Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 02, 2024, 05:00:47

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 510
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 471
Ukupno: 471
Prijatelji
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: F-1  (Pročitano 50491 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #135 poslato: Septembar 27, 2008, 20:13:45 »



I nesto iz Indije,ova je za Podijum  Smiley


Jedino mi je zao Alonsa,zaista je dobro vozio a imao je i valjda i prvi put dobro podesen bolid,a uvek postoji ta rec "ALI" a da ce biti veselo svi su izgledi za to,malo je zaista nezgodan ulazak u pit a jos gori izlazak,tako da ce izgleda biti dobra trka,samo da ne padne kisa.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #136 poslato: Septembar 28, 2008, 18:13:33 »



I covek koji je zasluzio zaista ovu pobedu


A za ove strvari je vec steta bilo sta napisati.

Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #137 poslato: Septembar 28, 2008, 19:32:26 »

cudna trka posle koje sam ostao jako razocaran jer ovakve stvari se nisu desavale dok je na celu bio Todt....
opet je Vettel bio jako dobar
a za raikonena su suvisne reci....
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 11, 2008, 16:44:21 »


 Im back
Ovo bi trebalo da bude dosta zanimljivo,ko ce koga da podrzi,napokon se Ferrari setio da vrati na staro za dopunu goriva i zadrzavanje u pitu,mada je i tu bilo gresaka.
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2008, 16:47:38 strateg3 » Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
G@rf!3ld
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2072


Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije..


Pogledaj profil
« Odgovor #139 poslato: Oktobar 11, 2008, 19:35:31 »

u koliko sati pocinje utrka?
Sačuvana



~Stvarnost je stanje prouzrokovano nedostatkom alkohola.


"Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome..."
Maharishi Mahesh Yogi   Smiley Smiley
djeneral
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2327


jaznamdanistaneznam


Pogledaj profil
« Odgovor #140 poslato: Oktobar 12, 2008, 10:47:40 »

jbt kako ga sere nemogu verovati mada je valjda zasluzio
dobra trka bas je bila uzbudljiva steta za sutila bio je deseti....a hamilton je papak jbt
sve u svemu dobili smo jos jednog kandidata koji vreba iz prikrajka na titulu svaka cast kubici koji sta god se desi budi u prva tri mesta
Sačuvana

whoever does not try does not learn
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #141 poslato: Oktobar 12, 2008, 16:55:35 »



Pa sta reci,Hamilton je dokazao to sto je i Kubica pricao,da nije bas fer vozac nepostuje bas pravila,i mrzi me da pisem dalje o njemu,decko je suvise poleteo samo da neprodje kao prosle godine,a i Massa se pokazao u njegovom svetlu,ako nije po njegovom on je izgubljen,i zaista je zasluzio titulu vozaca Br.2,ako i pobedi ove god.to mu je poklon.
Alonso da je imao ovakav bolid od pocetka verujem da bi bez nekih problema osvojio titulu,ali ipak je pokazao sta je i ko je.
No jos da odgledamo ove dve zadnje trke pa sledi pauza. Closed
 
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #142 poslato: Oktobar 19, 2008, 12:34:27 »

VN KINE: Luisu samo pobeda, Masa ne da pehar


Luis Hamilton odvezao je perfektnu trku u Kini i ostvario trijumf. Britanac iz redova Meklarena iskoristio je pol-poziciju u Šangaju, osvojio maksimalnih 10 bodova, ali nije uspeo da overi titulu na pretposlednjoj trci sezone i tako postane najmlađi šampion u istoriji Formule 1.

Odluku o osvajaču titule u 2008. godini odložio je Felipe Masa, pilot Fererija, koji je kroz prošao kao drugi i tako ostao u trci za trofej, sa zaostatkom od sedam poena u odnosu na vodećeg Hamiltona.

Hamiltonu je uoči trke u Šangaju bilo potrebno da pobedi, ali da Masa bude plasiran ispod četvrtog mesta, kako bi i teroetski stigao do trofeja. Ovako, dodela lovorika zvanično će biti održana na poslednjoj trci u Brazilu, koja je na programu 2. novembra na pisti Interlagos.

Treće mesto u Kini pripalo je još uvek aktuelnom šampionu Kimiju Raikonenu, dok je četvrti kroz cilj prošao Fernando Alonso, uzdanica Renoa.

Bodove u Kini osvojio je i duet BMW Zaubera Nik Hajdfeld i Robert Kubica, Tojotin pulen Timo Glok stigao je do dva poena, dok je jedan bod zaradio Nelson Pike junior iz ekipe Renoa.

Poljak Kubica je sa samo tri osvojena poena izgubio sve šanse da se umeša u borbu za vrh, iako je dve trke pre kraja bio teoretski u igri. On sada ima 19 poena manje od Hamiltona, odnosno 12 manje od drugoplasiranog Mase.

Za razliku od prethodnih trka u Kini, ove sezone nije bilo mnogo uzbuđenja na stazi. Hamilton je predvodio karavan od starta do cilja, bez posebnog forsiranja, čime je pokušao da porekne kritike o agresivnoj vožnji, koje su "pljuštale" posle trke u Japanu prethodne nedelje.

Drugo mesto takođe je suvereno čuvao Kimi Raikonen, ali ga je u dogovoru sa čelnicima ekipe prepustio svom timskom kolegi Felipeu Masi, koji još uvek ima dobre izglede da stigne do šampionskog trona.

"Bilo je teško voziti pod pritiskom, ali posle odličnog manevra na startu i uspešno odrađenog posla u prvoj krivini, znao sam da samo treba da budem smiren i da ne forsiram mnogo. Bio sam isključivo koncentrisan na svoju vožnju, jer sam znao koliko mi je važno da pobedim. Tokom celog vikenda, Bog je bio na našoj strani, a veliku zahvalnost dugujem ekipi, koja je odradila fenomenalan posao", izjavio je zadovoljni Britanac posle trke, napomenuvši da je "bilo neminovno da Raikonen propusti Masu".

U konkurenciji vozača prvo mesto i dalje pripada Luisu Hamiltonu (Meklaren) sa 94 boda, drugi je Felipe Masa (Ferari) sa 87, a treći Robert Kubica (Tojota) sa 75 bodova. Slede Kimi Raikonen (Ferari) sa 69, Nik Hajdfeld (BMW Zauber) sa 60, Fernando Alonso (Reno) sa 53 i Heiki Kovalainen (Meklaren) sa 51 bodom.

Na tabeli kontruktora vodeći je Ferari sa 156 bodova, ispred Meklarena, koji ima 145 i BMW Zaubera sa 135 osvojenih bodova. Daleko iza su Reno (72 boda), Tojota (52) i Toro Roso (34).

Odluka o novom šampionu Formule 1 pašće na stazi Interlagos kroz dve nedelje. Hamilton ima prednost, ali će Masa voziti pred domaćom publikom. Ukoliko vozač Meklarena uspe da se popne na šampionski tron postao će najmlađi pobednik "najbržeg cirkusa" ikada, odnosno prvi Britanac posle Dejmona Hila i 1996. godine koji će podići pehar.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #143 poslato: Oktobar 19, 2008, 17:11:34 »

Hvala našem "novom izveštaču" iz F1, našoj Ančici! Geek
Sačuvana

*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #144 poslato: Oktobar 28, 2008, 17:39:05 »

Ferari razmišlja o povlačenju iz F1


Ukoliko čelnici Formule 1 uskoro uvedu pravilo po kojem će sve ekipe morati da imaju iste motore, ekipa Ferarija razmotriće svoje učešće u svetskom šampionatu, saopštio je u ponedeljak uveče Upravni odbor tog tima.

Svetska automobiliska federacija (FIA) saopštila je ranije ovog meseca da razmišlja o uvođenju jedinstvenih motora kako bi se smanjili troškovi svih ekipa.

"Upravni odbor Ferarija podržava ideju o smanjivanju troškova, ali imamo velike rezerve prema planu o standardizaciji motora. Imamo pravo da, uz razgovore sa partnerima, odlučimo o svojoj budućnosti u F1", navodi se u saopštenju Ferarija.

Ferari, čiji je vlasnik italijanski automobilski gigant Fijat, prošle sezone je osvojio titule u konkurenciji konstruktora i vozača.

FIA je ranije ovog meseca saopštila da je pokrenula tender za proizvođače motora, koji bi od 2010. trebalo da snabdeva sve ekipe F1 šampionata.

"Takva promena potpuno bi uništila suštinu Formule 1, u kojoj je Ferari prisutan još od 1950. godine. Osnova ovog sporta je takmičenje i tehnološki razvoj", zaključuje se u saopštenju.

Sačuvana

... odupri se ludilu ...
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #145 poslato: Oktobar 28, 2008, 17:39:54 »

Šumaher: Hamilton će me nadmašiti


Bivši svetski prvak Formule 1 Mihael Šumaher rekao je da bi njegov rekord od sedam titula mogao da obori vozač Meklarena Luis Hamilton, preneli su britanski mediji.

"Apsolutno verujem da bi Hamilton mogao da osvoji sedam titula. Niko nije verovao da ću ja oboriti rekord Huana Manuela Fanđa od pet titula, ali ja sam uspeo. Rekordi su tu da se ruše", rekao je Šumaher za Bi-Bi-Si (BBC).

Šumaher je rekao da ga ne bi uznemirilo da izgubi titulu vozača sa najvećim brojem osvojenih prvenstava u F1 šampionatu.

"Prilično sam opušten, bez obzira da li će moj rekord oboriti Hamilton ili Masa, ili neko drugi. Možda će to biti neko od aktuelnih vozača, a možda neko od budućih. Nemam problema sa tim", dodao je.

Šumaher je rekao da ima veoma dobro mišljenje o mladom Britancu, koji juru svoju prvu titulu u karijeri.

"Kada pogledate njegove rezultate koje je za kratko vreme postigao, od kako je prošle godine debitovao u Formuli jedan, videćete da je na trkama često bio brži od tadašnjeg klupskog kolege Fernanda Alonsa. Taj podatak sve govori", rekao je.

Sedmostruki svetski prvak rekao je da nije lako ljudima koji ne učestvuju u takmičenju da procene koji vozač je najbolji na svetu.

"Da li je Hamilton najbolji? Da li je bolji od Mase ili nije? Na različita mišljenja utiču razne okolnosti, a ljudima koji nisu blizu takmičenja nije lako da jasno prosude", rekao je Šumaher.

Poslednja ovosezonska F1 trka vozi se u nedelju, 2. novembra u 18 sati po srednjeevropskom vremenu na stazi Interlagos u Brazilu. Hamilton ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog vozača Ferarija Felipea Masu.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
*AnCiCa*
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1301


jedina..malena...


Pogledaj profil
« Odgovor #146 poslato: Novembar 05, 2008, 23:18:11 »

Alonso i Pike ostaju u Renou

Iako je bilo mnogo priča o odlasku Fernanda Alonsa iz Reona on će i definitivno ostati član ekipe u naredne dve sezone. Španac je potpisao novi dvogodišnji ugovor, dok je Nelson Pike junior produžio vernost na godinu dana.

Reno je navodno trebalo da na mesto mladog Nelsinja dovede Francuza Romana Grožana, vozača GP2 serije, ali čelnici ekipe ipak su odlučili da zadrže sina sedmostrukog svetskog prvaka.

"Nakon lošeg starta sezone prevazišli smo probleme i konstatno napredovali. Moje pobede u Singapuru i Japanu, kao i osvajanje drugog mesta u Brazilu dokazali su da možemo biti konkuretni", rekao je Alonso.

On je dodao da je sa ekipom Renoa osvajao titule, ali i prošao teške trenutke.

"Želimo da pokažemo svima da možemo da ponovimo te uspehe i u sezonama koje dolaze", istakao jedvostruki svetski šampion.

Nelson Pike junior oduševljen je time što će imati priliku da vozi za Reno i sledeće godine.

"Iako sam imao tešku godinu, u svojoj debitanskoj sezoni naučio sam mnogo i to iskustvo ću na najbolji mogući način iskoristiti i u 2009. Želim da se zahvalim ekipi na podršci i poverenju koje imaju u mene", rekao je Pike junior.
Sačuvana

... odupri se ludilu ...
Moca
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 4682


Queen


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #147 poslato: Novembar 30, 2008, 01:23:25 »

Formula! Iznervirao sam se tako gledajuci trku. Timo Glock al je lagano propustio seljacina..... Puno mi je zao Mase.....
Sačuvana

G@rf!3ld
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2072


Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije..


Pogledaj profil
« Odgovor #148 poslato: Maj 03, 2009, 19:11:28 »

jel mi moze neko reci sta se desava sa ferrariem...nisam bas puno pratio ovu sezonu pa me zanima kakve su se to promjene desile da ferrari i jos neki timovi sa vrha padnu na zacelje
Sačuvana



~Stvarnost je stanje prouzrokovano nedostatkom alkohola.


"Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome..."
Maharishi Mahesh Yogi   Smiley Smiley
strateg3
Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


Šansa se ukaže onog časa kad odlučiš da se boriš


Pogledaj profil
« Odgovor #149 poslato: Maj 03, 2009, 20:02:14 »

Pa imaju problema kao i jos neke ekipe sa zadnjim spojlerom(difuzorom),ali su se vec spremili i vec testiraju nove bolide za Spaniju,jer tu je i bilo problema jer je ekipa Brawn prva to ugradila pa je posle zasedanja FIA,odluceno da se mogu da koriste(nasli su rupu u propisima).
Uglavom se radi o sto boljem prijanjanju bolida za stazu,ali ujedno i jako jedu gume pa se sad sve svodi na taktiku menjanja guma (ili ulazak u pit) jer ove mekse mogu da izdrze jako malo krugova,i brzo se pojedu pa napr.Brawn ide i 4 puta u box pa je opet prvi,sto znaci da je bolid zaista dobar kao i Red Bull,dok BMW isto ima problema.
Ali ce svi otkriti tajnu u Spaniji.
Sačuvana


Proći će sve ali duša,obraz i ono što je dobro ostaju zauvek
Teško je biti sam. Od toga je jedino teže kada su dvoje sami.
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM