Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 22, 2024, 07:07:36

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 893
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 801
Ukupno: 801
Prijatelji
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Dali verujete u boga?  (Pročitano 21326 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #75 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:11:01 »

Dok sam kucala tekst , Hope je dala coment , pa procitavsi ga, odustala sam...U pravu si, o tome ne vredi polemisati...ne zato sto nema odgovora, vec zato sto se ili veruje(dakle ne vidi, jer ono sto vidimo ne moramo verovati) ili ne . Ljubav je odgovor Rose
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #76 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:13:05 »

Ja stalno idem u crkvu ali mislim da to nema veze sa Bogom.
Vjerujem u Boga, postim, volim pravoslavlje  i krsnu slavu i Bozic i sve....
Ali Bog je svuda, ne u crkvama.
Ako bi kroz neke "sveštenike"  gledali  nasu vjeru i Boga zaboravili bi smo gdje su crkve.

Da ali je za mene SPC sveta crkva.

Da, ali ako svestenik SPC dodje kod mene na slavu,pri tom posnu i navali na neku svinjetinu koja je tu zbog ljudi koji ne poste kao ja onda SPC kroz njega gubi vrijednost. Da ne pricam o crkvi SV. Djordja i ko zna koliko slicnih gdje je ugradjena klima i narusen njen izgled.
Da li je i klima iz doba Vojislavljevica kao crkva?!

Daj,chetnik prosiri malo vidike, za tvoje bolje..
Znam ja za to.
Nije stvar u tome.
Ima pogreshnih ljudi u crkvi, ali treba pogledati shiru sliku.
Kod mog dede u selu kad je doshao pop na slavu, tako je brzo prochitao molitvu da sam mislio da ce se ugushiti od nedostatka kiseonika.Kada je otishao rekao sam: "Bash je "otezgario"".
Ali kad slusham patrijarha Pavla, imam neki osecaj unutrashnjeg mira, duboke produhovljenosti. Nemozhesh po jednom choveku da sudish o celoj crkvi.
A nebi trebala da imash mrsno na posnoj slavi, po obichaju, nije vazhno da li niko ne posti. Pop
Angry Sto ja nevolim ovakva pitanja, nikad na kraju ne zavrse dobro.
Kao sto neko gore rece Bog je jedan, bez obzira koje smo mi vjere i kako ga zvali. To jel' musko ili zensko ili niti jedno niti drugo, nije ni bitno, govorimo On jer smo tako naucili i culi u vjerskim ustanovama koje posjecujemo (ili ne posjecujemo).
Dakle, bezveze je pricati da li Bog postoji ili ne. Za one koji u njega vjeruju On sigurno postoji a za one koji nevjeruju neka Ga i ne spominju!

Lepo si napisao - STOKA
Kakvo je to obracanje Bogu? Bogohuljenje, nishta vishe...
I verujem i ne. Necu da se raspravljam sa vama o tome zato sto cemo se posvadjati i neko ce me banovati sa foruma...

Cheesy Cheesy Cheesy
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
:) hope
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 6817


Ministar za porodicna i socijalna pitanja


Pogledaj profil
« Odgovor #77 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:14:23 »

 Smiley samo da nadodam da poštujem tvoja uvjerenja iako smatram da je sam život kudikamo lakši s vjerom, naročito kad dođemo u bezizlaznu situaciju i kad nam je jedina nada Vjera  angel angel
Sačuvana



Ono što vidiš to imaš pred sobom.
svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 26, 2008, 01:22:19 »

Što više osjećamo skori svršetak,
to više u sebi osjećamo vječnost.
Nema mira u svijetu,
ako nema mira
u tvome i mome srcu.
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:38:44 »

"Veliki je Bog sto gleda nas,
hocu da placem, da mi cuje glas ..."
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
vragec666
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


vrag osobno


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #80 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:47:18 »

   evo tu je bilo boga
Sačuvana

ja sam unikatan
Милан Бандић
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 7954


Mинистар за верска и Национална питања


Pogledaj profil
« Odgovor #81 poslato: Oktobar 26, 2008, 11:56:09 »

   evo tu je bilo boga

hhehe
Sačuvana

" ... Нисам знао да љубав дубока, зараза је, да је куга, стријела. Пришла је и заклопљена ока, Бандићу је памет одузела ... "
Rocker :)
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 414



Pogledaj profil
« Odgovor #82 poslato: Novembar 09, 2008, 11:37:11 »

bilo je boga,al je mozda navijo za njih Roll Eyes
Mozda su oni bili bolji vjernici,od partizana Roll Eyes

Boga ima svugdje,u svakome,i moze se pojaviti u bezbroj obliga... ne brini ti za boga.. ima njega i kod tebe,samo mu se obrati..sjeti ga se,kad je lose,onda se vecina obraca bogu,a kad sve ide na bolje,vecina ga zaboravlja,prezauzeti su svojim uspjehom i sobom,da bi samo zahvalili bogu na pruzenom..
Sačuvana

Rock N Roll
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #83 poslato: Novembar 09, 2008, 23:11:31 »

Bolje zahvaljuj sebi... Nema Boga koji tje ti dati uspeh u zhivotu, vetj samo tvoje kefalo, snalazhljivost i procena.... Roll Eyes
Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
mrkva
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8958


Nekada sam imao zivot, a sada adsl.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #84 poslato: Novembar 10, 2008, 02:38:21 »

slazem se sa ivce....
Sačuvana

svetlost
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1380


Tragedija svake ljubavi je ravnodusnost...


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #85 poslato: Novembar 10, 2008, 14:49:49 »

Sta ima lose u ovome...? Zelim vam svima ovakvu radost u srcu!!! Kiss Kiss Kiss

http://www.youtube.com/watch?v=93Dk8XuRUTE&feature=related
Sačuvana

Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.
Dreamer
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 58



Pogledaj profil
« Odgovor #86 poslato: April 27, 2009, 01:28:04 »

Verujem u Boga, ali ne verujem ni u jednu religiju.
Sačuvana
Sultan
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 138


Pogledaj profil
« Odgovor #87 poslato: April 28, 2009, 19:31:11 »

Na ovo pitanje cu odgovorit spartanski;
Ne, ne vjerujem,JA SAM SIGURAN.
Sačuvana
ViTeZ_KoJa :)
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1524


Svako je kovach svoje srece. :)


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #88 poslato: April 29, 2009, 14:31:04 »

Xaxaxaxaxaxa, naravno da NE... Mislim da smo danas dokazali da ne vredi... U vozu danas smo upoznali budutjeg profesora teologije i popa... Tako smo ga izgasili sa sve duzhnim poshtovanjem na sve mogutje nachine svakakvim mogutjim pitanjima, da je chovek naprosto zanemeo, jer nije znao kako da odgovori... Nije imao razloga  da se uvredi, ili neshto, ali smo ga upleli u svakakve razgovore, iseckali Boga na komade, i polako, komad po komad ubaivali u kiselinu... Mislim da bi zbunjen bio pravi pridev za njega u tom trenutku... Jednostavno, koristite razum... Jadni popovi, kad naletju na ateiste kao shto smo mi u vozu... Spominjali ste kako Bog nije povezan s religijom.... Varate se, religija je jedino s chim je Bog kao pojam i te kako debelo povezan, samo shto vi toga ochigledno niste svesni... Bog je nastao iz religije, a ne obrnuto... Lepo je verovati u neshto, ali, brate, veruj u fiziku, veruj u ljude, veruj u realnost, veruj da sam upravljash sobom, da vladash situacijom... Naravno da ne mozhemo da vladamo svakom situacijom..... Vi to objashnjavate Bogom i sudbinom.... Ja to objashnjavam time da ne mozhemo biti u isto vreme na svim mogutjim mestima, i da nash mozak nije dovoljan da izdrzhi ogromne kolichine informacija koje bi trebalo da primi kako bi izbegao sve neochekivano... Jednostavno, to je nachin nasheg funkcionisanja... Bog nas spaja ljubavlju? Ne slazhem se... Razdire nas, kao shto mozhete videti ako ste chitali od pochetka ovu temu... A o crkvi mislim da stvarno nema potrebe govoriti...



prvo buraz da bi nesto vise mogao da kazes o svemu tome moras da procitas neke crkvene knjige..pre svega bibliju... biblija se jasno poklapa sa savreminim shvatanjem stvaranja sveta... e kad budes procitao celu bibliju razne kondake knjige e onda sinak mozes nesto da kazes...kazes uz duzno postovanje a tu pricas kako seckas Boga... ako vec ne verujes nema potrebe da hulis toliko jer ne treba huliti u nesto sto se ne veruje kao za tvoj primer...sve ce pokazati vreme... velika je ovo rasprava i nemam toliko vremena da potisnem razne postove ovde... LJUDI nemojte da pricate ako ne znate pre svega nista o crkvi i hriscanstvu..( sustini hriscanstva) !!!!!!!!!


i jos nesto kazes mi da vladamo situacijom i ostalim? a vladas ne do bog tumorom i raznim bolestima? vremenskim nepogodama? odrzavanje sveta? do sad je hiljadu puta moglo da dodje do najgorih razaranja od strane prirode? a sto nije? ljudi molio bih vas da ne hulite na Boga toliko ako vec ne verujete...sve u svoje vreme se kaze..koliko ateista se preobratilo pred sam kraj zivota?a mislite da je to dovoljno? verujte da nije..a to je vec druga tema..tako da ne zapocinjem...stvarno nisam dugo hteo da pisem po ovoj temi i da se otvorim ali ovaj post me postakao da prekrsim moju zelju...

a Bog nas ne spaja ljubavlju naravno zato sto ljudi (chast izuzetcima) ne veruju u ljubav odnosno Boga... da je bilo srece da ostane vreme vrednosti kad je bila kraljevina ne bi crkve prazne bile nedeljom...stvarno nisam ni za kralja ni za komunizam ali jednostavno kad je bilo tog vremena da se znalo za ponos,chast,postovanje,poslusnost roditelja, raznih vrednosti... tad je u drzavi i bilo lepo i lepo smo ziveli mozda ne bogatije nego u komunizmu ali zato sa vecim mirom... raspitajte se od starijih ljudi prabaka i ostalih da vam pricaju o njihovim daljim precima kako su ziveli...

ljudi se nalaze pametnima pa i ako veruju u boga sami sebi odredjuju neke stvari kao na foru verujem u boga ali ne idem u crkvu kao sta da idem mlad sam doci ce vreme i za to...nisam fanatik pa da kazem da idem svake nedelje u crkvu..ali jednostavno ako vec verujes bilo bi u redu da se polako uvodis u veru i hriscanski zivot...da procitas koju knjigu da znas nesto osnovno o veri ... opet se kajem zato sto pisem zato sto ne volim da pametujem stvarno i da preterano iznosim svoje misljenje ali mi je pukao film vise od ljudi koji misle da su pametniji nego vreme odnosno 2000 godina ... svi sad imaju za pravo da svasta kazu i da svako napise davincijev kod..uuuuuuuh izludjuje me ovo zato i izbegavam da pricam...
ljudi dovoljno vam je da procitate knjigu o pravednom Jovu kao za nauk i pochetak..


evo sad videh mrkvin stari post verujem u Boga ali u crkvu ne...
crkva je tu da sluzi i okuplja narod ali pre svega da ocuva sveto jevandjelje onakvim kakvim jeste od njegovog nastanka..uvek se huli na svestenike i crkvu kako su skupe sahrane vencanja i ostalo...A kako svestenici i crkva da opstane? od cega svestenici da zive? za vasu informaciju svestenik dobija 30 posto od svih tih para ne bitno da l' za krstenje ili ostalo..od toga daje 10 posto pomocniku...ostalo sve ide u razne svrhe...eto to vam je ako gledate materijalno a ja ne vidim drugi razlog sem tog da se ne veruje u crkvu...postoji dva predanja jevandjelja jedan vam je usmeni odnosno sa kolena na koleno a drugi vam je pisani koji stoji 2000 godina ne promenjen u crkvi..da nije crkve i pisanog predanja usmeni bi bio izmenjen u potpunosti...pa vidite i sami kad neko raskine ili bilo sta da se desi ima milion verzija price...isto kao i za bibliju i veru sad koliko prica ima...i kakvih sve koliko razlicitih od biblije tj jevandjelja...
« Poslednja izmena: April 29, 2009, 15:09:29 ViTeZ_KoJa :) » Sačuvana


One Stone is Enough to break a Glass..... One sentence is Enough to break a heart....... One Second is Enough to fall In Love ... and .... One Love is Enough to make worse a whole Life!
Big Moca
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1271


Bog je milostiv i prašta. Ja ne...Ja nisam Bog...


Pogledaj profil
« Odgovor #89 poslato: April 29, 2009, 15:22:46 »

Xaxaxaxaxaxa, naravno da NE... Mislim da smo danas dokazali da ne vredi... U vozu danas smo upoznali budutjeg profesora teologije i popa... Tako smo ga izgasili sa sve duzhnim poshtovanjem na sve mogutje nachine svakakvim mogutjim pitanjima, da je chovek naprosto zanemeo, jer nije znao kako da odgovori... Nije imao razloga  da se uvredi, ili neshto, ali smo ga upleli u svakakve razgovore, iseckali Boga na komade, i polako, komad po komad ubaivali u kiselinu... Mislim da bi zbunjen bio pravi pridev za njega u tom trenutku... Jednostavno, koristite razum... Jadni popovi, kad naletju na ateiste kao shto smo mi u vozu... Spominjali ste kako Bog nije povezan s religijom.... Varate se, religija je jedino s chim je Bog kao pojam i te kako debelo povezan, samo shto vi toga ochigledno niste svesni... Bog je nastao iz religije, a ne obrnuto... Lepo je verovati u neshto, ali, brate, veruj u fiziku, veruj u ljude, veruj u realnost, veruj da sam upravljash sobom, da vladash situacijom... Naravno da ne mozhemo da vladamo svakom situacijom..... Vi to objashnjavate Bogom i sudbinom.... Ja to objashnjavam time da ne mozhemo biti u isto vreme na svim mogutjim mestima, i da nash mozak nije dovoljan da izdrzhi ogromne kolichine informacija koje bi trebalo da primi kako bi izbegao sve neochekivano... Jednostavno, to je nachin nasheg funkcionisanja... Bog nas spaja ljubavlju? Ne slazhem se... Razdire nas, kao shto mozhete videti ako ste chitali od pochetka ovu temu... A o crkvi mislim da stvarno nema potrebe govoriti...
možda nebi bilo loše da pročitaš ovo.......

http://www.kovach.co.yu/index.php/topic,4004.0.html
« Poslednja izmena: April 29, 2009, 15:24:49 Big Moca » Sačuvana

Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
  2: fopen(/mnt/volume-cache/kovach/45709ea7f2f5606d07920d5f106ba6aa.cache): failed to open stream: No space left on device
Datoteka: /home/kovach/sites/kovach.rs/current/index.php
Linija: 992