Kovach.rs
Vesti: Tekstovi pesama --> Lyrics
 
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.




Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije


Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Maj 02, 2024, 16:06:43

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
članova
Ukupno članova: 185692
Najnoviji: Bobbohops
Statistika
Ukupno poruka: 185084
Ukupno tema: 4466
Prisutnih danas: 510
Najviše prisutnih: 1107
(Januar 12, 2020, 19:55:25)
Prisutni korisnici
Korisnika: 0
Gostiju: 498
Ukupno: 498
Prijatelji
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  123
Autor Tema: Privlačna i vitka  (Pročitano 5327 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sa*ki
Sr. Member
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 294


"Ljubav, siromaštvo i kašalj se ne mogu sakriti"


Pogledaj profil
« poslato: Februar 17, 2007, 22:17:03 »

Trik je u pravilnom držanju

Željela bi izgledati vitkije i privlačnije, i to već sljedeće sekunde? Zvuči nemoguće? Pa i ne treba biti, jer za to nije potrebna neka čudotvorna dijeta, već samo malo pažnje koju trebaš posvetiti svom držanju. Nepravilno držanje može 'loš' izgled učiniti privlačnijim, ali i 'dobar' lošim. Stoga obrati pažnju na sljedeće...

 Čak i cure koje su totalno opsjednute svojim izgledom, redovito vježbaju, idu u solarij i odriču se svih slasnih i grešnih zalogajčića često zaboravljaju koje je najvažnije pravilo za zanosan izgled od glave do pete. To je - pravilno držanje. Ili ono poznato: stomak u se, prsa van.
Činjenica je da je većina cura danas pogrbljena. Nosimo prevelike torbe, a kad je torba velika, znamo koliko toga se u nju može natrpati. Osim toga, puno vremena provodi se i za kompjuterom, što dodatno pogrbljuje. A najgore od svega je što smo svega toga malo ili nimalo svjesne ili nas uopće nije briga. Tek kad zabole leđa malko se zabrinemo, ali kad bolovi prestanu i mi prestajemo misliti na svoje držanje.

Stvar je u tome da bi i najzanosnija žena na svijetu, bila to Charlize Theron ili Jennifer Lopez, izgledala bezveze pogrbljena. No kad te cure zabace ramena i podignu glavu, onda je to neka sasvim druga priča.

Dobrim držanjem može se postići i to izgledaš koji kilogram lakša. Trik je u tome da kad uvučeš stražnjicu, zdjelica se izravna, a trbuh se automatski uvlači. Pravilno uspravno držanje također sprečava bolove u leđima i vratu, a vjerojatno niste znali da daje i određeni sjaj našoj koži, jer povećava kapacitet pluća i poboljšava cirkulaciju, što koži daje taj željeni sjaj.
Uspravno držanje može popraviti i raspoloženje jer kad stojiš uspravno šalješ signal u mozak da stvari uspješno držiš pod kontrolom.

Kako stajati uspravno?

Za početak treba imati na umu da uspravno stajati ne znači i stajati kao štap od metle. Leđa imaju prirodne zakrivljenosti, a one se nalaze na dnu vrata, na srednjem i na donjem dijelu leđa. I to s razlogom, jer te zakrivljenosti djeluju kao amortizeri prilikom hodanja.

Pravilno držanje, dakle, trebalo bi izgledati otprilike ovako: stani uspravno naslonjena na zid glavom, ramenima i stražnjicom. Noge samo malo razdvoji, dok pete moraju biti nekoliko centimetara udaljene od zida.

Opusti se i pusti da se ramena prirodno spuste. Uvuci trbuh, a ramena povuci malo unatrag da osjetiš kako ti se šire prsa, ali nemoj gornji dio leđa svijati u luk. Udahni pet puta duboko.

Pokušaj zadržati taj položaj i odmakni se jedan korak od zida. Najbolje bi bilo pogledati svoj odraz u ogledalu da vidiš sebe u novom svjetlu, višu i uspravniju, kako bi se i sama uvjerila u to koliko bolje izgledaš.

Što pogoduje lošem držanju?

Torba koju nosiš nikad ne bi smjela biti teža od 10 posto tvoje težine, ali liječnici tvrde da većina ženskog roda hoda uokolo s torbama puno težima od toga. Pokušaj zato staviti svoju torbu na vagu da vidiš koliko je teška. Ako vidiš da si premašila dozvoljenu težinu, izvadi sve što ti zaista nije svakodnevno potrebno. Ako stvarno moraš ponekad nositi nešto teže, onda barem nabavi torbu koja ima široke ručke, jer se tako koliko-toliko umanjuje pritisak i obavezno je nosi malo na lijevoj, a malo na desnoj strani.

Prilikom vježbanja često se preskače istezanje koje je jako važno za držanje, jer se na taj način zagrijavaju mišići koji drže leđa i tako nam pomažu da stojim uspravno. Upravo su zato idealne vježbe kao što su joga, pilates ili ples.

Budući da sve više vremena provodimo sjedeći i za kompjuterom, jako je važno naučiti pravilno sjediti. Zato je potrebno imati i odgovarajuću stolicu, ali i sjediti uspravno. Leđa u tom slučaju moraju biti ravna. Isto tako bedra moraju biti paralelna s podom. Zaista nema nikakvog smisla sjediti pogrbljeno i naginjati se nad tipkovnicom.

Da su visoke pete štetne za naša stopala i leđa, čule smo milijun puta, no zaboravljamo da to isto vrijedi i za potpuno ravne cipele, jer one vrh zdjelice guraju naprijed i zbog toga remete pravilno držanje. Idealno bi bilo kad bi pete na cipelama imale između 2 i 5 cm. Na takvim petama ramena su lagano zabačena unatrag, trbuh djeluje ravnije, a mi vitkije.

A zvijezde to rade ovako...

Neke su holivudske zvijezde uspješno svladale sve zamke (ne)pravilnog držanja, dok neke očito još uvijek uče.

Iako je visoka 180 cm, Nicole Kidman ima odlično držanje i toga je jako dobro svjesna. Osim toga, ona ima i urođenu gracioznost, pa i kad pozira i kad hoda, Nicole odiše elegancijom.

Scarlett Johansson je jedna od najzanosnijih glumica današnjice, a krase je prave ženstvene obline kojih se ne srami, dok pravilnim držanjem još više naglašava svoje ženske atribute.

I dok su Nicole i Scarlett uz brojne druge zvijezde primjeri od kojih imamo štošta za naučiti, neke mlade slavne dame, ali i one malo starije, čini se, teže svladavaju lekcije iz pravilnog držanja. Tako prilikom poziranja na crvenim tepisima ne zrače samopouzdanjem niti im to laska figuri, pa ispadaju u najmanju ruku smiješne.


I zato jedan mali savjet za kraj: uvijek gledaj ravno ispred sebe, jer pogled prema dolje i uvučena brada povlače za sobom pogrbljena ramena i gornji dio leđa, pa odmah izgledaš pogrbljeno, a samim time i neprivlačno.
 
 
« Poslednja izmena: Februar 17, 2007, 22:18:50 Sa*ki » Sačuvana
Mushmula
Gost
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2007, 22:22:04 »

negde je lepo pisalo da kad hodas ulicom ,zamislis da te neko vuce na gore za potiljak.to je sve.
Sačuvana
nisamja
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2007, 18:27:29 »

negde je lepo pisalo da kad hodas ulicom ,zamislis da te neko vuce na gore za potiljak.to je sve.

hahaha a ja cu da stanem na prozor i da gledam kkao to izgleda Cheesy
Sačuvana
Daki88
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Maj 16, 2007, 12:24:40 »

lepa tema
Sačuvana
Jur@
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Maj 17, 2007, 18:47:57 »

zanimljivo
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2007, 19:02:56 »

PA JA NARAVNO/.
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
Talichni
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2007, 19:25:18 »

Većina njih teži ka dijetama,sve zavisi od samog organizma,ipak je lepše videti vitku devojku,to je samo stvar ukusa,a o njima se neraspravlja.
Sačuvana
mallena
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: Jun 26, 2007, 23:39:23 »

znala sam to
Sačuvana
ZenTale
Global Moderator
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 8974


Maharishi Mahesh Yogi Vijayante ta Raam!


Pogledaj profil WWW
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2007, 01:43:23 »

dobra temica.
Sačuvana

Smiley Face
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 3588



Pogledaj profil WWW
« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2007, 13:01:26 »

bash zanimljivo...
Sačuvana

http://www.zooreka.com/photo-398959.html
                 You can be my hero baby, you can kiss away the pain.
LiDiJa83
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 229



Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: Avgust 15, 2007, 04:16:44 »

Sve je to lepo, al ja to ne mogu... Osecam se neprirodno... I glava mi ostaje napred, ne mogu da je vratim unazd.. hahahaha... Izgleda da sam po tom pitanju beznadezan sluchaj...
Sačuvana
natasa16
Super Hero
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 1035


posetite www.karleusa.tk


Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: Avgust 15, 2007, 11:06:19 »

e....
Sačuvana

Mozes me mrzeti i pljuvati moju temu ali ja sam za tebe kucko broj 1,ovde i u svemu!!!!!!!!!!
sexylady
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15



Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2007, 20:06:39 »

Zbog posla kojim se bavim znam apsolutno sve o drzanju.....Sve to gore receno je uzalud ako zena nema urodjene gracioznosti pri svakom pokretu.......Na fotkama pokusajte da uvucete stomak,izbacite grudi i zadnjicu.....Izgledacete 5 kg manje.... laugh
Sačuvana

It`s better lose a lover,than love a loser..........................
OSTOJA DJ
Newbie
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2007, 21:47:20 »

jedino rješenje je teretana i dobra (zdrava )prehrana
Sačuvana
TIFANI
Member
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29



Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: Novembar 04, 2007, 17:36:50 »

jedino rješenje je teretana i dobra (zdrava )prehrana

   u potpunosti se slazem................teretana,neki sport,i dobra ishrana...i to je yo
Sačuvana

cmoooooooookkkkkkkkkkkkksssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!*****************
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  123
 
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP

Copyright © 2003-2013 by kovach
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM