Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


  Prikaži poruke
Stranice: 1 2 3 [4]
46  Sport / Teretana / Re: Bicepsi poslato: Februar 24, 2007, 22:50:46
super je teretana ko voli ja sam vise za neki taiboo
ne volim nabildovane,moj trener ima extra misicnu masu i bez teretane mislim tegova


trener cega?
47  Sport / Teretana / Re: Bicepsi poslato: Februar 24, 2007, 19:45:59
Da samo da napomenem da ne postoji broj serija i ponavljanja za masu i definiciju.To se sve radi za trpezom..
48  Sport / Teretana / Kardio poslato: Februar 24, 2007, 19:44:55
SOBNI TRENAZER-SOBNA BICIKLA

"Sobni bicikl" je atletska sprava koja se sastoji od sedista, pedala i volana. Pedale se okrecu kao na biciklu. Na volanu se nalaze instrumenti kojima se fiktivno meri brzina. U okviru sprave postoji mogucnost simuliranja uspona tj. otpora okretanju pedala.
Sluzi za jacanje misica nogu, za sticanje kondicije ali i mrsavljenje.



Zauzima samo jedan mali kutak u vasem stanu,a pruza mnogo.
Ukoliko idete u teretanu verovatno tamo imate kardio sprave, ali ukoliko ste pretrpani oabvezama, vas licni sobni bicikl ce vam biti od velike koristi.
Postoji zaista mnogo razloga zbog kojih treba da cenimo ovu spravu ali na prvom mestu je to sto pozitivno utice na nase zdravlje i na metabolizam.

Odgovarajuci postavljene pedale i prirodan polozaj nogu osigurava dobro vezbanje.
Dok vezbamo osiguravamo odgovarajuci srcani ritam koji utice na regulisanje telesne tezine i jacanje kardio-vaskularnog sistema. Redovno koriscenje pojacava tonus misica.


Postoje razlicite vrste ovih trenazera!

Postoji recimo bicikl klasican, kao i onaj sa naslonom...bilo koji da izaberemo ne mozemo pogresiti !
Takodje postoje i razliciti modeli od onih klasicnih preko modela koji imaju digitalni displej koji meri srcane otkucaje, potrosnju kalorija kao i vreme i predjenu kilometrazu.
Ukoliko imamo klasican trenaze ne bi bilo lose da nabavimo pulsimetar(senzor za pracenje frekvencije rada srca koji prenosi na displlej kardio sprave trenutni broj otkucaja srca u minuti) jer je jako vazno da pratimo otkucaje srca.


Ono sto je jako bitno kod aerobnog treninga je da se skoncentrisemo na pokrete a ne da gledamo tv, citamo knjigu ili nesto slicno .. koncentracijom cemo postici najveci ucinak.

Sto se tice HR-srcanog ritma morate ga odrzavati u odgovarajucoj zoni u kojoj se tope masne naslage i regulise tezina !

Potrosnja kalorija zavisi od frekvencije rada srca i iznosi otprilike 7-14 kcal/min za aerobne aktivnosti.
7 kcal/min bi bilo 50% maks. frekvencije srca, 14 kcal/min bi bilo 75% maks. frekvencije srca.
Maks. frekvenciju izracunavate: 220-godine starosti!
Nije vazno kojom brzinom vozite vec kolika vam je srcana frekvencija-otkucaji.
Bicikl trosi otprilike oko 600 kcal na sat ! Ali za preciznije izracunavanje koristite formulu.

Razlikuju se sobni bicikl i onaj koji se koristi u prirodi iz razloga sto kod sobnog sami sebi zadamo opterecenje, brzinu kojoj zelimo voziti sto se ne moze uraditi kod bicikla koji se koristi u prirodi. U prirodi nam je merilo teren kojim se krecemo.

Osobe koje imaju prekomernu telesnu tezinu, trebale bi barem 3 puta nedeljno raditi aerobni trening u trajanju od sat vremena, a po potrebi i vise (sat ipo).
Za pocetnike 30 min umerenim intenzitetom. Ona je najbolje resenje bas za pocetnike koji nemaju dovoljno kondicije za trcanje!

Moramo racunati i na to da za pozitivne ucinke treba minimum 12 minuta (sto duze to bolje) da se provede u aerobnoj zoni treninga.
Neke osobe svakodnevno rade ovakve aerobne treninge i svakako postizu odlicne rezultate. Naravno, trebamo uzeti u obzir da pravilna ishrana ima najvecu ulogu u postizanju ovakvog cilja!

Ako se fokusirate na samu vezbu a ne na vreme koje utrosite na njoj taj kucni bicikl i ne bi bio tako dosadna sprava kako je mnogi predstavljaju i imaju misljenje o njoj.

I jos jedna vazna stvar..pravilo je da se pre pocetka bilo koje aktivnosti zagrejemo, tako da to isto vazi i za biciklu !

 



Izvor  Exyu-fitness
49  Sport / Teretana / Re: Bicepsi poslato: Februar 23, 2007, 22:02:58
NAGNUTI PREGIB SA BUCICAMA
Naslonite ledja na kosu klupu nagnutu za oko 45 stepeni. Drzite dve bucice u polozaju sa spustenim rukama, Nema veze da li vezbu pocinjete sa dlanovima okrenutim unutra ili na gore. Jedina razlika je, da su podlaktice vise ukljucene, ako su dlanovi okrenuti unutra.
Drzite glavu naslonjenu na klupu i istovremeno uradite pregib sa obe bucice. Vase sedenje ne sme da se pomera, u bilo koje vreme, dok se radi vezba. Ovo ce pomoci bicepsu da podigne tezinu, ali ali ce mu na taj nacin olaksati rad. Kako onda oni mogu da izgrade velicinu i snagu?
Cim bucice dosegnu nivo ramena, spustite ih i ponovite. Neki bodi-bilderi ustvari naprezu biceps na kraju pregiba, kada su bucice u nivou ramena. To je samo jedan nacin maksimiziranja intenziteta.


LEZECI PREGIB SA BUCICAMA
Ovo se izvodi isto kao i nagnuti pregib sa bucicama, sem ako je klupa potpuno ravna. Vecina ljudi, prosecne visine, ili visih, ce morati da imaju srazmerno visu klupu, tako da na kraju pregiba bucice ne udaraju u pod. Mozda cete zakljuciti da ova vezba suvise stavlja akcenat na ruke, zbog neuobicajenog polozaja, i iz ovog razloga se savetuje da pocnete ovu vezbu sa srazmerno lakim tezinama.




PREGIB SA DVORUCNIM TEGOM
Generalno je smatran kraljem izgradjivanja bicepsa. Obican pregib sa dvorucnim tegom doprineo je izgradnji bicepsa vise od bilo koje druge vezbe. Ako je vas hvat nezgodan, za pregib, mozete koristiti udobniju, E-Z sipku.
Drzite sipku malo sire od sirine ramena, drzeci laktove blizu tela, uradite pregib na gore, dok sipka ne bude ispod vase brade.
Postoje dva razlicita nacina da se uradi ova vezba. Mozete da je izvedete, strogo, bez naginjanja unazad, tokom pokreta, pocinjuci od polozaja sa ispravljenim rukama (ne koristeci gibanje tela) ili citingom, sto ukljucuje podizanje tezine, pokrecuci trup tela kao klatno na koje moze da se osloni dvorucni teg, jos jedan dodatni trenutak.
Oba metoda su uspesna, ali vecina uspesnih bodi-bildera nalazi da imaju najbolje rezultate ako rade prvo 6 do 8 ponavljanja u strogom stilu, a onda zavrsavajuci zadnja 3 ili 4 ponavljanja citingom.
Vins Djironda ima licni nacin izvodjenja pregiba sa dvorucnim tegom, koje zove pregib povlacenja tela. Drzite sipku sirim hvatom nego obicno i podizite je na gore (vukuci ka telu), umesto da pregibate ka spolja. Kada ste podigli sipku, sto je moguce vise, spustite je i ponovite.





NAIZMENICNI PREGIB SA BUCICAMA
Ova vezba je najomiljenija vezba, velikog sampiona bodi-bildinga, Rokija De Fera. Za razliku od pregiba bucica sa dve ruke, ovaj pokret radi bicepsom direktnije, sprecava naginjanje unazad i citing. Izvedite pokret stojeci uspravno. Prvo pregib jednom bucicom, a onda, posto je spustena, uradite pregib drugom rukom. Ova vezba se radi bez dodatnih pokreta tela (naginjanja i sl.).





NAUTILUS PREGIB
Postavite ruke bezbedno u polozaj ispod nautilus jastuceta i stegnite pesnice. Ne pocinjite pokret cimanjem, vec radije sa sporim, slobodnim, potpuno motivisanim pokretom, savijajte obe ruke zajedno. Prema Aqrturu Dzonsu, tvorcu nautilusa, prva serija sa maksimalnim ponavljanjem je dovoljna. Ali, ta prva serija mora da sadrzi potpuni napor. Danas vecina bodi-bildera misli da je minimum od 3 serije, zahtevan za minimalan efekat.



SEDECI PREGIB BUCICAMA
Sedite na krj klupe sa savijenim kolenima i uspravnim ledjima. Pocevsi sa polozajem spustenih ruku, pocnite da pregibate obe ruke simulatno. Spustite i ponovite. Ako imate poteskoce sa podizanjem opterecenja, bez naginjanja unazad, dobro je imati partnera. Stavite njegovo stopalo na klupu, postavljajuci njegovo koleno na vasa ledja, ili on moze da sedne na klupu, sa ledjim naslonjenim na vasa ledja. Oba polozaja ce vas spreciti da se naginjete unazad.
Ako nemate partnera podizite bucice naizmenicno.






PREGIB NA SKOTOVOJ KLUPI POD KOSIM UGLOM
Postavite klupu pod uglom od 80 do 90 stepeni, osiguravsi se da je klupa adekvatno podesena, tako da udobno odgovara ispod vasih ruku i osigurava maksimalnu udobnost za laktove. Ovo je vazno zato sto morate da budete potpuno koncentrisani na vezbu, a ako vas boli zbog neadekvatnog podesavanja, necete moci da se potpuno prepustite vezbi.
Svako ponavljanje pocnite sa ispravljenim rukama. Ni pod kojim uslovima ne podizite tezinu na gore. Ova losa navika je izazvala mnogo cepanja bicepsa, za ciji oporavak je bila potrebna cak hirurska intervencija. Ovo je omiljena vezba Majka Mencera i popularizovao je Lari Skot (tako je i dobila ime)




KONCENTRACIONI PREGIB

Sedite na kraj klupe, odmarajuci lakat na unutrasnjem delu butine (iznad kolena). Vezbajte samo jednom pa drugom rukom na gore, i spustajte istom brzinom. Koncentrisite se na biceps. Posle vezbanja jednom rukom, odmah uradite indentican broj ponavljanja sa drugom rukom.
Arnold Svarceneger ima jos jednu verziju ovog pregiba, za koju smatra da je vise doprinela njegovoj velicini bicepsa, nego bilo sta drugo. On postavlja jednu ruku na nisku stolicu, ili klupu za vezbanje, i drzi bucicu da visi na dole, na udaljenosti duzine ruke. Arnold smatra da je poenta u niskom drzanju ramena tokom vezbe. Ovaj pokret, koji Arnold voli, ustvari pogadja biceps na neobican nacin. Moze vam trebati nekoliko treninga da steknete osecaj za to, ali kad jednom ucinite, siguran sam da ce vam mnogo koristiti.




Od stotine vezbi za biceps, gore navedene su, po mom misljenju najbolje. Dugo se polemisalo o  uvrtanju sake, posto se bucica pregiba na gore. Arnold Svarceneger je jedan od prvih, koji je popularisao teoriju da ovakva akcija kao sto je pokret koji zavisi od bicepsa, moze da bude dodat visini bicepsa.
Ako je unutrasnja strana bucice bila opterecena sa znatno vecom tezinom od spoljne, imacete nesto dodatnog otpora tokom uvrtanja. Ili, ako drzite bucicu nejednako, ostavljajuci prazan prostor, sto veci moguc, izmedju vaseg malog prsta i diskova sa tezinom, sto bi priustilo otpor za uvrtanje, i moglo bi da doprinese razvoju bicepsa.
Postojale su ogromne kontraverznosti o tome, da li postoji takvo nesto, kao vezba za biceps, koja pomaze da se izgradi visina bicepsa, poznata jos kao vrh bicepsa.
Jedno, naravno, sto unapredjuje vrh bicepsa, je da se izgubi sva masnoca iz te oblasti. Primeticete, bez sumnje, da debeli ljudi, ili bodi-bilderi, koji su preterano ugojili svoje telo, nemaju vrh bicepsa. Ovo je zato sto prekrivac od masnog tkiva prekriva misic. Analogija moze da se povuce sa time, sta se desava sa terenom kada je prekriven omotacem od snega. Ceo pejzaz se izravnava. Tako je i sa vasim rukama. Masnoca prekriva prostror izmedju bicepsa, ramena i laktova.

Uredio Arnold
izvor ExYu-fitness
50  Info / Pitanja i predlozi / Re: Pitanja i predlozi poslato: Februar 23, 2007, 21:50:21
prepravi atachment da 1 fajl bude 128bk a ukupno da jedan post bude 4x128=512kb..
kako da postavim 4 atachmenta za trening u jednu poruku kada si tako ogranicio.. Roll Eyes
Stranice: 1 2 3 [4]
Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM