Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 06, 2024, 11:45:00

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 517
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 437
Ukupno: 437
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Kapetan Dragan na slobodi  (Pročitano 935 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Septembar 04, 2009, 14:38:03 »

Dragan Vasiljković, poznat po ratnom nadimku kapetan Dragan, koji je u Hrvatskoj optužen za ratni zločin, pušten je danas iz zatvora u Australiji.

Vasiljković je proveo četiri godine u zatvoru čekajući presudu o ekstradiciji Hrvatskoj.  Njegova žalba je usvojena, a Federalni sud u Australiji je pre dva dana zaključio da postoje "suštinske ili stvarne šanse" da Vasiljković ne bi imao pošteno suđenje u Zagrebu, preneo je Radio Slobodna Evropa.


"Nevin sam i boriću se protiv nepravde i ne želim da nijedan Australijanac doživi ono što sam ja doživeo, izjavio je danas, posle izlaska iz zatvora, Dragan Vasiljković, zvani Kapetan Dragan, a prenosi australijski list "Herald San".
Izlazeći iz zatvora u kome je proveo više od tri i po godine, Vasiljković je rekao da je "užasnut načinom na koji se prema njemu postupalo", ali je, ipak, pohvalio australijsko pravosuđe koje nije prihvatilo da bude izručen Hrvatskoj, gde se tereti za navodne ratne zločine.
"Ja sam nevin čovek koji je poslednje četiri godine proveo u zatvoru i na suđenjima zajedno s najgorim kriminalcima. S takvim sam ljudima provodio vreme, a protiv mene nije bilo nikakvih dokaza", rekao je Vasiljković i dodao da "zahvaljuje Bogu, jer još ima poštenih sudija".
Vasiljković, australijski državljanin rođen u Beogradu, uhapšen je u januaru 2006. godine, na osnovu poternice koju je izdala Hrvatska, koja ga sumnjiči za ubistva hrvatskih civila u RSK od 1991-1995.
Od tada je u bio pritvoru, a australijski federalni sud je u sredu usvojio njegovu žalbu na odluku o izručenju Hrvatskoj, pošto je zaključio da postoje "suštinske ili stvarne šanse" da

Štrbac: Potvrđeno puštanje kapetana Dragana

Direktor Dokumentaciono-informativnog centra "Veritas" Savo Štrbac izjavio je danas da mu je iz organizacije "Srbi za pravdu i istinu" iz Australije potvrđeno da je Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan, pušten iz pritvora.
"Pre nekoliko minuta nazvali su me Srbi iz Australije, iz organizacije‚ Srbi za pravdu i istinu'‚ i obavestili me da su pre oko 35 minuta preuzeli kapetana Dragana iz zatvora koji je udaljen oko 100 km od Sidneja, da su u koloni od pet vozila, u kojima su i četiri kapetanova advokata, krenuli prema Liverpulu, srpskom centru Bonerig, gde će ih dočekati i ostali Srbi", rekao je Štrbac Tanjugu.
On je dodao da je Hrvatska imala pravo žalbe na odluku o ukidanju pritvora ili puštanju iz pritvora u roku od 24 sata, ali da takvu odluku nisu doneli.
Prema njegovim rečima, Hrvatska ima pravo da uloži žalbu u roku od 28 dana na, kako je naglasio, ključnu stvar u tom predmetu, a to je odbijanje zahteva za ekstradiciju u Hrvatsku.
On je dodao da će o toj eventualnoj žalbi, takođe, odlučivati Savezni sud, koji je doneo i odluku o puštanju iz pritvora, ali u širem veću. Štrbac je objasnio da, ukoliko bude odbijen zahtev Hrvatske za izručenje i po toj eventualnoj žalbi, ostaje mogućnost da se kapetanu Draganu sudi u Australiji, što, kako je naveo, i njegova odbrana i svi Srbi traže od samog hapšenja.
"Tvrdim sve vreme da su Australijanci ovakvom odlukom zapravo pomogli Hrvatskoj da izbegne još jednu bruku pred svojim pravosuđem, jer smatram da nemaju dokaza niti za podizanje optužnice, a kamoli za osuđujuću presudu", zaključio je Štrbac.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2009, 10:58:42 »

Smiley i meni on izgleda sasvim pozitivan lik
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/f77e3d0a6c39343d1c3f749109608c43.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992