Kovach.rs
Vesti: Kovach.rs --> ANDROID aplikacija za horoskop.
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 02, 2024, 02:20:00

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 510
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 473
Ukupno: 473
Prijatelji
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Najbolji citat!!!!  (Pročitano 122586 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Skorpija
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2791



Pogledaj profil
« Odgovor #105 poslato: Novembar 10, 2007, 13:49:43 »


"Živimo na beskrajnoj traci koja se kreće ispod nas... Kako onda možemo znati jesmo li srećni, i u kojoj meri?"  -  Erih Maria Remark
Sačuvana

Sasha 01
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 478



Pogledaj profil
« Odgovor #106 poslato: Novembar 10, 2007, 14:39:10 »

Imperare sibi maximum
            imperium est.

Vladati sobom najveca je vlast.


                                   SENECA
Sačuvana



"with eyes full of prejudice, you will never see the world for what it is.."

http://www.travian.rs/?uc=rs1_3297
ivaccc
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2800


............................


Pogledaj profil
« Odgovor #107 poslato: Januar 21, 2008, 16:17:34 »

Sačuvana

There is nothing you could do that I have not already done to myself... Grin
Њавица
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8925


Look at the stars...look how they shine for you. ♥


Pogledaj profil
« Odgovor #108 poslato: Mart 21, 2008, 22:04:40 »

"Ti si moja tajna najveca ...
Sve je lako kada te vodi ljubav!" - Richard Bach


''Radjanje ljubavi u dusi
to je vise i lepse nego
radjanje Sunca na okeanu!'' - Jovan D


"Najznacajniji i najmudriji deo jezika kojim svet govori, i koji svi ljudi na zemlji mogu da razumeju u svojim srcima, nesto starije i od ljudi, a sto ipak svaki put istom snagom izbija bilo gde kad se sretnu dva pogleda....." - Paulo Koeljo
Sačuvana

honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #109 poslato: Jun 03, 2008, 13:32:17 »

Mesa Selimovic :

Sve je mogucce, sve je na dohvat ruke, samo se chovjek ne smije predati. Teshko je dok se ne odluchish, tada sve prepreke izgledaju neprolazne, sve teshkocce nesavladive. Ali kad se otkines od sebe neodluchnog, kad pobjedis svoju malodushnost, otvore se pred tobom neslucceni putevi, i svijet vishe nije skuchen i pun pretnji.


- Shta smo to onda mi? Lude? Nesrecnici?

- Najzamrsheniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu shalu kao s nama. Do juche smo bili ono shto danas zhelimo da zaboravimo. Ali nismo postali ni neshto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozhemo vishe nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac shto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vishe toka ni ushca, suvishe malen da bude jezero, suvishe velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjeccanjem stida zbog porijekla i krivice zbog otpadnishtva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo unaprijed, zato zadrzhavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rjeshenja. Preziru nas i bracca i doshljaci, a mi se branimo ponosom i mrzhnjom. Htjeli smo da se sachuvamo, a tako smo se izgubili da vishe ne znamo ni shta smo. Nesreca je shto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa, pa i ova ljubav. Zar smo mi sluchajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznjezheni i tvrdi, veseli i tuzhni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe! Zar se sluchajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodredjenosti? Zar bez razloga pushtamo da zhivot prelazi preko nas, zar se bez razloga unishtavamo, ali isto tako sigurno? A zashto to chinimo? Zato shto nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znachi da smo poshteni.

A kad smo poshteni, svaka chast nashoj ludosti!
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #110 poslato: Jun 04, 2008, 23:58:40 »

Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
Ahimsa
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 226



Pogledaj profil
« Odgovor #111 poslato: Jul 07, 2008, 01:12:44 »

Pet boja
čini ljudske oči slijepima.

Pet zvukova
čini ljudske uši gluvima.

Pet začina
čini čovječje nepce neosjetljivim za ukus.

Trčanje i zgrtanje
dovode čovjeka do ludila.

Zbog toga čist umiva svoje srce,
ne svoje oči,

nemira nema u njegovoj duši
i sabran je.


Hubertus Halbfast - Skok u bunar
Sačuvana
partibrejker
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 645



Pogledaj profil
« Odgovor #112 poslato: Jul 07, 2008, 01:16:53 »

evo vam jedan citat knjige od mog starog :  inače knjiga se zove "CRVENI MAKOVI" i ko bude htio više,ako nekoga bude zanimalo možemo da popričamo na pm ili msn ;p


Ovo je zaista rat.
Pravi.
Kako, ustvari, može biti krivi rat? Lažnjak?


Izgleda da je istina da svaka generacija mora doživjeti rat na svojoj koži. Šta je onda sa Švicarcima?? Ne čudi me za nas Bosance.
Ako igdje na svijetu postoji neko ružno iskušenje kroz koje mora proći neki narod, mi Bosanci to moramo doživjeti. Ovo nas Bog kažnjava za nešto, što samo On zna.
Ja ne znam.
Možda smo u prošlosti napravili neku glupost, možda smo se ogriješili o nekoga?? Nisam to učio u školi!
Ili je na startu Bog odredio proklete narode i nas gurnuo tamo. Pa, ako je istina ono u knjigama što piše, Bosanci zadnjih petsto godina ne dišu normalno. Uvijek ih neko jaši.
Oni trpe, trpe, pa onda zbace s leđa tog nekog, kao kad konj pobjesni, pa jahač ode u prašinu. Ne oporave se dobro, a već ih zajaši neko drugi. Stoljećima.
E pa, neće moći ovaj put.
Kako uvijek svi zaborave da je Bosanac čovjek, čudan čovjek. Ne raduje se tuđoj nevolji, samo komšijskoj, ali umjereno. Kao, ne voli pretjerano komšiju, ali nemoj ga dirati pred njim... Ne zna se tačno kako će reagovati. Ne zna ni on sam, pa kako će znati neko drugi. Neće te prvi dirati. Nemoj ni ti njega. Pravi se da ga ne vidiš... Bolje i za tebe i za njega. Ako ti treba krvi, traži i dobit ćeš je. Ne očekuj da se sam sjeti da ti je da. Sve će ti dati, ako te prihvati, osim djece rođene, majke i žene.
Sve.
Ali, to isto očekuje i od tebe. Ne voli Bosanac prevare, pogotovo kada ga prijatelji prevare. Onda ih prekriži u svojoj glavi. Ne sveti se, ali ih prekriži.
Kraj.
Ne postojiš više.
Zrak.
A, kad ga napadneš, kad mu ugroziš djecu, majku, ženu i zemlju njegovu, onda je gotovo. Ide do kraja. Tvrdoglavo ide do kraja zaboravivši na strah, oprez, posljedice. Ništa više nije važno. Tad će ubiti ili biti ubijen... izaberi... Tad svi Bosanci postaju jedno – Bosanci. Dok traje borba, a poslije opet isto... Miran život, bez puno prohtjeva... I, nemoj ga dirati... nikad te glava neće zaboljeti od njega.
Nikad.
Sačuvana

Želim samo da sviram,da se otkačim i to je sve ,)
Mushmula
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 479



Pogledaj profil
« Odgovor #113 poslato: Jul 08, 2008, 16:49:34 »

Evo kako dete u1 razredu opisuje kravu :
ja sam se pokidala Cheesy
Sova je ptica. Ona danju spava, a nocu je potpuno slepa, kao slepi miš. Pošto ja ne znam puno o sovama, pisacu o životinji koju znam. To je, krava. Krava je sisar. Ona ima šest strana: gornju, donju, levu i desnu. Na zadnjoj strani je rep. Na kraju repa je jedna cetka. Ona služi da se krava brani od muva, da ne bi upadale u mleko. Mleko visi ispod krave. Na prednjoj strani je glava, koja služi da na njoj rastu rogovi. Rogovi služe da bi krava bola. Glava služi i da bi na nju stala usta. Krava jede malo, jer ono što pojede, jede dva puta. Usta služe i da bi krava mukala. Ako ne muce, onda su joj usta puna
Sačuvana
honey_mici Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
♥ shubidubidajzl ♥
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 14765


Apri gli occhi e inizia a sognare.


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #114 poslato: Jul 10, 2008, 22:13:52 »

Nikada ne govori Bogu kako je velika tvoja oluja... kazi svojoj oluji kako je velik tvoj Bog...
Sačuvana



Of all the things I've lost, I miss my mind the most. Mark Twain
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #115 poslato: Jul 11, 2008, 00:10:54 »

Moj život je bio tegoban, pun lutanja, i nesreća, vodio je u odricanje i poricanje, bio je zagorčan žuči čitavog čovječanstva, ali je bio bogat. Bogat i gord. Bio je to kraljevski život čak i u bijedi.
Ma koliko jadno bio proćerdan djelić puta do potpune propasti, jezgro tog života bilo je plemenito, imalo je svoj lik i soj. Nije se išlo za novčićima, već za zvjezdama!

(Herman Hese-Stepski vuk)
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
tik tak
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 347



Pogledaj profil
« Odgovor #116 poslato: Jul 11, 2008, 01:10:45 »

Shta je to s nama i sa zhivotom, u kakve se to konce splichemo, u shta upadamo svojom voljom u shta nevoljom, shta od nas zavisi, i shta mozhemo sa sobom. Nisam vjesht razmishljanju,vishe volim zhivot nego misao o njemu, ali kako god sam prevrtao, ispada da nam se vechina stvari deshava mimo nas, bez nashe odluke. Sluchajnost odluchuje o mome zhivotnom putu i o mojoj sudbini, i najcheshche bivam doveden pred gotov chin, upadam u jedan od moguchih tokova, u drugi che me ubaciti samo druga sluchajnost. Ne vjerujem da mi je unaprijed zapisan put kojim ću prochi, jer ne vjerujem u neki narochit red ovoga svijeta. Ne odluchujemo, vech se zatichemo. Strmoglavljeni smo u igru, punu nebrojenih izmjena, jednog odredjenog trenutka, kad nas samo ta prilika cheka, jedina koja nas mozhe sachekati, u toku mjeshanja. Ne mozhes je zaobichi, ni odbiti. Tvoja je, kao voda u koju padnesh. Pa plivash, ili potonesh...
 
~ Mesha Selimovich
Sačuvana

Ljubomorna josh sam na svaki pogled tvoj,
i nesrechna jer sada ti pripadash njoj...
I dobro znam da sada kasno je za sve,
al' i dalje zhelim da je isto ko i pre....
alice in velvet
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 2503


mrzim senke naših godina


Pogledaj profil
« Odgovor #117 poslato: Jul 11, 2008, 01:23:11 »

(kada smo kod Meše...)

Čovjek je vraški loš gospodar nad sobom! Sve se poigrava njime- strah, užas, žalost, nade, očaji, želje, bolesti, živci...
Čekanje nepoznatoga veoma zamara.
Sačuvana

Na jedno uvo ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo ako mi priđu sa prave strane
  
detanglerka
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


Pogledaj profil
« Odgovor #118 poslato: Jul 11, 2008, 02:29:08 »

"Mnogo samujesh i dugo cutish , sine moj, zatravljen si snovima, izmoren putevima duha.Lik ti je pognut i lice blijedo, duboko spushtene vjedje i glas kao shkripa tamnichkih vrata. Izidji u ljetnji dan, sine moj!
-Shta si vidio u ljetnji dan, sine moj?
Vidio sam da je zemlja jaka i nebo vjechno, a chovjek slab i kratkovjek.
-Shta si vidio, sine moj, u ljetnji dan?
Vidio sam da je ljubav kratka, a glad vjechna.
-Shta si vidio, sine moj, u ljetnji dan?
Vidio sam da je ovaj zhivot stvar muchna, koja se sastoji od nepravilne izmjene grijeha i nesrece, da zhivjeti znachi slagati varku na varku.
-Hocesh da usnish, sine moj?
Ne, oche, idem da zivim."
"Ex Ponto"- Ivo Andric
Sačuvana
BossY
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2



Pogledaj profil
« Odgovor #119 poslato: Jul 18, 2008, 19:29:53 »

"Eto, u životu je, na žalost, tako: trnje dobijaju živi, a ruže mrtvi." - Anatole France  

"Na pozornici se prvo digne zavjesa pa se tada odigrava drama. U životu to drugačije biva: najprije se odigra drama pa se onda podigne zavjesa." - Branislav Nušić

"Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja." - Sokrat

"Prijatelji su kao sjena,oni su uvijek tu kad ih trebaš." - Ralph Waldo Emerson
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM