Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 03, 2024, 00:57:58

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 512
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 487
Ukupno: 487
Prijatelji
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Pucao dečaku u grudi zbog droge!  (Pročitano 881 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Милан Бандић
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« poslato: Januar 13, 2009, 11:07:05 »

Petnaestogodišnji L. C. ranjen je hicem u grudi prošle noći u 23.50 sati na petom spratu zgrade u Ulici Nikodima Milaša u beogradskom naselju Palilula. Hitac koji je pogodio dečaka probio je ulazna vrata susednog stana i završio u regalu. Zbog sumnje da je pokušao ubistvo, juče je uhapšen N. V. (18). Kod njega je nađen pištolj, a policija pretpostavlja da su razmirice u poslu s drogom motiv obračuna u kome je ranjen petnaestogodišnjak.

 
- L. C. je u teškom stanju. Operisan je, izvađena mu je slezina, ima prostrelnu ranu želuca i lekari se bore za njegov život - kaže za „Blic” izvor blizak istrazi.
Stanari zgrade kažu da su obojica mladića u stanu na petom spratu, u kom živi devojka N. V., bili nekoliko sati pre pucnjave.
- Hitac se čuo oko ponoći. Izašla sam iz stana i videla dvojicu mladića kako silaze niz stepenice. Učinilo mi se da je jedan povređen, ali tragova krvi nije bilo, pa sam se vratila u stan - kaže komšinica sa četvrtog sprata.
Mladiće je na izlazu iz zgrade primetio stanar koji čuva zgradu i kontroliše video nadzor postavljen iznad ulaznih vrata.
- Stariji je pridržavao mlađeg. Pitao sam ga šta se dogodilo. Rekao mi je da mu se drug napio, da je bacio petardu i da ga vozi kući. Bilo mi je čudno to što se stariji momak desetak minuta kasnije vratio sam, a onda je ubrzo izašao sa devojkom - priča čuvar.
U isto vreme, policiju je zbog pucnjave pozvala komšinica koja živi do stana ispred kog se dogodila pucnjava.
- Čula sam hitac i krenula ka hodniku. Prestrašila sam se kad sam videla rupu u vratima. Okrenula sam se i videla da je metak završio u regalu. Sreća je da sam u momentu pucnjave bila u sobi - kaže komšinica.
Policiju je nekoliko minuta posle ranjavanju dečaka pozvalo i osoblje Urgentnog centra, gde je L. C. odmah po prijemu odveden u operacionu salu.
- Policija je došla ujutru. Razgovarali su sa stanarima, a onda su oko podne iz tog stana odveli momka koga smo sinoć primetili. Odveli su i devojku, ali se ona kasnije vratila kući. To je njen stan u kom živi sa ocem. Ovu dvojicu viđali smo i ranije da dolaze kod nje. Sumnjali smo da su narkomani ili da prodaju drogu, ali nismo očekivali da će zbog toga da pucaju - pričaju stanari.
Osumnjičenom N. V. juče je određeno policijsko zadržavanje.
- Priznao je delo. Kod njega je nađen i pištolj koji je poslat na veštačenje kako bi se utvrdilo da li je iz njega ispaljen hitac. N. V. će danas sa krivičnom prijavom za pokušaj ubistva biti priveden istražnom sudiji - kaže izvor „Blica”.
On navodi i da su, prema saznanjima policije, obojica mladića bila umešana u poslove s drogom i da je to najverovatnije i motiv pucnjave.
- Do sada se u Beogradu nije desilo da maloletnik bude ranjen ili ubijen zbog droge. Bilo je obračuna, ali ne i pucnjave jer maloletnici uglavnom obavljaju tzv. kurirske poslove za sitan novac - kaže naš izvor.
On navodi da sve češće u poslove sa drogom ulazi dečaci stari četrnaest, petnaest godina, koji rade za „starije u poslu”.
- Sve počinje u naselju, gde se već zna ko kontroliše narko-tržište. Stariji regrutuju dečake kao svoje vojnike, preko njih rasturaju drogu narkomanima. Deca ulaze u to zbog novca, ali i iz želje za dokazivanjem. Problem je i zakon koji je toliko blagonaklon prema maloletnicima da ih štiti i od odgovornosti. Većina njih je svesna toga, zbog čega se često dešava da na sebe preuzimaju odgovornost za krivična dela starijih jer znaju da neće otići u zatvor - kaže sagovornik „Blic” iz policije.

Leš u istoj zgradi

U februaru prošle godine na šestom spratu zgrade u kojoj je ranjen L. C., u prostoriji gde su smešteni strujomeri nađen je leš mladića, starog 20-25 godina. Mladić, za koga se pretpostavljalo da je umro petnaest dana ranije, bio je u donjem vešu i potkošulji i bez dokumenata. Posle ovog slučaja stanari zgrade postavili su video nadzor.
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM