
   
   Gledaj, da ti niko ne dođe, ako od tebe neće otići sretniji i zadovoljniji.
 
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #144 poslato: Novembar 10, 2008, 02:37:49 »

Pamtim kakva si bila one posljednje jeseni.Bila si siva kapa i mir u srcu skrušen. Plamenovi sutona u tvom se oku borili i lišće je padalo u vodu tvoje duše.
Poput kakva bršljana uz moje ruke pripita, lišće je sabiralo tvoj glas tih i skrušen. Krijes zaprepašćenja u kom je žeđ mi gorjela. Umilan plavi zumbul savijen vrh moje duše.
Osjećam, oči ti putuju i jesen je daleko: Siva kapa, ptičji glas i srce kuće prema kojoj su se selile moje duboke čežnje i gdje sam slao poljupce vesele ko žar i vruće.
Nebo s nekog broda. Polje sa bregova. Spomen na te je svjetlo, dim i mir jezera skrušen.Tamo za očima tvojim sutoni su izgarali.Suho jesensko lišće kovitlalo usred tvoje duše.
Pablo Neruda
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #145 poslato: Novembar 20, 2008, 15:40:32 »

 Smiley Nije baš neki citat, ali me se dojmilo kad san sinoć pročitala jer me podsjetilo na moj potpis:

...Sebastijan je tražio reči za ono što je hteo da joj kaže. Pažljivo je tražio u samome sebi, proveravajući ono svoje duboko, skriveno mesto koje je bilo ledeno toliko dugo vremena.
Leda više nije bilo, shvatio je, ali još uvek se plašio da još bliže priđe tome mestu. To je bilo kao da viri kroz maglu izvan kočije. Nije bio siguran šta ga čeka ispod. Zbog straha da tamo gde je bila hladnoća neće pronaći baš ništa, Sebastijan je oklevao...
...
...Posle svega, mogao je bez straha da pogleda u ono mračno mesto u sebi koje je nekada bilo tako ledeno hladno...  Ljubav je ispunila ono što je tako dugo pokrivaoo led.


 Inače knjiga je "Dodir opasnosti" Amande Kvik ("Dangerous" - Amanda Quick)
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #146 poslato: Novembar 22, 2008, 14:03:49 »

 Smiley
Lav Nikolajevič Tolstoj (1900. g.)

  Važeći sustav vlasti je jednako moćan koliko i krhak: temelji se na pasivnosti i poslušnosti onih koji ga prihvaćaju, koji mu se podvrgavaju i slave ga.
   Način da ga se slomi je prestati biti poslušan i, kao u priči, vikati: "kralj je gol". Radi se o izgovaranju onoliko pojedinačnih "ne" koji će naposljetku biti u stanju slomiti kolektivnu laž.
   
   Da ugnjetavanje naroda i nepravedni ratovi više ne bi postojali, da se nitko ne bi bunio protiv krivaca, da više ne bude ubojstava kraljeva ne postoji nego jedan način, i to veoma jednostavan. Neka ljudi shvate stvari onakvim kakve jesu i neka ih nazovu njihovim pravim imenom; neka se zna da vojska nije ništa drugo nego do instrument masovnih ubojstava koji se naziva ratom, da regrutiranje i upravljanje vojskama kojima se tako srčano bave kraljevi, carevi i predsjednici republika nisu ništa drugo nego pripreme ubojstava.
   Neka svaki kralj, car ili predsjednik shvati da njegova služba organiziranja vojske nije ni poštena ni važna kako im govore laskavci, već je to sramotan i zao čin kao i svaki zločin s predumišljajem; bilo bi dovoljno da svaki čestit čovjek shvati da plaćanje poreza namijenjenih održavanju i naoružavanju vojnika i, još više, služenju vojske, ne predstavlja nevažan čin, već da je to sramotan i žalostan čin jer onaj tko u njemu sudjeluje i sam je počinitelj ubojstva. Tada bi se moć kraljeva, careva i predsjednika, moć koja nas ljuti i zbog koje su oni ubijani, pala i sama po sebi bila bi poništena.
   
   Ne treba ubiti ni Aleksandra, ni Carnota, ni Umberta, ni ikoga drugoga, već ih treba pridobiti da se slože s mišljenjem da su i sami ubojice, da nemaju pravo ubijati izazivajući ratove. Iznad svega treba im onemogućiti da ubijaju i odbiti ubijanje po njihovom nalogu.
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #147 poslato: Novembar 30, 2008, 17:55:00 »

 Smiley Sve je u rukama čovjekovim, a opet mu izmakne ispred nosa samo zato što je kukavica... to je već aksiom... zanimljivo je čega se ljudi najviše boje; novog koraka, nove svoje riječi boje se najviše...
 FJODOR M. DOSTOJEVSKI
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #148 poslato: Decembar 01, 2008, 11:00:11 »

 Smiley Prijateljice

Neke osobe stoje na pragu tvog života i čekaju da ih pozoveš unutra. Shvatimo da smo ih željno iščekivali cijeli svoj život, da nam uđu u dušu, nadali im se i sad su konačno tu. Prijateljice moja, postala si dio mene, a ja sam dio tebe, dio koji više nitko ne može otuđiti, pa ni vrijeme ni različiti putevi. Postala si moja sadašnjost i budućnost. Stvaramo divno prijateljstvo. Duboko, ženski, brižno. Kao da se razumijemo u pola riječi. Kao da čuvamo jedna drugu od zla. Sretna sam što obogaćuješ moj život i što uvijek popuniš prazninu moje duše.

I r i n a
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #149 poslato: Decembar 01, 2008, 11:01:12 »

 Smiley Prijateljice moja

Znaj da nisi sama na ovoj zemlji. Ti si neodvojivi dio covjecanstva. Tvoja radost zraci na druge i mene, tvoja bol me rastuzuje, tvoje stvaralastvo me bogati, tvoje disanje sudjeluje u pulsu svemira. Ima te! U meni, jer tvoju dusu posebno osjecam, cije povjerenje urasta u moje. Onu koju volim vise od svakodnevnog razgovora u prolazu. U razgovoru s tobom ja se oblikujem, gradimo nove svjetove, ljepote duha.U tvom pogledu zelim vidjeti onu zvijezdu koju zajedno zelimo dosegnuti stvarajuci...
"Imati prijatelja dar je s neba. Znak je ljubavi Boga spram covjeka..."

I r i n a
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/c20da6379ec270058fa53ccf1d03f464.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992